Strona główna

Na chirurgii ma być jak w domu

114
Napisany dnia: 08.11.2018, 12:32 , Tagi: Brak

Oddział chirurgii w części żeńskiej zostaje poddany gruntownemu remontowi. Dzięki temu warunki dla pacjentów zmienią się diametralnie. Będzie bardziej intymnie i komfortowo. Inwestycja opiewa na ponad 2 mln zł. - Standard na oddziale podniesie się nie tylko dla pacjentów, ale również i dla personelu pracującego w szpitalu – podkreśla dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jasielskiego szpitala.

Wczoraj dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Jaśle podpisała umowę z wykonawcą robót budowlanych na realizację zadania dotyczącego modernizacji na części żeńskiej Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologii. Prace w ramach inwestycji wykona wyłoniona w przetargu firma Alfa z Gorlic. Ich wartość wynosi ponad 2 mln zł. Środki pochodzą z budżetu powiatu jasielskiego, gdyż nie udało się zdobyć środków zewnętrznych z programu transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina. Jak zapewnia starosta Adam Pawluś, wniosek przeszedł wszystkie etapy oceny.

- Nie odpadliśmy ze względów merytorycznych, ale z powodu niewystarczającej puli pieniędzy. Wnioskodawców było po prostu zbyt wielu, gdyż program obejmuje całą stronę wschodnią. Mieliśmy też nadzieję, że minister przesunie część środków, które nie zostały wykorzystane w ramach programu transgranicznego Polska-Rosja. Jeżeli będzie dodatkowy naborów, na pewno będziemy o te środki aplikować, ponieważ zamierzaliśmy także zakupić urządzenia niezbędne do pewnych zabiegów, dzięki czemu podniósłby się poziom techniczny tego oddziału- wyjaśnia Adam Pawluś, starosta jasielski.

Remont oddziału chirurgii był oczekiwany przez pracowników szpitala od bardzo dawna. Praktycznie od 1960 r. nie zostały w nim przeprowadzone żadne większe prace modernizacyjne. - Był to jedyny oddział nieremontowany od lat. Wkrótce pacjenci będą mieli zdecydowanie lepsze warunki socjalno-bytowe. Wpłynie to na ich poprawę komfortu, samopoczucie ponieważ będą jedno, dwu lub trzyosobowe sale z osobnymi węzłami sanitarnymi. Wszystko będzie zrobione na bardzo wysokim poziomie – zachwala dr n. med. Szymon Niemiec, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Prace, których podejmie się firma Alfa z Gorlic będą polegały na wybudowaniu na nowo całego oddziału. Niemniej jednak, będzie się to wiązało ze zmniejszenie liczby łóżek szpitalnych. W zamian pacjenci zyskają nowe, bardziej intymne warunki. Na części żeńskiej powstanie osobna sala opatrunkowa, zabiegowa, pokój socjalny dla personelu oraz dyżurka lekarska. Na czas remontu pacjenci nadal będą przyjmowani na oddział z przeniesieniem na stronę męską, gdzie znajduje się około 30 łóżek. To dopiero początek prac, gdyż remont obejmuje część żeńską oddziału chirurgii. Pierwszy etap zakończy się w kwietniu w przyszłym roku. Starosta jasielski nie ukrywa, że zamierza poddać kolejnej modernizacji część męską tego oddziału.

W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle w ostatnich latach wiele się dzieje. Oprócz pozyskania nowoczesnego sprzętu koniecznego do leczenia pacjentów, jak również zakupu karetek pogotowia podjęto szereg inwestycji. - Szpital powiatowym, w którym w ciągu czterech lat otwierają się nowe poradnie i dwa oddziały, w tym jedyny na Podkarpaciu oddział diabetologiczny i jeden z trzech oddział geriatryczny to duże wyzwanie. Duże inwestycje, które mamy za sobą a kolejne są przed nami świadczą o tym, że szpital się rozwija, dba o to, aby ludzie byli leczeni w dobrych warunkach. Wymagania pacjentów są takie, aby w kraju, który jest w Unii Europejskiej nie byli gorzej leczeni niż w Czechach, Niemczech, czy we Francji. To zupełnie zrozumiałe, dlatego my dążymy do tego, aby było tak jak w innych krajach Europy – wyjaśnia Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. I dodaje - Obecnie będzie remontowana połowa oddziału chirurgicznego, jednego z największych w szpitalu. Następnie, jeżeli pojawią się możliwości finansowe przystąpimy do remontu drugiej części oddziału. Starosta Adam Pawluś zapewnia, że realna jest także budowa pawilonu psychiatrycznego. Moim marzeniem, jest, aby mógł się on znajdować jak najbliższej głównego budynku szpitala. To zadanie jest możliwe do zrealizowania w ciągu najbliższych pięciu lat. Przede wszystkim będziemy się starali pozyskać środki zewnętrzne na ten cel. Chciałbym otworzyć jeszcze jeden bardzo potrzebny oddział, o którym na chwilę obecną nie mogę mówić, bo konkurencja nie śpi – dodaje M. Burbelka.

