Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Nagrodzeni za wsparcie oraz upowszechnianie kultury

15

W Jasielskim Domu Kultury wręczono nagrody dla działaczy kulturalnych oraz mecenasów kultury. Nagroda im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza po raz pierwszy została wręczona najmłodszym artystom.<<GALERIA>>

W Jasielskim Domu Kultury podczas spotkania „Przy wigilijnym stole” wręczono Nagrody Miasta Jasła w Dziedzinie Kultury dla lokalnych twórców i animatorów kultury za szczególne osiągnięcia artystyczne i naukowe oraz za dokonania na rzecz upowszechniania kultury naszego miasta. Nagrody te przyznawane są od 14 lat.

Kapituła konkursowa postanowiła w tym roku uhonorować nagrodą Mariusza Świątka, kustosza Muzeum Regionalnego w Jaśle za ochronę materialnego dorobku kulturalnego miasta Jasła, pozyskanie kopii pism dotyczących znanych i związanych z naszym miastem osób żyjących na przestrzeni XIV, XV i XVI wieku, kopii przywilejów królewskich i cesarskich, cennych map miasta Jasła i okolic z XVIII, XIX i początków XX wieku, Tomasza Kasprzyka, fotografika, członka Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Starego Cmentarza w Jaśle za udział w wielu wystawach i konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą oraz organizację szeregu indywidualnych wystaw fotografii artystycznej, za zaangażowanie i pracę społeczną na rzecz ratowania jasielskich zabytków, Łucję Filipek, członka Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego za upowszechnianie i wkład w rozwój kultury miasta Jasła i regionu jasielskiego jako autorka wielu tekstów o publikacjach o Jaśle, Władysława Fortuny, członka chóru męskiego „Echo” za wieloletnią pracę na rzecz jasielskiej chóralistyki poprzez czynne uczestnictwo w koncertach z chórem „Echo” promujących kulturę miasta Jasła i region jasielski, Józefa Firaka, członka chóru męskiego „Echo” za wieloletnią pracę na rzecz jasielskiej chóralistyki poprzez czynne uczestnictwo w koncertach z chórem „Echo” promujących kulturę miasta Jasła i region jasielski.

Statuetki „Mecenasa Kultury Jasła” wręczono przedstawicielom firm i przedsiębiorstw, które wspierają organizację wydarzeń kulturalnych. Wśród nagrodzony są: właściciele Jasielskiej Sieci Sklepów MPM Maria Kokoczka i Mirosław Prucnal, firma LOTOS Infrastruktura S. A. oraz PGNiG Obrót Detaliczny.

Fundatorem nagród dla jasielskich artystów, którzy nie ukończyli jeszcze 25 roku jest Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, wybitny muzyk i kompozytor pochodzący z Jasła. Nagrody przyznane zostały pięciu laureatom: Piotrowi Jaworskiemu, Aleksandrze Tockiej, Michałowi Babiarzowi, Paulinie Pietrusze oraz Zuzannie Walczyk.

Dyrektor JDK przyznał również dwie statuetki „Przyjaciela JDK” dla Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza oraz wicemarszałek województwa Marii Kurowskiej.

Za nami trzy piękne uroczystości. Pierwsza, w której mieliśmy okazję podziękować tym, którzy od wielu lat pracują na rzecz jasielskiej kultury i historii. Uznanie również dla najmłodszych artystów rozpoczynających swoją karierę. Oczywiście podziękowania dla naszych sponsorów, mecenasów kultury, którzy od lat wspierają wydarzenia kulturalne odbywające się na scenie JDK, na jasielskim rynku, a także Dni Jasła. Przed nami jeszcze jedna piękna uroczystość. Jest wśród nas osoba, która przez 18 lat działała na rzecz nas wszystkich. Co prawda nie w dziedzinie kultury, ale w bardzo istotnych sprawach, mianowicie na rzecz bezpieczeństwa naszych dzieci, ruchu drogowego, ratownictwa drogowego – pan Józef Biernacki – powiedział burmistrz Ryszard Pabian.

Józef Biernacki był przez 18 lat prezesem Stowarzyszenia Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. Przez ten okres swojej działalności znacząco przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie jasielskim. Jako wyraz uznania za swoją pracę i wkład burmistrz Ryszard Pabian złożył na jego ręce grawerton z podziękowaniami za dotychczasowe dokonania.

- Jest to dla mnie zaszczytne wyróżnienie, że w takim gremium go otrzymuje. Przez współpracę tych osób, które mnie otaczały i ze mną współpracowały można było wiele dokonać, co zostanie w mieście Jaśle – powiedział Józef Biernacki.

