Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowe budynki poświęcone, nowe obietnice złożone

117

Wczoraj uroczyście poświęcono nowe części Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Warta ponad 7 milionów inwestycja została zakończona. Przy okazji uroczystości starosta jasielski obiecał wygospodarowanie dodatkowych środków na DPS. (FOTOGALERIA)

Cały koszt inwestycji to ponad 7,3 mln złotych, z tego 4,3 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. - Patrząc od strony finansowej inwestycja realizowana w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu była dużym obciążeniem dla powiatu. Budowaliśmy to od początku 2009 roku do końca 2012. Prawie 4 lata cały czas się coś robiło. Dzisiaj możemy powiedzieć, że DPS w Foluszu jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce – powiedział Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Przebudowano pawilony numer 1, 2, 7, 8. Powstał pawilon nr 3, od podstaw postawiona została kuchnia, pralnia i jadalnia. Została wybudowana przewiązka do pawilonu nr 10, żeby mieszkańcy nie musieli przechodzić na zewnątrz. Zmodernizowano stacje uzdatniania wody i docieplono budynki.

Poświęcenia budynków dokonał biskup rzeszowski Edward Białogłowski, który pogratulował zarządcom domu dużego sukcesu i trudu jaki wnieśli w pracę na rzecz słabych i schorowanych ludzi. - Ten dom jest świadectwem wielkiego humanizmu wobec tych, którzy dotknięci są chorobą, bądź starością. Ponieważ dominantą wiodącą stały się kwestie ekonomiczne, to często padają sformułowania niegodne humanizmu, niegodne człowieka. Szczególnie w odniesieniu do najsłabszych, starszych, schorowanych. O każdej porze człowiek jest człowiekiem, i ten który rozpoczął dopiero swoją drogę na świecie i ten, który dogorywa nie raz bardzo długo – podkreślał biskup.

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu ma miejsce dla 240 mieszkańców. Od kilku miesięcy czynione są starania, aby powiększyć bazę mieszkalną przynajmniej o 10 – 12 miejsc. Jak powiedział nam Adam Kmiecik, być może uda się przenieś Środowiskowy Dom Samopomocy, który znajduje się w budynkach DPS-u do Nowego Żmigrodu i wtedy będzie kilka dodatkowych miejsc. Warto jednak podkreślić, że kolejka do DPS-u ciągle rośnie.

Jest to największy DPS na Podkarpaciu, co również przenosi się na to, że najdrożej kosztuje jego utrzymanie. Są 2 rodzaje finansowania mieszkańców: finansowani przez wojewodę i mieszkańcy finansowani przez gminy. 130 osób ma finansowanie przez wojewodę i DPS otrzymuje 70% ich utrzymania, więc resztę musi wygospodarować. - Placówka posiada doskonałą kadrę, są praktycznie jak jedna rodzina. Problemem tylko jest brak środków. Jak to już się zmieniło, to wypadałoby, żeby ci ludzie za tą ciężką pracę godnie zarabiali– podkreślał starosta jasielski. Jednocześnie w swoim przemówieniu na otwarcie powiedział, że będzie starał się na wiosnę wygospodarować dodatkowe środki na wynagrodzenia dla pracowników DPS-u.

Biskup Białogłowski ucieszył się z obietnic składanych przez starostę. - Trzeba się cieszyć z zapowiedzi starosty. Daj Boże żeby dało się wygospodarować środki. W Rzeszowie, w parafii gdzie mieszkam był ksiądz infułat, który nieraz coś obiecał, ale sobie zapominał. Zapytany, co z jego obietnicą odpowiadał: inny to by wam nawet nie obiecał – żartował biskup.

Obiekt prezentuje się okazale i goście, którzy nie odwiedzali DPS-u przez kilka lat byli zachwyceni postępami, jakie poczyniono w inwestycjach. Brakuje jeszcze zagospodarowania terenu z zewnątrz, ale jak zapewniał starosta na wiosnę ten dom będzie w pełni wpisywał się w przyrodę i nowoczesną myśl architektoniczną. 

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 116

Dodaj komentarz Widok:
0
@ 98yu-9
dnia 29.11.2012, 22:49 · Zgłoś
a co tam na imprezie integracyjnej pod laskiem tak jakoś cicho.ciekawi mnie co inni napiszą.
Odpowiedz
2
@ prawo(słowny)
dnia 26.11.2012, 19:48 · Zgłoś
Po lewicy Kmiecika siedzi ktoś w białym fartuszku, ale PO prawicy...? Wolny stołek?!
Odpowiedz
11
@ bada
dnia 26.11.2012, 17:22 · Zgłoś
no , nie ma szans na zniweczenie tego pokropku, czy ludziska nigdy nie zmądrzeją?
Odpowiedz
-16
@ Gość
dnia 26.11.2012, 17:16 · Zgłoś
Adam nie dawaj sie ,to tylko zazdrośnicy pozdrawiamy i dziekujemy
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 29.11.2012, 20:58 · Zgłoś
Ciekawe za co dziękują ???
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 26.11.2012, 14:13 · Zgłoś
Oto państwo neutralne wyznaniowo.
Kolejny obiekt ukrzyżowany przez przedstawiciela jedynej słusznej wiary.
A katoprzy[...]sy pszaśno-byraczane zadowolone, jakby im kto do kieszeni [...].
WSTYD !!!
Odpowiedz
0
@ marek
dnia 26.11.2012, 14:09 · Zgłoś
A niektóre paniusie powinny przyjść jeszcze w krótszych spódnicach. Jak moę ktoś mający się za kulturalnego postępować w taki sposób? Kto to są te paniusie?
Odpowiedz
3
@ Gibon
dnia 26.11.2012, 19:31 · Zgłoś
[...] siedząca obok Kręcisza to pewnie jego... no po prostu go kręci.
Odpowiedz
4
@ [..]
dnia 26.11.2012, 13:48 · Zgłoś
kręcisz ze święcan też święcił?!
Odpowiedz
4
@ Nina
dnia 26.11.2012, 13:25 · Zgłoś
To wszystko to nic... W Jaśle będzie jeszcze jeden kościół budowany.
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 26.11.2012, 14:14 · Zgłoś
Chyba nie mówisz tego poważnie ???
Odpowiedz
1
@ Nina
dnia 26.11.2012, 14:24 · Zgłoś
Poważnie...! [...] wiadomości z 02.10.2012 - poczytaj
Odpowiedz
0
@ Nina
dnia 26.11.2012, 14:43 · Zgłoś
Na konkurencyjnym portalu
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 26.11.2012, 14:46 · Zgłoś
Jak ludzie zapłacą, to będzie budowany. Na razie się na to nie zanosi.