Całkiem niedawno, bo końcem października br. została oddana największa inwestycja w historii powiatu związana z przebudowie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni, która wyniosła 21, 5 mln zł. - Szczęście zawitało do powiatu jasielskiego, kiedy starosta Adam Pawluś wrócił do zarządu razem z wicestarostą Tadeuszem Gorgoszem. Pociągnęli wiele inwestycji powiatowych, w tym ogromnie oczekiwaną rozbudowę jasielskiego szpitala z centralną sterylizatornią. Teraz jesteśmy przed nowym rozdaniem – podkreśla senator Alicja Zając.

Ilona Dziedzic

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ zenada
dnia 08.11.2018, 12:51
Ocena
komentarza:
53
Zenada, zmniejszenie liczby łózek i konflikt ,miedzy pracownikami. tyle dobrego panie dyrektorze z oddzialu diabetologii wyszlo
@ qwerty
dnia 08.11.2018, 13:04
Ocena
komentarza:
57
Wszystko ok, tylko szkoda, że liczba łóżek zostanie zmniejszona. Czyli zamiast powiększać szpital, zmniejszamy go.
@ Jozin z Bazin
dnia 08.11.2018, 13:48
Ocena
komentarza:
43
Jeszcze czekam aż na jasielskim uniwersytecie będzie wydział medycyny a z Jasła będzie Klinika :) kiełbasa na następne wybory :D
@ Oj
dnia 08.11.2018, 14:05
Ocena
komentarza:
26
To nie cieszy się pan Stanisław patrząc na ten cyrk z góry???
@ Tic-Tac
dnia 08.11.2018, 14:49
Ocena
komentarza:
28
Pomijając celowość tej modernizacji,a należy przypuszczać ,że jest potrzebna, to trzeba się odnieść do wyłaniania firm budowlanych z obcych terenów,a to z Krosna,a to z Gorlic. a eliminowanie swoich.Czy w Jaśle niema fachowców inżynierii budowlanej,którzy podjeliby się wykonawstwa prostych wewnętrznych robót modernizacyjnych.Wszyscy na fotkach merdaja ogonami z zadowolenia.Zapomina się, że główną siłą pobudzajaca centralna i regionalna gospodarkę jest polityka budowlana.O tym tez pamiętają sąsiedzi wokół Jasła, tylko nie PP.Burbelka,P.Zajacowa,którzy tylko za wszelką cenę lubią publicznie zabłysnąć.a,społeczność jasielska ciągle daje im kredyty zaufania.
@ Oj
dnia 08.11.2018, 14:58
Ocena
komentarza:
22
Fachowców jeszcze nie ma w Jaśle ale miasto szykuje inkubator..
tylko patrzeć piskląt inżynierii
@ Szczęście zawitało
dnia 08.11.2018, 16:33
Ocena
komentarza:
26
Przed zawitaniem szczęścia (fachowców szt.2) staliśmy krok przed przepaścią.
Po zawitaniu szczęścia zrobiliśmy ogromne kroki - dokąd? oczywiście, że przecież nie do tyłu.
Gdzie jesteśmy?
Wspaniale potrafimy klęskę (cyt. "nie udało się zdobyć środków zewnętrznych") pokazać jako sukces. Dotyczy to także traktowania pacjenta i jego rodziny, braku empatii, poziomu leczenia itp. itd.). W tym zakresie nic nie zmieni pakowanie kasy w mury szpitala i sprzęt. Tu trzeba być lekarzem z powołania i z zamiłowania (może by paru się tam znalazło) , a nie z wysokiego mniemania o sobie.

Lukrowanie i cukrzenie to tylko zaklinanie rzeczywistości.
@ Taka tam
dnia 09.11.2018, 00:22
Ocena
komentarza:
26
O szczęście niepojęte sam Pawluś wrócił z USA. Tokowanie jasielskich włodarzy zwala z nóg. A tak z innej beczki: może się Pani senatorzyna zatroszczy o los pacjentek na ginekologii i zafunduje im z własnych środków (Tak, z wlasnych, nie unijnych, budżetowych czy. wyżebranych do puszki)i kupi pacjentkom taki cud techniki jak LODÓWKA. Bo w czasie upałów pacjentki trzymają owoce, sery, jogurty w szafkach. A muszą mieć coś swojego do jedzenia bo na szpitalnym wikcie wpadły by w anemię.
@ WP
dnia 09.11.2018, 06:59
Ocena
komentarza:
11
Po remoncie „opłaty klimatyczne” od pacjentów będą wyższe panie Sz?
