Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pektowin: Wykształceni, z doświadczeniem do sprzątania

359

Czterech pracowników zlikwidowanego działu marketingu oraz kierowniczka wydziału soków doczekali się pracy na stanowisku robotników pomocniczych. Darcie etykiet, sprzątanie przed wydziałem to teraz ich główne zajęcia. Wczoraj odbyło się spotkanie związkowców oraz szefów Pektowinu. Dzisiaj kolejne rozmowy tym razem z pracownikami. Czy obie strony dojdą wreszcie do porozumienia?

Od kiedy właścicielem Pektowinu jest francuska firma Naturex, w zakładzie zaszły duże zmiany. Dotyczyły nie tylko zmniejszenia zatrudnienia, ale także produkcji. Zlikwidowane zostały wydziały produkcji win oraz przetwórstwa owocowo – warzywnego, a to pociągnęło za sobą również dział marketingu.

 Po studiach z miotłą w ręce

Początkiem grudnia dyrekcja zaproponowała pracownikom podpisanie przez nich porozumienia, że zgadzają się przejść na stanowisko pracy w charakterze pracownika pomocniczego. Ci jednak nie zgodzili się a kierownictwo również nie było tym wzruszone. Niedługo później wręczono pracownikom wypowiedzenia o pracę. Związki zawodowe nie zdążyły odnieść się do sytuacji, bo 3 stycznia pracownicy zamkniętego w grudniu 2012 r. działu marketingu zostali przeniesieni na stanowisko niewymagające kwalifikacji – robotnika pomocniczego. Ludzie po studiach, z doświadczeniem dziś zamiatają podłogi.

Złamali prawo?

- Pracodawca ma prawo zgodnie z art. 42 par. 4 Kodeksu Pracy przenieść pracownika na okres 3 miesięcy w roku kalendarzowym na inne stanowisko po spełnieniu 4 warunków : szczególne potrzeby pracodawcy, okres nie dłuższy niż 3 miesiące, po trzecie, że nie powoduje to zmniejszenia wynagrodzenia i po czwarte odpowiada kwalifikacjom pracownika. Nie może to wymagać zbyt wysokich kwalifikacji, aby zbyt niskich – przypomina Edmund Gondek, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Pektowin w Jaśle. Pracodawca według związkowców złamał prawo pracy, dlatego skierowali sprawę do sądu.

Wczoraj odbyło się spotkanie związkowców z dyrekcją, które nie wniosło nic nowego do sprawy. Na dzisiejszym spotkaniu pracownicy mieli przedstawić propozycje stanowisk, które ich satysfakcjonują i mogliby objąć.

- Marketing nie wchodzi w grę, gdyż nie ma tego działu. Zastanawiamy się czy to była propozycja (dyrekcji – przyp. red.) naprawdę poważnie brana pod uwagę. Zawsze można powiedzieć, że nasza odpowiedź jest nierozsądna – podkreśla Danuta Cichoń.

- My nie mamy nie wiadomo jak wygórowanych oczekiwań – dodaje Jolanta Rączka.

Związki Zawodowe Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pektowin w Jaśle walczą o przywrócenie pracowników na godne ich stanowiska, biorąc pod uwagę ich wykształcenie i doświadczenie. - Obu stronom zależy na rozwiązaniach korzystnych dla wszystkich, zarówno dla firmy jak i pracowników. Nieodpowiedzialne jest wykorzystywanie pracowników mających potencjał, wykształcenie, doświadczenie zawodowe do prac mało wymagających, jak zamiatanie przed wydziałem. Z drugiej strony chcemy, aby pracownicy też otrzymali stanowiska pracy, które są dla nich satysfakcjonujące. Będziemy proponować takie rozwiązania, by były one zadowalające dla obu stron – zaznaczył Edmund Gondek.

A może tak a może nie

Dyrektor zakładu Pektowin Robert Reschke nie znalazł wczoraj czasu na rozmowę, ze względu na trwające wciąż ważne spotkanie. - A jutro? Nie znał odpowiedzi na to pytanie. Jednak wielokrotnie omijał dziennikarzy na korytarzu chodząc po budynku. Sekretarka nie umiała odnaleźć się w tej sytuacji. Z jednej strony pytające media, czy jest dyrektor i czy nas przyjmie, z drugiej strony presja jakiej im udzielić odpowiedzi.

Po rozmowach...

Związki zawodowe i pracownicy dzisiaj po raz kolejny spotkali się z dyrekcją Pektowinu. Wciąż sprawa pozostaje nierozwiązana, bez konkretów i porozumienia między stronami. Przedstawione propozycje nie zostały przyjęte. - Nie i nie – mówi E. Gondek. - Rozmowa ma sens wówczas, kiedy ktoś wykazuje chęć, a nie pokazuje, że on ma rację. Nic się w temacie nie zmieniło. Wszystko zmierza do tego, że jak nie ma pracy to należy dobrowolnie odejść. My jesteśmy odporni na pewne sugestie – dodaje.

Ponownie postanowiliśmy spróbować skontaktować się z dyrektorem Robertem Reschke. Szef zakładu znowu nie miał czasu. - Dzisiaj nie ma takiej możliwości – poinformowała Jaslo4u sekretarka. 

Jak poinformowały nas związki, sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

(icz)

Napisany dnia: 07.02.2013, 17:14 , Tagi: Jasło, Pektowin
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ nusiu
dnia 07.02.2013, 17:40
Ocena
komentarza:
25
Marketing baryłki smak lasu to posadzić marketing na wygodnych fotelach i niech wypatruje komety.
@ [...]
dnia 07.02.2013, 18:30
Ocena
komentarza:
2
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ [...]
dnia 07.02.2013, 18:30
Ocena
komentarza:
1
[...]
@ [...]
dnia 07.02.2013, 18:31
Ocena
komentarza:
1
[...]
@ gukuuk
dnia 07.02.2013, 18:56
Ocena
komentarza:
-5
[...]
@ pepe
dnia 08.02.2013, 01:05
Ocena
komentarza:
31
taki marketing to powinien być zwolniony już dawno za wygląd etykiet produktów pektowinu
@ pepe
dnia 08.02.2013, 01:10
Ocena
komentarza:
34
a i jeszcze za wygląd strony internetowej dawno juz powinni byc na zielonej trawce ja dziekuje za taki marketing
@ dlaczego nie ma pracy?!
dnia 08.02.2013, 10:59
Ocena
komentarza:
91
Polak wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie pomidory, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie i... i szuka pracy.
@ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnia 08.02.2013, 15:01
Ocena
komentarza:
17
zgadzam sie w 100%
i dodam
każdy szanujacy sie pracodawca nie pozwoli sobie na poniważnie jego imienia
na zachodzie ludzi, którzy wypracowali sobie lata, pracodawca szamuje, do tego stopnia, że pracownika fizycznego przesuwa na etat umysłowy np.: recepcji
@ l.
dnia 08.02.2013, 15:21
Ocena
komentarza:
13
Ale dlaczego tak jest ?
1.Duża część Polskich produktów jest droga i gorszej jakości albo ma za słaby marketing (także niezbyt aktywnych "wykształconych specjalistów") - a tolerowane jest zbyt często zatrudnianie "po znajomości" i postawa "czy się stoi czy się leży..." oraz niedbalstwo i brakoróbstwo nazywane "oszczędnościami".
Powiedzmy sobie szczerze - my jako obywatele tworzymy gospodarkę i sami nie jesteśmy bez wpływu na otoczenie - i bez winy,jeśli to otoczenie jest złe.
2.W Polsce nie ma korzystnych warunków dla przedsiębiorczości (zwłaszcza uczciwej !) zarówno prywatnej jak i państwowej. Dla przykładu:
http://www.rp.pl/artykul/2,977947-Bezkarnie-niszcza-firmy.html
3.W Polsce w okresie transformacji "eksperci" z (nomen omen) Solidarności i PZPRu otwarli granicę i pozwolili na zniszczenie lub wyprzedaż firm które miały szanse przetrwać transformację. Tu jest dokładny dokument dotyczący tej radosnej działalności ludzi tworzących dziś PO,PiS,SP,SLD,PSL i inne partyjki:
http://nowyobywatel.pl/wp-content/uploads/2012/04/Raport_o_przemysle1.pdf

4.Po doprowadzeniu przemysłu rodzimego do takiej formy POLSKI OBYWATEL JEST DE FACTO SKAZANY W WIELU PRZYPADKACH NA ZAKUPY PRODUKTÓW ZAGRANICZNYCH.Również jeśli ma mało pieniędzy,a dużo Polskich produktów jest kiepskiej jakości lub też nie są powszechnie reklamowane i trudno dostępne.