Spotkanie „Przy wigilijnym stole” uświetnił występ zespołu Skalnik z Kamionki Wielkiej. Wszyscy zgromadzeni w Jasielskim Domu Kultury łamali się opłatkiem i składali życzenia. Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu jasielskiego częstowały gości daniami wigilijnymi.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 21.12.2015, 11:08
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kasandra
dnia 21.12.2015, 11:52
Ocena
komentarza:
-16
No, jechać z koksem. Te same nicki, te same IP po dwadzieścia razy. Byle było dużo jadu i złości. Bo "elyty", bo bogate, bo po co, bo za jakie "piniondze" lepiej rozdać itd itp:-) Ale to już było:-) A może z okazji świąt przemówią ludzkim głosem, kto wie:-)
@ dragoness
dnia 21.12.2015, 16:23
Ocena
komentarza:
0
Na razie tylko Panią zminusują. Potem może zasłuży Pani na obraźliwe komentarze personalne :-D Wesołych Świąt, a dla nagrodzonych serdeczne gratulacje.
@ nika
dnia 21.12.2015, 12:48
Ocena
komentarza:
6
A ja tam chciałam pogratulować panu Mariuszowi Świątkowi, bo zasługuje. Ma ogromną wiedzę, którą zawsze z zaangażowaniem się dzieli. Gratuluję
@ Kefir
dnia 21.12.2015, 19:40
Ocena
komentarza:
1
Będzie biblioteka w JDK?
@ P,
dnia 21.12.2015, 23:15
Ocena
komentarza:
9
Informacja wisi na drzwiach do JDKu już od miesiąca...
@ jaślamim
dnia 21.12.2015, 22:11
Ocena
komentarza:
5
Ci z MPM niech pracownikom płacą i nagrody przydZielają za ich ciężka prace a niech się nie promują i ośmieszają razem z nieudolnymi władcami
@ giene
dnia 22.12.2015, 09:47
Ocena
komentarza:
7
Ciekawy jestem jaką kwota wsparli mecenasi działalność kulturalną. czy to nie jest tak, że dadzą na rok cukierków za 500 zł i już mecenasi? Może trzeba się bardziej szanować (do JDK) a nie sikać z radości, że ktoś cie traktuje jak żebraka? Przecież wszyscy wiedzą doskonale, że to jeden wielki pic na wodę? A swoją drogą Skalnik od lat występuje w JDK. Może by tak zmienić repertuar?
@ do hiene
dnia 22.12.2015, 11:14
Ocena
komentarza:
-1
Hiene, sprawdź kto występował wcześniej przez dwa lata a potem pisz bzdury:-) Poza tym może Ty coś zasponsorujesz, chociażby cukierki dla dzieciaczków i Tobie też podziękują:-)
@ giene
dnia 22.12.2015, 12:10
Ocena
komentarza:
8
Sprawdziłem i dlatego napisałem! Nawet jeśli występowali już wcześniej to wystarczy! Mało jest innych zespołów. A co do sponsorów to chyba trzeba mówić ile dali, skoro im dziękujecie. ludzie powinni wiedzieć jakich mają darczyńców. Chyba, że to wstyd pisać ile dali
@ malkontent
dnia 22.12.2015, 12:17
Ocena
komentarza:
11
Impreza bardzo udana , szacunek i podziękowanie dla Kół Gospodyń Wiejskich za przygotowanie potraw. Ja bym proponował aby także zacząć wyróżniać ludzi którzy dzięki prowadzonym przez PUP szkoleniom osiągnęli znaczący sukces w biznesie. Utworzyli nowe miejsca pracy, pokazali, młodym, że nie trzeba emigrować można też w Jaśle godnie żyć.
Jeżeli chodzi o JDK to tragiczne są schody zejściowe do szatni, śliska nawierzchnia stopni, brak poręczy. Czy trzeba czekać aż się ktoś połamie i dopiero wtedy zamontuje sie poręcze.
@ oco kaman
dnia 23.12.2015, 13:50
Ocena
komentarza:
6
jeden z nagrodzonych w prl lata 85 87 sprawdzal w sluzbowych samochodach plomby przy liczniku i skrzyni biegow razem z jakas organizacja dzis bardzo nie chlubna i dodam ze byl bardzo arogandzki do kontrolowanych
@ Czołem Telewizyjne Barany !
dnia 25.12.2015, 22:01
Ocena
komentarza:
-3
Znowu pasożyty zrobiły sobie "inprezę kooolturalną" za naszą kasę na którą nikt nie przyszedł. Ile musiałeś dziś zapie***ć na to wesołe towarzystwo w drogich gadniakach ?
@ lucek
dnia 25.12.2015, 23:01
Ocena
komentarza:
1
gratuluję Mecenasom Panu Biernackiemu ,Mariuszowi ,Romanowi ,Pani Marii Kokoczkowej ,ale pan Tomasz to powinien zmienić swój wizerunek jest fatalny.
@ antonio
dnia 26.12.2015, 09:33
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ antonio
dnia 26.12.2015, 12:39
Ocena
komentarza:
4
Mówię, oczywiście ze mówię. W przeciwieństwie do ciebie
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105