@ Tak
dnia 09.11.2018, 07:12
Ocena
komentarza:
19
najpierw trzeba zmienić kadrę na mądrych i życzliwych dla człowieka chirurgów
którzy zajmą się ludźmi a salee to istatni punkt zmiany .trzeba zrobić i.bo strach do nich iść nie ma po co. niestety.
@ ??
dnia 09.11.2018, 07:23
Ocena
komentarza:
9
Nic im nie lepiej ?? Niczego sie nie nauczyli ?? Komedii ciąg dalszy !
Jeszcze przyjdziecie do Burmistrza i pokaże wam dzie wasze miejsce. Te ustawki sa żenujące !!
@ Oj
dnia 09.11.2018, 08:12
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ ccc
dnia 09.11.2018, 08:51
Ocena
komentarza:
27
jeszcze kurs kultury osobistej dla lekarzy z Jasła załatwcie w ramach modernizacje.
@ Oj
dnia 09.11.2018, 11:01
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ lol
dnia 09.11.2018, 16:50
Ocena
komentarza:
2
taaaaaaaaaaaaaaak prawda
@
dnia 10.11.2018, 07:07
Ocena
komentarza:
5
Nowy ordynator nowe walki o stołek. Oddział wewnętrzny ŻENADA . Może choć na diabetologii będą pracować LEKARZE Z PODEJŚCIEM ludzkim do ludzi A nie zwierząt.
@ Benio
dnia 10.11.2018, 12:19
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Wojtek
dnia 10.11.2018, 15:45
Ocena
komentarza:
0
Polecam zapoznanie z zasadami PZP.
@ Pacjentka
dnia 11.11.2018, 16:08
Ocena
komentarza:
1
Nie rozumiem tego obrażania lekarzy jasielskiego szpitala. Byłam ostatnio w szpitalu jako pacjentka i jako odwiedzająca rodzica. Każdy lekarz był grzeczny, kulturalny, udzielił mi wyczerpujących informacji. Nawet, jak pomyliłam oddziały jakiś lekarz sam zapytał mnie, czego szukam i pokierował na właściwe piętro. Rodzic też był zadowolony z wyników leczenia i obsługi. Jeżeli jesteście Państwo niezadowoleni, to składajcie skargi na konkretnych ludzi, bo obrażanie wszystkich lekarzy jest po prostu nie w porządku.
@ Benio
dnia 11.11.2018, 16:42
Ocena
komentarza:
2
Konkretnie, ni pomówienia i plotki
@ Virion
dnia 13.11.2018, 08:40
Ocena
komentarza:
-2
@Pacjentka
Bo Pani jako JEDYNA z komentującej mierzwy faktycznie w tym szpitalu była.
@ ert
dnia 08.11.2018, 13:01
Ocena
komentarza:
27
Ale jak to?? Przecież już po wyborach
@ Oj
dnia 08.11.2018, 14:10
Ocena
komentarza:
29
Szczęście zawitało?senatorzyna sie dobrze czuje?to ich praca za którą biorą kase...o szczęście do mnie zawita jutro...pan Zdzisek będzie kładł płytki w łazience hehe
@ Benio
dnia 08.11.2018, 18:35
Ocena
komentarza:
21
Trojkacik senatorzyny
@ baba odleciała
dnia 08.11.2018, 21:26
Ocena
komentarza:
14
Szczęście zawitało do powiatu
@ @
dnia 08.11.2018, 23:18
Ocena
komentarza:
14
Pani senator przed wyborami
@ Virion
dnia 12.11.2018, 17:22
Ocena
komentarza:
-1
Jakoś tak mi stalinizmem zapachniało, bo następny etap to będzie Pawluś - sloneczko nasze powiatowe. W sumie nie dziwi, biorąc pod uwagę co wyprawia rząd i jaką proweniencję mają jego prominenci.
@ ja@
dnia 13.11.2018, 05:05
Ocena
komentarza:
1
Wiesz ,ty chyba masz kompleksy ,albo jestes totalnym prostakiem.Co masz do jak by nie bylo do senator Polski .Troche szacunku .Jak Polska ma byc mocnym krajem jak policy maja w sobie tyle jadu do siebie.Wstyd.Bierz przyklad z murzynow to moze sie czegos nauczysz.
@ Virion
dnia 13.11.2018, 08:43
Ocena
komentarza:
1
A ty co? Masełko na chlebku pani senator? A czymże się ona zasłużyła, poza tym, że jako wdowę smoleńską wepchnięto ją na stołek w wyborach z jednym kandydatem, jak za komuny? Autorytet nie jest przypisany do stanowiska, a na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
@ Wdowa
dnia 15.11.2018, 04:39
Ocena
komentarza:
3
Tym zasłużyła że jest wdową I wepchsla się na stołek A POTEM DZIECI itd to kolejna do kasy.tu zwykły człowiek żyje od 1 do 1.A tam ma ona DZIECI wsio za NIC . Tylko zająca nie ms ...coś za coś.