5.Czy nasz kraj może wyjść z takiej sytuacji ? Tak.Ale to zależy już OD NAS i od tego jak (naprawdę,nie wg papierków) KOMPETENTNI LUDZIE będą RZĄDZIĆ.Przykład Singapuru i Chin wskazuje na to,że przy odpowiedniej Polityce,stosując bolesne czasem metody - można od stanu graniczącego z anarchią doprowadzić państwo i naród do rozkwitu.Ale to już nie z obecnymi demokratycznymi partiami (PO,PiS,SLD itd) i związkowcami oraz innymi takimi którzy muszą dostać,bo "im się należy".
@ piter
dnia 09.02.2013, 11:45
Ocena
komentarza:
0
bardzo to trafnie wydedukowane brawo !
@ stary
dnia 10.02.2013, 09:40
Ocena
komentarza:
4
czyli raj na ziemi,nie pracuje i dobrze sobie żyje."Otake Polske walczelyśmy "
@ smakosz
dnia 11.02.2013, 15:37
Ocena
komentarza:
0
Zapomniałeś dodać o wątpliwej jakości tych produktów! W Pektowinie jak coś wyprodukowali z naszych rodzimych produktów to aż się chciało jeść, weźmy np. groszek konserwowy lub ketchup, palce lizać!! Owszem powie ktoś że mamy nadal firmę produkującą z naszych owoców i jarzyn, mam na myśli firmę z naszych okolic (celowo nie wymieniam nazwy) to jest po prostu syf!!
@ mój pseudonim
dnia 14.02.2013, 00:12
Ocena
komentarza:
0
>>>do "dlaczego nie ma pracy??"<<< wysiliłbyś się bardziej, a tak to zerżnąłeś ten tekst z sieci i teraz siedzisz przed monitorem i się podniecasz jaki Ty wspaniały komentarz zapodałeś. Dorośnij chłopcze, bo życie nie kończy się na demotach, wiocha.pl i tym podobnych portalach.
@ ginek
dnia 07.02.2013, 17:45
Ocena
komentarza:
124
ciężko jest pokochać łopatę po latach spędzonych w ciepłym biurze z kawą ręce. do tej łopaty podejrzewam, że czeka wielu bezrobotnych, którzy chcą naprawdę pracować. połowę "wykształconych" urzędników urzędu miasta, starostwa a przedewszystkim zus-u powinno się w takich łopatach zakochać albo zgłosić do biura pracy po zasiłek. może Jasło byłoby lepiej odśnieżone.
@ do ginek
dnia 07.02.2013, 19:57
Ocena
komentarza:
-62
człowieku, nie po to ktoś kuł dniami i nocami przez kilka lat, żeby teraz robić łopatą - niech łopatę wezmą do ręki ci, co im się uczyć nie chciało... podejrzewam, że ty właśnie do nich należysz, bo gdybyś miał ukończone studia to nie wypisywałbyś takich bzdur
@ DO do ginek
dnia 07.02.2013, 20:22
Ocena
komentarza:
62
taa... i tydzien temu sie obroniły ??? a przez te ostatnie lata to marketing lezał , bo panie kuły i czasu na prace brakło...
@ sssss
dnia 07.02.2013, 21:56
Ocena
komentarza:
50
Idzcie do Z.U.Su i sprawcie ile tam ludzi pracuje po średniej szkole,ale jak się ma znajomości to nawet studia nie są potrzebne.
@ Tarzan-zan
dnia 07.02.2013, 22:21
Ocena
komentarza:
57
Żadna praca nie hańbi, po studiach też można zamiatać miotłą, z drugiej strony ani nikt ich nie zmuszał do studiowania ani też nikt ich nie zmusza do pracy przy miotle... Nie pojmuję więc w czym problem... Chcieli by pewnie brać kasę za siedzenie i nic nie robienie... Zamiast się cieszyć że pracę mają i kasiorę biorą to zawsze źle... Po studiach w tym kraju jest połowa społeczeństwa, i co z tego ???
@ genek
dnia 08.02.2013, 05:58
Ocena
komentarza:
15
a ja mam skończone 3 fakultety i też macham ostatnio łopatą-tyle śniegu!
@ Moje skromne podejście do pracy
dnia 08.02.2013, 08:11
Ocena
komentarza:
59
Kilkadziesiąt lat wstecz ja też skończyłem studia, zostałem wyrzucony z biura w jednym z jasielskich zakładów. Los rzucił mnie na kilka lat do USA. Miałem możliwość poznania bardzo wielu ludzi z całej kuli ziemskiej. Wykształceni, młodzi, ambitni amerykanie, europejczycy, azjaci, australijczycy, afrykańczycy pracują przy bardzo różnych pracach między innymi: sprzątaniu, opiece. Po powrocie po wielu latach do Polski poznałem dziwny pogląd, że po studiach trzeba pracować w biurze. Podczas mojego życia nauczyłem się, że żadna praca nie hańbi. Całe życie skupiałem uwagę na sobie. Jeżeli potrzebowałem pracy to nie ważne jaka praca starałem się jak najlepiej wykonać to co mi powierzono. Dzisiaj patrząc z perspektywy czasu nie żałuję. Gdybym został przesiedziałbym w biurze całe życie jak moi koledzy. Dzisiaj jednak u schyłku życia mogę śmiało opowiadać wnukom wiele ciekawych historii i zaśpiewać z Marylą Rodowicz: Z NIEJEDNEGO PIECA CHLEB JADŁEM. P.s. A jeśli chodzi o studia to według mnie uczą zawodu ale umiejętności życia nie.
@ wacek
dnia 08.02.2013, 09:30
Ocena
komentarza:
15
Kolego "do ginek" przecież nikt nikogo siłą do łopaty nie zagania-jeżeli praca fizyczna jest poniżej oczekiwań i możliwości specjalistów od marketingu to zamiast kurczowo trzymać się zlikwidowanego stołka w Pektowinie lepiej postarać się o bardziej adekwatne do wykształcenia i doświadczenia zajęcie. Może założyć własną firmę? Problem z tym że z tych specjalistów tacy fafofcy jak z koziej d.. trąba, o czym zdaje się sami dobrze wiedzą-gdyby było inaczej już dawno zapewne by w pektowinie nie pracowali.
@ de
dnia 08.02.2013, 13:33
Ocena
komentarza:
20
zadna praca nie hanbi troche popracuja fizycznie to beda mialy lepszy szacunek do sprzataczek
@ Do do ginek
dnia 08.02.2013, 14:36
Ocena
komentarza:
12
Marketing i zarządzanie ha ha dniami i nocami musial się uczyć, ale żart. To co ma powiedzieć student medycyny. Moja córka chodzi do szkoły podstawowej i Polonistka w klasie mówiła, że większość osób po marketingu teraz sprząta.
@ samouk profesor !
dnia 08.02.2013, 16:27
Ocena
komentarza:
15
Podam Ci przykład , możesz wkuwać liczbę Pi do 100 tyś miejsc po przecinku(iloraz dł. okręgu przez średnicę) przez 5 lat 'studiów' i rzeczywiście umieć ją na pamięć. Tylko co Ci z takiej wiedzy ? Podobnie to ma się do niektórych kierunków 'studiów'. Jak to mój ulubieniec JKM mówi: IDIOTA Z DYPLOMEM TO TEN SAM IDIOTA CO WCZEŚNIEJ TYLKO Z PRETENSJAMI :)
Pozdrawiam myślących !
@ DO Gienek
dnia 08.02.2013, 17:17
Ocena
komentarza:
-6
Gienek te trzy fakultety co ukończyłeś to pewnie uprawa roli,pasienie bydła rogatego i hodowla trzody chlewnej,wiem ta uczelnia nazywała się w skrócie W.S.P.B.
@ ona
dnia 08.02.2013, 21:06
Ocena
komentarza:
19
do- Moje skromne podejście do pracy"- Nigdy na forum nie widziałam tak mądrego komentarza. Pan własną inteligencją i skromnością mógłby dawać przykład tej całej bandzie pokolenia ludzi "wykształconych". Teraz każdy kończy studia z braku pracy. Kierunki są mało ambitne, kto płaci, ten je kończy, a uczelnie robią na tym kasę. Tylko, że od tych wszystkich zarozumiałych magistrów wyrastających jak grzyby po deszczu to już się rzygać chce. Każdy myśli, że pozjadał wszystkie rozumy świata. A to nie te czasy, kiedy magister był "kimś".
@ ???????????
dnia 08.02.2013, 21:26
Ocena
komentarza:
-7
a kto ci nie pozwolił sie uczyć , zawsze możesz to zdrobic, trzeba tylko troche czasu i duzego wysiłku i też bedziesz magazynierem czyli mgr
@ sikłor 2
dnia 10.02.2013, 18:14
Ocena
komentarza:
0
zgadzam się z tym kuciem. Ludzie się ucza tyle lat nie po to żeby[...] łopata.
@ ma
dnia 14.02.2013, 11:33
Ocena
komentarza:
0
moja mama pracowała w pektowinie 35 lat i z tym kometarzem sie w 100% zgadzam
@ zbigi
dnia 07.02.2013, 17:50
Ocena
komentarza:
79
A przez te lata co robili ???Mysleli ze kupi opca firma i beda w euro zarabiac mogli doprowadzic do takiego rozwoju jak Tymbark dbac o reklame i wizerunek firmy itp .Dobry maketingowiec zawsze znajdzie prace!!!
@ Podaj nick
dnia 07.02.2013, 18:03
Ocena
komentarza:
-43
A Ty co robiłeś? Bo do szkoły to Ty chyba nie chodziłeś... Masakra.
@ TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
dnia 07.02.2013, 18:54
Ocena
komentarza:
-15
Takich to lopaty to za duzo--pwinni [...] ladowac w oborze za 20 zl dniowka banda[...] po studiach za kase
@ ttk
dnia 07.02.2013, 21:36
Ocena
komentarza:
-15
Nie przesadzajcie,skoro się ktoś kształcił to chyba nie po to żeby teraz z miotłą latać.
@ OBSERWATOR JASŁA
dnia 08.02.2013, 07:16
Ocena
komentarza:
8
A czemu nie mógłby machać miotłą ???
@ jaślan
dnia 12.02.2013, 21:28
Ocena
komentarza:
0
Nie musi latać, niech siedzi w domu. Taki marketing jak miał Pektowin to gratulacje... Konkurencja znakomicie wykorzystała ich nieudolność. Powinni się cieszyć, że miotły dostali.
@ marek
dnia 07.02.2013, 17:51
Ocena
komentarza:
83
."" I że powinniśmy się cieszyć, że w ogóle mamy pracę – relacjonuje Danuta Cichoń"". Kilka "ładnych lat" przepracowałem w tym zakładzie , nigdy nie zgadzałem się osobiście z rządzącymi- jako zwykły robol- lecz musiałem - bo i pracować chciałem{ ktoś mi płaci i wymaga, jak mi nie pasuje to hajda- nikt mnie na siłe nie trzymał, tym bardziej przywiązywał}.T u jednak z dyrekcją się zgadzam- a czemu? po tym jak tylu ludzi zwolniono, 3 wydziały zlikwidowano w tak krótkim czasie{ a pracowali tam naprawdę ludzie mądrzy , pracowici ,kompetentni były przypadki że byli też jedyni żywiciele rodzin} , bez jakiejkolwiek szansy pracy na innym stanowisku, nawet pracownika pomocniczego. Drogie Panie czy wy wiecie jak trudno jest na jasielskim rynku pracy , macie wyobrażenie że wyższe, lub średnie- nie gwarantuje żadnej pracy- nawet łopatowej. Na 100 raczej nie macie wyobrażenia, lub wyobraznia jest płytka Wasza niczym kropla wody. Doceńcie to iż macie jakąkolwiek prace, że macie regularnie kasę co miesiąc .Miejcie trochę pokory i honoru w sobie bo ludzie was oglądają i ,a sprawiacie wrażenie nadętym księżniczek, i dziewczynek z przedszkola- które uważają ze mają prawo do tego co im się spodoba w tym momencie. Jeżeli uważacie , że jesteście warci lepszej pracy, macie wyższe aspiracje i ambicje, jesteście dobre - bez problemu znajdziecie pracę , taką na jaką zasługujecie, olejcie pracodawcę gorącym moczem, spróbujcie swych sił na rynku pracy- a z głodu nie pomrzecie...
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 20:17
Ocena
komentarza:
-38
Przykro mi, ale odnoszę wrażenie, że nie rozumie pan czego sprawa dotyczy...
@ x
dnia 07.02.2013, 20:56
Ocena
komentarza:
1
I jak tu się później dziwić, że mamy w Polsce system niewolniczy? Człowieku, o jakim honorze Ty mówisz? Twój post jest doskonałym dowodem na to, jak dalece sprano Ci mózg. Jeśli uważasz, że "robol" nie ma prawa do godności, uczciwego zarobku, poszanowania, bo "jak mu nie pasuje, to hajda", to jesteś taki sam, jak szeroka dziś w Polsce rzesza nowobogackich[...] mieniących sie biznesmenami.
@ marek
dnia 07.02.2013, 21:13
Ocena
komentarza:
26
Misiu zatrudnij sobie człeka do układania płytek, i ów człek będzie Ci dyktował jaki płytki masz wybrać i ile mu musisz zapłacić, to on Ci ewentualnie je ułoży ja będzie chciał, Mały człeku pracujesz u kogoś godzisz się na jego warunki, nie pasuje idziesz gdzieś indziej- Nie pal tego świństwa, mózg Ci się lasuje...
@ x
dnia 07.02.2013, 21:53
Ocena
komentarza:
1
Problem w tym, że Ty się godzisz na warunki, które Cię nie satysfakcjonują, a ja w tym samym momencie już nie. I może czytaj dwa razy, zanim stwierdzisz, że już zrozumiałeś, żeby później w odpowidzi nie robić z siebie błazna.
@ bbbb
dnia 11.02.2013, 08:24
Ocena
komentarza:
0
w pełni popieram! Co niektórym to w głowach sie przewraca od wieloletniego siedzenia na stołku, kawki z rana brakuje i plotek! Dział promocji? No to widać do czego ta promocja doprowadziła! Niech się cieszą ze dalej pracują bo inni dawno sa na zielonej trawce i nikt sie nimi nie przejmował!
@ Łukasz
dnia 07.02.2013, 17:53
Ocena
komentarza:
29
Chcieliśta wolnośc i kapitalizm to macie.
@ groby
dnia 07.02.2013, 17:57
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ groby
dnia 08.02.2013, 17:45
Ocena
komentarza:
-1
prawda w oczy kole wy dupki
@ Sven
dnia 07.02.2013, 18:08
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Oxygen
dnia 07.02.2013, 18:08
Ocena
komentarza:
36
Urazona duna? Niech sie ciesza ze prace maja.
@ de
dnia 08.02.2013, 13:38
Ocena
komentarza:
6
wlasnie maja za duze wymogi a takie bezrobocie jest nie jeden by poskakal z miotla aby miec prace
@ Sven
dnia 07.02.2013, 18:10
Ocena
komentarza:
0
[...]
@ leon
dnia 07.02.2013, 18:17
Ocena
komentarza:
5
Na alkoholową chorobe można się załapać to w branży jest chorobą zawodową i rencina jest.
@ lol
dnia 07.02.2013, 21:51
Ocena
komentarza:
14
niech oddadzą oryginalne BIESZCZADY! tej cholernej podróby pić się nie da, tfu!
@ Sven
dnia 07.02.2013, 18:22
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Romek
dnia 07.02.2013, 18:24
Ocena
komentarza:
65
Jaki marketing, taka propozycja. Gdyby panie faktycznie były wykształcone i miały choć blade pojęcie o marketingu, Pektowin pewnie by istniał, może tylko bez rowerowego Franka. Przetworów Pektowinu, a szczególnie ich reklamy w Jaśle ciężko było uświadczyć, że o dalszych stronach kraju nie wspomnę. Więc w czym problem. Wiem, wiem - do prac pomocniczych, niczym Ferdek - z waszym wykształceniem, też się nie nadajecie.