Odpowiedz
-3
@ postronieprawdy
dnia 26.11.2012, 13:16 · Zgłoś
Głupcy! Skaczecie sobie do gardła za jakiś obiad biskupa, ale to że miasto umorzyło 400 tys zł podatku największemu bogaczowi w mieście Lentexowi to was nie boli ? Na drugi rok znowu burmistrz będzie podnosił podatki płacząc, że nie zepnie budżetu, a wy zapłacicie - [...] jesteście w swoim zacietrzewieniu.
Odpowiedz
-19
@ @CIEKAWY
dnia 26.11.2012, 12:05 · Zgłoś
Bardzo ładnie ze strony pana dyrektora A. że zaprosił biskupa,w Dps podopieczni jak również osoby tam pracujące są katolikami i było to dla nich wielkie wydarzenie i uszanujcie to ludzie a nie wypisujcie taki BZDURY...
Odpowiedz
13
@ ooo
dnia 26.11.2012, 11:23 · Zgłoś
a gdzie pan stanislaw czyzby bal sie swieconej wody
Odpowiedz
11
@ kufajka
dnia 26.11.2012, 10:59 · Zgłoś
Dlaczego tak krytykujecie starostę? Przecież widać na nim biedę po marynarce. Taka jakaś kusa, jakby sfilcowana...
Odpowiedz
7
@ Dawid
dnia 26.11.2012, 10:52 · Zgłoś
Gdyby państwo nie doiło tak podatkami to stać było by nas na prywatne ośrodki !
dużo lepsze i z większą ilością miejsc ! Trzeba obalić ten reżim
Szkoły rzekomo darmowe a na stacji benzynowej tankując za 300 zl to 200 podatki kupując chleb 3 zl 2 zł to podatki itd to jest niewolnictwo
Odpowiedz
14
@ Wiesio
dnia 25.11.2012, 23:48 · Zgłoś
Ja nie wiem,że dzisiaj w cywilizowanym swiecie, w dobie poznawania i badania innych planet i w dobie nowoczesnosci, te purpurowo czarne pały muszą byc na otwarciu wszystkiego co sie tylko da i swięcic. Co to wogole daje, oni juz dawno powinni byc wygnani z tego kraju najlepiej na boso. Kupie sobie lodówke i przyjdzie mi swięcic... Smutne ale prawdziwe, a ciemny naród dalej w nich wierzy. Polacy naród wierzący, tylko jak mozna wiare mieszac do ojczyzny, polityki i wszystkiego.
Odpowiedz
14
@ ada
dnia 25.11.2012, 22:26 · Zgłoś
Non stop kogos przyjmuja do pracy a moje podanie jak lezalo tak lezy, czyzby wszyscy sa po znajomosciach.
Odpowiedz
9
@ lazio
dnia 25.11.2012, 21:49 · Zgłoś
najnowoczesniejszy bo starosta myslal o sobie w przyszlosci PS czy ktos moze widzial kiedys w zyciu chudego ksiedza chyba nie.
Odpowiedz
2
@ Jureczek
dnia 25.11.2012, 21:30 · Zgłoś
Będą minusy, bo strach nie pozwoli dawać plusy.
Odpowiedz
4
@ MSZ
dnia 25.11.2012, 20:32 · Zgłoś
Hmmm jaką część PKB wytwarza DPS, żeby w niego inwestować z publicznych pieniędzy??
Odpowiedz
0
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 25.11.2012, 21:51 · Zgłoś
Nie PKB każe inwestować w takie placówki tylko wypełnianie socjalnych funkcji państwa.Ale co Ty możesz o tym wiedzieć???
Odpowiedz
2
@ Leszek G.
dnia 26.11.2012, 10:37 · Zgłoś
W to co wytwarza PKB dzięki naszej kofanej obowiązującej ideologii neoliberalnej państwu nie wolno już inwestować,to jest tylko rozkr... przepraszam - prywatyzowane.
Był taki jeden chłop który próbował to kwestionować, który chciał nawet odejścia głównego odpowiedzialnego za to - szefa NBP który niestety nosi ku mojej wyjątkowej złości takie samo imię jak ja.Niestety niedawno człowiek ten [...] się wg prawomocnego wyroku sądu (więc nie mogę nawet napisać: "[...] się")
Odpowiedz
0
@ msz
dnia 27.11.2012, 12:06 · Zgłoś
socjalne państwo to było przez 50 lat i skończyło się to z wiadomym skutkiem... Ale jak ktoś nie potrwafi rozwikłąć skrótu PKB to może być za socjalnym państwem ...
Odpowiedz
15
@ @CIEKAWY
dnia 25.11.2012, 20:14 · Zgłoś
ale imprezkę po poswięceniu to musieli mieć niezłą...
Odpowiedz
10
@ pewny
dnia 26.11.2012, 05:07 · Zgłoś
jak zawsze...
Odpowiedz
0
@ 98yu-9
dnia 29.11.2012, 22:36 · Zgłoś
w żmigrodzie pod laskiem.!a najlepiej się bawić za cudze pieniądze!
Odpowiedz
2
@ @LILI
dnia 25.11.2012, 20:05 · Zgłoś
ale ta pani naprawde ma zgrabne nogi ,i krótka spódniczka jak najbardziej jej pasuje ,a komentarz ze to brak klasy musiała pisać kobieta która napewno ma [...] krzywe nogi i zazdrośći;)
Odpowiedz
2
@ woj
dnia 26.11.2012, 10:25 · Zgłoś
potwierdzam nogi jak talala
Odpowiedz
11
@ olek
dnia 25.11.2012, 20:02 · Zgłoś
powabna ? chyba śnisz
Odpowiedz
-3
@ soki
dnia 25.11.2012, 19:51 · Zgłoś
Ktoś narzekał tu na brak klasy,a mnie i tak najbardziej podobają się te dłuuuugie nogi,których właścicielem jest powabna szatynka...to chyba nie pensjonariuszka...
Odpowiedz
-1
@ kiciuś
dnia 25.11.2012, 19:23 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
1
@ kiciuś
dnia 25.11.2012, 19:23 · Zgłoś
[...] jakie parady
Odpowiedz
8
@ babka
dnia 25.11.2012, 18:55 · Zgłoś
jak widzę tą elitę na zdjęciu to mnie mdli,ciekawe ile ktoś z nich dał z własnej kieszeni ?,ten zakład na pewno jest potrzebny ale stare przysłowie powiada jak sobie ktoś pościeli tak się wyśpi.Starostwo najpierw powinno się zająć problemami służby zdrowia aby dzieci mogły się bez kolejek leczyć a starsi poczekają aby im ulżyć.
Odpowiedz
15
@ azGFVBHJNM
dnia 25.11.2012, 18:52 · Zgłoś
a co robi w tym DPS żona dyrektora ?