@ Woytazz
dnia 08.11.2018, 13:09
Ocena
komentarza:
49
"Nie odpadliśmy ze względów merytorycznych, ale z powodu niewystarczającej puli pieniędzy. Wnioskodawców było po prostu zbyt wielu."

Może ktoś wytłumaczy staroście, bo widać, że kiepsko ogarnia - z całej puli pieniądze dostały najlepiej ocenione wnioski. Skoro jasielski odpadł, to znaczy, że właśnie był kiepski merytorycznie.
@ Virion
dnia 13.11.2018, 08:43
Ocena
komentarza:
-1
Pewnie w Hameryce jest inaczej.
@ bobo
dnia 08.11.2018, 13:12
Ocena
komentarza:
50
Panie Dyrektorze kiedy pomyśli pan w końcu o zwykłych pracownikach Jasielskiego szpitala którzy pracują z najniższa głodową wypłate .
@ do bobo
dnia 08.11.2018, 15:37
Ocena
komentarza:
35
Nalezy brac przyklad z chlopcow z komend policji.Niby nie kumaci a jak umieją zadbać o swoje cztery litery.Prosts pilka.Trzeba się udac do tych samych niby lekarzy,którzy niczego więcej nie potrafią, jak zdrowym ludziom wystawiać L 4.Tylko rozeznać taryfę .
@ adam
dnia 08.11.2018, 16:06
Ocena
komentarza:
30
Wszystkie pielegniarki powinny wybrać swoje urlopy albo pójść na L4 na cały tydzień
@ Michał
dnia 08.11.2018, 19:49
Ocena
komentarza:
-16
do bobo
zawsze możesz zmienić prace nikt cie tu nie trzyma !!! trzeba było się uczyć :) droga wolna
@ Cyq
dnia 09.11.2018, 23:37
Ocena
komentarza:
-3
W jasielskim szpitalu pielęgniarki to tylko podać tabletkę bo jak chodzisz jest ok gdy leżysz odparzeń i odleżyn się nabawisz
@ Cyq
dnia 09.11.2018, 23:44
Ocena
komentarza:
2
Niestety teraz widać wyksztalcenie
@
dnia 10.11.2018, 07:08
Ocena
komentarza:
2
Na większości oddziałów niestety TAK !!!
@ Nie kumaci
dnia 15.11.2018, 04:42
Ocena
komentarza:
0
To za mało powiedziane
To margines społeczny bez podstaw kultury I zachowań społecznych KTÓRYM się wydaje że są min po studiach prawa I straszą głupków tylko nie każdy da się zastraszyć debilce lub debikowi bo są ludzie BBB.wykszdalceni którzy takiego GOWNIARZA doprowadza tam gdzie trzeba za ZACHOWANIE.
@ dodo
dnia 08.11.2018, 13:33
Ocena
komentarza:
43
no właśnie zwykły personel niech się najpierw wykaże bo traktuje pacjentów jak śmieci a póżniej domaga się zapłaty
@ sx
dnia 08.11.2018, 13:58
Ocena
komentarza:
59
A to personel - lekarze, jest z grupy tych niezwykłych? Ci to dopiero mają podejście do pacjenta jak do worka kartofli- siedź i czekaj. Nie polecam Chirurgii w Jaśle, w ogóle nie polecam tego szpitala. Można budować super sale, mieć nowoczesne wyposażenie, ale jak ludzie tam pracujący nadal pozostaną świ*** to nic się nie zmieni.
@ stary
dnia 08.11.2018, 15:21
Ocena
komentarza:
13
a ten nie zwykły personel na leczenie wiadomo jakie.
@ ...
dnia 09.11.2018, 00:37
Ocena
komentarza:
7
O nie dodo
lezałam 5 razy wszpitalu i tylko jedna pielęgniarka byla niemiła.a na zadną inną nie powiem złego słowa. Dziękuje im za opiekę i współczucie.
@ Virion
dnia 12.11.2018, 17:20
Ocena
komentarza:
-1
Jedyny człowiek, który faktycznie był w jasielskim szpitalu na leczeniu. Reszta się jakiś seriali durnych naoglądała.
@ ono
dnia 08.11.2018, 14:33
Ocena
komentarza:
-7
Pani senator jakas smutna.
dużo sie dzieje dzieki panu Pawlusiowi.. Brawo
@ Ala
dnia 08.11.2018, 14:34
Ocena
komentarza:
28
Pierwsze wyszkolcie kadre i wymieńcie na młodych z wiedzą.
@ stary
dnia 09.11.2018, 07:01
Ocena
komentarza:
3
to by były zaduszki i miodobranie ???
