Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Mieszkańcy są przeciwni powstaniu ich zdaniem "pseudo" obwodnicy w Nowym Żmigrodzie

84

Władze powiatu jasielskiego oraz gminy Nowy Żmigród zabiegają o budowę nowego łącznika drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla. Początkiem września br. zarząd powiatu przyjął koncepcję jej przebiegu. Pomysł powstania nowej obwodnicy niepokoi mieszkańców Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości. - Będziemy protestować przeciw planowanemu przedsięwzięciu, które mieści się w katalogu przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Jest niezgodne z obowiązującym MPZP gminy Nowy Żmigród, planowane jest przez środek terenów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących budynków mieszkalnych i korytarza ekologicznego potoku Niegłoszcz – czytamy w liście nadesłanym do naszej redakcji.

fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

6 września br. Zarząd Powiatu w Jaśle przyjął wstępną koncepcję przebiegu obwodnicy Nowego Żmigrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 993. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Nowy Żmigród ujęty jest jeden przebieg nowej drogi biegnący za cmentarzem. Samorządy uznały jednak, że drugi wariant przecinający drogę wojewódzką nr 992 na wprost przez potok jest znacznie krótszy i to on jest brany pod uwagę do realizacji. - Obwodnica zmienia przebieg drogi wojewódzkiej 993 od skrzyżowania z drogą wojewódzką 992 do włączenia w okolicy zakładu Jafar. Nowy przebieg jest zlokalizowany wzdłuż potoku Niegłoszcz w oddaleniu od zabudowy mieszkaniowej – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Planowana budowa obwodnicy odciąży w znacznym stopniu ruch samochodów ciężarowych przez centrum Nowego Żmigrodu. To długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców gminy – stwierdził Grzegorz Pers, członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Obwodnica, o którą czynione są starania ma spełniać wymogi drogi klasy G. Planowana jest również budowa dwóch przepustów na potoku Niegłoszcz oraz 400 m drogi serwisowej po stronie wschodniej obwodnicy.

Mieszkańcy ostrzegają – będą protesty

Podejmowane przez samorządy coraz śmielsze działania zmierzające do budowy innego niż ujęty jest w MPZP przebiegu nowego łącznika sprawiły, że mieszkańcy gminy Nowy Żmigród oraz okolicznych miejscowości wystosowali list do naszej redakcji, chcąc przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie. - W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej niepokojącymi informacjami w sprawie budowy łącznika (przez niektórych zwanego „obwodnicą”) drogi wojewódzkiej nr 993 w Nowym Żmigrodzie, mieszkańcy Nowego Żmigrodu oraz okolicznych miejscowości wyrażają stanowczy sprzeciw w sprawie planowanego przebiegu drogi po południowo- zachodniej stronie potoku Niegłoszcz w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących budynków mieszkalnych i nieruchomości przeznaczonych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) Nowy Żmigród pod budownictwo mieszkaniowe – podkreślają. - Planowany przebieg drogi jest niezgodny z obowiązującym MPZP Nowy Żmigród. Nie został z nikim skonsultowany ani uzgodniony, a wszystkie dotychczasowe działania w temacie są ukrywane przed mieszkańcami w tym m.in.: spotkania, na których rysowane są plany po prywatnych działkach bez zgody właścicieli nieruchomości, chodzenie władz powiatowych i gminnych po prywatnych nieruchomościach (po krzakach wzdłuż koryta potoku Niegłoszcz), czy wysyłanie w teren geodetów nanoszących rzędne terenu wzdłuż koryta potoku. Informujemy, że nie pozwolimy na zniszczenie naturalnych meandrów koryta potoku Niegłoszcz oraz korytarza ekologicznego oznaczonego w MPZP Nowy Żmigród symbolem ZN – informują zbulwersowani mieszkańcy.

Są przekonani, że inwestycja negatywnie wpłynie na spływ wód opadowych z centrum miejscowości, co przyczyni się do zalewania i podtopień ich domów, jak to miało miejsce w Jaśle po realizacji budowy drogi KG2. - Pomysłodawcom tego urojonego pomysłu nie chodzi o ulżenie mieszkańcom Nowego Żmigrodu i okolicznych miejscowości położonych od Gorlic aż po Duklę, tylko o przeprowadzenie tranzytu tirów omijając strome wzniesienie w rynku Nowego Żmigrodu minimalizując koszty całego przedsięwzięcia. Cały ruch tranzytowy od Nowego Sącza do Dukli zostanie skierowany na Nowy Żmigród przez co zyskają miasta Jasło i Krosno. Jednak jak widać drogi wojewódzkie Nr 992 i 993 nigdy nie były i nie są przystosowane do takiego ciężkiego ruchu pojazdów, co skutkuje licznymi załomami, koleinami oraz zniszczeniem nawierzchni niedawno remontowanych dróg. Ponadto wzdłuż nich brakuje podstawowej infrastruktury technicznej służącej bezpieczeństwu pieszych tj. normatywnej szerokości poboczy, chodników, oznakowanych i oświetlonych przejść dla pieszych itp. - zwracają uwagę mieszkańcy.

