Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nurkowie z Jasła interweniowali w Sieniawie

11

W poniedziałkowy poranek, tuż przed godziną 8:00, służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu, do którego doszło w rejonie zalewu w Sieniawie. Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód dostawczy stoczył się ze skarpy i wpadł do wody.

Na miejsce natychmiast zadysponowano płetwonurków z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle, ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodnonurkowego. Po przybyciu na miejsce ratownicy zlokalizowali zatopiony pojazd i przeprowadzili kontrolę jego wnętrza, potwierdzając, że nie znajdują się w nim żadne osoby.

Po oznakowaniu pojazdu bojką, kontynuowano działania ratownicze. Do akcji wykorzystano sprowadzony na miejsce ciągnik leśny wyposażony w wyciągarkę. Nurkowie zamocowali liny do pojazdu, który znajdował się na głębokości około 8 metrów, co umożliwiło jego wydobycie na brzeg.

W trakcie działań ratowniczych doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy użyciu zapór oraz sorbentów zneutralizowali zagrożenie dla środowiska.

AJ/fot. Czytelnik

Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Tupielec
dnia 18.06.2025, 13:31 · Zgłoś
8 metrów od brzegu a nie pod wodą.
Odpowiedz
0
@ Serenere
dnia 18.06.2025, 11:45 · Zgłoś
Do Redakcji!!!
Proszę o informację sprawdzone a nie jakieś bełkoty-foto pokazuje auto osobowe a państwo pisze o dostawczaku a to jest chyba duża różnica!
Odpowiedz
0
@ FurMann
dnia 16.06.2025, 21:25 · Zgłoś
Po co było to wyciągać i angażować takie siły i środki. No bo w Bydgoszczy, w rzece Brda, w rejonie Zbożowca, znajduje się zatopiony Fiat 126p, znany jako "Maluch". Samochód ten, raz na kilka lat, staje się widoczny, gdy poziom wody w rzece opada do odpowiednio niskiego poziomu. Ostatnio był widoczny, gdy poziom Wisły w Bydgoszczy obniżył się, odsłaniając wrak. Zatopiony Fiat 126p to lokalna ciekawostka, przyciągająca uwagę mieszkańców i turystów, zwłaszcza gdy jest widoczny.
Odpowiedz
12
@ Trex
dnia 16.06.2025, 18:45 · Zgłoś
Nie najlepiej znam się na motoryzacji ale samochód dostawczy to trochę inaczej wygląda
Odpowiedz
4
@ @ Trex
dnia 16.06.2025, 19:01 · Zgłoś
Przepraszam za poprzedni wpis - faktycznie to dostawczak
Odpowiedz
-21
@ Sven
dnia 16.06.2025, 15:18 · Zgłoś
Zauważcie mili państwo jakie są władze w jasielskim powiecie.Mamy przepływające przez Jasło trzy rzeki(Jasiołka,Wisłoka,Ropa) i na żadnej rzece nie ma zbiornika retencyjnego (nie liczyć tego w Krempnej,bo to wybudował dla siebie za komuny Gamrat).Natomiast Krosno posiada w Sieniawie na Wisłoku,Sanok w Solnie,Gorlice w Klimkówce,a Jasło co ? Ja bym proponował zamiast zapór wodnych wystawić sanktuarium coś na podobiznę Lichenia,a w nim święte kłaki ojca świętego i próbówka z krwią i przez radio emocjami spędzać tych [...] do zachwytu tą żałosną szmirą.
Odpowiedz
0
@ Ciekawy
dnia 16.06.2025, 18:03 · Zgłoś
To nowa zapora w Myscowej co PiS przed każdymi wyborami budował nie wystarczy ???
Odpowiedz
8
@ Anonim63464
dnia 16.06.2025, 20:22 · Zgłoś
Jasło ma ciebie, to znacznie więcej niż jakaś tam zapora!
Odpowiedz
1
@ tofik
dnia 17.06.2025, 04:59 · Zgłoś
Jak nie masz nic do powiedzenia,to nic nie mów
Odpowiedz
16
@ ale jazda
dnia 16.06.2025, 15:10 · Zgłoś
Za kilka tygodni polski [...] komisowy wystawi go do sprzedaży jako bezwypadkowy.
Odpowiedz
1
@ Kto wie?
dnia 17.06.2025, 17:44 · Zgłoś
A co z kierowcą,znaleźli Go?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.