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 08.11.2018, 14:50
Ocena
komentarza:
10
Jaki jest metraż tego oddziału i czym to się rożni np od budowy nowego domu mieszkalnego - przecież to tylko przebudowa i to w okrojonym formacie 2 bańki za roboty budowlane za takie cuś - nie za wiele , ocenił to jakiś niezależny ekspert - firma lokalna pieniądze zostają w regionie firma zewnętrzna, wypływają na zewnątrz..Ale to torcik budżetowy można sobie wyszarpać dobre i duże kęski : a to za projekt parę stówek, a to wygospodarować na urządzenie pomieszczeń socjalnych ale zwiększenia liczby pacjentów nie przewidują, czyli miasto się zwija...
@ bn
dnia 08.11.2018, 14:53
Ocena
komentarza:
19
Okazja była przyglądnąć się pracy kilku oddziałów szpitala ..ogólne wrażenie ok leczenie jak na przypadkowość kadrową "(codziennie inny lekarz nikt nic nie wie ,nie ogarnia dokumentacji a nawet podwójne zlecenia badań się zdarzają czemu się nie dziwię)...leczenie jest w porządku.Nie mam pojęcia kto jest odpowiedzialny za chaos na oddziałach ale naprawdę szkoda tych młodych lekarzy ,którzy stają oko w oko z rodziną i robią dobrą minę grzebiąc na chybcika w kompie a widać że nie są w stanie udzielić sensownej informacji ..Przekazywanie dyżuru to też parodia (pacjent wychodzi rodzina zostawia namiary )nazajutrz panika bo kto odbierze leżącego pacjenta ,telefony do po[...]ków zdumionych sprawą ..a wystarczyło by kartkę z danymi lekarz kończący dyżur podpiął lub przekazał koledze..Pielęgniarki zaganiane do granic możliwości w wieku przedemerytalnym ..ciekawe czy są pomysły na zastępstwo ?
Pozdrawiam pielęgniarki i lekarzy -podziwiam za to że w takim chaosie są w stanie dobrze wykonywać swoją pracę
@ hahaas
dnia 08.11.2018, 15:09
Ocena
komentarza:
37
za 5 lat w tym szpitalu nie będzie miał kto pracowac. Pielegniarki wszystkie w wieku przedemerytalnym, tak samo lekarze, brak perspektyw na młodszą kadrę
@
dnia 10.11.2018, 07:13
Ocena
komentarza:
6
Bo dyr.zostawia emerytów A nie wpuszcza młodych- PO znajomości taka OT CAŁĄ prawda .chętni są tylko emeryci chcą do końca życia tam siedzieć aż tam umrą bo jak nie zarobią tyle ile musza to nie opuszcza szpitala. Młodzi zdolni chętni do pracy zostają na DO WIDZENIA pożegnali.
@ Xyz
dnia 08.11.2018, 17:17
Ocena
komentarza:
16
To jak mam byc jak w domu to jakość jedzenia bedzie lepsza?? Czy pacjenci bedą sami sobie gotowac?? Czy rodzina bedzie przynosić posiłki
@
dnia 10.11.2018, 07:14
Ocena
komentarza:
4
Rodzina będzie przynosić zdrowe posiłki. I dodając CHORYCH.to o jakość i DOMOWA atmosfera. Będzie.
@ Borsalino
dnia 08.11.2018, 17:19
Ocena
komentarza:
18
Pan doktor Niemiec twierdzi, że od roku 1960 nie przeprowadzano żadnych większych prac modernizacyjnych na oddziale chirurgii. Nie mozna było tego robić z bardzo prozaicznych względów - szpital został oddany do użytku dopiero 1 grudnia 1966 roku.
@ do Borsalino
dnia 08.11.2018, 19:50
Ocena
komentarza:
1
Rzeczywiście,błąd dziennikarski.Powinno być od lat 60-tych a nie od 1960 roku.Dziękujemy za zwrócenie uwagi !
@ do @ Borsalino
dnia 09.11.2018, 09:39
Ocena
komentarza:
5
...pan Szymon Niemiec w 1960 roku miał 3 latka - rzeczywiście z lat sześćdziesiątych niewiele może pamiętać.
@ Xyz
dnia 08.11.2018, 17:36
Ocena
komentarza:
19
Na chirurgii ma być jak w domu ciekawe kto to wymyślił!!!
@ Xyz
dnia 08.11.2018, 17:41
Ocena
komentarza:
30
komu ma być jak w domu lekarzom czy chorym . bo lekarze juz maja lepiej niz w domu. posprzataną dyżurkę, pościelone łóźko, umyte kubki dostęp do internetu itd...
@ miszkaniec jasła
dnia 08.11.2018, 18:30
Ocena
komentarza:
39
ludzie, przecież Jasielski szpital to największe dno na Podkarpaciu, a może nawet i w Polsce. Rozbudowa tutaj nic nie pomoże tutaj trzeba porządnych personel, które szanuje ludzie i ich zdrowie a nie pieniądze. Wstyd !!!