Obawiają się, że budowa łącznika w centrum terenów oznaczonych w MPZP jako tereny zabudowy mieszkaniowej może przyczynić się do uwstecznienie i zablokowania rozwoju Nowego Żmigrodu. - W cywilizowanych i przyszłościowo myślących miejscowościach, tego typu obwodnice planuje się na długofalowo z możliwością otworzenia przy nich zurbanizowanych terenów inwestycyjnych i przemysłowych, co w przypadku wciśnięcia tej drogi na południowo- zachodni brzeg potoku Niegłoszcz nie będzie miało nigdy miejsca – zaznaczają. - Pan starosta w Jaśle nie zrobił żadnej drogi (obwodnicy), która odciąży Miasto Jasło. Dlaczego teraz chce zrobić pseudo obwodnice w Nowym Żmigrodzie – kwitują.

Koncepcja nowego łącznika została skierowana do konsultacji i uzgodnienia z Zarządem Województwa Podkarpackiego. Powiat jasielski deklaruje przygotowanie projektu przy pomocy finansowej gminy Nowy Żmigród. Zadanie ma zostać zrealizowane w ramach programu transgranicznego Polska-Słowacja. Mieszkańcy Nowego Żmigrodu zapewniają, że zrobią wszystko, aby do realizacji tego pomysłu nie doszło.

Więcej na ten temat:

<Czy powstanie obwodnica Nowego Żmigrodu?>

id

Napisany dnia: 21.09.2021, 10:05
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Trewq
dnia 21.09.2021, 10:17
Ocena
komentarza:
40
Co za problem. Nie chcą obwodnicy. Nie budować. Inni chętnie przygarną do siebie inwestycje. Ach to Podkarpacie, w Jaśle tak samo jak zaczęli z ulaszowic protestować to nie będzie wcale wschodniego odcinka obwodnicy i jaślaków się nauczy. Ludzie na Podkarpaciu zachowują się jakby buli zupełnie panami świata.
@ Marysia z NŻ
dnia 21.09.2021, 10:24
Ocena
komentarza:
-4
Panie "Trewq", mam znajomych którym ta pseudo obwodnica będzie robiona pod nosem czyt. 50/60 m od ściany DOMU. Jest kilka takich domów, są młodzi co kupili tam działki pod budowę ... to jedyny teren na spacery z dziećmi cichy i spokojny, okoliczni pasa tam bydło, mają pasieki, sady owocowe, działki uprawne... takie komentarze jak Pana są totalnie nie na miejscu.
@ a
dnia 21.09.2021, 10:44
Ocena
komentarza:
42
ile tych domów jest? max 2, jak będziecie tak na każdego patrzyć to nigdy nie znajdziecie dobrego miejsca. Nie uszczęśliwicie nigdy wszystkich.
Urząd miasta protestuje a nie mieszkańcy tak dla sprostowania artykułu.
@ mieszkaniec żmigrodu CENTRUM
dnia 21.09.2021, 10:52
Ocena
komentarza:
-17
2 są w bliskim sąsiedztwie z drogą BARDZO bliskim, dzieci będą mogły bawić się na tarasie w liczenie opon tirów... ale są tam działki które są działkami budowlanymi lub są do przekształcenia w budowlane, to jest ostatnie ciche miejsce w żmigrodzie gdzie naprawdę w lecie można spotkać ludzi spacerujacych z małymi dziećmi, do tego nawet droga oddalona od pozostałych domów o kilka metrów więcej, bedzie na WZENIESIU, huk będzie niesamowity... dlaczego zmieniać plan MPZP który jest DOBRY i na który się już nastawili mieszkańcy, nawet Ci którzy sie budowali kilkanaście lat temu WIEDZIELI o tym planie, to czemu teraz ma być zmieniany na BYLECO, bo inaczej tego nazwać nie da się...
@ mieszkaniec żmigrodu CENTRUM
dnia 21.09.2021, 10:53
Ocena
komentarza:
-3
* WZNIESIENIU, poziom frustracji nie pozwolił pisać poprawnie
@ Trewq
dnia 21.09.2021, 11:01
Ocena
komentarza:
20
Może dlatego że inwestycja z MPZP jest 3 razy droższa? Pomysł jest taki. Albo państwo wybuduje wam obwodnicę tam gdzie planuje za darmo dla was. Albo sami się w NŻ złożycie i wybudujecie sobie ją gdzie chcecie i gdzie sobie ją sami w tym mpzp narysowaliście.
@ kacper
dnia 21.09.2021, 11:35
Ocena
komentarza:
50
Marysiu - odległość od tych 2 domów wynosi 65 m, a odległość w tej chwili drogi od domów w centrum Żmigrodu wynosi 2 metry. Przez Żmigród przejeżdża dobowo 1500 TIR-ów. To ci nie przeszkadza? Obwodnica, obojętnie która wersja, przebiega praktycznie tą samą trasą (oprócz początku). Ale to przecież wasza sprawa - możecie mieć obwodnicę albo jej nie mieć! Ale, jak nie będziecie mieć obwodnicy, to przynajmniej będziecie mieć, gdzie krowy paść! :)
@ Kenek
dnia 21.09.2021, 15:57
Ocena
komentarza:
-2
Z jednej strony na pan rację ale czy zna pan położenie planowanej drogi? Ona nic nie daje miastu w perspektywie długofalowej. To jest poprostu najtańsza wersja i najłatwiejsza ale w przypadku potrzeby rozbudowy to już nie ma gdzie. Takie szybko, tanio, byle jak. Obwodnica jest tam potrzebna, ominięcie Jasła i Krosna sporo pomoże ale takie usytuowanie tej drogi jest złe.
@ Wa
dnia 21.09.2021, 19:30
Ocena
komentarza:
8
, na Podkarpaciu nic nie potrafią tylko,, protestować i narzekać
@ ZRID
dnia 21.09.2021, 21:07
Ocena
komentarza:
11
Na szczęście jest Ustawa z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg krajowych (tzw. ZRID):
możecie protestować do woli.
Dostaniecie odszkodowania (wyliczone przez biegłego) i po temacie.
Gdyby nie było takich przepisów to nie wybudowano by w Polsce ani 1 km dróg,
z przyczyn oczywistych lub drogi meandrowały by bardziej niż potok Niegoszcz.
Protesty to nie tylko polska specyfika ale jest powiedzenie:
Gdzie 2 Polaków, tam 3 zdania.
Tylko tyle i aż tyle w tym temacie.
@ Dsrek
dnia 22.09.2021, 00:45
Ocena
komentarza:
-4
Wybrali pseudo władze to mają pseudo obwodnice
@ x
dnia 22.09.2021, 00:50
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ januszex
dnia 22.09.2021, 09:09
Ocena
komentarza:
4
Państwo niczego nie buduje za darmo tylko z naszych podatków. Wójt też nie wyłoży z własnej kieszeni na projekt tylko z pieniędzy które zarabiają mieszkańcy i płacą podatek PIT. W całej Polsce mogą powstawać normalne obwodnice tylko u nas trzeba szkłem *** utrzeć. W radzie gminy jest klub radnych PIS, czy pofatygowali się gdziekolwiek albo wykonali jeden telefon żeby załatwić więcej kasy na prawdziwą obwodnice? odpowiedzcie sobie sami... Nikt w Żmigrodzie nie protestuje przeciwko obwodnicy większość jest ZA. Jakikolwiek wariant zostanie wybrany zawsze będzie przebiegać przez czyjeś działki ale dlaczego nie można wykonać jej jak należy i zgodnie z PZP. Ludzie kupując działki przyglądali się zapisom w PZP a teraz robi się z nich wała. Skreślili krzyżyk przy nazwisku gościa który miał być "Swój Chłop" ze Żmigrodu więc teraz już nie mają się co odzywać tak?
@ As
dnia 22.09.2021, 10:01
Ocena
komentarza:
4
Nie budowac im jak nie chca .po co na sile .lemki bojki oni chca zyc tak jak zyli 100 lat temu .nie chca zbiornika katy myscowa .to taki narod ktory powrocil. Po akcji wisla i nie wyciagnal.wnioskow z historii .i chce znowu roztabiac .
@ Marysia z NŻ
dnia 21.09.2021, 10:21
Ocena
komentarza:
13
BRAWO ! Bardzo, bardzo madrze napisane ! Robicie z nas mieszkańców jakis " baranów " którym można wszystko pod nos podstawić ! Nie damy się ! Żmigród nie będzie rozjeżdżany przez TIRY ! Zróbcie obwodnice jak w MPZP zaplanowane od lat, dlaczego moja rodzina nie mogła się budować 10 lat temu na tych działkach ?? Bo było WYRAŻNIE napisane w planie że to są działki pod OBWODNICE, a teraz robicie z nas sobie żarty zmieniajac totalnie bezsensownie przebieg drogi, blokujac budowy domów w rejoanch ulicy Zielonej.
@ Jan
dnia 21.09.2021, 10:57
Ocena
komentarza:
18
to władze miasta decydują o MPZP i co zrobisz. 10 osób macie chociaz w tym proteście?
@ x
dnia 21.09.2021, 11:53
Ocena
komentarza:
0
jak zwykle na od[...] robota, byle jak, nikogo nie ma żeby powalczył o lepsze.
@ x
dnia 22.09.2021, 00:52
Ocena
komentarza:
0
goowno macie tam a nie ruch. do lasu idz mieszkać tam będziesz mieć ciszę i spokój
@ eko
dnia 22.09.2021, 07:10
Ocena
komentarza:
5
Nie chcecie obwodnic (czyli nowych dróg), Tirów, nie chcecie masztów telefonii komórkowej, zakładów utylizacji odpadów i wielu innych koniecznych inwestycji, a jednocześnie chcecie mieć komórki, robić zakupy w marketach, kupować byle g...
pod warunkiem, że owinięte w złotko, (odpady opakowaniowe), jeść śmieciowe jedzenie itp. itd.
Zdecydujcie się: jedno bez drugiego nie będzie. Nie może być tak, że albo rybka albo akwarium.
Chcecie ugryźć , a nie zostawić śladu.
Nie chcecie żadnych uciążliwości, to idźcie do lasu i uprawiajcie szkołę przetrwania.
Tam jest cisza i spokój, nie ma Tirów - ale nie ma też Biedronki czy Lidla.
@ Chcenie
dnia 22.09.2021, 07:12
Ocena
komentarza:
12
Oczywiście, że chcemy drogę ale pod warunkiem, by przebiegała przez teren sąsiada.
Od mojego wara!
@ zirytowany
dnia 21.09.2021, 10:24
Ocena
komentarza:
26
Fajna mapka, wystarczy policzyć domy przy tej inwestycji... Jakieś 5? Komuś pewnie zależy by nie oddać działki, albo jak zwykle oprotestować całą sytuację. Nie chcą? Nie budować :) Dołożyć do jasielskiej obwodnicy
@ Woytazzz
dnia 21.09.2021, 10:25
Ocena
komentarza:
26
"Informujemy, że nie pozwolimy na zniszczenie naturalnych meandrów koryta potoku Niegłoszcz oraz korytarza ekologicznego"