@ genek
dnia 08.02.2013, 06:00
Ocena
komentarza:
3
oj Romek przecierz to nie marketingowiec podejmuje ostateczną decyzję - wyluzuj!
@ jasiu
dnia 08.02.2013, 14:58
Ocena
komentarza:
5
Geniu,[...] się z lekcji języka ojczystego
@ ZIOMAL
dnia 07.02.2013, 18:30
Ocena
komentarza:
47
Do pana Edmunda Gondka:
przywrócenie pracowników na godne ich stanowiska, biorąc pod uwagę ich wykształcenie i doświadczenie. Nieodpowiedzialne jest wykorzystywanie pracowników mających potencjał, wykształcenie, doświadczenie zawodowe do prac mało wymagających, jak zamiatanie przed wydziałem. chcemy, aby pracownicy też otrzymali stanowiska pracy, które są dla nich satysfakcjonujące.
ZAŁÓŻ PAN DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, STWÓRZ MIEJSCA PRACY I ZATRUDNIJ TE WYKSZTAŁCONE OSOBY.
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 20:03
Ocena
komentarza:
-25
Proponuję, by zapoznał się pan z obowiązującym w Polsce prawem a wówczas nawet nie będziemy musieli dyskutować, bo pan będzie wiedział. Póki co - ja wiem, pan nie wie, więc proszę wybaczyć, ale nie mamy o czym dyskutować.
@ Do P. Gondka
dnia 07.02.2013, 22:45
Ocena
komentarza:
35
Zdaje się ze zostało zlikwidowane stanowisko pracy, a w związku z tym pracodawca mógł dać wypowiedzenie umowy o pracę na tej podstawie. To że pracodawca zaproponował inne stanowisko jest marzeniem niejednego zwalnianego, zwłaszcza w naszym regionie.
A swoją drogą jak ktoś słusznie napisał jeżeli pracownicy byłego działu marketingu w Pektowinie są tak dobrze wykształceni, mają tak dużą wiedzę i doświadczenie to chyba już się do nich ustawiła kolejka pracodawców chętnych Ich zatrudnić :)
@ genek
dnia 08.02.2013, 06:02
Ocena
komentarza:
13
No i widać, że pan/pani nie ma pojęcia o tej branży (marketing) W takim grajdołku jak Jasło nie ma wybitnych marketingowców tylko kumple i kumpele po kursach-Ci wybitni nabijaą kase wielkim miastom!
@ ZIOMAL
dnia 08.02.2013, 10:04
Ocena
komentarza:
0
No to trzeba zmienić prawo. Najwyższy czas.
@ bbbb
dnia 11.02.2013, 08:33
Ocena
komentarza:
1
przecież dalej dbają o wizerunek zakładu, porządek też jest marketingiem i promocją więc wszystko sie zgadza! Tylko stołka i kawki szkoda no i te wygórowane ambicje nie pozwolą na to!
@ ferdek
dnia 07.02.2013, 18:31
Ocena
komentarza:
9
u panie nie lubia pracowac
@ Max Szyderko
dnia 07.02.2013, 18:31
Ocena
komentarza:
9
A poseł Rzońca nie pomógł ? On lubi zatrudniać bezrobotnych w swoim biurze. Głosowaliście na niego to śmiało, na pewno wam pomoże. A jak nie to film puści...
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 20:27
Ocena
komentarza:
3
Zwracaliśmy sie o złożenie interpelacji poselskiej ws. warunków prywatyzacji "Pektowinu" do pani poseł Małgorzaty Marcinkiewicz, ale mimo obietnic, nie znalazła czasu, by to zrobić. Interpelację złożył pan poseł Bogdan Rzońca. Chce pan jeszcze o coś zapytać?
@ Max Szyderko
dnia 07.02.2013, 21:04
Ocena
komentarza:
6
I co wynikło z tej interpelacji ?
@ Max Szyderko
dnia 08.02.2013, 08:35
Ocena
komentarza:
-5
czyli Bodzio znowu puścił tylko bączka...
@ Jasiołek
dnia 10.02.2013, 17:02
Ocena
komentarza:
4
No mógł jeszcze nas...ć na próg ministra skarbu, ale akurat nie czuł potrzeby.Poczytaj najpierw potem kłap.Właściciel czyli minister skarbu uznał ze proces prywatyzacji ma być utajniony i tak zrobil. Mozna sie tylko domyslać ze niektórych aspektów tej prywatyzacji przeciętnie inteligentny człowiek mógłby nie zrozumiec i wietrzyć jakis smrodek. ..Stocznie spuścili do kanału, by teraz niemieckie mialy zatrudnienie,więc i mały Pektowin puścili w trąbę - zwłaszcza ze Podkarpacie tak krnąbrnie głosowało. Jeszcze trochę młodzieży wyjedzie, starsi z głodu wyzdychają i upragnione "Zielone płuca Europy" zaistnieją w pełnej krasie. Z balkonów na Baczyńskiego lordowie i mensche będa strzelać jelenie.
@ remek
dnia 07.02.2013, 18:35
Ocena
komentarza:
2
SVEN co ty popijasz chyba muzgoczepa że takie głupoty piszesz, zmien na baryłkę najlepiej wiśniową
@ Sven
dnia 07.02.2013, 18:43
Ocena
komentarza:
-8
...A kłościelne łachy mosz ?
@ gukuuk
dnia 07.02.2013, 18:57
Ocena
komentarza:
2
[...]
@ JGHYUYU
dnia 07.02.2013, 19:46
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ xxx
dnia 07.02.2013, 18:37
Ocena
komentarza:
-10
We Francji taki numer by mu na pewno nie przeszedł bo tam związków nie ma po zakładach tylko centrale w miastach .wiec tam na pewno sprawa by była w sadzie i nikt by przewodniczących nie szantażował ale to POlska właśnie .
@ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnia 07.02.2013, 21:29
Ocena
komentarza:
15
we francji jak pracodawca nie wywiazuje sie ze swoich obowiazków odpowiada przed sadem, o to dba państwo
a nasze ustawodawstwo czyli państwo co na to...
tu nie chodzi, o dwie panie ale o całokształ prosze państwa...
@ genek
dnia 08.02.2013, 06:04
Ocena
komentarza:
3
oj dalibyscie już spokój tej PO, a wcześniej były PIS-a, SLD, AWS i co było lepiej?
i nie było jeszcze kryzysu na świecie a też było wszystko do[...] i rozkradanie naszej ojczyzny!
@ jasiu
dnia 08.02.2013, 15:11
Ocena
komentarza:
3
Masz rację,upadek rozpoczął się od 1989r.
@ marek
dnia 07.02.2013, 18:50
Ocena
komentarza:
30
Szanowny wodzu " sokole oko"- tzn Edmund- . Jeden pracownik , a raczej kapitan nieistniejącego statku" wydział win", nim ten statek z przyczyn wiadomych lub ", nie", zaczął tonąc, ów kapitan w pośpiechu niczym szczur opuścił statek{ dodam iż załoga w tym czasie szorowała pokład nieświadoma tak do końca zagrożenia}.Gdy statek poszedł na dno, a załoga wraz z nim, i słuch o tym zaginął, ów kapitan odnalazł się,i wrócił z bezludnej wyspy , ale nie na swój statek, wszak po nim ani śladu, lecz na nowa bandere o nazwie " pektyna". I dostał tam stopień 4 oficera, a czemu? spytacie: w nagrodę , iż on tylko zdołał ocaleć.Ow ten były , a raczej teraźniejszy oficer- tworzy tą, jak i wielu z czterdziestu - paru członków szczepu "solimar-nośc"- wódz zaś kreuje się niczym celebryta,w nowym wydaniu"PARTY"-
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 20:05
Ocena
komentarza:
-17
Gdyby pan pokusił się o bardziej zrozumiałe napisanie swego postu, postarałbym sie panu odpowiedzieć.
@ marek
dnia 07.02.2013, 21:01
Ocena
komentarza:
18
A gdyby pokusił się Pan o ruszenie trochę swych komórek, to by Pan nie mógł zaskoczyć o czym gadam, lub ściąg Pan te różowe okulary, śmiem twierdzić iż przesłaniają Panu rzeczywistość...
@ remek
dnia 07.02.2013, 18:53
Ocena
komentarza:
26
jescze chciałem dodać że my z synem i córką jesteśmy chętni panie prezesie wykonywać tą pracę za te panie , jakby coś to możemy zostawic telefon do oddzwonienia
@ TTGG
dnia 07.02.2013, 18:59
Ocena
komentarza:
-24
wiec wyslij zone na ulice ja nie tlusta- tez jestescie po studiach?
@ do TTGG
dnia 07.02.2013, 19:26
Ocena
komentarza:
19
Jest taki stan w psychiatrii który ty prezentujesz. Przez grzeczność nie wymieniam ale wszyscy wiedzą o co chodzi.
@ Sven
dnia 07.02.2013, 19:01
Ocena
komentarza:
0
Ja wam powiem co się ściele z PEKTOWINEM ,,prywatyzacja na zasadzie żydo bolszewickiej'' z nazwiskiem Bierezowski to się źle skończy tym razem dla was [...] administracjo.
@ fizyczny
dnia 07.02.2013, 19:08
Ocena
komentarza:
41
Specjalista do spraw marketingu, doświadczony, wykształcony, znający języki obce i mający osiągnięcia zawodowe (nie staż pracy, bo to inna bajka a wyższe wykształcenie to dziś normalna sprawa nawet wśród pracowników fizycznych) bez problemu znajdzie pracę. Wydaje mi się, że takich w Pektowinie nie było o czy świadczy sytuacja Firmy. Przecież zakłady produkcyjne mające dobrych handlowców, marketingowców nie kończą jak Pektowin. Ci wykształceni i z doświadczeniem marketingowcy z Pektowinu powinni zastanowić się czy naprawdę nie mają sobie nic do zarzucenia i czy przypadkiem z powodu ich słabych wyników inni pracownicy wcześniej nie stracili w tej firmie pracy. Jeśli ktoś uważa się za specjalistę w dziedzinie marketingu to niech się nie ośmiesza bronieniem swojej racji w sytuacji, kiedy wszyscy znają efekty jakie ta praca dla Pektowinu przyniosła. Może jednak lepiej "zdzierać te etykiety i sprzątać przed wydziałem" a będzie dla firmy większa korzyść lub bez robienia pod publiczkę szopki iść do innej firmy bo wielu wcześniej zwolnionych tak musiało zrobić. Jeszcze raz powtórzę DOBRY marketingowiec bez problemu znajdzie pracę ( ale PRACĘ a nie tylko stanowisko pracy jak niektórzy się do tego przyzwyczaili) a taki, który "pracował jako marketingowiec" niestety musi pomyśleć nad "swoją karierą zawodową". Powodzenia w pracy !!!
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 20:10
Ocena
komentarza:
-31
Sądzę, że ma pan bardzo niewielką wiedzę o funkcjonowaniu firm...
@ fizyczny
dnia 07.02.2013, 21:42
Ocena
komentarza:
31
I tu się Pan bardzo myli. Ale Pana wiedza ogranicza się tylko do obrony metodami, które są pozostałością poprzedniego systemu. Żyjemy już w innych realiach Panie Edmundzie ... w realiach gospodarki wolnorynkowej a Pan oraz Panie, których przykład został tutaj przedstawiony zatrzymaliście się w czasach, które już minęły. Najwyższy czas popatrzeć inaczej na świat i zauważyć, że obecnie pieniądze otrzymuje się za wymierny efekt wykonywanej pracy a nie za jakieś tam "wykształcenie" i "doświadczenie". Panie Edmundzie, niech się Pan nie ośmiesza tymi postami, które tylko świadczą o Pana braku profesjonalizmu w działaniu. Dużo jeszcze nauki przed Panem. Życzę dużo samozaparcia bo ciężko w Pana przypadku będzie o osiągnięcie sukcesu.
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 22:15
Ocena
komentarza:
-28
Napiszę to po raz drugi i ostatni: pan nie rozumie, czego sprawa dotyczy! Uważam, że artykuł, który napisała pani Ilona w sposób dość przystępny wyjaśnia genezę i przebieg konfliktu, więc jeżeli ma pan problem z jego zrozumieniem to proszę poprosić kogoś znajomego, by panu wytłumaczył sens.
@ Tarzan-zan
dnia 07.02.2013, 22:26
Ocena
komentarza:
13
owszem - pannę Ilonę czasami trudno zrozumieć :D
@ fizyczny
dnia 07.02.2013, 22:39
Ocena
komentarza:
24
A ja jeszcze raz Panu (tak wypada pisać jeśli się do kogoś zwraca bezpośrednio, no ale trzeba Panu to wybaczyć z racji ...) napiszę, ze broni Pan czegoś co jest przeżytkiem. Czegoś, co nie ma racji bytu w obecnym czasie. Czegoś, co powinno już dawno zniknąć z realiów obecnej gospodarki wraz z reliktami, takimi jak Pan i Pańskie argumenty. Mam nadzieję ze te śmieszne "przywileje" dla niektórych znikną i "tacy działacze" też. Może "takich działaczy" wreszcie ktoś przyzwyczai do pracy i rozliczy z efektów jakie uzyskają. Jak Pan tego nie rozumie to może poprosi Pan kogoś, kto wie "skąd się biorą pieniądze" i Panu to wytłumaczy jeśli oczywiście jest Pan w stanie to pojąć. Jestem pełen obaw ale próbować Pan może. Powodzenia!
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 22:59
Ocena
komentarza:
-15
I dlatego firmami rządzą "umyslowi" a nie "fizyczni"!
@ fizyczny
dnia 07.02.2013, 23:02
Ocena
komentarza:
25
Skutki działania "tych umysłowych" możesz prosty człowieku dostrzec w Pektowinie.
@ OBSERWATOR JASŁA
dnia 08.02.2013, 07:20
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ remek
dnia 07.02.2013, 19:10
Ocena
komentarza:
1
do ttgg, na ulicę to możesz isc sam[...] odmiatac snieg, a nalepiej na drzewo liście pompowąć [...]u jeden
@ ana23
dnia 07.02.2013, 19:24
Ocena
komentarza:
29
wielkie halo bo 4 osoby w pektowienie po studiach.. żart, ja jestem po studiach mam dwa kierunki 28 lat i od 3 lat jestem osoba bezrobotna bo nigdzie nie mam pracy na wyzszym stanowisku, pracowałam nawet na produkcji okien w okolicznej firmnie,, tu sie nie ma co dziwić, prace znjadują córeczki i synkowie po zawodówkach i pracuja po gminach i starostwach po szklach zawodowych, LUDZIE CO TU SIE DZIEJE W TEJ PL..:(
@ s k
dnia 11.02.2013, 10:38
Ocena
komentarza:
-1
pewnie po jasielskiej sorbonie
@ benek
dnia 07.02.2013, 19:25
Ocena
komentarza:
5
Chcieliście fajfusy z jasła[...] to macie teraz :) niech was tusk[...] wszystkich :) jak macie [...] w głowie to mi was nie szkoda.
@ woj
dnia 08.02.2013, 10:46
Ocena
komentarza:
3
Benek a co by ci zrobił pis. Jeśli mają tyle etatów to niech Ci dadzą prace.
@ l.
dnia 07.02.2013, 19:30
Ocena
komentarza:
26
A kij wszystkim w d... będzie trochę jadu,mimo że już kolejny raz obiecywałem nie pisać bo mi skoczyło ciśnienie. Ja TEŻ mam wyższe (co więcej - techniczne) no i jakoś NIKOGO to specjalnie nie obchodzi.Inne osoby z wyższym wykształceniem które są bezrobotne mają IDENTYCZNIE.Ofert dla dobrych marketingowców z doświadczeniem jest sporo.Bez doświadczenia wszędzie trudno - ale skoro one je mają...
http://blog.pracuj.pl/najbardziej-pozadani-specjalisci-2012/