@ zainteresowany
dnia 08.11.2018, 23:28
Ocena
komentarza:
22
Zacznijmy od Dyrektora
@ dok
dnia 10.11.2018, 19:20
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Tomek
dnia 08.11.2018, 18:36
Ocena
komentarza:
34
Już się zaczyna, Senator, Starosta, Dyrektory świetne fotki, wielkie remonty, wielki lans, ok. wszystko ok. tylko ja bym proponował przed tym wszystkim zająć się obsługą chorych bo to co widziałem ostatnio na jednym z wyremontowanych oddziałów jest gorzej niż złe. Na nic się zdadzą Pani Senator, Panie Starosto i Dyrektorzy piękne wyremontowane oddziały jeśli chory leży w nich i rodzina musi odwalać większość czynności zamiast personelu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia , bo jak mówił klasyk "żeby chorować trzeba mieć końskie zdrowie"
@ stary
dnia 09.11.2018, 07:14
Ocena
komentarza:
4
należy zwolnić wszystkie pielęgniarki przyjąć więcej lekarzy a rodziny będą odwalać całą opiekę nad chorymi , a żeby chorować trzeba nieć zdrowie i dużo kasy.
@ Benio
dnia 09.11.2018, 17:11
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Virion
dnia 12.11.2018, 17:19
Ocena
komentarza:
-1
Niech pielęgniarki wszystkie jak jedna wezmą L-4, zobaczymy jak zaśpiewacie.
@ Ok
dnia 13.11.2018, 05:56
Ocena
komentarza:
1
niech sprzedają pietruszkę . wszyscy pojadą do rzeszowa chyba
proste i bdb.logicczne. a patrząc na lekarza który przy bolacej nodze dotknie ja ręką i zapisze tramal nie oglądając nogi bez zdejmowania szyny to księgę takich wyczynów mmozna pisać
@ Telewizja KŁAMIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnia 08.11.2018, 18:48
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Miejscowy jaslanin
dnia 08.11.2018, 20:00
Ocena
komentarza:
21
Panie dyrektorze nie został Pan radnym w starostwie i szuka Pan pod pretekstem remontu darmowej kasy zadłużajac starostwo w Jaśle z kolegami z bandy ktoś mam nadzieję w niedługim czasie to rozliczy i Pan za to posiedzi w kryminale mam taką nadzieję dość zadłużenia jasla i nas podatników
@ superboy
dnia 08.11.2018, 20:54
Ocena
komentarza:
8
Będzie mniej łóżek, ale pacjęci beda rotacyjne zmieniani całodobowo.
@ Aniol
dnia 08.11.2018, 21:13
Ocena
komentarza:
9
Chyba jak anioly przyjda...
@ jks
dnia 08.11.2018, 21:33
Ocena
komentarza:
7
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Pis
dnia 08.11.2018, 23:23
Ocena
komentarza:
-2
Ty jesteś tym samym chyłkiem co parkingowy i masz te same pieniądze więc o co ci chodzi elektryk
@ az
dnia 08.11.2018, 21:46
Ocena
komentarza:
29
kierownik Chirurgii pan Niemiec - bardzo "ciekawa" osoba z "bardzo dobrym wychowaniem".
Podczas konsultacji na temat pacjenta w swoim gabinecie traktuje ludzi jak "powietrze",

Cudzysłowia i wielkość liter nie są przypadkowe
@ jan
dnia 08.11.2018, 23:10
Ocena
komentarza:
15
w domu umiera się po ludzku...
@ tedy
dnia 09.11.2018, 14:08
Ocena
komentarza:
1
Oni myśleli o publicznym...???
@ Hmm
dnia 10.11.2018, 07:18
Ocena
komentarza:
6
Tak umiera się w bólu cierpieniu za zamkniętymi drzwiami ŻEBY nie przeszkadzać . Zgon stwierdza się ok 5 rano przewaznie
@ Senator
dnia 08.11.2018, 23:16
Ocena
komentarza:
12
pani kicaj nic nie zostalo oddane to tylko bylo przed wyborami nie mowcie ludziom glupot jak teraz zkuwaja plytki i poprawiaja daj pani spokoj
@ Pis
dnia 08.11.2018, 23:19
Ocena
komentarza:
26
A gdzie była PANI senator po kompromitacji PIS w Jaśle przed wyborami
@ uratowany przez PANA DR SZYMONA NIEMCA
dnia 09.11.2018, 01:36
Ocena
komentarza:
-4
wszyscy jasielscy politykierzy i znawcy tematów związanych ze zdrowiem, jeśli nie mieli poważnych problemów, oczywiście poza standardowym jazgotem na sesjach powiatu jasielskiego niech zamilkną. jeśli uważają inaczej to życzę im, niech doświadczą takiej sytuacji, kiedy jesteś całkowicie bezradny, a życie jest w rekach chirurga, któremu należy bezgranicznie zaufać. w tym przypadku to nie jest zwykła osoba ( z pełnym szacunkiem) ani wójt, ani burmistrz ani starosta ; jeżeli są zdrowi to ich wypowiedzi należy po prostu olać. a teraz powiem tak; dotyczy pana doktora szymona niemca; panie doktorze, w jaśle nie ma osoby, która mogłaby z panem konkurować. pan jest wielkim, nie wyobrażalnie mądrym człowiekiem, uratował mnie i nie tylko, moje zycie. stwierdzam jedno, że ci wszyscy, którzy kontrolują sytuację, gzie by się pokazać przy przęcięciu wstęgi na ułożeniu nawierzchni bitumicznej na kilkusetmetrowym odcinku, nie są godni aby swoimi jęzorami wyczyścić podeszwy pana służbowych drewniaków.