Słusznie. Trochę spalin, hałasu, popękanych ścian i drżących szyb w oknach jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Niech dalej centrum Nowego Żmigrodu będzie rozjeżdżane tirami, niech hałas ciężarówek piłujących pod górę wyrywa ludzi ze snu, niech piesi na chodnikach i przejściach czują się zagrożeni, niech nad żmigrodzkim rynkiem dalej unosi się chmura smrodu. Byle tylko naturalne meandry niezwykle cennego potoku Niegłoszcz zostały nienaruszone.

"chodzenie władz powiatowych i gminnych po prywatnych nieruchomościach (po krzakach wzdłuż koryta potoku Niegłoszcz)"

Halo! Policja! Przyjeżdżajcie nad potok! Widziałem radnego w krzakach!
@ Ja i on
dnia 21.09.2021, 12:18
Ocena
komentarza:
-4
Witam KRZYKACZU Wojtazzz !!!
Zanim coś napiszesz 2 razy pomyśl.
Dobrym sposobem na poznanie problemu jest przyjechać na miejsce i zapoznać się z problemem.
Mieszkańcy NŻ mają rację id 100% ich popieram, jak już mamy za coś płacić (to my wszyscy za to płacimy), to niech to zrobią dobrze, gdyż inwestycja ta ma nam służyć wszystkim nie rok czy dwa, lecz kilkadziesiąt lat.
Przykładem jest Jasło w którym buduje się już kolejny łącznik i kolejne mosty (obok wysypiska w Wolicy, na Gądkach, w Brzezówce) a korki a jak były tak są nadal- wciąż utrudnieniem są wąskie gardła w mieście.

Pzdr
@ Woytazzz
dnia 21.09.2021, 12:42
Ocena
komentarza:
22
Byłem na miejscu wystarczająco wiele razy żeby mieć stuprocentową pewność, że:

- po pierwsze, budowa tego łącznika wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum Nowego Żmigrodu na lata;

- po drugie, w porównaniu do katorgi, jaką ze względu na ruch przechodzi centrum NŻ i jego mieszkańcy, krzaki nad potokiem (zaśmieconym na potęgę - tak wygląda dbałość o "korytarz ekologiczny") nie mają żadnego znaczenia;