A jeśli te panie są do niczego - no to trudno.Ktoś pisał że tam i tak wielu kompetentnych ludzi straciło pracę.Jeśli przez marketing - to teraz ma miejsce "sprawiedliwość dziejowa".Nie one jedne mają wyższe wykształcenie w tym powiecie czy województwie. Ono do niczego nie uprawnia samo w sobie.Jeśli się mylę podajcie konkretne przepisy,chętnie skorzystam.Ale takich przepisów raczej nie ma.Dla mnie to proste: Jeśli były niekompetentne - dostały ofertę pracy na miarę ich możliwości którą odrzuciły.Jeżeli są kompetentne - pracę znajdą gdzie indziej i tyle.
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 22:57
Ocena
komentarza:
-20
Skoro masz wykształcenie wyższe techniczne to praca przy miotle będzie w sam raz dla ciebie. I już sobie taka pracę znalazleś czy dalej szukasz?
@ l.
dnia 08.02.2013, 08:04
Ocena
komentarza:
18
Szukam jakiejkolwiek.Wolał bym inną niż przy miotle,ale jak przy miotle dostanę to też nie będę płakał. Bo to lepsze to,niż posada "domowego pasożyta" szukającego pracy, a ruch na świeżym powietrzu też nie zaszkodzi.Ale jak jakiś polityczny trolloosioł może to zrozumieć... Współczuję ci i tyle,skoro uważasz że uczciwa ciężka praca nie mająca nic wspólnego z bandytyzmem i prostytucją może hańbić...
Moim zdaniem zdecydowanie bardziej hańbi np. "zawód Polityka" czy taka obsesja...
@ hejka
dnia 07.02.2013, 19:32
Ocena
komentarza:
31
Wielu tych pracowników umysłowych robiła studia za pieniądze zakładowe w późniejszym wieku lub za własne. Młody człowiek idąc na studia dzienne zaraz po liceum wraz z wiedzą kształtuje swój światopogląd i rozwija intelektualnie i emocjonalnie. Zachowanie tych "marketingowców" świadczy o tym że "dorobione" wykształcenie przewróciło im w główce nie mówiąc już o braku inteligencji emocjonalnej która w pracy marketingowca jest ważniejsza niż poziom wykształcenia.
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 22:54
Ocena
komentarza:
-6
[...]
@ smoleńsk
dnia 07.02.2013, 19:33
Ocena
komentarza:
22
Ja jestem po studiach dziennych, niestety wiek około 50 i też aplikuję na to stanowisko placowego za najniszą krajową .Proszę o przyjęcie.
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 22:51
Ocena
komentarza:
-10
Dziennych? Przecież Wyższa Szkoła Nauk Społecznych przy Komitecie Centralnym PZPR to była "uczelnia" zaoczna. Ale dobrze, że cię choć nauczyli trzymania miotly...
@ Max Szyderko
dnia 08.02.2013, 08:30
Ocena
komentarza:
0
o, znowu szambo wywaliło i to coś wypełzło...
@ sven
dnia 07.02.2013, 19:35
Ocena
komentarza:
7
Za burmistrza Czerneckiego to wszystko pada
@ Sven
dnia 07.02.2013, 19:44
Ocena
komentarza:
-23
[...] jak bym prał w te plebanie i urzędy wybudowane na ludzkiej krzywdzie z takich oto kanonów jedynie czego żałuje,że nigdy poszłem do armii zawsze pociągała mnie broń wobec podludzi wybuchy-STALINGRAD,KURSK w KOTLE DEMIAŃSKIM i .[...] i wykształconych ja bym wam dał związki partnerskie...