@ Nie podniecaj się aż tak
dnia 09.11.2018, 09:12
Ocena
komentarza:
2
To efekt placebo.
@ Orka
dnia 12.11.2018, 19:07
Ocena
komentarza:
0
To dobrze że miał Pan takie "szczęście"
@ koko
dnia 13.11.2018, 08:57
Ocena
komentarza:
2
nie przesadzaj z tymi podziękowaniami do Sz.N.miałam okazję poznać leczenie pana doktora jak bylam na wizycie w prywatnym gabinecie z mamą.Nawet prywatna wizyta nie pomogła bo pan doktor kazał mamie udać się do psychiatry z diagnozą nerwicy serca(mama chorowała na zwłóknienie płuc i miała straszne duszności),chociaż mama nie żyje już 18 lat takie pan doktor ma podejscie do pacjęta.
@ Dobry Człowiek
dnia 09.11.2018, 04:33
Ocena
komentarza:
-5
oooo taaaaa starosta itd itp. tak naprawdę powiem tyle ten dyrektor nie przyszedł tylko po wypłatę jak jego poprzednicy tyle.
@ joko
dnia 09.11.2018, 07:27
Ocena
komentarza:
18
ludzie pomyslcie wrescie o paniach dbajacych o czystosc szpitala bo to zgroza za takie pieniadze pracowac nie maja nawet najniszej krajowej gdzie jest Dyrektor czy on tego nie widzi ...
@ ksiądz Mateusz
dnia 09.11.2018, 11:19
Ocena
komentarza:
10
Przeznaczona do rządzenia znowu błysnęła swoją "inteligencją". Szczęście to zawita do Jasła i powiatu jak przeznaczona do rządzenia trafi na śmietnik polityki bo tam się nadaje.
@ Benio
dnia 09.11.2018, 11:50
Ocena
komentarza:
4
Od czasu jak Biernacki ja nie pilnuje, to pieprzy takie bzdury.
@ Virion
dnia 12.11.2018, 17:18
Ocena
komentarza:
0
Kiedyś taki układzik nazywano sandwich.
@ Alga
dnia 09.11.2018, 17:33
Ocena
komentarza:
6
Chyba jak w domu Ojca!!!
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 09.11.2018, 17:46
Ocena
komentarza:
-6
Chyba nie wiesz o czym piszesz i jakiego ojca...
@ Bóg
dnia 10.11.2018, 07:20
Ocena
komentarza:
-3
Będzie W domu jak tam umrzesz .
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 10.11.2018, 22:19
Ocena
komentarza:
-2
Porównywanie oddziału chirurgicznego do Domu Ojca - jest chyba nie na miejscu...???
@ Benio
dnia 11.11.2018, 07:41
Ocena
komentarza:
4
Dlaczego? Każdy ma jakiś dom z ojcem, nie?
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 11.11.2018, 11:45
Ocena
komentarza:
-3
"Zabłysnąłeś, i olśniłeś wszystkich niepraktykujących"...
@ Benio
dnia 11.11.2018, 16:44
Ocena
komentarza:
4
Jeszcze żyjemy w teoretycznie świeckim państwie
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 11.11.2018, 17:55
Ocena
komentarza:
-4
Sprowadź sobie "uchodźców" to będziesz miał wyznaniowe...
@ Fatalny szpital
dnia 10.11.2018, 11:43
Ocena
komentarza:
12
Burbelas weź się chlopie do roboty! PO kierownika na izbie przyjęć Pan S. też by mógł na lekcje kultury osobistej sie udać a nie z glupimi tandetnymi tekstami do pacjentow sie odnosic. Nie wspomne o mlodej dyspozytorce obudzonej o 5:30 rano. Wyszla z kocem wielce zaspana i oburzona kazała czekać na lekarza 3 godziny (wcześniej zemdlalem wiec mnie wzieli laskawie na sale obserwacyjną). Skargę oczywiscie złożyłem gdzie trzeba.