Odpowiedz
1
@ 98yu-9
dnia 29.11.2012, 22:31 · Zgłoś
wyciera mieszkańcom [...]e i zmienia pampersy
Odpowiedz
-11
@ abc
dnia 25.11.2012, 17:58 · Zgłoś
do m.Świeta prawda ,przestancie wreszcie szkalować i oczerniać.Uszanujcie to wydarzenie,bowiem dla mieszkańców to było naprawde wielkie przeżycie. to ludzie chorzy dostatecznie pokrzywdzeni przez los i zycie. przestancie ujadać jak wsciekłe psy.
Odpowiedz
-6
@ m
dnia 25.11.2012, 17:44 · Zgłoś
1. Biskup nie dostał ani złotówki za swój przyjazd do DPS
2. Jedyny prezent to obraz namalowany przez mieszkańców dla biskupa.
3. Wielka "feta" polegała na skromnym obiedzie dla kilkunastu osób w którym uczetniczył biskup.
4. Może dle wielu z nas obecność księdza nie ma wielkiego znaczenia , ale dla mieszkańców DPS było to ogromnym wydarzeniem i trzeba to uszanowac
5. Koszt wydarzenia był raczej symboliczny, a jazgot wokól tego , łącznie z wyliczaniem ile kto wziął jest załosny , jeżeli się go porówna z faktami.
Odpowiedz
6
@ snikers
dnia 26.11.2012, 07:30 · Zgłoś
a w Żmigrodzie w restauracji pod Laskiem to kto siedział raczej nie proboszcz z Pielgrzymki jak nie wiecie nie piszcie bzdur
Odpowiedz
6
@ [...]
dnia 26.11.2012, 14:19 · Zgłoś
Biskupi się nie zadowalają symbolami - ważna jest gotówka !!!
Odpowiedz
-21
@ Stefan
dnia 25.11.2012, 17:39 · Zgłoś
Starosta krośnieński gdyby robił przynajmniej 10 % z tego co robi starosta jasielski to by np. drogi wyglądały lepiej. W przeciwieństwie do jasielskiego bije rekordy wyjazdów, odsłonięć, uroczystości itp.
Odpowiedz
4
@ Kazimierz
dnia 26.11.2012, 16:04 · Zgłoś
Bo Starosta jasielski spija śmietankę ze wszystkich kubków, a krośnieński robi ją w kubku o nazwie pis
Odpowiedz
12
@ gogo
dnia 25.11.2012, 17:36 · Zgłoś
Nie wiedziałem , że nawet ksiądź infułat mógł skłamać. Przecież to grzech
Odpowiedz
8
@ Passat
dnia 25.11.2012, 15:44 · Zgłoś
Drodzy łatwowierni rodacy drogie owieczki żeby nikogo nie obrazić i nie napisać [...]. Jesteście oszukiwani przez księży. Jesteście od wieków bezczelnie oszukiwani przez Kościół cel oszustwa jest jeden i ciągle ten sam niezmienny władza, przywileje i pieniądze dla bogów (czytaj urzędników kościelnych). Jezus Chrystus to postać fikcyjna nigdy nikt taki nie istniał. Postać ta została stworzona na potrzeby nowej Religii a Bogiem został w wyniku głosowania na Soborze w Nicei w 325 roku przed tym Soborem legendy o Jezusie mówiły o nim, jako o dobrym człowieku, ale nie o Bogu. Jezus został Bogiem z inicjatywy cesarza Konstantyna, który w III wieku upaństwowił wierzenia Chrześcijan. Biblia w kształcie, którą obecnie znamy to również dzieło urzędników cesarza Konstantyna zebrali oni i uporządkowali liczne żydowskie mity i legendy, których było znacznie więcej niż te, które obecnie znamy z biblii podobnie było z ewangeliami również było ich znacznie więcej niż cztery biblijne, pozostałe zwane apokryficznymi nie nadawały się to publikacji, bo albo się nawzajem wykluczały albo były tam treści, które nie nadawały się do biblii. To urzędnicy Konstantyna oceniali te teksty i to oni decydowali, co jest natchnione przez Boga a co nie i tak naprawdę to oni sa twórcami biblii. Na istnienie takiej postaci jak opisywany w ewangeliach Jezus Chrystus kompletnie brak dowodów historycznych osoba opisywana w ewangeliach naprawdę nigdy nie istniała, a same Ewangelie to zwykłe wyznania wiary, które powstały w II wieku napisane przez nieznanych autorów niemające nic wspólnego z prawdą historyczną. Wasze trudy, drogi krzyżowe, modlitwy koronki, litanie, procesje, jęki, zawodzenia, prośby, różańce, drogi krzyżowe są daremne. Wszystko to strata czasu i pieniędzy. Nie ma żadnego nieba i piekła. Nie ma żadnego czyśćca. Nie ma żadnego Jezusa i Maryi, którzy cokolwiek u kogokolwiek dla was wyproszą. Wszystko to lipa fikcja jak mówią młodzi ludzie ściema. Wiara katolicka oparta jest na tradycji i ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. To wszystko to są mity, zabobony i kościelna gigantyczna mistyfikacja. Stare egipskie mity i legendy przetransponowano do nowej religii. Księża o tym wiedzą i sami nie wierzą w te bajki, ale wam nie powiedzą, bo nie jest to w ich interesie, bo niby, co mieliby zrobić iść do fabryki na taśmę produkcyjną? Taką drogę życiową wybrali. Zanim się zorientowali, jaka jest prawda weszli w to tak głęboko ze teraz nie mają już wyjścia muszą pchać ten karawan za wszelką cenę. Pomacha taki rękami poplecie coś w niedzielę często na kacu po sobocie i te 20 tyś na miesiąc wyciągnie na taśmie w fabryce musiałby z 10 etatów mieć żeby tyle zarobić. Zresztą 20 tys. to żadne cudo sa parafie bogate gdzie można i 50 tys. zarobić a jak jest jakaś inwestycja np. budowa nowego kościoła to dużo więcej. Nie dajcie się nabierać na Egipskie bajki, zacznijcie myśleć samodzielnie. Popatrzcie na postępowanie księży czy oni boją się jakiegoś Boga? Czy gdyby się bali to ich życie by tak wyglądało? Życie katolickiego księdza to ciągłe udawanie, ciągłe kłamstwa, mataczenie lawirowanie i gigantyczna hipokryzja. Czy gdyby wierzyli w bajki, które głoszą tak wyglądałoby ich życie? Czy gdyby byli uczciwymi ludźmi ukrywaliby [...] w swoich szeregach? Zwykły przeciętny Kowalski jest dużo bardziej poczciwym człowiekiem od niejednego księdza. Ludzie nie dajcie się robić w jajo, społeczeństwa w europie zachodniej już dawno to zrozumiały Polska jest ostatnim bastionem katolickiej [...] i panowania Watykanu. Zastraszyli was i żerują teraz na tych waszych lękach. Wmówili wam, że jak nie będziecie w niedzielę na mszy to spotka was kara od Boga teraz na ziemi i potem po śmierci. Wodzą was za nos zamieniając wasze lęki na gotówkę. Wmówili wam, że kościół jest wam niezbędny do życia, ale prawda jest inna to wy jesteście potrzebni kościołowi do życia. Bez waszych pieniędzy kościół padnie i nawet trójca święta i wszyscy święci na czele z JP II go nie uratują. Kościół bez waszych pieniędzy nie istnieje. Kościół istnieje tylko po to by żywić się waszymi lękami i zamieniać