Był ktoś z was na froncie wschodnim ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/AHS_Krab
@ l.
dnia 07.02.2013, 19:53
Ocena
komentarza:
4
Nie ale rodzice,dziadkowie lub pradziadkowe niektórych osób prawdopodobnie byli.
W końcu urodziło się po wojnie trochę dzieciaków o skośnych oczach ;P (Bez obrazy dla kogokolwiek)

Panie Sven - proszę czytać uważniej.Załoga Kraba to 5 osób.I to jeden z niewielu projektów wojskowych które w naszym kraju dokończono.Bo pod Irydą na przykład to obecnie można sobie co najwyżej zdjęcie zrobić w Mielcu,a Gawron nigdy nie będzie pływał... :(
@ leo
dnia 07.02.2013, 20:00
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ moderator
dnia 08.02.2013, 15:45
Ocena
komentarza:
8
Sven - nie POSZŁEŚ do armii jak rozumiem, bo komisja cie z racji braku mózgu odrzuciła ? w armii gdzie brak mózgu to rodzaj normy ??? toś ty światowej klasy eksponat. winszuję serdecznie !!!
@ kej
dnia 07.02.2013, 19:45
Ocena
komentarza:
20
z żalem przyznaję, że po opakowaniach ich estetyce, braku designu nowoczesnego, brak kampanii reklamowych produktów, ciężko było przypuszczać, że Pektowin miał coś takiego jak dział marketingu. Niemniej jednak nie dajcie się Państwo!
@ Boberek
dnia 07.02.2013, 19:51
Ocena
komentarza:
23
Napiszcie drodzy forumowicze kto to jest ta persona Edmund Gondek.. Tak go wszyscy wychwalają a ja nic o nim nie wiem. Nie wiem bo nie jestem pracownikiem "Pektowinu" a tylko i wyłącznie namiętnym konsumentem wyrobu z "Pektowinu" /nie piszę jakiego bo to byłaby kryptoreklama/.
@ Boberek
dnia 07.02.2013, 19:58
Ocena
komentarza:
6
Przestańcie się już czepiać tych Pań z marketingu, że żle pracowały. To co mały etykiety ze swoimi zdjęciami przyklejać na wina? Myślicie, że przez to sprzewdaż by wzrosła? Wątpię!
@ l.
dnia 07.02.2013, 20:31
Ocena
komentarza:
6
1.Reklama produktu w kraju i za granicą
2.Wizerunek i konsultacje opakowania produktu na podstawie analiz rynkowych
3.Pozyskiwanie odbiorców (np sklepów) w Kraju i za Granicą
4.Pozyskiwanie lepszych (i tańszych) surowców

albo taki przykład z Warszawy:
http://www.pracuj.pl/praca/specjalista-ds-marketingu-warszawa,oferta,2807711
Opis stanowiska:
samodzielne opracowywanie i koordynacja działań marketingowych i wizerunkowych, w tym budowanie
i wzmacnianie międzynarodowego wizerunku firmy
współtworzenie materiałów promocyjnych i wizerunkowych firmy
organizacja i koordynacja eventów i projektów konferencyjnych z udziałem kancelarii (wydarzenia branżowe, konferencje, fora)
nawiązywanie i utrzymywanie relacji z instytucjami otoczenia biznesu, partnerami zewnętrznymi w ramach prowadzonych działań marketingowych
realizacja działań w ramach strategii marketingowej firmy
współtworzenie i publikacja treści na stronie internetowej oraz intranetowej kancelarii, działania w obszarze social media

albo z Poznania:
http://www.pracuj.pl/praca/kierownik-sprzedazy-i-marketingu-poznan,oferta,2805790
Obowiązki:
Opracowanie strategii sprzedaży i marketingu i jej konsekwentna realizacja
Przygotowanie i realizacja budżetu sprzedaży usług hotelu, restauracji i spa
Nadzór nad budżetem marketingowym, realizacja planu marketingowego
Opracowanie baz danych i analiz rynkowych rynku hotelowego, ośrodków spa
Generowanie zysków i organizacja wesel, imprez rodzinnych i firmowych, konferencji, szkoleń, eventów
Identyfikowanie potencjalnych odbiorców, budowanie i utrzymywanie dobrych relacji z klientami
Przygotowanie ofert, prezentacji, negocjacje warunków sprzedaży
Działania PR w zakresie budowania wizerunku firmy
Przygotowywanie szeroko pojętych działań marketingowych oraz nadzór nad ich realizacją

Nie wiem jak pracowały,skoro jednak zakład został wykupiony przez inwestora zagranicznego który zlikwidował dział marketingu a ludzie piszą,że reklam win z Pektowinu itd na oczy nie widzieli - to możliwe,że pracowały kiepsko :|
@ The Observer
dnia 07.02.2013, 20:12
Ocena
komentarza:
29
Pracodawca -Naturex- może też wypowiedzieć umowę o pracę na podstawie art. 32 § 1 pkt 3 i § 2 kodeksu pracy(likwidacja stanowiska pracy - Marketingu w pekto już ni ma), z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia- bo Panie "doświadczone są", a tu bunt panie urażone są że ktoś im PRAWDZIWĄ PRACĘ proponuje . Z drugiej strony jeżeli miałyby tak sprzątać jak "marketingowały'... Ehh co za naród...

...a miałem się już nie udzielać...
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 20:32
Ocena
komentarza:
-22
Pan nie ma pojęcia czego sprawa dotyczy, więc pana autosugestia, iż: "/.../ a miałem się już nie udzielać /.../" jest ze wszech miar słuszna...
@ The Observer
dnia 07.02.2013, 21:16
Ocena
komentarza:
21
Panie Edmundzie ( jeżeli to jesteś Pan , a nie jakieś "neodziecie") to czego sprawa dotyczy zostało przedstawione w artykule , a pańskie wypowiedzi sugerują iż, w sprawie tej jest tzw. drugie dno. Jeżeli jest niech Pan - powie coś więcej , wszak audytorium jest tu spore( świadczy o tym choćby lista postów), rzuć Pan trochę "pojęcia" czego ta sprawa dotyczy . Chyba że Pan uznasz że, "asa w rękawie" to zostawia Pan na rozgrywkę przed Temidą , ale to będzie niedomówienie i znów nie będzie "pojęcia czego sprawa dotyczy"..
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 21:32
Ocena
komentarza:
-19
Nie ma drugiego dna - pracownicy podlegają szczególnej ochronie, gdyż są albo w wieku przedemerytalnym albo są imiennie wskazanymi jako podlegający szczególnej ochronie z tytułu zasiadania we władzach zakładowej organizacji związkowej. Pracodawca łamie prawo, "Solidarność" przeciwko temu protestuje. Tyle. Szczegóły są na www.solidarnosc-pektowin.pl.
@ The Observer
dnia 07.02.2013, 22:20
Ocena
komentarza:
32
Dziękuje za wyjaśnienie.