@ Heehe
dnia 11.11.2018, 16:18
Ocena
komentarza:
4
Czyżby doktor S. wysyłał Cię do psychiatry i opowiadał, że cierpisz na globusa ;-)
@ bezstronnie
dnia 10.11.2018, 12:06
Ocena
komentarza:
8
tutaj trzeba zmienić mentalność kadry szpitala bo , żeby tam się leczyć trzeba być zdrowym, ile trzeba czekać w kolejce nim łaskawy lekarz cię przyjmie , tak nie może być lekarze biora konkretna kasę powinni sie przyłożyć do pracy , juz nie jeden pacjent zjechał nim się zajeli... a te procedury to nie służa pacjentom . W Jasle jest brak dobrych nowatorskich lekarzy ... a lepsi muszą wyjeżdżać
@ niestety
dnia 10.11.2018, 18:16
Ocena
komentarza:
7
lepsi sa wypraszani przed wejściem ...bo inni w tym emeryci musza do śmierci zarabiać na seszele
@ @G
dnia 10.11.2018, 19:02
Ocena
komentarza:
12
Panie dyrektorze Burbelko w Jasielskim szpitalu wiele się dzieje jak pan pisze. Ostatnio 15.10.2018r byłam w szpitalu bo po Biopsi zrobił mi się krwiak i niestety żaden chirurg mnie nie przyjął i wysłał mnie do przychodni. Ale w przychodzi niestety nie było żadnego chirurga o godzinie 10 a powinien być bo przyjmował do godziny 13... Pytam się komu płacicie takie wysokie pensje?? Czyżby szpital był faktycznie dla Ludzi ? czy tylko dla znajomych?
@ Nie
dnia 12.11.2018, 03:32
Ocena
komentarza:
4
Uciekajcie do Rzeszowa bo tu POMOCY nie znajdziecie nawet W królewskich salonach.
@ Ja
dnia 12.11.2018, 09:45
Ocena
komentarza:
2
Ciekwa jestem czy elita poddala by sie leczeniu Szpitalu Jasielskim przedewszystkim powinni wymienic pielegniarki na wewnetrxnym bo sie nie nadaja lepiej sie traktuje zwierzeta jak ludzi najgorszy oddzial idzie sie tam po smierc
@ Virion
dnia 12.11.2018, 22:57
Ocena
komentarza:
-3
Przeżyłeś, guaniarzu, skoro piszesz takie bzdury.
@ Tak
dnia 13.11.2018, 05:47
Ocena
komentarza:
1
większość nie tylko na wewnętrznym lek i pielęgniarki do wymiany. pacjent umiera lekarz śpi a te zamkną dzrzwi .zgon nad ranem pofobno statystycznie
@ Virion
dnia 13.11.2018, 08:45
Ocena
komentarza:
-2
Guano prawda, a może się zatrudnisz, specu?
@ ryba
dnia 12.11.2018, 20:10
Ocena
komentarza:
3
ciekawe czy pani senator korzysta ze szpitala w jaśle
@ Tak
dnia 13.11.2018, 05:44
Ocena
komentarza:
2
Chyba na fotkach tylko ...korzysta ze szpitala w Jaśle. Głupia to chyba aż tak nie jest. Warszawa Kraków
@ Zadowolony
dnia 12.11.2018, 20:31
Ocena
komentarza:
1
Skoro nie jesteście zadowoleni z chirurgi w Jaśle to polecam szpital w Krakowie im. JANA PAWŁA byłem pacjentem chirurgi mogę zapewnić wszystkich że świetnie tam tną klatke pirsiową oraz nogi do wyciągania żyl na bajpasy, sama przyjemnośc przechodzić tam zabieg chirurgiczny, byłem tam i polecam innym doznać tej przyjemności. Pozdrawiam chirurga dr. n. med. Pana Grzegorza Filipa
@ jks
dnia 13.11.2018, 21:46
Ocena
komentarza:
0
ty [...] niemiec co ty cpasz
remont chirurgi byl w 1998 roku a nie jak mowisz od 60 roku
@ zatroskany pacjent
dnia 14.11.2018, 08:32
Ocena
komentarza:
5
Podobno w szpitalu brakuje personelu, to mam pytanie do P. Dyrektora dlaczego pozbywa się personelu. Ostatnio, kiedy byłem na oddziale pracowała bardzo miła i fachowa pielęgniarka. W tym tygodniu znów trafiłem na oddział, ale niestety już ta pani nie pracuje, bo ponoć nie ma miejsca. Jak Pan nie postawi na dobry personel to nic nie pomogą wyremontowane sale.
@ Virion
dnia 14.11.2018, 09:45
Ocena
komentarza:
1
Pielęgniarek jest o polowę za mało.
@ Kierowca
dnia 14.11.2018, 18:44
Ocena
komentarza:
2
A gdzie się podział, uzdrowiciel, nadzieja szpitala, pan Czernecki.
@ Virion
dnia 14.11.2018, 20:00
Ocena
komentarza:
1
Wrócił na ciepłą posadkę.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105