Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

„Od Troi po Bałtyk – RZYMSKI WEEKEND”

10

Festyn archeologiczny „Od Troi po Bałtyk - rzymski weekend” odbywający się w daniach 9-10 czerwca 2012 roku, poświęcony jest starożytnemu Rzymowi i Barbarzyńcom zamieszkującym w okresie od I do IV w po narodzeniu Chrystusa obecne tereny Polski.

W trakcie trwania imprezy zaplanowano cały szereg atrakcji. Na terenie placu festiwalowego zostanie zrekonstruowany obóz Legionu XIIII Gemina Martia Victrix, gdzie będzie można zapoznać się z codziennym życiem żołnierzy rzymskich, ich uzbrojeniem oraz z machiną oblężniczą typu „Skorpion”.

W bezpiecznym sąsiedztwie namiotów obozowych rozstawiona zostanie cywilna osada rzemieślników i kupców rzymskich. Prezentowane będą takie rzemiosła jak: tkactwo, zielarstwo oraz kuchnia śródziemnomorska. Nasi goście będą mogli także poradzić się u kapłanki zajmującej się wróżbami i magią rzymską. Wraz z kupcami do Karpackiej Troi przywędruje szkoła gladiatorów „Ludus Magnus”.

Barbarzyńska część Europy będzie reprezentowana przez dwa ludy: Gotów i Wandalów. Są to plemiona, które jak się sądzi mogły w tym czasie wraz z wieloma innymi zajmować tereny obecnych ziem polskich. W obozie barbarzyńskim będzie można zgłębiać różne aspekty życia po drugiej stronie granicy Rzymu. W trakcie imprezy przewidziany jest pokaz uzbrojenia wojowników z okresu rzymskiego, musztry legionistów, które zwieńczy starcie zbrojne pomiędzy legionistami rzymskimi oraz plemionami barbarzyńskimi.

Pokazy na placu festiwalowym uzupełni widowiskowy handel niewolnikami oraz walki gladiatorów. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Karpackiej Troi.

Program imprezy (sobota-niedziela):

11-19.00 - zwiedzanie obozu Rzymian i barbarzyńców

13.00 - pokaz uzbrojenia legionisty rzymskiego, musztra rzymska, pokaz uzbrojenia ludów barbarzyńskich, pokaz mody rzymskiej i barbarzyńskiej

15.00 - bitwa Rzymian z barbarzyńcami, handel niewolnikami

16.30 - prezentacje i walki gladiatorów

Ceny biletów:

12 zł normalny

8 zł ulgowy

30 zł rodzinny

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy

Reklama

Komentarze: 10

Dodaj komentarz Widok:
0
@ dragoness
dnia 30.05.2012, 18:42 · Zgłoś
Nie wiem ile osób zwiedziło Karpacką Troję w 2011, ale wiem, że ciężko trafić na wolny termin do zwiedzania obecnie. Nikt nie zmusza do oglądania. Można nażreć się schabu i obejrzeć jakąś durną telenowelę w tym czasie. Wolny wybór.
Odpowiedz
0
@ Mictlantecuhtli
dnia 29.05.2012, 21:28 · Zgłoś
[...]... o tym, że nie samym chlebem człowiek żyje wsadźcie sobie w [...]
Odpowiedz
0
@ Mictlantecuhtli
dnia 29.05.2012, 21:26 · Zgłoś
Żenada !! Nie doczekałem sie odpowiedzi na pytanie: ilu "turystów" zwiedziło to [...]ostwo w poprzednim (2011 roku). Teraz SPĘDZA tam się dzieciaki (za kasę członków Spółdzielni Mieszkaniowej - "prezes" przetacznik ratuje to [...]ostwo jak może, oczywiście najłatwiej wydaje się SPOŁECZNE a nie SWOJE pieniądze, podobnie jak i Transwiert). [...] rządzący tym [...]... 30 zł za "rodzinny" bilet ? Kilogram schabu 17 zł, do tego dodatki, praca w kuchni i czteroosobowa rodzina ma KONKRETNE drugie danie w niedziele a nie oglądanie tego [...] !!
Odpowiedz
0
@ Ross
dnia 04.06.2012, 20:57 · Zgłoś
odpowiedź na Pański komentarz była, proszę poszukać we wcześniejszych postach. powtarzać nie będę a Pana zapraszamy na Euro przed tv - może Polska wygra... :)
Odpowiedz
-3
@ wilk
dnia 29.05.2012, 09:46 · Zgłoś
do sąsiadki nie zauważyłaś że cały komentarz to tekst prześmiewczy ? a więc i bledy zamierzone pozdrawiam
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 29.05.2012, 00:57 · Zgłoś
A ja to mam w głębokim poważaniu...Film se obejrzę w internecie o ciuchach z tamtego okresu.A niewolnictwo??? Mamy na co dzień , więc jakby w realu...A handel ludem- w każdej postaci...Tak więc -bez jaj.. A poza tym Troja to nie ta epoka - drewnianych chat,żelaznych schodów,betonu i restauracji , do której asfaltem się popyla-nie było!
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 28.05.2012, 18:34 · Zgłoś
nie ide bo tam drożyzna
Odpowiedz
-3
@ wilk
dnia 28.05.2012, 14:43 · Zgłoś
he he kobiety legionistki też coś no bo ta postać na plakacie to nie meższczyzna he he ale z was madrzy historycy pozal sie boże
Odpowiedz
2
@ sąsiadka
dnia 28.05.2012, 22:53 · Zgłoś
"meższczyzna"? To jakaś nowa płeć czy [...] ortografia???
Odpowiedz
-3
@ Gladiator
dnia 29.05.2012, 10:04 · Zgłoś
Oj tam oj tam ... :D
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.