Pracodawca "wziął" się za związki i stąd to larum. I jak zauważył jeden z moich adwersarzy - związki działają wtedy jak się im krzywda dzieje. Dziękuje za polemikę utwierdził mnie Pan tylko w przekonaniu że dobrze zrobiłem nie dając się "skaperować" do niezależnych związków zawodowych - nie zależy im na nikim tylko na sobie. Mimo wszystko życzę powodzenia w pracy zawodowej , bo obecnie związkowiec to już chyba zawód (?).
Na tym kończę polemikę z Panem gdyż traci ona sens .
Fakt jest taki :
Władze firmy wzięły się za związki . Najpierw za owe Panie o których mowa , a potem po szczeblach władz związkowych wezmą się za przewodniczącego. I stąd ta krucjata...
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 22:49
Ocena
komentarza:
-24
observer - jaki ty jesteś mądry! A wiesz ile to jest 2 i 2?
@ Do P. Gondka
dnia 07.02.2013, 23:02
Ocena
komentarza:
27
Czyli były "Działaczkami Związkowymi". To wszystko wyjaśnia. Zajmowanie się pracą jest bez znaczenia - przecież są pod ochroną. Tylko ile osób w Pektowinie, które starały się i dobrze wykonywały swoją pracę nie miały nawet szansy na to "zamiatanie placu"
@ egon
dnia 07.02.2013, 21:15
Ocena
komentarza:
25
Oj jaki problem ze stołka do miotły,jak nie pasuje to w kolejkę do Urzędu Pracy.
z 2500 zł do 500 dowiedzą się co to znaczy bieda.
@ jaślanin przed emeryt
dnia 07.02.2013, 21:18
Ocena
komentarza:
31
Powinniśmy powiedzieć: Dziękujemy Wam Państwo Radni wszystkich szczebli samorządowych, Dziękujemy Wam Państwo Parlamentarzyści wszystkich ugrupowań. Powinniśmy powiedzieć : Dziękujemy Panie Starosto, Dziękujemy Panie Burmistrzu . Wszystkim dziękujemy za pomniki, za uroczystości, za czyste powietrze, za podwyżki cen wody i kanaliazcji, za notoryczne bicie piany i za to, że bezrobocie w Jaśle jest coraz większe. padają kolejne zakłady albo też ościenne miasta zabierają ( np. ENERGETYKA), Gazownictwo, PGNiG, NAFTOBUDOWA ... można by wymieniać bez końca. Jak Wam nie wstyd. Jak Wy możecie chodzić do kościoła i udawać takich wspaniałych katolików... Coraz więkasza bieda a Wy co? SKANDAL, SKANDAL i jeszcze raz skandal. Ale cóż Wam ? wYGLADA NA TO JAK KIEDYŚ POWIEDZIAŁ TEN KOMUCH URBAN RZĄD SIĘ WYŻYWI, I CHYBA WY PODOBNIE BO WAM BIEDA I BEZROBOCIE NIE ZAGLĄDA W OCZY.
@ Cichoń
dnia 07.02.2013, 21:23
Ocena
komentarza:
-15
Nie rozumiem po co tyle jadu. Nie wstydzę się tego jakie mam wykształcenie i nie wstydzę się tego co robię. A piszący nie bardzo rozumieją, że chodzi o elementarne zasady- przestrzeganie prawa. To jest coś nagannego?
Wasz problem polega na tym, że wam brakło odwagi aby walczyć o siebie.
A nagłośnienie sprawy nie ma na celu wzbudzić niczyjego współczucia ani tym bardziej litości.
Wszyscy aktywni krzykacze zapewne mieli możliwość zająć stanowisko w swojej własnej sprawie, ale jak zwykle mieli najwięcej do powiedzenia jak nikt nie słyszał, nie trzeba było się narazić i teraz kiedy nie musi się ujawnić nazwiska.
A ta sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Po wyroku, to sąd pewnie będzie głupi...?
@ fizyczny
dnia 07.02.2013, 22:13
Ocena
komentarza:
21
Pozwoli Pani, że zapytam: Pani walczy o siebie czy Pani boi się zderzenia z szarą rzeczywistością i koniecznością zweryfikowania swoich umiejętności marketingowych w innej firmie np. prywatnej ? Tam nie ma ochrony przez Związki Zawodowe, tam trzeba pokazać, że się jest efektywnym i skutecznym w swoim działaniu. Może Pani coś więcej napisać na ten temat ? Piszę to bez "jadu" ja tylko znam Pektowin od wielu lat i widziałem "działania" marketingowe (??? - były???). Proszę coś napisać aby przekonać wszystkich o słuszności swojej racji.
@ Tarzan-zan
dnia 07.02.2013, 22:29
Ocena
komentarza:
1
:-) bo reklama wina BIESZCZADY miała inny target i dlatego Ty o niej nie słyszałeś ani jej nie widziałeś (to jest komplement dla Ciebie, jeśli jesteś inteligentny to zrozumiesz)
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 22:47
Ocena
komentarza:
-19
fizyczny - ja się nie dziwie, że ty tyle lat pracowałeś w tym "Pektowinie" i byłeś "fizyczny". Inteligencją (to trudne słowo) wszak nie błyszczysz!
@ fizyczny
dnia 07.02.2013, 23:00
Ocena
komentarza:
17
Rozczaruję Cię PiS-man ale nigdy w Pektowinie nie pracowałem a o inteligencji to myślę, ze z Tobą rozmawiał nie będę bo tak nisko nie upadłem. Staram się być na jakimś poziomie a nie równać do "zera" lub spadać poniżej (to tak odnośnie Twojej inteligencji).
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 23:16
Ocena
komentarza:
-21
Oooo... to jednak ta firma aż taka zła nie była! Całkiem głupich jednak nie zatrudniała.
@ "wykształciuch"
dnia 08.02.2013, 00:14
Ocena
komentarza:
24
Proszę się nie obrażać, ale decydując się na taki szum medialny, musiałyście się Panie liczyć z tego typu komentarzami. Mówi Pani, że walczy Pani o godność, czy o swoje(?), bo to 2 różne sprawy, a parasol związkowy nie wystarczy żeby schronić się przed merytoryczną krytyką. Mnie proszę nie zaliczać do zawistnych pracowników Pektowinu, bo od lat weryfikuje mnie wolny rynek pracy i nie krzywduję sobie, ale prawdę powiedziawszy mam wrażenie, że Wam Panie zabrakło instynktu samozachowawczego. Jeśli nawet wywalczycie powrót do pracy, to fakt nie obniżą Wam pensji, ale będą Wami wycierać najbrudniejsze kąty. A że będziecie mieć stare stawki, to współpracownicy Was zjedzą. Myślę, że jeśli byłybyście tak pewne swoich kwalifikacji, dogadałybyście się z pracodawcą i (w sytuacji kiedy tylu, co najmniej podobnych Wam fachowców musiało jednak odejść z tego zakładu i zlikwidowano Wasz dział) odeszłybyście z godnością. W obecnej chwili obawiam się, że będzie Wam bardzo trudno znaleźć godziwą pracę, bo żaden zdrowy na umyśle pracodawca nie wpuści na swój teren ludzi" skażonych związkowym pieniactwem". Dałyście się wpuścić w przysłowiowe maliny, bo myślałyście, że zasiadanie na właściwym stołku robi z Was nietykalne. Jak widać nie do końca i jeszcze długo będziecie odczuwać skutki swojej naiwności. Nie te czasy moje Panie, a ludziom trudno zrozumieć, że tylko właściwy stołek ma być Waszym koronnym argumentem i nie oczekujcie poparcia dla Waszej szczytnych idei. Nie zazdroszczę sytuacji w jakiej znalazłyście się, ale same dokonałyście wyboru i niestety same zapłacicie za to wysoką cenę.
@ J.Rączka
dnia 08.02.2013, 22:07
Ocena
komentarza:
4
Wie Pan przychodzi w życiu każdego czlowieka taki czas ,ze to on postanawia to była ta ostatnia kropla kóra przelała kielich goryczy,wszystkie gwiazdy na moim niebie mówią ,że to jest ten czas dla mnie to ten czas.Pozdrawiam i nie oczekuję współczucia
@ PolaMonola
dnia 07.02.2013, 21:27
Ocena
komentarza:
18
Nie znam sprawy i nie opowiadam się za nikim i przeciwko komukolwiek, ale przy okazji chcę powiedzieć swoje zdanie. Jest parę produktów Pektowinu, które uznaję za dobre ( i nie tylko ja) i ubolewam, że nie wszędzie mogę je dostać i nie napotkałam NIGDZIE żadnej reklamy, bilbordu, który sławiłby nasze rodzime produkty. Od lat o tym się mówiło wśród znajomych, że coś się robi w naszym mieście, ale nikomu się tego nie pokazuje nie krzyczy itp. Mam więc wrażenie, że wizerunek firmy nie był przez marketingowców należycie pokazany - ani tu ani w żadnym innym mieście. Wiemy, jak działają inni - krzyczą z reklam w gazetach, w tv, na plakatach, bilbordach... a tu nic - cichutko... Bardzo szkoda mi ludzi, którzy tracą pracę, ale z drugiej strony, skoro ich praca nie przynosi zakładowi żadnej korzysci...
Jak Cię widzą, tak Cię piszą mawiają mądrzy - ja jako rodowita jaślanka o Pektowinie wiedziałam jedynie tyle, że jest. To w tych czasach za mało. No, chyba, że marketingowcy "musieli" działać tak, żeby pogrążyć zakład, więc to już inna sprawa. Nie mnie to oceniać.
@ D
dnia 07.02.2013, 21:29
Ocena
komentarza:
3
[...]
@ Do Pana Edmunda Gondka
dnia 07.02.2013, 21:37
Ocena
komentarza:
24
Szanowny Panie Edmundzie, na początku zasugerowałbym szacunek do Pańskich przedmówców, bo jako człowiek wykształcony za pewne Pan wie że zwracając się do innej osoby słowo panie piszemy wielką literą. Dlaczego od tego zacząłem... bo Pan właśnie nie ma szacunku do innych osób, osób o które miał Pan dbać i zajmować się ich sprawami! Dlaczego lament powstał nagle gdy dobrano się do Was?? Co działo się gdy zamykano dział produkcji win i drugi nazwijmy go skrótowo " słoików "? Miał Pan tych ludzi gdzieś bo sprawa nie uderzała w Pana, podejrzewam że sądził Pan że bycie związkowcem uchroni Pana od konieczności pracowania. Zachowujecie się Państwo po chamsku myślicie że pokrzyczycie i wszystkim zrobi się Was żal, ale ludzi wiedzą jaka jest prawda, jak Wy działaliście i prawda wychodzi właśnie na jaw bo ludzie nie zniosą takiej obłudy. Dobrali się w końcu do Waszej "d*py" i teraz jest płacz. Uważam, że Dyrekcja zakładu podjęła właściwą decyzję w końcu poczujecie że do pracy przychodzi się pracować i że praca nie polega tylko na pokazywaniu kim to się nie jest co pozostaje całkowicie bezproduktywne! Niestety dla Pana znam sytuacje wewnętrzną firmy i mnie Pan nie przekona że się Panu krzywda dzieje bo krzywdę to robił Pan innym, odnosi się to również do reszty "pokrzywdzonych". Gdybym to ja decydował Pana by już od dawna w tej firmie nie było, niestety nie mam takiej mocy i już mieć nie będę, nie życzę Panu źle ale spółce byłoby na pewno dużo lepiej bez Pańskiej osoby. Być może doczekamy tych pięknych dni, tym czasem pozdrawiam serdecznie!
@ Edmund Gondek
dnia 07.02.2013, 21:54
Ocena
komentarza:
-11
Proszę mi powiedzieć, ilu pracowników Wydziału Win i Wydziału Produkcji Przetworów otrzymało wypowiedzenia a ilu odeszło pisząc wniosek (prośbę?) o skorzystanie z Programu Dobrowolnych Odejśc? Jako osoba posiadająca ogrom wiedzy nt. sytuacji wewnętrznej z pewnością poda pan te liczby do wiadomości publicznej. Będę czekał z niecierpliwością. Pozostałej części pańskiej wypowiedzi nie będę komentował, ale podoba mi się ta pańska życzliwość... Nie pozdrawiam - nie będę udawał!
@ PolaMonola
dnia 07.02.2013, 23:36
Ocena
komentarza:
13
Panie Edmundzie, proszę zakończyć te żenujące odpowiedzi... więcej taktu i szacunku dla siebie samego. Pogrąża się Pan swoimi wypowiedziami. Polemika z internautami nic nie zmieni, ale dla Pańskiego dobra - skoncz już Pan! Jeśli ma Pan rację, to dobrze, jeśłi nie, to też dobrze. Prawda nie wychodzi w necie, szczególnie na forum - to nie miejsce na poważną polemikę.
@ J.Rączka
dnia 08.02.2013, 22:14
Ocena
komentarza:
1
Wie Pan , nie ma płaczu,ten swiat jest tak urządzony ,że wszystko ma swój początek i koniec.Człowiek rozsądny to wie. Możliwe ,że to jest nasz koniec w Pektowinie , ale jeszcze nie dziś
@ NaturalBornLeader
dnia 07.02.2013, 22:07
Ocena
komentarza:
23
Jak Panie są tak wybitnymi fachowcami to mogły się zwolnić i znaleźć bez problemu inną pracę.Normalny wolny rynek.Firmę sprywatyzowano więc właściciel likwiduje fikcyjne stanowiska żeby coś to przedsiębiorstwo zaczęło zarabiać.Ludzie teraz prawie każdy jest po jakiś studiach, co to za argument?I ten wyśmiewany "robol zarabia dziś 2700/miesięcznie oczywiście w Euro spawając w NIemczech a inteligent pracuje za 1350zł netto pracując w firmie rachunkowej w Krakowie.
@ x
dnia 07.02.2013, 22:29
Ocena
komentarza:
-5
Z tym wolnym rynkiem to raczysz żartować, prawdaż? W ciągu kilku dni przeczytałem na tyle dużo Twoich komentarzy, że śmiało mogę stwierdzić, iż słoma Ci wystaje z trzewiczków.
@ NaturalBornLeader
dnia 07.02.2013, 22:35
Ocena
komentarza:
9
Stwierdzić to sobie możesz łysienie androgenowe.Nie mam ochoty słuchać, że rynek nie jest wolny tylko szybki lub uciśniony i takie tam bzdety więc odejdź chłopcze zwłaszcza, że nikt nie wywoływał Cię do tablicy. I uważniej wybieraj to co czytasz.
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 22:44
Ocena
komentarza:
-13
natural - gimnazjum II klasa? Czy może trzeci rok w pierwszej?
@ Do P. Gondka
dnia 07.02.2013, 23:13
Ocena
komentarza:
2
A może po prostu rozsądny?
@ NaturalBornLeader
dnia 07.02.2013, 23:17
Ocena
komentarza:
8
Piss-man.
Trzeba było spytać syna przed wywiadówką semestralną. Tu na forum Ci nikt nie pomoże a już zwłaszcza Ja. Naucz się rozwiązywać problemy rodzinne we własnym, zamkniętym gronie lub czekaj cierpliwie na pismo ze szkoły lub kuratorium.
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 23:40
Ocena
komentarza:
-16
Czyli, jednak trzy lata w pierwszej klasie gimnazjum... Ale nie przejmuj się - tacy jak ty też muszą na świecie być! Ale po co jest ich tak dużo?
@ NaturalBornLeader
dnia 08.02.2013, 00:00
Ocena
komentarza:
11
Co przyznał się??? A to gagatek. Piss-man człowieku, Piss-ałem Ci, że problemy twojej rodziny mnie nie interesują.
Piszesz coś, sam sobie odpowiadasz, sam sie do siebie śmiejesz, stawiasz pytanie otwarte i napiszesz, że nie będziesz polemizował. Człowieku to można wyleczyć. Neuroza. Miałem to pytanie na egzaminie poprawkowym z Bilogii w drugiej klasie liceum dwa lata pod rząd (Special for You- [...] i znajdź sobie kobiete albo partnera. Proszę Cie. Do you know what i mean ??? Exactly ;-)
@ SĄSIAD
dnia 07.02.2013, 22:07
Ocena
komentarza:
0
Panie Marek to jak te PłYTKI kładziemy ? -Po angielsku bez piona i pozioma za 30 FUNTA m2 , czy po polsku -:Super do Wagi IDEALNIE proszę:- za 30 PLN m2 - i tak siedze w domu bez pracy to mogę i " gratis przykleić'"...
@ aaa
dnia 07.02.2013, 22:18
Ocena
komentarza:
16
Panie powinny sie cieszyc ze wogole maja prace. ja moge isc na stanowisko ktore im zaoferowano, przynajmniej bede miala prace i pieniadze. I nie wazne ze ma sie wyzsze wyksztalcenie, zadna praca nie hanbi.
@ x
dnia 07.02.2013, 22:26
Ocena
komentarza:
5
Zgadza się - żadna praca nie hańbi. Pod jednym wszakże warunkiem: jest godziwie opłacana, a pracownik szanowany. A jak "przynajmniej będzie Pani miałą pracę i pieniądze", to rozumiem, że później przy najniższej krajowej nie będzie można usłyszeć od Pani słowa narzekania i pretensji, że się ciężko żyje, że od 1-go do 1-go, wegetacja itd., itp.
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 22:42
Ocena
komentarza:
-20
aaa - 50 zł za noc ci wystarczy? W końcu skoro żadna praca nie hańbi to nie powinnaś mieć zbyt wysokich wymagań co do ceny. A praca jak praca - leżąca nawet. I jeszcze połączysz - jak się trochę postarasz - przyjemne z pożytecznym!
@ mama
dnia 08.02.2013, 09:47
Ocena
komentarza:
8
Pańskie wypowiedzi są naprawdę niesmaczne, nie dotyczą tematu dyskusji, a jedynie żle świadczą o Panu. Proszę się zastanowić co Pan tu ludziom wypisuje. Mnie Pańskie wypowiedzi bulwersują
@ PiS-man
dnia 08.02.2013, 18:09
Ocena
komentarza:
-7
Bo gdy ja zaczynam bluźnić to wszystkie dziwki się rumienią - która z postaci literackich jest autorką tych słów?
@ moderator
dnia 12.02.2013, 10:40
Ocena
komentarza:
0
Kubuś Puchatek ???
@ Pawel
dnia 07.02.2013, 22:27
Ocena
komentarza:
18
Sami sobie zgotowali taki los niestety. Zniszczyli zakład taki marketing to smiech na sali?
@ Do Pana Edmunda Gondka
dnia 07.02.2013, 22:31
Ocena
komentarza:
14
Szanowny Panie proszę mnie nie prowokować do tego typu odpowiedzi bo tym po raz kolejny udowadnia Pan, że na prowokacji zna się Pan świetnie i chce mnie wciągnąć w uwielbione przez Pana wywoływanie burzy bez zwracania uwagi na konsekwencje, traci Pan z każdym swoim komentarzem i szkodzi Pan samemu sobie! Skoro Pan nie chce udawać to może najwyższy czas przestać udawać właśnie, że ta cała sytuacja godzi w Pana nie wiem jak to określić; kwalifikacje, ambicje, ego... a przyznać się że chodzi tu po prostu o Pańską posadę miłą i przyjemną. Jednak szanowny Panie w jednej kwestii muszę stanąć po Pana stronie bo jeśli ktoś przepracował tyle lat na stanowisku co Pan należałoby z takim człowiekiem rozmawiać w inny sposób, tyle że należałoby upewnić się również czy są ku temu podstawy, czy swoją pracą osiągnął Pan zawodowy i osobisty sukces, czy włożył Pan tyle wysiłku, umiejętności i serca w prace na tym stanowisku ile by ono wymagało? Jeśli tak jest Pan osobą faktycznie pokrzywdzoną jeśli jednak nie to tego typu zachowanie nie powinno mieć miejsca, ktoś kto rozliczał Pana z osiągnięć ma swoje zdanie na podstawie którego zapadły pewne decyzje, jednak tylko Pan jest w stanie tak prawdziwie odpowiedzieć na to pytanie... Mam swoje zdanie i nie upieram się że jest ono najważniejsze i najprawdziwsze jest ono moje, jeśli okaże się Pana wersja rzeczywistą będą się Panu należały moje przeprosiny, póki co pozostaje przy swoim. Życzę powodzenia!
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 23:34
Ocena
komentarza:
-15
Ten styl napuszony, ten ton mentorski... Co najmniej doktorat...
@ Max Szyderko
dnia 30.09.2015, 22:13
Ocena
komentarza:
0
Mundek, zapomniałeś się przelogować...
@ Sven
dnia 07.02.2013, 22:46
Ocena
komentarza:
-6
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ KATARZYNA
dnia 07.02.2013, 22:54
Ocena
komentarza:
24
To szczyt bezczelności dostać ofertę pracy na innym stanowisku,by nie być bezrobotnym,i jeszcze się buntować na tego co ją dał.Ludziom niestety pomyliły się czasy.Franek się skończył,komuna skończyła.Została pociągowa siła! Tego przecież chcieliście pracowniki i związkowcy.Nie robiliście nic by ocalić zakład przed tym co jest.Ciągle tylko czegoś chcieliście bez pokrycia w możliwościach firmy.Trochę godności i zrozumienia,że paznokcie nie muszą w pracy być polakierowane i przypiłowane.A nosek upudrowany.Trzeba zapieprzać.I tyle! By żyć, i przeżyć ,jak dają.Co w Jaśle jest przywilejem wobec postawy władz,i was też...
@ PiS-man
dnia 07.02.2013, 23:13
Ocena
komentarza:
-8
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ja
dnia 07.02.2013, 23:08
Ocena
komentarza:
1
[...]
@ szary człowiek
dnia 07.02.2013, 23:37
Ocena
komentarza:
28
Ten artykuł urąga zwykłym ludziom z Jasła, którzy za pracą jadą do Londynu, do Niemiec, na budowy do Warszawy...
Moje miejsce pracy zlikwidowano w Jaśle rok temu i jestem super szczęśliwy, że zaproponowano w Rzeszowie za mniejszym wynagrodzeniem, no i z codziennym dojazdem z Jasła.
@ POpapraniec
dnia 08.02.2013, 00:29
Ocena
komentarza:
0
Tak to wygląda jak szefem związków jest TW Szakal podobnie jest w Gamracie!!!Goncie agentów,którzy WAS sprzedają za czapkę śliw bo są szantażowani!!!
@ Panie Edmundzie
dnia 08.02.2013, 00:35
Ocena
komentarza:
12
Medialną rozgrywkę przegraliście z kretesem. Ta sytuacja obnażyła jedynie interesowność działaczy związkowych i ich bufonadę. Straszycie pracodawcę Sądem, jakby się go bał :). On i tak swoje osiągnął i pewnie w Sądzie wygracie, tylko, co to tak naprawdę będzie znaczyło dla tych Kobiet? Wpuściłeś ich Pan w kanał( czując strach koło własnej[...] ), a teraz załatw im Pan dobrego psychiatrę, bo Pańskie prychanie( przepraszam za porównanie) obrażonego liliputka, nie ukoi ich zszarganych nerwów.
@ J.Rączka
dnia 08.02.2013, 22:21
Ocena
komentarza:
7
Proszę mi wierzyc ,przeżyliśmy gorsze rzeczy psychiarta na razie jest niepotrzebny ,nic złego nie zrobiliśmy , to bulka z masłem
@ @@@
dnia 08.02.2013, 01:04
Ocena
komentarza:
4
do łopaty albo na zasiłek i bez gadania
@ żal
dnia 08.02.2013, 01:28
Ocena
komentarza:
15
to wszystko jest chore...rozumiem rozgoryczenie z powodu przesuniecia w bardziej uwłaczające zajęcia ale niektórzy z tej "firmy" stracili posady zupełnie...znam przypadki depresji lub alkoholizmu...zostali tylko Ci którzy mają znajomosci w firmie...niektórym z tego [...] brakło rok 2 do emerytury... przepracowali 35 lat i mozna było by pomysleć ze juz rzygają tym [...] po tylu latach tyrania a i tak odchodzać czuli zal.
@ amivisage
dnia 08.02.2013, 02:28
Ocena
komentarza:
11
Pytacie kto to jest ten Edmund, to zapewne jest taki zakładowy mąciciel i pracz mózgów pracowników, ogólnie nazywa się to działacz NSZZ Solidarność, który zamiast wypracowywać z załogą kasę myśli jak buntować załogę w myśl czy się stoi czy się leży 3 tysiaki się należy. Rzuciłem okiem na www a tu się okazuje.
Związkowcy bardziej zadbali o piękną swoją stronę www niż o zakładową.
Wystarczy porównać stronę związkową NSZZ z stroną zakładu Pektowin.
Dla odreagowania szoku po działaniu marketingowców Pektowinu proponuje porównać strone Tymbarku.
http://www.solidarnosc-pektowin.pl na pierwszym miejscu pan działacz.
http://www.pektowin.com.pl coś jak rok 1989 przystanek PRL.
http://www.tymbark.com dla odreagowania szoku.
A jak jest z działaczami to mamy doskonały przykład z letnim PZPN.
@ Cichoń
dnia 08.02.2013, 21:22
Ocena
komentarza:
3
amivisage bardzo dziękuję za słowa uznania. W całym tym sączeniu jadu zauważyłeś, że mamy fajną stronę. Ponieważ administrowanie nią to moja działka, tym bardziej jest mi miło.
Jeżeli byś nie wiedział to Ci powiem, ten dziwny stwór jakim są związki zawodowe nie jest powołany do zarządzania firmą. Nie jest też jego rolą dbanie o komunikację firmy ze światem a czymś takim jest strona internetowa.
@ XWY
dnia 08.02.2013, 22:14
Ocena
komentarza:
-1
czyli potraficie dbać o siebie, ale zakład to już nie wasza broszka :)?. No i wszystko jasne.
@ Mumio
dnia 08.02.2013, 22:48
Ocena
komentarza:
5
xwy - widzisz, nawet w gimnazjum taki uczeń jak ty nie może zajmować się stroną szkoły, chyba, że dyrektor ci to zleci. Teraz sie naprawdę skup, bo będzie trudno: w zakładach pracy pracownik też wykonuje polecenia! Po feriach zapytaj o to panią wychowawczynią!