je na gotówkę. Cała instytucja kościelna [...] na społeczeństwie oraz na państwie Polskim. Ciągnie pieniądze skąd się tylko da. I zawsze im mało i ciągle trzeba jeszcze trochę więcej. Wielki Polak i patriota Tadeusz Kościuszko 200 lat temu tak pisał o Kościele ,"Jeśli jednak, na odwrót, rozpoczniecie od oświecania Księży, dacie im /tym samym/ więcej środków, by zniewalali Lud i trzymali go w jeszcze silniejszym uzależnieniu, bowiem każde wydzielone ciało w Narodzie będzie mieć zawsze swój własny interes, przeciwny do interesu Państwa, bądź będzie występować przeciwko działaniom rządu, bądź będą miały miejsce potajemne bunty i konspiracje, w które niestety obfituje historia". Nie można mieć nadziei, że zmieni się ich zachowanie, gdyż w ich podstawowym interesie leży mamienie ludu kłamstwami, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami oraz abstrakcyjnymi i niezrozumiałymi ideami teologicznymi. Księża będą zawsze wykorzystywać ignorancję i przesądy Ludu, posługiwać się (proszę w to nie wątpić) religią, jako maską przykrywającą ich hipokryzję i niecne uczynki. Ale w końcu, jaki jest tego rezultat: lud nie wierzy już w nic, jak np. we Francji, gdzie chłopi nie znają ani obyczajności, ani religii; są bardzo ciemni, chytrzy i niegodziwi. Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano, więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa Duchownych, że połowa Narodu cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni, nie robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki. Teraz, kiedy znane są zgubne skutki tego błędu, wydaje mi się, że nie ma lepszego sposobu niż pozwolić im upaść i upodlić się, a na koszt Rządu utworzyć szkoły dla [...], w których będą oni mogli uczyć się moralności, rolnictwa, rzemiosła i kunsztu. Mówię do filozofa, do zręcznego polityka: Rząd, jako taki nie powinien mieć innej religii niż religia natury. Ten bezmierny glob wypełniony nieskończonymi gwiazdami i nasze serca, które bezwiednie zawsze zwracają się /ku niej/ w rozpaczy, świadczą oczywiście o istnieniu Istoty Najwyższej, której nie rozumiemy, ale ją w duchu czujemy i którą wszyscy powinniśmy adorować. Pozostawmy, więc wszystkim [...], wszystkim religiom swobodę praktykowania ich kultu, byleby były one posłuszne prawom ustanowionym przez Naród.
Odpowiedz
0
@ babol
dnia 25.11.2012, 15:49 · Zgłoś
marnujesz się Passat z taką wydolnością możesz iść obierać ziemniaki w tym PDPS na Foluszu.
Odpowiedz
4
@ lol
dnia 25.11.2012, 16:35 · Zgłoś
nawet nie chce mi się czytać tak długiej wypowiedzi
Odpowiedz
-2
@ Ronin
dnia 25.11.2012, 17:10 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
1
@ olek
dnia 25.11.2012, 19:58 · Zgłoś
szkoda czytać te [...]
Odpowiedz
-2
@ Passat
dnia 25.11.2012, 20:11 · Zgłoś
To jest za trudne do zrozumienia przez Ciebie.
Odpowiedz
17
@ ;)
dnia 26.11.2012, 08:55 · Zgłoś
To prawda co pisze "nauczyciel KUL '' i " Passat" , trudno pogodzić się z takimi faktami. No cóż , kiedy Kopernik poruszył Ziemię a wstrzymał Słońce , też był przeklęty, szalony i niebezpieczny ;) . A dzis ?
Czy ktoś z minusujących " nauczyciela KUL i Passata '' czytał - O obrotach sfer niebieskich - ? ;D , a może chociaż - Stary i Nowy Testament - ? ;D .
Oczytanym , madrym ludem trudno kierować i wciskać mu kit. POZDRAWIAM
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 26.11.2012, 14:21 · Zgłoś
1000 % racji - sama prawda. Oto dzisiejszy [...] i katolicyzm.
Odpowiedz
-2
@ kasia
dnia 27.11.2012, 06:37 · Zgłoś
@:) - ty jesteś oczytany czy mądry?
Odpowiedz
1
@ Passat
dnia 01.12.2012, 19:47 · Zgłoś
@ ;) Pozdrowionka też ode mnie.
Odpowiedz
19
@ Passat
dnia 25.11.2012, 15:40 · Zgłoś
Biskupi chcą Polski na pełnym biegu wstecznym, bo to zapewnia im niewyczerpane źródło dochodu. To [...] neguje naukę i zdobycze współczesnej cywilizacji, hamuje rozwój intelektualny naszej młodzieży i to on narzuca Polakom odpowiedni poddańczy i bezkrytyczny model zachowania. Arogancja i zdziczenie tych administratorów Watykanu w Polsce dziś sięga apogeum. Sprawa odpisu podatkowego od wszystkich, sprawa pochówku, rabowanie majątku narodowego poprzez swoich desantowców we wszystkich strukturach władzy państwowej, utrzymywanie armii kapelanów sowicie opłacanych z budżetu państwa, opłacanie uczelni wyznaniowych, wyłudzanie pieniędzy za sianie jedynej słusznej religii w szkołach, szantaż z udzieleniem ślubu, rozwodem, wystąpieniem z kościoła, horrendalnie wysokie opłaty za posługi kapłańskie i inne finansowe machlojki. Poza tym panowie biskupi, wasza drwina, arogancja cynizm i hipokryzja w stosunku do wiernych, szukających u was pomocy w rozwiązywaniu ważnych spraw w ich parafiach. To już jest totalna patologia narzuconej religii w Polsce w dodatku finansowana z pieniędzy wszystkich podatników. Niech przebogaty Watykan utrzymuje swój [...] w naszym kraju a oni niech płacą podatki za swoją korporacyjną działalność, tak jak inne podmioty gospodarcze. Za te ogromne pieniądze można by dotować współczesny program nauki, wykształcenia i wychowania nadziei Polski, naszej młodzieży, na normalnych, mądrych i zaradnych obywateli. Możemy tylko dziękować za spokojne, wyważone, merytoryczne wypowiedzi normalnych polityków z rządu, którzy przeciwstawiają się jakimś [...] żądaniom biskupów oraz grupie nawiedzonych [...] podżeganych przez media katolickie. Polska nie jest jeszcze prywatnym folwarkiem [...], Rydzyka, Dziwisza, Głódźia, innych ciasno myślących biskupów oraz PISu z ich żałosnym, prymitywnym guru. Nigdzie na świecie nie ma tak, aby świeckie państwo utrzymywało jakąś grupę wyznaniową z pieniędzy wszystkich podatników. Tylko w Polsce toleruje się tą patologię. Grupy trzymające władzę muszą przestrzegać wreszcie naszej Konstytucji. Wszelkie odstępstwa powinny być natychmiast piętnowane przez społeczeństwo. Właśnie że ważne jest jaka ma być Polska a nie tylko uległa [...], katolicka, [...] i biedna jak chcą tego panowie biskupi i skrajna prawica będąca na ich postronku.