- po trzecie, problemy komunikacyjne Jasła są zupełnie inne i w przeciwieństwie do Nowego Żmigrodu nie da się ich rozwiązać budową jednego krótkiego kawałka drogi;
@ kacper
dnia 21.09.2021, 13:00
Ocena
komentarza:
9
Ja i on - alternatywą jest obwodnica, która zostanie zbudowana za kirkutem. I będzie tak dla TIR-ów od Gorlic: w lewo, piłowanie pod Grossar, potem w prawo, do górki, potem w prawo, przejazd przez wasze cenne przyrodnicze pastwiska i wjazd na 993. TIR-y jadące od Jasła będą skręcać zaś w lewo. Będziecie mieć niesamowitą zabawę z wjazdem do Żmigrodu ale zachowacie wyjątkowo cenny przyrodniczy potok Niegłoszcz! Tak trzymajcie!
@ vica
dnia 21.09.2021, 10:38
Ocena
komentarza:
13
i mają racje. Koniec samowolki wąsatego dziada. Pawluś nadaje się tylko do przecinania wstęg i noszenia orderów. Myśli, że może każdą bzdurę przeforsować, ale to nie komuna, mieszkańcy mają decydujący głos
@ Maryś z Dąbrówki
dnia 21.09.2021, 11:11
Ocena
komentarza:
11
Adam Petarda pseudonim łącznik
@ kika
dnia 21.09.2021, 10:39
Ocena
komentarza:
9
DrogeKG2 w Jasle zbudowano wbrew postulatom mieszkancow osiedla,w poblizu wałow,bez ekranow akustycznych , przez srodek osiedla i tak wyglada specustawa o drogach.Na dodatek droga ta zakorkowała rondo.Walczcie ale nie wiem z jakim skutkiem nam sie nie udalo.
@ Laba
dnia 21.09.2021, 11:51
Ocena
komentarza:
-17
Pomysl jest dziwaczny Przejezdzajacy przez Zmigrod robia zakupy i gmina sie bogaci a ludzie maja prace
@ Kama
dnia 21.09.2021, 11:56
Ocena
komentarza:
29
Zwłaszcza ci z tirów! Jaja sobie robisz?
@ youtube
dnia 21.09.2021, 12:00
Ocena
komentarza:
4
wedlug dawnych planow niech robia ,skad zmiana taka glupia
@ Trewq
dnia 21.09.2021, 13:21
Ocena
komentarza:
3
Bo wasz plan jest 3 razy droższy?
@ Johnny Bravo
dnia 21.09.2021, 12:13
Ocena
komentarza:
12
W NŻ przy rynku są takie koleiny że można się potknąć przechodząc przez pasy. Przyglądam się z boku i wygląda to tak, że ujada najgłośniej ten kto zarobiłby najwięcej na realizacji starego projektu, a ten potok to jedynie modna, zielona przykrywka.
@ S19
dnia 21.09.2021, 12:16
Ocena
komentarza:
10
W Dukli będzie s19(taka autostrada)przyniesie wiele korzyści a wam kawałek drogi szkoda
@ rolnijk
dnia 21.09.2021, 12:19
Ocena
komentarza:
3
Do tej obwodnicy nigdy nie dojdzie. A gdzie jest Minister Kowalczyk ??? jak przy innych się pokazywał niedoszłych inwesdtycjach HIHIHI . To tylko przedwyborcza Pismońska kiełbasa.
A co ze zbiornikiem Myscowa ??? cisza do wyborów. Przed wyborami wszystko powróci a po wyborach wszystko zniknie.
@ S19
dnia 21.09.2021, 12:19
Ocena
komentarza:
12
Otworzą sie nowe tereny pod budowę domów itp.Droga do Dukli i do Gorlic też była projektowana dawno temu ,układ drogi w rynku też jest inny niż dawniej,chcecie rozwoju budujcie drogi!
@ tylko PO i Tusk
dnia 21.09.2021, 12:26
Ocena
komentarza:
-3
Jak tylko Tusk i PO wrócą do władzy, to wszelkie nowo-powstałe obwodnice, mosty, fabryki i osiedla, będą tylko tam gdzie tego sobie życzą Polacy.
@ Ale to już było i nie ....
dnia 21.09.2021, 15:08
Ocena
komentarza:
4
Ta ekipa już pokazała co jest wata, Polacy drugi raz już się nie dadzą nabrać na piękne słowa
@ NowySrowy
dnia 21.09.2021, 14:00
Ocena
komentarza:
-10
Co mnie obchodzi jakiś zacofany Żmigród?! O Jasełku Waćpanna pisz!
@ StarySrowy
dnia 22.09.2021, 05:15
Ocena
komentarza:
-1
Akurat pod względem "zacofania" to Jasło wcale wiele się nie różni... Miasto starych dziadków, kościoła i cmentarzy, bo młodzi dawno powiedzieli mu "papa" i wyjechali za granicę, a zresztą sam Diabeł też powiedział "dobranoc"...
@ ...
dnia 21.09.2021, 14:04
Ocena
komentarza:
4
Jak starosta zdecydowal to obwodnica bedzie
@ Janek
dnia 21.09.2021, 14:35
Ocena
komentarza:
-5
Torby dom do wyburzenia ?
@ @@jan
dnia 21.09.2021, 14:50
Ocena
komentarza:
14
Jak na razie to w Jaśle ułatwienia zrobiono tylko dla tranzytu TIR-ów, skracając im przejazd do Barwinka przez ciche i spokojne osiedla. Mieszkańcy za to mają korki. Krótkowzroczni, zarządzający naszym miastem ludzie budują coś, żeby przecinać wstęgi; czy to ma sens to jest najmniej istotne. Za wydane pieniądze na łączniki już byłaby obwodnica miasta.