p.s.
Jak tobie udało się skończyć podstawówkę? Ojciec świnię nauczył chodzić po schodach?
@ Mumio
dnia 08.02.2013, 22:50
Ocena
komentarza:
6
Dodam, bo ty jesteś ograniczony i k...a nie zrozumiesz: jak przełożony ci nie daje polecenia to się tym nie zajmujesz!

p.s.
Żebym w wieku dorosłym musiał tłumaczyć idiotą podstawy to jest coś strasznego...
@ ?
dnia 08.02.2013, 23:19
Ocena
komentarza:
5
Związki nie powinny się zajmować co jest na stronie firmowej i komunikacją firmy ze światem - fakt, a Dział Marketingu?
@ Cichoń
dnia 09.02.2013, 21:26
Ocena
komentarza:
5
A w zakresie obowiązków Działu Marketingu nie było zajmowania się stroną bo to była działka specjalistów na poziomie dyrektorskim.
@ l.
dnia 10.02.2013, 18:08
Ocena
komentarza:
-1
W takim razie przepraszam za oskarżenie o małą aktywność w innym poście.Ale mogła Pani wspomnieć o tym wcześniej przecież...
@ Kazia
dnia 08.02.2013, 07:51
Ocena
komentarza:
1
Związki Zawodowe myślały,że jak kupi ich francuski biznesmen to będą zarabiać w euro- , i że na stanowiskach kierowniczych będą Polacy!!! [...] jesteście niewolnikami!!!Idzcie poskarżyć się Czarneckiemu Nigdy nie słyszałam żeby " Pektowin" strajkował[...]
@ Mumio
dnia 08.02.2013, 23:45
Ocena
komentarza:
-1
Trudno, zeby głuche słyszało!
@ GAL.A
dnia 08.02.2013, 08:18
Ocena
komentarza:
0
Jakoś tak nie po "naszemu" to zapisane:
"Nie może to wymagać zbyt wysokich kwalifikacji, aby zbyt niskich – przypomina Edmund Gondek"
" Niedługo później wręczono pracownikom wypowiedzenia o pracę. "
@ jaroooo
dnia 08.02.2013, 12:08
Ocena
komentarza:
-5
jezeli bym ja kupil zaklad to mam prawo redukowac zatrudnienia widocznie kierowniczka niepotrzebna jest bo w polsce ludzie nauczeni na stolkach siedziec i nic nierobic
@ czytaty
dnia 08.02.2013, 12:31
Ocena
komentarza:
9
Trochę za dużo w tej informacji dymu mającego zasłonić całą prawdę. A prawda może być cokolwiek trudna.Prawdą poliszynela było to że służby marketingu Pektowinu były cokolwiek nieruchawe.Tak więc wniosek właściciela przekwalifikowujący tych pracowników może być właściwy.
@ fizyczny
dnia 08.02.2013, 13:02
Ocena
komentarza:
22
O Dziale Marketingu w Pektowinie dowiedzieli się wszyscy dopiero przy okazji tej burzy medialnej. Wcześniej działania tego Działu nikomu nie udało się dostrzec. Tymi działaniami w swojej obronie a forum publicznym Ludzi ci sami się skreślili i pokazali że brak im podstawowej umiejętności, która powinna być domeną dobrego marketingowca a mianowicie: wcześniejszej logicznej analizy podejmowanych działań i skutków jakie one przyniosą. Drogie Panie, jeśli same podjęłyście decyzje o takim sposobie działania to zaświadczyłyście o tym, że marketing to nie jest miejsce pracy w którym się sprawdzacie i być może to przekwalifikowanie przez Dyrekcje poszło we właściwym kierunku. Jeśli natomiast taką metodę doradził wam "ktoś", kto chce Was tak żarliwie bronić to pomyślcie czy działał on faktycznie w Waszym interesie bo większość komentujących tutaj jest innego zdania i ja również. W Jaśle wielu pracowników straciło swoje miejsca pracy ale nie pokazywało swojej nieudolności publicznie i nie zasłaniało się czymś co "mi się należy". Udowadnianie że z racji "podlegania szczególnej ochronie z tytułu zasiadania we władzach zakładowej organizacji związkowej" a nie ze względu na wniesiony wkład pracy i wyniki zasługują na utrzymanie Waszych stanowisk tylko świadczy o celowości działania Dyrekcji. Takim działaniem same Panie wydały sobie ocenę, która może również "zaprocentować" w ewentualnej dalszej karierze zawodowej. Samych sukcesów w pracy życzę!!!
@ PiS-man
dnia 08.02.2013, 18:19
Ocena
komentarza:
-7
Fizyczny - podobno z tekstami na forum, jest jak z samochodami: im dłuższy tekst tym krótszy penis. Ale zawsze możesz próbować wmawiać, że małe jest piękne!
@ fizyczny
dnia 08.02.2013, 18:38
Ocena
komentarza:
8
@PiS-man z takim prymitywem jak ty, który potrafi sklecić najwyżej dwa beznadziejne zdania, dyskutować nie można. "Zero" zawsze będzie "zerem" i zawsze będzie leczyć kompleksy odwracaniem uwagi od siebie !!!
@ do @PiS-man'a
dnia 08.02.2013, 22:26
Ocena
komentarza:
6
Tobie się chłopie chyba wydaje, że jesteś dowcipny? Ciekawe, czy ktoś to jeszcze czyta, bo ja jak już widzę twój nick, to odruchowo pomijam te prostackie wypociny.
@ NaturalBornLeader
dnia 08.02.2013, 23:17
Ocena
komentarza:
4
Nie zabawny tylko śmieszny, a Ty odruchowo pomijasz te wypociny i ich nie czytasz po czym na nie odpisujesz. Piss-man chce was tylko sprowokować i zazwyczaj mu się to udaje bo wyzywacie go od zer i piszecie, że nie będziecie z nim dyskutować ciągle to robiąc. Zrozumcie, że zaczepki mają prowadzić tylko to intelektualnego MMA i utarczek słownych, które mają na celu rozładowanie stresu. Ja go nawet za to nie potępiam ;-) Powiedzmy sobie szczerze...Większość z nas na forum ma pracę a jak My mamy pracę to co nas obchodzi sytuacja w jakimś tam Pektowinie i los trzech kobiet, które są przyspawane do posad i nie potrafią się przekwalifikować bo nic innego sie nie potrafi bo skąd potrafić jak robią w Pektowinie od 1984 a od tego czasu minęły już ze 4 epoki.
@ Mumio
dnia 08.02.2013, 23:50
Ocena
komentarza:
2
Natural - jestes takim skundlonym pinczerkiem miniaturką, któremu wydaje się, że jest rasowym mastyfem. Ot, przybiegnie taki kundel, obsika nogawkę i pobiegnie dalej sobie szczekać. Gówniarz!
@ NaturalBornLeader
dnia 09.02.2013, 13:12
Ocena
komentarza:
-1
Drogi Mumio!!!
Dwa cytaty z Ciebie:
"p.s.
Żebym w wieku dorosłym musiał tłumaczyć idiotą podstawy to jest coś strasznego..."
"Po feriach zapytaj o to panią wychowawczynią!"
A no właśnie...już wiesz chyba kim Ty jesteś i ile twoje zdanie znaczy...?
@ l.
dnia 08.02.2013, 12:57
Ocena
komentarza:
0
Patrzcie i uczcie się - afera to jest coś takiego (akurat w Niemczech):
http://praca.wp.pl/title,Posredniak-proponuje-prace-w-domach-publicznych,wid,15318721,wiadomosc.html
@ PiS-man
dnia 08.02.2013, 18:12
Ocena
komentarza:
0
aaa - żadna praca nie hańbi! Skorzystaj z oferty!
@ matka
dnia 08.02.2013, 13:28
Ocena
komentarza:
10
popieram szarego człowieka co to te panie to są jakieś królowe angielskie i jedyne na tym świecie mają wyższe wykształcenie? skoro są takie wyedukowane to je przyjmą z otwartymi rękami w innych zakładach.jak szaraków zwalniali to ich nie było a swoje tyłki chcą chronić.A jak działał pektowiński marketing? chyba nie za dobrze skoro w rodzimym Jaśle żeby kupić keczup z Pektowinu trzeba było się nachodzić bo jakoś niewiele go było
@ xxx
dnia 08.02.2013, 13:49
Ocena
komentarza:
0
Ale dyrektor pektowinu zaproponowal przejscie na stanowisko a nie jak wyzej Pan ze zwiazkow okreslil ze przeniosl ich. To sa dwie rozne rzeczy.
@ pis
dnia 08.02.2013, 13:53
Ocena
komentarza:
11
żadna praca nie hanbi, dziśjaj jesteś kierownikiem jutro zamiatasz,wiem to z doświadzczenia a nie z teori
@ Bronek
dnia 08.02.2013, 14:25
Ocena
komentarza:
-7
Najlepiej to godzić się i nie walczyć o swój interes tak zdecydowana większość tu wypisuje i bluzga na ludzi którzy pół życia pracowali dla tej firmy.Przytaczacie przykłady z zagranicy- czy to nie we Włoszech wyprowadzili krowy na ulice paraliżując ruch w mieście -takie metody dochodzenia swoich praw są wam bliższe
Kierowcy zablokowali niejednokrotnie autostrady dlaczego -walcząc o swoje racjie chyba we Francji takich przykładów jest dużo w całej europie i świecie a wy uważacie że tak ma być i tak jest dobrze i nie trzeba tego piętnowac w naszym kraju.Na ile sobie pozwolisz tyle masz .
Ja gratuluję odwagi i determinacji pracownikom Pektowinu.
Za socjializmu to by był już strajk generalny a dzisiaj to jeszcze przyklaskacie BRAWO.
Dzisiaj to już nawet nie ma kto strajkować bo tak poróżnieni ludzie i rozdrobniony przemyśł nie ma siły przebicia.
@ do Bronka
dnia 08.02.2013, 22:33
Ocena
komentarza:
1
Mylisz Waść pojęcia. W przykładach o których mówisz walczono o dobro wielu ludzi, a te Panie robią raban, dopiero wtedy, kiedy im dobrano się do skóry. Gdzie były, kiedy szarego pracownika wywalano, na zbity pysk? Na kpinę zakrawa podpinanie tej sytuacji pod działalność związkową?
@ Bronek
dnia 09.02.2013, 13:45
Ocena
komentarza:
1
A gdzie byli Ci ludzie pokrzywdzeni dlaczego nie próbowali powalczyć o swoje ?Czy brali pod uwagę w że trzeba sie postawić, zdecydowana większość wzięła pare groszy i sama się zgłosiła do odejścia Ciekawe ilu by się postawiło jakby przyszło co do czego albo jakby trzeba było pokazać swoją twarz jak te Panie.Dla mnie nie ma różnicy czy chodzi o dobro wielu ludzi czy kilka osób chodzi o sam fakt
Nie rozumiesz o co tu chodzi kupuje się zakłady kamienice a ludzie na bruk i mają siedzieć cicho sza?
@ PiS-man
dnia 09.02.2013, 16:24
Ocena
komentarza:
1
Wie Pan, tłumaczenie półgłówkom, którzy na życzenie gotowi są pracodawcę[...] takich pojęć jak godność, odwaga, świadomość mija się trochę z celem.
@ Bronek
dnia 09.02.2013, 17:22
Ocena
komentarza:
4
fakt ale uważam że tłumaczyć trzeba
@ hm
dnia 08.02.2013, 14:35
Ocena
komentarza:
0
Ale durne wpisy. Tu nie chodzi tylko o marketingowców. Tu chodzi o pracowników z likwidowanych działów. Dla nich nawet sprzątanie byłoby jakimś wyjściem
Czyżby: "Franiu, wróć"?
@ de
dnia 08.02.2013, 15:28
Ocena
komentarza:
0
napewno he
@ stary
dnia 08.02.2013, 16:03
Ocena
komentarza:
12
ŻADNA PRACA NIE HAŃBI !!! co złego w sprzątaniu ?,ludzie z magisterskim wykształceniem muszą robić bardziej nie przyjemne rzeczy, wskazać można choćby na pielęgniarki w szpitali które mają na emblematach mgr. i myją tyłki chorym i jakoś się nie skarżą a zarabiają na pewno mniej.Trochę skromności by się tym wykształconym pewnie przydało ???
@ swen
dnia 08.02.2013, 16:16
Ocena
komentarza:
-14
Pektowin powinni zamknąć było by mniej pijaków.
@ boo
dnia 08.02.2013, 19:50
Ocena
komentarza:
11
Ciebie Sven powinni zamknąć , byłoby mniej obłąkanych
@ moderator
dnia 08.02.2013, 21:50
Ocena
komentarza:
4
pzecież on dorwał slużbowego kompa w domu wariatów i pisze...
@ śnieżka
dnia 08.02.2013, 16:17
Ocena
komentarza:
-12
GRATUACJE DLA ODWĄŻNYCH PAŃ one i tak wygrają w sądzie ale niestety tak to w naszym kraju jest że prawo prawem a ty człowieku sam się broń. Mają odwagę głośno powiedzieć NIE pokazuję swoje twarze nie są anonimowe na pewno dużo je to kosztuje nerwów.
To nie chodzi o to że te panie są królowe angielskie, pracodawca nie miał prawa tak z nimi postąpić i o to tylko chodzi, że zostało złamane prawo. Kupił zakład i skoro chce zwolnić niepotrzebnych mu pracowników bo niektóre wydziały zamyka to niech zrobi zwolnienia grupowe i po krzyku ale to źle wygląda więc rzucił po 5 tyś i myślał że będzie miał sprawę załatwioną
A czy wy wszyscy co takie ... wypisujecie nie korzystacie z prawa jaki daje wam kodeks pracy?
Ludzie zastanówcie się takich spraw w skali kraju jest wiele kim jest dzisiaj pracownik ... dla pracodawcy tyle jest wart ile może z niego wyciągnąć ... a jak nie ma korzyści to wypad...
Polecam poczytajcie troch więcej na ten temat zmian w Pektowinie (np raport z kontroli pip-u) a później piszcie komentarze
@ kjkas
dnia 08.02.2013, 16:46
Ocena
komentarza:
3
Śnieżko jesli sprawe znasz tylko z tego co Ci inni mówią, albo szczątkowych raportów a nie z własnej wiedzy to nie dziwie Ci się że piszesz takie glupoty, należy im się za tyle lat nic nie robienia wieszkość z nas wie o czym pisze, co innego bronienie posady, a co innego słuszność pozostawienia człowieka na stanowisku, bo jeśli jest on nieproduktywny to tylko koszty generuje, jestem ciekaw czy jakbyś miała firmę to chciałabyś płacić komuś co nic nie robi?
@ śnieżka
dnia 08.02.2013, 18:08
Ocena
komentarza:
-6
czyli jednak zawiść... , może i nie znam dobrze sprawy poczytałam tu i tam,
ale zdania nie zmienię te panie są bardzo odważne a kodeks pracy jeden .
Pracodawcą nie jestem nieczerpię korzyści z ludzkiej pracy to i nad kosztami się nie zastanawiam a marketing w Pektowinie zlikwidowano więc nie chodzi o nieproduktywność tych konkretnie osób.
@ olo
dnia 08.02.2013, 17:33
Ocena
komentarza:
2
Determinacja Odwaga wielkie słowa ale dlaczego dopiero teraz? dlaczego w tym momencie? może mi powiecie dlaczego dopiero teraz? No chyba każda myśląca istota wie dlaczego
@ J.Rączka
dnia 08.02.2013, 21:42
Ocena
komentarza:
14
To nieprawda ,że dopiero teraz.Pektowin jest moim pierwszym miejscem pracy.W 1985 roku zostałam zatrudniona jako aparatowy urządzeń na wydziale enzymów.Po 9 miesiącach pracowałam w labolatorium najpierw inokularnym,potem mikrobiologicznym,pózniej wykonywałam analizy chemiczne preparatów enzymatycznych.w 2001 roku przeszłam do tzw. marketingu ,po 3 może 4 latach pracy, bardzo ciężkiej pracy i ciągłego uczenia się kilkunastokrotnie zwiększyłam sprzedaż na terenie woj. lubelskiego ,bo taki miałam teren.Wtedy była DETERMINACJA,UDAWADNIANIE ,ŻE JEŻELI SIĘ CHCE TO SIE SZUKA SPOSOBU ŻEBY COŚ ZROBIĆ, A NIE POWODU ,ŻEBY NIE ROBIĆ. Od 2007 roku to juz była równia pochyła.
Nigdy nie byliśmy Marketingiem , byliśmy raczej akwizytorami z nędzną pensją i jeszcze nędzniejszą prowizja.
W ciągu tych 27 lat w Pektowinie kilka razy bylam przenoszone do innych prac ze względu na potrzeby pracodawcy,nigdy do teraz nie protestowalam przeciw temu nawet wtedy kiedy miałam 9-cio miesięczne dziecko a praca była w Sieklówce przy odbiorze groszku.Zawsze dostosowywalam sie do potrzeb pracodawcy .To nie Naturex postanowił ,że teraz jestem robotnikiem pomocniczym tylko ludzie Pektowinu ,którzy chcą się wykazać przed nowym właścicielem.Olo, to nie dopiero teraz niepokorni maja przechlapane,wcześniej też mieli, ale tak cichutko we własnym gronie
@ l.
dnia 09.02.2013, 07:55
Ocena
komentarza:
1
2001-1985=16 lat. 2013-2001=12 lat. Z czego efektywnie pracować mogła Pani w tym Marketingu powiedzmy 3-4 lata bo potem w 2007 zaczyna się "równia pochyła". Jaki wniosek ? Jakby zamiast pozwalać sobie na wywołanie takiego szumu dziś pomyślała Pani o tym,że w zasadzie to pani jest laborantką chemiczną przeniesioną do marketingu już wtedy gdy zaczynało się to sypać w 2007 to albo wtedy by Pani zaczynała szukać czegoś lepszego w województwie (jeszcze nie było kryzysu !), albo teraz zdystansowała by się pani od tego typu kampanii medialnej dziś zrobionej w IDIOTYCZNY sposób, który robi wam dokładnie tylko zły PR.Teraz będzie trudniej bo u innych Pracodawców w regionie a może i województwie będziecie na cenzurowanym. Jak na razie przynajmniej nie wykazała się Pani brakiem inicjatywy jak pani C. która przyjęła pochwałę za stronę związku ale nie pomyślała nawet,że gdyby strona firmy była identycznej jakości to problemu by nie było,a jeśli szef zablokował inicjatywę to należało też o tym napisać.Ten artykuł uczynił z pań "wykształciuchy z pretensjami",i jeśli został napisany na prośbę związku to uczynił wam "niedźwiedzią przysługę" a jeśli na prośbę kogoś z firmy kto odpowiada za zdegradowanie Pań - to powinno to również znaleźć swój finał w sądzie jako oczernianie za pomocą prasy.
@ pracownik PEKTOWINU
dnia 09.02.2013, 09:01
Ocena
komentarza:
0
Chłoptasiu, to jest dla ciebie za trudne do zrozumienia. Jestes urodzonym tchórzem i czegoś co się nazywa "walką o prawa pracownicze" nie pojmiesz. Więc po co drzesz jape?
@ l.
dnia 09.02.2013, 09:48
Ocena
komentarza:
4
"Czegoś co się nazywa" owszem nie pojmę.Bo pojmuję czym powinno być określenie "Walka o prawa pracownicze' panie Gondek.To znaczy tyle co walka o prawa i interesy WSZYSTKICH pracowników danego zakładu.Obawiam się,że mimo,że okres bezwarunkowego poparcia dla lewicy i ruchu związkowego mam za sobą,więcej zrobiłem dla realnego ruchu związkowego w Polsce głosując ok. 6 lat temu na Polską Partię Pracy niż Pan przez całe życie...