Odpowiedz
-13
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 25.11.2012, 15:48 · Zgłoś
Tyś też widze nieźle wyprany. Tylko w tą drugą strone.
W Polsce potrzeba teraz racjonalistów. Nie tych, którzy chodzą 12 razy w tygodniu do kościoła i tych, którzy ich gonią żeby zdjąć im krzyż ze ściany.
Czegoś pomiędzy.
Swoją drogą jeśli jestes ateistą to nigdy nie zrozumiem dlaczego poświcasz tyle czasu i energii żeby walczyć z czymś czym gardzisz ???Nie wystarczy Ci, że ty już jesteś oświecony???
A może to zwykła nienawiść, może opętanie???
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 25.11.2012, 19:59 · Zgłoś
Rozwój intelektualny naszej młodzieży hamuje ministerstwo edukacji, nikt mu nie musi w tym pomagać. Wyliczasz te wszystkie opłaty, a przecież one nie są obowiązkowe. Wystarczy dokonać apostazji, nie brać ślubu kościelnego, nie chrzcić dzieci, nie zamawiać mszy pogrzebwej, a propos, od kiedy w kościele można uzyskać rozwód? Jednym słowem WOLNA WOLA. To co napisał mój przedmówca jest tak mądre, że mogę się pod tym obiema rękami podpisać. Chwała Ci Człowieku Wenszu ;-) i olej minusy.
Odpowiedz
-1
@ Passat
dnia 25.11.2012, 20:35 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
2
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 25.11.2012, 20:40 · Zgłoś
Egzorcysta to taka ironia.Niezrozumiana ironia czasem mylona jest z głupotą ale nie obrażam sie.
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 25.11.2012, 21:51 · Zgłoś
dragoness zamknij [...] [...] wasz czas dobiega powili końca wszyscy młodziaki wyjechali za chlebem za granicę,a wy nadal żyjecie w majestatyczny luksusie za pieniądze podatnika-NIKT już czarnych nie słucha VERSTEHEN SIE MICH ?
Odpowiedz
1
@ ZUZA
dnia 25.11.2012, 21:57 · Zgłoś
A kogo my tu mamy...
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 26.11.2012, 06:58 · Zgłoś
Hurra! Svena wypuścili na przepustkę! A z kościołem nie jest tak źle, skoro dopuszcza do kapłaństwa kobiety. Przynajmniej tak twierdzi Sven.
Odpowiedz
13
@ nauczyciel KUL
dnia 25.11.2012, 15:36 · Zgłoś
Analiza Kościoła rzymskokatolickiego pod kątem definicji [...].

Wyniki testu Dominikańskiego Centrum Informacji o [...].

1. Powstał przez oderwanie się od innej religii.
W 1054 zachodni Kościół oderwał się od Wschodu, gdzie powstało chrześcijaństwo. Wcześniej chrześcijaństwo oderwało się od judaizmu.
2. Silnie podkreślona rola przywódcy.
Głową Kościoła rzymskokatolickiego jest biskup rzymski, który przez wyznawców uważany jest za nieomylnego (sic!), który nazywany jest Ojcem Świętym (tytuł de facto deifikujący), nosi specjalne długie, białe szaty, otaczany jest czcią i specjalnym ceremoniałem mającym wyodrębnić go spośród innych wyznawców; jego wizerunki (zdjęcia, obrazy, pomniki) znajdują się w miejscach kultu i domach wyznawców. Wszyscy funkcjonariusze tej religii muszą być bezwzględnie mu podporządkowani.
3. Działalność [...] otoczona jest tajemnicą.
Część z działaczy [...] przebywa w miejscach zamkniętych (klasztory, seminaria), nie wolno im utrzymywać kontaktów towarzyskich nawet z rodziną i innymi przedstawicielami tego wyznania, ich życie ograniczają rygorystyczne przepisy reguł wymyślonych przez ludzi, których zadaniem jest pełna kontrola osób zamkniętych w tych miejscach, zwłaszcza ich życia osobistego. Poza tym tajemnicą otoczone są działania przywódcy i aktywistów [...], oraz archiwa i biblioteki przedstawiające historię (Watykan).
4. Psychomanipulacja (pranie mózgu).
Członkowie [...] werbowani są obecnie głównie wśród niemowląt, których wbrew ich woli, a nawet wiedzy wciela się do Kościoła podczas ceremonii zwanej chrztem (która nie ma nic wspólnego z chrzem biblijnym). Dorastające dzieci poddawane są przez działaczy sektypsychomanipujacji polegającej na podsycaniu emocji (mity i legendy o rzekomych cudach i objawieniach) oraz uczeniu na pamięć setek regułek (tzw. katechizm) przy wyłączeniu logicznychwłaściwości umysłu. Wyznawcy [...] przez całe życie muszą wierzyć, że wszystkie przedstawione przez przywóców regułki (tzw. dogmaty) są objawione przez Boga i nie wolno ich podważać.
Olbrzymia większość wyznawców tej [...] nie ma jednak podstawowej wiedzy o swojej religii, nie interesuje się swoimi wierzeniami, opiera się na nauczonych w dzieciństwie regułkach i opinii opłacanych działaczy [...].
Jednym z przykładów manipulacji jest wprowadzenie do katolickiego kanonu pieśni utworu, rozpoczynajcego się słowami: Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz,
Dotrzymać pragnę szczerze,
Kościoła słuchać w każdy czas
I w świętej wytrwać wierze.