@ Trewq
dnia 22.09.2021, 09:33
Ocena
komentarza:
3
Nie byłoby. Łączniki razem 40 mln a obwodnica to 150-200 mln w zależności od wariantu.
@ ....
dnia 22.09.2021, 09:52
Ocena
komentarza:
2
Kwiatowa oaza ciszi spokoju XDD
@ mrX
dnia 21.09.2021, 15:15
Ocena
komentarza:
14
Projekt nieźle wygląda na mapie, która wszystko przyjmie, ale każdy, kto zna ten teren złapie się za głowę. Wąwóz Niegłoszczy jest głęboki, kręty, niestabilny, a po opadach odprowadza bardzo dużo wody. Pomysł na miarę Kurowskiej z jej drogą na palach wzdłuż Jasiołki.
@ Dragon
dnia 21.09.2021, 15:27
Ocena
komentarza:
17
Pawlusia na taczka powinni z tego starostwa wywieźć!
@ Ewa
dnia 21.09.2021, 15:48
Ocena
komentarza:
0
Dać przeciwnym wieśniakom 500+ i od razu zagłosują za dwoma obwodnicami.
Tacy sami mądrzy jak w Jaśle na Konopnickiej, nie bo nie.
@ ala
dnia 21.09.2021, 16:18
Ocena
komentarza:
11
Ewa piszesz prawdę .Chcemy obwodnice ale daleko ,daleko ode mnie, chcemy telefony ale maszty daleko ,może być u sąsiada,ludzie są bardzo roszczeniowi i widzący swój czubek nosa... Nie bo nie...
@ Mieszkańcy Konopnickiej
dnia 21.09.2021, 16:57
Ocena
komentarza:
-3
Kiedy jakiś protest? Przyłączymy się do Was! Nie dla obwodnicy!
@ Mieszkaniec N. Źmigrodu
dnia 21.09.2021, 19:35
Ocena
komentarza:
-6
A my zrobimy protest przeciw protestującym, budujemy
obwodnice i mosty dla młodych przyszłości
@ Abnegat
dnia 21.09.2021, 17:23
Ocena
komentarza:
-5
A właściwie to jaką alternatywną propozycję mają protestujący?
@ Kaziu
dnia 21.09.2021, 17:46
Ocena
komentarza:
-3
Obwodnica która wrysowana jest w miejscowy plan ...
@ Rostowski
dnia 23.09.2021, 09:09
Ocena
komentarza:
0
Na ten wariant nie ma pieniędzy i nie bedzie
@ Czarna
dnia 21.09.2021, 19:33
Ocena
komentarza:
-1
Znam tych którzy najwięcej teraz mają do powiedzenia na nie, ale tiry w centrum NŻ najwięcej im przeszkadzają.
@ Sen
dnia 21.09.2021, 19:34
Ocena
komentarza:
6
Najrozsądniej byłoby przesunąć przebieg drogi w całości poza potok. Koszty by były nieznacznie tylko wyższe, a dla mieszkańców przebieg chyba do zaakceptowania.
@ Mix
dnia 21.09.2021, 20:19
Ocena
komentarza:
9
Członek zarządu p. Pers niech puści obwodnicę Jasła przez
Bączal zaraz koło działki gdzie buduje dom. Zobaczymy czy wtedy powie
że inwestycja jest wyczekiwana przez mieszkańców
@ wsiur
dnia 21.09.2021, 21:02
Ocena
komentarza:
2
coooo żal, ze cena dzialek pojdzie w dol? Ze nie bedzie zbytu? Przeciez o to chodzi a nie o spacery z dziecmi
@ wsiur
dnia 21.09.2021, 21:03
Ocena
komentarza:
-1
jakakolwiek obwodnica jest lepsza niz jej brak, komuchy nie zrozumieja
@ Członek powatowy
dnia 21.09.2021, 22:57
Ocena
komentarza:
2
Obwodnica bardzo dobrze wytyczona i lepiej być nie może. Już widzę oczyma wyobraźni jak Wójt Bara wmurowuje kamień węgielny a Alicja wstęgę tnie do spóły z Pawlusiem.
@ Tak to widzę...
dnia 22.09.2021, 08:26
Ocena
komentarza:
4
a nie da się zrobić w tunelu. Jak w Alpach. Raz i dobrze...
@ Kłaputek
dnia 22.09.2021, 09:02
Ocena
komentarza:
3
Najlepiej wiadukt nad żmigrodkiem byłby optymalny.
@ drOGA OBWODOWA
dnia 22.09.2021, 10:04
Ocena
komentarza:
5
nie budujom żle, planują narzekajom. no to lepi nic nie robić i niech dali narzrekajom
@ Jasielski
dnia 22.09.2021, 10:27
Ocena
komentarza:
4
Zamiast obwodnicy proponuję tunel pod centrum, ukształtowanie terenu idealnie pasuje. A co tam Unia płaci, to obok drugi tunel dla metra. Może wtedy New Jersey przestanie czuć się uwstecznione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ Towarzysz
dnia 22.09.2021, 10:31
Ocena
komentarza:
6
Dlaczego autor artykułu tak uogólnia? Zdecydowana większość mieszkańców jest za budową obwodnicy. Przeciwko są tylko pojedyncze jednostki.
@ Kaziu
dnia 22.09.2021, 10:58
Ocena
komentarza:
7
Obwodnice buduje się na przynajmniej 100 lat do przodu. Powinien być zrobiony plan przez osoby mające pojęcie o budowaniu dróg i całej infrastruktury jej towarzyszącej. Tak by zaplanować miejsce na nowe osiedla budynków mieszkalnych, wytyczyć strefę przemysłową na handel czy hurtownię. Nawet gdy nie dysponują wystarczającymi środkami można zrobić częściowo obwodnicę a za kilka lat jej dalszą część.
