Pamięć o Holokauście w Nowym Żmigrodzie
Na zbiorowej mogile 1250 Żydów w Hałbowie rozstrzelanych przez Niemców 7 lipca 1942 roku oraz w Nowym Żmigrodzie pod tablicą upamiętniającą tę straszną tragedię zapalono znicze.



Z intencji stowarzyszenia o godz. 17 w kościele parafialnym w Nowym Żmigrodzie podczas nabożeństwa zostały odmówione modlitwy za pomordowanych Żydów i więźniów innych narodowości zamęczonych w Auschwitz. Modlitwie w której wzięli udział przybyli parafianie przewodniczył miejscowy ksiądz proboszcz.
Zdzisław Senczak
