Muzeum zaprasza na wernisaż!
W ramach obchodów IX Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu Muzeum Regionalne przygotowało wystawę "Społeczność Żydowska w Jaśle". Celem wystawy jest przypomnienie mieszkańcom Jasła społeczności żydowskiej, która zamieszkiwała w Jaśle przed II wojną światową.

Miała ona istotny wpływ na życie gospodarcze i kulturalne naszego miasta. Kres tej koegzystencji położyła wojna i eksterminacyjna polityka okupacyjnych władz niemieckich. Ludność żydowska została wymordowana w masowych egzekucjach lub wywieziona do obozów koncentracyjnych. Wraz ze zniszczeniem miasta przepadł również dorobek materialny tej społeczności.
Na wystawie zaprezentowane zostaną unikalne fotografie i dokumenty ukazujące społeczność żydowska w Jaśle i jej zagładę.
Wernisażowi wystawy w dniu 25 stycznia 2017 r. o godz. 17:00 towarzyszyć będzie montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespół Szkół nr 3 w Jaśle. Serdecznie zapraszamy.
Muzeum Regionalne w Jaśle