Żmigród potrzebuje obwodnicy , która wyprowadzi ruch poza Żmigród a nie tylko rynek. Jednym zabrać Tiry a drugim je podstawić. Na dole rozjazd na Gorlice tam będzie wiecznie zakorkowane . Następne miejsce obok budynku Jafaru. A co z mieszkańcami ulicy Gorlickiej , Jasielskiej i Dukielskiej może o nich ktoś pomyśli.???
@ Kaziu
dnia 22.09.2021, 18:17
Ocena
komentarza:
1
Czytaj ... powinniśmy dzisiaj planować drogi w przyszłość a nie tylko na teraz..!!!
@ inż.
dnia 22.09.2021, 19:08
Ocena
komentarza:
6
to nie Warszawa tylko Nowy Żmigród. Gdzie niby nają byc te osiedla i kto tam będzie mieszkał. Oczywiscie mozna robić po kawałku tylko wtedy będa czekać na obwodnice 20 lat albo i wiecej. Jak skończa to początek będzie sie nadawal do remontu. Niestety jak to mówią jeszcze sie taki nie narodził, żeby wszystkim dogodził. Wszyscy chca mieć prag, gaz, kanalizacje itp. ale jak trzeba poprowdzić kolektor lub jakąś sieć to nie przez ich działkę. Telefony komórkowe mają prawie wszyscy ale wież przekaźnikowych nie chcą. Te tiry to też nie jeżdża dla sportu tylko wożą towary różne, m in. żywność, która też każdy kupuje. Każdy chce miec samochód, czasem nawet kilka ale jak sie buduje drogi to źle. Ludzie to w końcu czego Wy chcecie ? Gdzie by tek obwodnicy nie poprowadził to będzie źle, zawsze znajdzie sie taki co Mu będzie przeszkadzać. A z tym planowaniem 100 lat do przodu to trochę śmieszne. Za sto lat to może będziemy latać małymi samolocikami wielkości samochodu jak w filmach since-fiction i po co drogi :-)
@ mieszkaniec żmigrodu CENTRUM
dnia 22.09.2021, 22:12
Ocena
komentarza:
-2
widzę że ta osoba ma najwięcej do powiedzenia ? Jest Pan/Pani z Nowego Żmigrodu ?
@ Lenin
dnia 22.09.2021, 11:02
Ocena
komentarza:
-5
ZOMO sprowadzimy i wszystkich protestujących w Nowym Żmigrodzie za miasto wyprowadzimy.
@ jas
dnia 22.09.2021, 15:54
Ocena
komentarza:
8
Nic nie budujcie a za 20 lat w zmigrodzie będa tylko starcy i puste domy
@ Laba
dnia 22.09.2021, 16:39
Ocena
komentarza:
2
Juz tak jest
@ Laba
dnia 22.09.2021, 16:40
Ocena
komentarza:
2
Bo tam nie na gospodarza Wybierzcie Stachurskiego zrobi porzadek
@ Ad
dnia 22.09.2021, 18:27
Ocena
komentarza:
8
Zamiast cieszyć się że powstanie nowa droga
To głupie ludzie protestują.
@ Ad
dnia 22.09.2021, 18:34
Ocena
komentarza:
5
Nie chcą obwodnicy nie budować
Przeznaczyć pieniądze na inną gminę
Tamta miejscowość się wyludnia zostaną sami starcy.
@ dobromir
dnia 22.09.2021, 19:35
Ocena
komentarza:
4
Czy pomysłodawcy tej obwodnicowej inicjatywy brali pod uwagę inne rozwiązania mające na celu zniechęcenie do korzystania z tej drogi przez tiry? Od razu trzeba iść na łatwiznę i psuć ludziom krew?
@ Żmigrodzianka
dnia 22.09.2021, 22:18
Ocena
komentarza:
7
Trzymajcie się MPZP, przecież po coś się to robi, działki zablokowane od kilkunastu lat bo ma być obwodnica, nie można je było pod budowe przekształcać, mieszkańcy się już pogodzili z tym jak ma przebiegać, młodzi jak kupowali działki to też sprawdzali MPZP jak przebiega, to teraz czemu dziwujecie ? Jest tu mnóstwo ludzi którzy negują protestujacych, ale kto z nich otworzył w tym czasie MPZP i zobaczył że wytyczony plan obwodnicy jest naprawde DOBRY, a osoby które się tam gdzieś niedaleko wybudowały w przeciągu ostatnich lat (chociaż jak wiem tylko jedna osoba na własna odpowiedzialność jako ostatnia dostała pozwolenie) ... no ludzie ! Przecież Ci co protestują nie są przeciwni obwodnicy ! Ja bardzo na nia czekam bo mieszkam bardzo blisko centrum NŻ. Ale wiem też że nie można tak ! Jednym dobrze - drugim źle... No ludzie... Nie ma kasy ? Jakoś inni wydobywają ją spod ziemi, trzeba tylko chcieć. a nie robić sobie kampanie wyborczą ... kto wie to wie. Tyle w temacie.
@ Zygzak McQueen
dnia 22.09.2021, 23:26
Ocena
komentarza:
2
Zygzak McQueen i chłodnica górska zapomniane miasteczko...
@ Bunt cebuli
dnia 23.09.2021, 12:22
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Kierowca 810