Katolik nie zdaje sobie sprawy z tego, że nic nikomu nie przyrzekał, gdyż, jak już wspomnieliśmy wcześniej, tzw. chrzest odbył się bez jego wiedzy. Ponadto z tekstu wynika, jakoby dotrzymanie przyrzeczenia danego Bogu miało polegać na posłuszestwie Kościołowi(!).
Kolejnym przykładem psychomanipulacji mogą być sposoby wyłudzania od wiernych środków finansowych. W czasie zbiórki na tzw. tacę uczestnicy mszy śpiewają pieśń pod tytułem Wszystko Tobie oddać pragnę. Słowa tyutułowe powtarzają się na początku każdej zwrotki. Ponieważ Kościół zawsze utożsamia się z Bogiem, u katolika następuje ciąg skojarzeń: oddaję Bogu, a zatem Kościołowi, czyli księdzu. Inny przykład. Do niedawna częstym zjawiskiem w niektórych kościołach było "wyczytywanie" członków [...], którzy uchylali się od wspiarnia jej finansowo, czy też od świadczenia usług na jej korzyść (np. sprzątanie budynków kościelnych czy wykonywanie prac remontowych). Ponieważ prawo zabrania obecnie tego typu praktyk, księża stosują bardziej wyrafinowane metody. W małych parafiach wygląda to w sposób następujący: do wykonania pewnej pracy ,,zapraszane są'' określone osoby, wymienia się ich nazwiska. Po zakończeniu pracy proboszcz odczytuje z ambony, w formie podziękowania, nazwiska tych, którzy na apel odpowiedzieli. ,,Niewyczytani'' to zatem ci, którzy odmówili i oni czują na sobie presję pozostaych członków [...]. To tylko kilka wybranych przykładów.
5. Wyraźny podział na przywódców i resztę wyznawców.
Przywódcy [...] są ściśle zhierarchizowani, na ich czele stoi tzw. "Ojciec Święty" (białe, długie szaty), podlegają mu "kardynałowie" (długie, czerwone szaty), poniżej są "biskupi" (długie, fioletowe szaty) a najniżej, ale ponad resztą wyznawców są tzw. "księża" (długie, czarne szaty). Podczas ceremonii religijnych funcjonariusze [...], aby podkreślić swoją nadludzką rolę wobec tłumu, ubierają dodatkowo bardzo zdobione, rytualne szaty oraz nakrycia głowy. Funcjonariusze [...] (tzw. [...]) nie pracują zawodowo na swoje utrzymanie, są utrzymywani przez wyznawców (tzw. laików lub parafian). Pomimo to niektórzy członkowie [...] znajdują dodatkowe (nie zawsze legalne) źródła utrzymania. Funkcjonariusze [...] żyją w na zdecydowanie wyższej stopie życiowej, niż laicy. Parafianie nie mają żadnego wpływu na obsadzanie stanowisk
w [...]; nawet na wybór swojego bezpośredniego zwierzchnika - proboszcza.
6. Reguły i ograniczena nałożone przez przywódców [...].
Wszystkim aktywistom [...] zabrania się zawierania związków małżeńskich i prowadzenia normalnego życia rodzinnego. Członowie [...] w niektóre dni zmuszani są do powstrzymywania się od pokarmów. Niektórzy wyznawcy, należący do podsekt (tzw. zakonów i innych organizacji) zadają ból swojemu ciału i gloryfikują cierpienia. Z kolei tzw. laikom zabrania się uprawiania [...] przedmałżeńskiego (wiele obostrzeń
[...]), zawierania małżeństw poligamicznych, rozwodów, stosunków [...] itp.
7. Destrukcyjny charakter moralny [...].
Mimo reguł i ograniczeń, wśród szeregowych wyznawców szerzy się demoralizacja. Palenia tytoniu nie jest w ogóle zwalczane, problem [...] dotyczy większości rodzin należących do tego wyznania. Mimo wyuczonego na pamięć katechizmowego (bo przecież nie biblijnego) Dekalogu, kradzieże, kłamstwa, rozboje, itp. rzeczy nie są u Katolików niczym niezwykłym. Wśród aktywistów szerzy się [...] i [...], które tolerowane są przez przywódców [...] o ile czyny te nie ujrzą światła dziennego. A gdy ujrzą, są tuszowane.
8. Agresywny prozelityzm.
Wyznawców wyznania werbuje się już wśród dzieci (chrzczenie niemowląt). Dzieci w szkołach poddawane są indoktrynacji oraz zmuszane do uczestniczenia w ceremoniach wyznania (tzw. święta itp.). Osoby nie należące do [...] są szykanowane, zabrania im się np. zawierania małżeństw poligamicznych, czasem utrudnia się im ukończenie szkoły i znalezienie pracy. Przywódcy [...] wpływają na środki masowego przekazu i polityków, aby
zwiększać siłę indoktrynacji. Szczególną aktywność aktywiści [...] wykazują latem, gdy w mediach dzięki ich wpływom ukazują się informacje zwalczające inne wyznania.
9. Walka z innymi wyznaniami.
Szerzenie nienawiści do wyznawców innych religii za pomocą oszczerstw, kłamstw, podsycania emocji. Przywódcy [...] zabraniają interesowania się innymi wyznaniami, niegdyś codzienną pratyką było odbieranie życia osobom, które chciały opuścić szeregi [...] (zob. inkwizycja).
10. Mniejszościowy charakter [...]
Aktywni członkowie [...] nie liczą nawet 1% społeczeństwa, nad którym poprzez manipulację i wpływy polityczne panują. Na przykład w 38-milionowej Polsce [...] katolicki liczy ok. 30 - 40 tysięcy księży, zakonników i zakonnic (1 promil społeczenstwa). Pomimo tak śladowej ilości członków [...] chce mieć samozwańczy wpływ na całe społeczeństwo.
Czyż Kościół Rzymsko-Katolicki nie jest [...]? Czyż nie są [...] dominikanie, franciszkanie, klaryski, Opus Dei, Odnowy w Duchu Świętym i inne odłamy wewnątrz tej mega-[...]?
Odpowiedzcie sobie sami.
OBUDŹ SIĘ POLSKO!!!
Odpowiedz
0
@ palisz trawk3
dnia 26.11.2012, 18:21 · Zgłoś
ty od tego co pali koty !wyluzuj nawiedzony nmimie
Odpowiedz
21
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 25.11.2012, 15:08 · Zgłoś
Głupota ludu gwarancją cudu.
Średniowieczne zabobony kontra nowoczesna budowlana myśl techniczna plus szczypta populizmu i z uwzględnieniem regionu Polski w którym mieszkamy otrzymujemy nowy Proboszczowóz na felgach z aluminium za 160 tysięcy złotych i większe alimenty na dzieci księży.
Ah ta nasza podkarpacka fantazja. Na naszym forum płacz, że pracy nie ma ale księżom dalej chętnie wypychamy kieszenie i budujemy już nasty kościół naszego wyludniającego sie regionu. Po co?
Odpowiedz
15
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 25.11.2012, 15:41 · Zgłoś
Już minusy ???
A co ja poradze, że dwóch na trzech księży którzy uczyli mnie religi ma dzieci???
Co ja poradze, że ksiąz z mojej parafii to [...] i [...].
Co ja poradze, że księża kupują sobie samochody po 100 tysięcy za pieniędzy, które rzekomo zbierają na budowę nowej świątyni.
Jedyne wyjśćie to nie dawać kasy pomimo szantażu [...].
Szantaż to np. problemy przy wybraniu dokumentów przy ślubie.
Odpowiedz
11
@ ja
dnia 25.11.2012, 14:49 · Zgłoś
XXI wiek a tu : czary-mary,czary-mary ... :):):):):)
Odpowiedz
8
@ grzesznik
dnia 25.11.2012, 13:41 · Zgłoś
... jakie to autentyczne, jakie podniosłe, jakie [...]. Cały mój organizm pulsuje
od intelektualnej refleksji...
Odpowiedz
11
@ ZUZA
dnia 25.11.2012, 14:06 · Zgłoś
Obydwaj z Kmiecikiem tak się podniecacie...hehee
Odpowiedz
17
@ czrna
dnia 25.11.2012, 14:14 · Zgłoś
brawo miejsce poświęcone ,zapłacone,imprezka była,a teraz co?Teraz znowu brak pieniążków potrzebna pomoc no i zarobki za małe:) ,ale pomijając to wszystko to tam opieka musi być poprostu luksusowe ,bo jak inaczej ? na 240 pensonariuszy ponad 150 pracowników tak tylko może być wPolsce:)
Odpowiedz
-5
@ PiS-man
dnia 25.11.2012, 15:03 · Zgłoś
czrna - spróbuj dopuścić do [...] informację, że 240 pensjonariuszom potrzebna jest opieka całodobowa przez siedem dni w tygodniu. To po pierwsze. A teraz się skup, bo będzie trudno: pracownik zgodnie z prawem pracuje 40 godzin w tygodniu. Teraz spróbuj połączyć w całość te przedstawione przeze mnie fakty. Jak ci się nie uda, to podaj mail - prześlę ci to w formie obrazkowej!
Odpowiedz
3
@ ZUZA
dnia 25.11.2012, 15:45 · Zgłoś
Hahaha--PIS-man ty to umiesz wytłumaczyć.Tylko czy><czrna>< to zrozumiała...
Odpowiedz
0
@ lara
dnia 25.11.2012, 16:32 · Zgłoś
czrna a poza tym co mówi PIS-man weź pod uwagę że dyrektor , wicedyrektor,ludzie z księgowości czy pralni to też pracownicy DPS a chyba nie zajmują się bezpośrednio podopiecznymi
pomyśl trochę
a może nie przemęczaj się aż tak
Odpowiedz
1
@ Ronin
dnia 25.11.2012, 17:07 · Zgłoś
Normalnie PiS-man czasem potrafisz mówić po ludzku
Odpowiedz
1
@ Do czarnej
dnia 26.11.2012, 13:43 · Zgłoś
Czarna ma rację!! Gdy to pójdzie w prywatne ręce będzie o połowę mniej pracowników. Państwo Polskie stać na to nawet w czasie kryzysu by opłacać tylu pracowników. Tylko nauczycieli zwalniają.
Odpowiedz
1
@ bazyliszek
dnia 27.11.2012, 18:30 · Zgłoś
PiS-man to nawiedzony pisowiec nie dziwmy mu się,za mocno mu główkę ktoś pokropił a do tego jest [...] typ
Odpowiedz
13
@ jas
dnia 25.11.2012, 13:18 · Zgłoś
A tak bez [...] to by nie było ???
Odpowiedz
4
@ babol
dnia 25.11.2012, 12:57 · Zgłoś
sven, łodyniec - śpicie czy co ??
Odpowiedz
21
@ antykleryklara
dnia 25.11.2012, 12:05 · Zgłoś
Dlaczego? Dlaczego wszystko w naszym kraju musi byc poświęcone? To już jest tak żałosne że aż mnie mdli
Odpowiedz
19
@ łodyniec
dnia 25.11.2012, 12:17 · Zgłoś
to jest jak zabobon , podobny do tego gdy auto kupione nie" opijesz " to się sepsuje :P
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 25.11.2012, 12:42 · Zgłoś
Niech sobie będą święcone, komu to przeszkadza, ale dlaczego przy okazji uprawia się lans polityczny?
Odpowiedz
16
@ mistrz
dnia 25.11.2012, 15:09 · Zgłoś
Nawet jajka i kiełbasę trzeba święcić, zanim któraś weźmie do buzi...
Odpowiedz
7
@ łodyniec
dnia 25.11.2012, 15:52 · Zgłoś
dragoness - przeszkadza to mi , bo za moje pieniadze to robia.chca swiecic prosze bardzo niech kmiec wylozy kase na impreze.
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 25.11.2012, 18:36 · Zgłoś
Za twoje pieniądze??? To zasiłki z MOPS-u są opodatkowane?
Odpowiedz
4
@ mistrz
dnia 25.11.2012, 23:04 · Zgłoś
a skąd niby mopsy maja pieniądze jak nie z podatków?
Odpowiedz
1
@ bazyliszek
dnia 27.11.2012, 18:27 · Zgłoś
niech poświęcą gabinet vice dyrektora aby korepetycji więcej można było dawać w jedynce...prywatnych:)
Odpowiedz
0
@ bazyliszek
dnia 27.11.2012, 18:28 · Zgłoś
oj dragoness przestań truć
Odpowiedz
23
@ 01
dnia 25.11.2012, 11:44 · Zgłoś
Mam pytanie.Czy DPS jest już całkowicie przygotowany do prywatyzacji?.
Odpowiedz
15
@ czrna
dnia 25.11.2012, 14:19 · Zgłoś
Myślę,ze jeszcze nie,bo trzeba będzie jeszcze obejście zagospodarować i wtedy można się można ubiegać o upadłość , a potem? potem tylko za grosze przejąć i już.Zainteresowani już łapki zacierają:)
Odpowiedz
2
@ PiS-man
dnia 25.11.2012, 18:35 · Zgłoś
Twoja wiedza nt. prawa upadłościowego jest wielka. Opowiesz może jakie warunki musi spełnić DPS, by mógł ogłosić upadłość?
Odpowiedz
0
@ koneser
dnia 25.11.2012, 19:43 · Zgłoś
zejdz ze sceny bo swiatlo zgaslo...