dnia 25.09.2021, 12:42
Ocena
komentarza:
4
Po co tyle krzyku. Przecież obwodnicy Nowego Żmigrodu nie będzie.
Z tą obwodnicą to jest tak jak z zaporą w Myscowej.
Trasa obecnie planowanej obwodnicy Nowego Żmigrodu jest znana
mieszkańcom już co najmniej blisko od 60 lat i jest wykreślona
dalej do ulicy Mickiewicza, drogi wojewódzkiej 992 koło Szuby.
Taki negatywny sposób sprzeciwiania się budowie obwodnic już przerabiany
był przez niby światłych mieszkańców miasta Jasła. W konsekwencji
Jasło nie będzie mało nigdy obwodnic jednej Warzyce - Podzamcze
i drugiej Podzamcze - Topoliny. Przeznaczone na jasielskie obwodnice
pieniądze poszły na obwodnice do innych miast gdzie zostały zużyte
z korzyścią i terminowo. Reasumując niech jedni nie martwią się
że będą mieli obwodnicę a drudzy niech się nie cieszą że obwodnicy
nie będzie. Najważniejsze, że mieszkańcy Nowego Żmigrodu
pokazali swoją siłę, że potrafią się sprzeciwić nawet otrzymanym
darmowym pieniądzom
@ Kierowca 810
dnia 25.09.2021, 17:00
Ocena
komentarza:
3
Dziwni są ci nowi niby Żmigrodzianie, pieniądze na tak zawsze przyszłościowe
potrzebne inwestycje same się pchają a oni protestują i się temu
sprzeciwiają. Przecież nikt z mieszkańców Nowego Żmigrodu
nie chodzi na spacery nad potoczek Niegoszcz - Gołębiówkę.
Są w okolicy Nowego Żmigrodu piękne tereny z dogodnym dojściem
na przykład nad rzeką Wisłoką a nie nad potoczek Gołębiówkę
bez dogodnej ścieżki. Odzywają się tu w Żmigrodzie jak zawsze
zastarzałe pozostałości do lokalnego małomiasteczkowego sprzeciwu
wobec władzy jak za nieboszczki Austriaczki.
@ Kierowca 810
dnia 26.09.2021, 11:18
Ocena
komentarza:
4
Nie martwcie się Żmigrodzianie planowaną tak potrzebną inwestycją jaką
jest obwodnica Nowego Żmigrodu za podarowane darmowe pieniądze.
Już jest wersja zastępcza dla jakich sąsiednich miejscowości
przeznaczyć zarezerwowane na drogi pieniądze. Szkoda
na demonstrowanie sprzeciwu, bo już pewne, że obwodnicy Żmigrodu
nie będzie i to nigdy, z powodu sprzeciwu i to samych mieszkańców.
Cieszcie się Żmigrodzianie, że wasz sprzeciw odniósł zamierzony skutek
i pokazał, że głos mieszkańców się liczy i to z korzyścią dla innych miejscowości.
@ Kierowca 810
dnia 26.09.2021, 14:19
Ocena
komentarza:
2
Każda okazja trafia się tylko jeden raz w życiu i darmowe pieniądze
na obwodnicę też. I nigdy taka okazja już się nie powróci.
O czym przekonali się na własnej skórze mieszkańcy Jasła. Przyjechali
kilka lat temu inwestorzy z propozycją sfinansowania i wybudowania
obwodnic Jasła. Po terenach niezamieszkałych jednej Warzyce - Podzamcze
i drugiej Podzamcze - Topoliny. I to każda w trzech wariantach.
Niestety mieszkańcy Jasła i okolicznych wsi sprzeciwili się tym
propozycjom. Pieniądze poszły na obwodnice innych okolicznych miast.
Gdzie zostały należycie spożytkowane rzeczowo i terminowo.
Strzyżów, Brzozów, Krosno. Dla Jasła już propozycja wybudowania
obwodnic upadła i nigdy już nie powróciła. Należy nadmienić, że planowana
budowa obwodnicy Nowego Żmigrodu przebiega wzdłuż potoku Niegoszcz
(Gołębiówka) przez tereny Sadów, które są niezamieszkałe.
Tak mieszkańcy Nowego Żmigrodu okazję długo oczekiwanej obwodnicy
za podarowane pieniądze przegrali z kretesem i na zawsze.
Na pobliskiej Słowacji o tym się tak mówi: TO SE NE WRATI.
@ Kierowca 810
dnia 27.09.2021, 13:16
Ocena
komentarza:
1
Postępowanie mieszkańców Nowego Żmigrodu zakrawa na coś nienormalnego.
Gdyby pieniądze były przeznaczone na budowę drogi w okolicznych
wsiach z których pochodzą to wszyscy mieszkańcy danej wsi byli by
za budowa drogi. Natomiast nowi mieszkańcy Żmigrodu nie czują
jeszcze powiązania z nowym miejscem zamieszkania więc demonstrują
sprzeciw wobec wszystkiego nowego, pożytecznego w przyszłości
dla siebie i wszystkich mieszkańców oraz rozwoju jako ważnego ośrodka
Nowego Żmigrodu. Wrodzony oportunizm do czegoś nowego
mieszkańców Nowego Żmigrodu przejawił się już wtedy gdy brali
czynny udział w demonstracji przeciwko budowie obwodnicy Jasła.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105