Odpowiedz
4
@ otto
dnia 26.11.2012, 12:19 · Zgłoś
Może dziwnie to zabrzmi,ale przedmowczyni twoja ma sporo racji juz nie takie instytucje upadły bądź doprowadzono je do upadku:( przyklad...Gamrat , Liwocz,Pektowin itd...tak ,ze ma racje u nas wszystko jest możliwe.
Odpowiedz
1
@ kasia
dnia 26.11.2012, 12:56 · Zgłoś
To Pektowin ogłosił upadłość? A może powiedzieć kiedy to było?
Odpowiedz
0
@ otto
dnia 26.11.2012, 13:17 · Zgłoś
A jak nazwać sytuacje gdy zakład przechodzi w prywatne ręce chyba francuza,zostaje garstka ludzi ,którzy nie wiedza co czeka ich jutro? Może to nie jest upadłość ?
Odpowiedz
-1
@ kasia
dnia 26.11.2012, 14:10 · Zgłoś
Nie! To nie jest upadłość! Pleciesz bzdury nie mając pojecia o tym, czym jest upadłość. Ot, [...] [...] dorwał komputera i [...] trzy po trzy! [...]!
Odpowiedz
1
@ douczony
dnia 26.11.2012, 22:28 · Zgłoś
to czym kasiu jest upadlosc zrob wykladzik prosze CIE...
Odpowiedz
-1
@ kasia
dnia 27.11.2012, 06:35 · Zgłoś
Rozumiem, że masz braki w elementarnym wykształceniu ale oczekiwanie, ze każdemu [...] bedę robiła wykłady ociera się o transcendentalizm!
Odpowiedz
25
@ on
dnia 25.11.2012, 11:40 · Zgłoś
"kosciol z panstwem zawsze w parze,kierat woda i oltarze"te slowa z big [...] aktualne sa nadal!!!
Odpowiedz
17
@ Pijtor
dnia 25.11.2012, 11:19 · Zgłoś
Ciekawe ile to POświęcenie kosztowało
Odpowiedz
17
@ niki
dnia 25.11.2012, 11:12 · Zgłoś
10 tyś? chyba żartujesz Święcona woda nie polepszy warunków pensjonariuszy.
Odpowiedz
64
@ [...]
dnia 25.11.2012, 11:05 · Zgłoś
Głupota ludzka nie zna granic. Święcenia, otwarcia z wielką pompą i wszystko za duże pieniądze. Tak niedwawno był artykuł, że DPS w Foluszu tonie finansowo. Dla przypomnienia:
http://www.jaslo4u.pl/duze-problemy-wielkiego-zakladu-pracy-z-naszego-powiatu-newsy-jaslo-14004
Czy miejscowy proboszcz nie mógł dokonać pokropku tylko potrzebny był biskup za dużą kasę. Jak notable powiatowi chcą się dowartościować to niech sprowadzają sobie biskupów prywatnie do swoich domów i za własne pieniądze. Wówczas sąsiedzi oszaleją z zazdrości a oni będą dowartościowani. Przy takiej polityce nasz kraj nigdy się nie dzwignie z kryzysu.
No ale cóż lans i tylko lans za prawie siłą wydarte pieniądze coraz uboższych podatników.
Wstyd, chociaż to słowo dla tych wszystkich cerlebrantów brzmi jak komplementem.
Odpowiedz
29
@ [...]
dnia 25.11.2012, 11:39 · Zgłoś
A oto cytat z art. “Urodziny naszego powiatu” - “Dzisiaj żadnemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego nie jest obce, że ta jednostka samorządu przeżywa duże problemy finansowe. Szpital specjalistyczny, liczne szkoły ponadgimnazjalne i drogi powiatowe, to największe wydatki, które musi bilansować samorząd...”
Link do artytułu: http://www.jaslo4u.pl/urodziny-naszego-powiatu-newsy-jaslo-14045
Odpowiedz
39
@ mika
dnia 25.11.2012, 10:53 · Zgłoś
krótszych spódnic nie było ? fe, zero klasy
Odpowiedz
5
@ kajka
dnia 25.11.2012, 10:50 · Zgłoś
fajny tytuł
Odpowiedz
20
@ jojo
dnia 25.11.2012, 10:44 · Zgłoś
conajmniej 10 tysi
Odpowiedz
42
@ stary
dnia 25.11.2012, 10:18 · Zgłoś
Ile kosztowało święcenie??? Lepiej było dać pacjentom deser. U mnie ksiądz nie chciał poświęcić całego mieszkania.
Odpowiedz
-1
@ podpora-kościoła
dnia 25.11.2012, 15:56 · Zgłoś
[off topic]
Odpowiedz
12
@ XXX
dnia 25.11.2012, 20:06 · Zgłoś
Bo za mało do kieszeni dostał.
Odpowiedz
-76
@ recenzent
dnia 25.11.2012, 10:18 · Zgłoś
Brawo Starosta i Powiat Jasielski!
Odpowiedz
70
@ Motto
dnia 25.11.2012, 10:34 · Zgłoś
Nikt wam nie da tyle, ile ja wam naobiecuje - to jest motto wystąpienia A.K. Wypadałoby, dla przyzwoitości, pohamować conieco ten słowotok. Nikt w to nie wierzy- nawet sam obiecant. Po co strzępić język, przecież do wyborów daleko. Uzdrowił szpital, wybudował sale operacyjne - teraz obiecuje w największym zakładzie pracy. Spalił by się ze wstydu, że jego formacja, przy pomocy poprzednich rządzących, tak zdołowała przemysł w powiecie, że domy opieki są teraz największymi zakładami pracy. Jest się czym pochwalić. Niech rozwijają ten obiekt, bo wkrótce wszyscy tam trafimy. Jest to tylko kwestią czasu.
Odpowiedz
36
@ dragoness
dnia 25.11.2012, 10:51 · Zgłoś
Obiecanki, macanki, a głupiemu... stoi.
Odpowiedz
21
@ czesio
dnia 25.11.2012, 13:34 · Zgłoś
cytując Motto:Niech rozwijają ten obiekt, bo wkrótce wszyscy tam trafimy. Jest to tylko kwestią czasu...
niestety się muszę nie zgodzić z tym,ponieważ żeby się tam załapać na pensjonariusza to trzeba posiadać dosyć wysokie świadczenia emerytalne lub rentowe...tak że liczyłbym na miejscówkę w tym Sheratonie;)
Odpowiedz
17
@ ZUZA
dnia 25.11.2012, 13:42 · Zgłoś
heehee ale Kmiecik dumny stoi.Pewnie i jego wodą święconą pokropili...
Odpowiedz
-1
@ koneser
dnia 25.11.2012, 15:56 · Zgłoś
głupiemu i Pismanowi!!!1
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.