A "drę japę" bo:
1.Najpierw artykuł,w którym oto opisywana jest postawa rodem jak z Barei - oto panie "urzędniczki" brzydzą się robotniczym stanowiskiem bo im się "należy" (taki jest wydźwięk,no może nie ?!). O tym,że chodziło o próbę zwolnienia osób w okresie przedemerytalnym i należących do związku - pierwotnie NIC.Jakby to nikt inny nie miał w tym mieście wyższego wykształcenia,co jest szyderstwem ze mnie i innych osób z wyższym wykształceniem bez pracy.I jakby to one jedyne były do zwolnienia.
2.Potem okazuje się,że najwyraźniej owszem - marketing kulał,ale były tu osoby może (czy to usprawiedliwienie czy prawda to tylko pani R. wie) mniej winne jak pani R. która uczestnicząc w tak przygłupawej kampanii najwyraźniej faktycznie ufundowanej przez związek ( i Pana osobiście zapewne) tylko dołączyła do osób które zostały skrytykowane za "postawę" i które poniosą główne osobiste konsekwencję źle przeprowadzonej kampanii w mediach. A gdy wreszcie odnoszę się do 1 z tych osób (pani R.) ze zrozumieniem czytam takie epitety...
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 10:57
Ocena
komentarza:
4
@J.Rączka - miałem się już nie wypowiadać ze względu na beznadziejne komentarze wypisywane przez PiS-manów i innych jemu podobnych ale Pani wypowiedź sprowokowała mnie do napisania tych kilku zdań. Napisałem wcześnie pod wypowiedzią P. Cichoń że z Jej słów jasno można zauważyć obawę przed szarą rzeczywistością, która może boleśnie zweryfikować "wykształcenie i doświadczenie". Pani post napisany wyżej również, muszę to z przykrością stwierdzić, to także potwierdza. Opisała Pani swoją historię pracy a w swoim CV mogłaby Pani zawrzeć tylko jedno słowo PEKTOWIN. Nie neguję obrony miejsc pracy o które Państwo walczycie ale czy to przeniesienie nie było adekwatne do posiadanych umiejętności? Przecież sama Pani pisze, że w 2007 r zaczęła się "równia pochyła". Czy ktoś, kto na stanowisku pracy marketingowca, które wymaga bycia samodzielnym w działaniu, ogromu własnej inicjatywy oraz perspektywicznego myślenia nie podejmuje wtedy działań mających na celu znalezienie pracy odpowiadającej jego wykształceniu i ambicjom? Przecież od tamtego czasu minęło kilka lat i można było spokojnie coś w tym kierunku zrobić, zakładając oczywiście, że takie cechy się posiada. Nie kieruję tych słów tylko w odniesieniu do Pani ale do Wszystkich osób przedstawionych w powyższym tekście. Przecież jeśli uważacie się za osoby mające odpowiednie wykształcenie, doświadczenie itd. to dlaczego widząc to co działo się w firmie jedynym Waszym działaniem było CZEKANIE. Owszem, nie ma w obecnym czasie dobrej sytuacji gospodarczej ale handlowcy i marketingowcy, którzy "COŚ POTRAFIĄ" nie mogą narzekać na brak ofert. Moim zdaniem Waszym problemem jest to, że tak jak wcześniej napisałem wcale nie czujecie się na siłach aby GDZIEKOLWIEK pracować na takim stanowisku i być w swojej pracy efektywnym. Obawiacie się tego, że sytuacja zweryfikuje to co potraficie i trzeba będzie jednak wrócić na podobne jak proponuje Wam obecny pracodawca, Pektowin. Może więc lepiej, jeśli jest obawa przed nowym wyzwaniem ( a to człowieka dyskwalifikuje jako pracownika działów handlowych) robić to do czego się nadajecie, skoro taka propozycja padła. Przykro mi, ale to stwierdzenie faktów. Proszę spojrzeć na większość normalnych, bezstronnych komentarzy (oczywiście bez uwzględniania beznadziejnych, nic nie wnoszących tekstów) które są w podobnym tonie. Pani J.Rączka, przecież sama Pani napisała "byliśmy raczej akwizytorami z nędzną pensją i jeszcze nędzniejszą prowizja", więc jak te słowa mają się do tematu i treści tekstu "Pektowin: Wykształceni, z doświadczeniem do sprzątania" ??? Przecież chyba ktoś, kto uważa się za taką osobę nie będzie za "nędzną pensje i jeszcze nędzniejszą prowizję" pracował lecz kierując się ambicjami osobistymi oraz zawodowymi dąży do poprawy swojej sytuacji. Tak jak było to już wcześnie napisane, nagłośnienie sprawy w mediach tylko sytuacji Pań zaszkodziło. Zdyskredytowało Panie jako DOBRYCH PRACOWNIKÓW DZIAŁU MARKETINGU i niestety, przykro mi to stwierdzić, utwierdziło w przekonaniu że jednak propozycja Dyrekcji jest adekwatna do umiejętności oraz, że przyjęcie jej to dobre rozwiązanie. Pewnie nie spodziewały się Panie takiej reakcji w komentarzach, ale to też niestety potwierdza fakt, że brak Paniom umiejętności odnajdowania się w obecnej sytuacji nie tylko na rynku handlowym ale również na rynku pracy i całej, trudnej sytuacji gospodarczej. Mimo wszystko samych sukcesów życzę oraz podejmowania samych trafnych decyzji na każdym polu działań!!! Pozdrawiam
@ Bronek
dnia 09.02.2013, 14:11
Ocena
komentarza:
6
Czy nie pomyslałeś że nie dla każdego pracownika liczy się tylko i wyłącznie wysoka pensjia?
Nie rozumiesz że najlepsze lata życia zabrał im Pektowin a Naturex wystawił rachunek
Ludzie którzy wypisują takie komentarze robią to by lepiej się poczuć bo kiedyś odeszli dobrowolnie sami za 5 tyś.
Przestańcie się pastwić nad tymi ludżmi
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 14:40
Ocena
komentarza:
2
@Bronek - zaprzeczasz temu, o czym tu mowa. Jeśli najlepsze lata życia zabrał im Pektowin (ale to chyba sam człowiek decyduje o tym co robi) i nie chodzi im o pensje a wiąże ich tylko z tą firmą sentyment to przecież propozycje pracy otrzymali. Nikt tu się nad nikim nie pastwi a całemu zamieszaniu są sobie sami winni. Przecież nagłaśniając sprawę w mediach chyba zdawali sobie sprawę, że reakcje mogą być różne. Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że broniący ich Pan Gondek na forum internetowym wdaje się w dyskusje z komentującymi. Tak postępuje ktoś zupełnie nieodpowiedzialny i nie zdający sobie sprawy z tego że ośmiesza tym siebie, Tych ludzi i pokazuje tylko swoją i ich bezsilność. Dziwi mnie też to, że ludzie "niby marketingowcy" a nie zdają sobie sprawy z tego jaki efekt przynosi upublicznienie pewnych spraw. Przecież chyba znają lokalne realia i nie spodziewali się współczucia i pochwał swojego działania ze strony internautów. Jeśli do nich nie docierało wcześniej, to dotarło teraz, że takich "wykształconych i doświadczonych" w naszym jasielskim środowisku jest mnóstwo a w dodatku chętnych do podjęcia pracy na stanowiskach takich, jakie im zaproponowano. Tak jak wspomniałem wcześniej wszystko to utwierdza w przekonaniu, że decyzja o zaproponowaniu tych stanowisk jest słuszna i trafna i zapewne odpowiada posiadanym przez tych ludzi umiejętnościom. Jeszcze jedna sprawa, jeśli pomysł nagłośnienia wyszedł od kogoś innego niż te osoby, to mogą śmiało podziękować "komuś" za brak profesjonalnego działania w ich obronie oraz zastanowić się, czy aby "ktoś" Ich kosztem nie chroni innych interesów.
@ PiS-man
dnia 09.02.2013, 15:51
Ocena
komentarza:
-1
Twój problem fizyczny polega na tym, że nikt cię nie zauważa, wiekszość olewa, więc takie sprawy dla intelektualnych impotentów twego pokroju są jak znalazł! Możesz się dowartościować, udzielić rad.[...]
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 16:06
Ocena
komentarza:
4
@PiS-man - pomimo twoich wysiłków, Ci którzy potrafią czytać ze zrozumieniem bez problemu stwierdzą u kogo widać oznaki impotencji intelektualnej :)
@ PiS-man
dnia 09.02.2013, 16:26
Ocena
komentarza:
-5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 17:50
Ocena
komentarza:
1
[...]
@ Bronek
dnia 09.02.2013, 18:17
Ocena
komentarza:
4
Zrozum w zakładach produkcyjnych to takie co coś wytważają produkują doświadczenie jest czasami najważniejsze ważniejsze od wykształcenia .A człowieka
który zna produkcjię od podszewki i w drodze rozwoju zawodowego awansował na bardziej ambitne stanowisko w taki sposób się nie traktuje nie jest to normalne.Prywatyzacjia i taka postawa właściciela nie rokuje optymistycznie i można sie domyślić dalszego rozwoju wydarzeń np.zatrudnienie na umowy śmieciowe itd.
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 18:52
Ocena
komentarza:
-2
@Bronek- z Twoich wypowiedzi jasno wynika, że o handlu, marketingu nie masz zielonego pojęcia. Oczywiście doświadczenie na stanowiskach produkcyjnych może pomóc w takiej pracy ale wcale nie jest konieczne. Dobrze jest kiedy ten pracownik wie na czym polega skup groszku, sortowanie ogórków itp. ale po awansie jak Ty to określiłeś na "bardziej ambitne stanowisko" nikt go z tego nie rozlicza. Praca w dziale handlowym, marketingu ma swoje priorytety i efektywność pracownika jest rozliczana na podstawie zupełnie innych czynników. DOBRY MARKETINGOWIEC może po doświadczeniu np. w firmie z branży alkoholowej w krótkim czasie zająć stanowisko "równie ambitne" w branży np. budowlanej a dlaczego ? Dlatego że bardzo ważnymi cechami osobowościowymi jakimi pracownik na tym stanowisku powinien się charakteryzować jest elastyczność, łatwość adaptacji w nowym środowisku oraz samodzielność. Jeśli nie posiada tych cech (oraz jeszcze kilku innych) to się do tej pracy NIE NADAJE i powinien wykonywać inną. @Bronek w przypadku awansu na stanowisko w dziale marketingu to nie jest tak samo jak awans z pomocnika na stanowisko murarza. To jest niestety inna bajka.
@ PiS-man
dnia 09.02.2013, 18:56
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 19:10
Ocena
komentarza:
2
@PiS-man - zasadnicza różnica miedzy nami jest taka, że ja nikomu nie ubliżam, nie wyzywam, nie używam wulgaryzmów a przy wypowiadani swojego poglądu staram się przedstawić swoje argumenty. Ty właśnie w przeciwieństwie nie umiesz niczego uzasadnić a jedyne co potrafisz, to używać zwrotów pochodzących z języka marginesu społecznego. Przeczytaj twoje i moje posty jeszcze raz, albo poproś kogoś, kto ma głowę a nie zakończenie szyi o przeczytanie i dosadne wytłumaczenie a może chociaż w części to zrozumiesz. Jeśli ktoś się podpisuje imieniem i nazwiskiem w komentarzach pod artykułem to chyba wie, że może jego post zostać skomentowany zarówno przez takiego anonimowego kogoś jak ja albo niestety przez "kogoś (???) " anonimowego takiego jak ty. Różnica w wypowiedziach jest widoczna dla wszystkich, zapewniam cię :) i ta impotencja intelektualna również :)
@ Bronek
dnia 09.02.2013, 20:38
Ocena
komentarza:
6
A z Twoich wypowiedzi wynika że znasz sie na wszystkim i od razu stwierdziłeś że owe osoby były złymi pracownikami i że nie nadają się do niczego .Naturex natomiast jest cacy taka praktyka jest normą . Skoro nie potrzebuje marketingu to na czym będzie polegała działalność
Zrozum wyrażając takie poglądy do czego masz prawo dajesz zielone światło takim praktyką ze strony pracodawcy.Zastanów się następna sytuacjia w jakimś zakładzie kto o tym napisze możeTy?
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 21:18
Ocena
komentarza:
-1
@Bronek - nie rozumiem co chciałeś powiedzieć "dajesz zielone światło takim praktyką ze strony pracodawcy" :( Do stosowania takich praktyk nie trzeba pracodawcom dawać zielonego światła. To pracodawcy decydują czy dane stanowisko/pracownik jest efektywny i czy jego utrzymywanie przynosi mu wymierną korzyść. @Bronek- zrozum, że działalność firm nie jest działalnością charytatywną, takie są realia i wiele osób z naszego regionu również tego doświadczyło tylko nie nagłaśniało tego. Nigdzie nie twierdziłem że znam się na wszystkim i nie stwierdziłem, że te osoby były "złymi" pracownikami. Poddałem tylko pod wątpliwość to, że ktoś, kto jest w swym "fachu" dobry, pracuje za "marną pensje i marną prowizje". Poczytaj oceny innych osób wyrażających swoje krytyczne opinie,nie jestem w tych ocenach sam. Co więcej powiem Ci, że w swojej długiej już (niestety) karierze zawodowej pracowałem tylko w firmach prywatnych i nie stały za mną związki zawodowe. Zmieniałem też kilka razy pracę z różnych względów ale nie robiłem "publicznej szopki" z tego, tak jak wielu innych zwalnianych z pracy również. Uważam, że osoby te jeśli uważają się za pokrzywdzone powinny dochodzić swoich praw tylko w Sądzie, bo zawsze mają do tego prawo a nie ośmieszać się publicznie. Dlaczego napisałem "ośmieszać" ? Dlatego, że argumentując swoje racje wykształceniem, doświadczeniem powodują niestety uśmiech u wielu bardziej wykształconych, mających także doświadczenie a pracujących na stanowiskach porównywalnych do tych, które im zaproponowano. Jest wiele osób, które nie kończyły studiów w trybie zaocznym (czyli:płacisz-masz) a znakomicie sobie radzi, również w dziedzinie handlu/marketingu ale także wielu innych. Ktoś, kto jest DOBRY, sam sobie da radę i się obroni swoją "fachowością". Nie musi szukać poparcia "działaczy" i "związków" a kto jest słaby i tak w końcu rynek go zweryfikuje. @Bronek - "life is brutal" czy Ty (ja i inni też) tego chcesz czy nie !!!
@ ginek do fizycznego
dnia 09.02.2013, 21:26
Ocena
komentarza:
8
to mój post ma prawie setkę na plusie ale nie o tym chcę pisać. przeczytałem wszystkie Twoje posty z uwagą i chylę czoła, że znalazł sie tutaj ktoś kto ma pojęcie o problemie nie mówiąc już o pisowni, stylu i znakach interpunkcji języka polskiego. szacun z mojej strony. stwierdzam, że nie jesteś gówniarzem, który tu wpadł (jak PIS-man czy sven) żeby sobie swojej płyciźnie umysłowej dać upust. wnioskuję, że masz pojęcie o prowadzeniu firmy i nie wiem gdzie pracujesz ale ten kto Cię ma powinien się cieszyć. pozdrawiam! kim jesteś z wykształcenia?
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 21:34
Ocena
komentarza:
4
@gienek do fizycznego - dzięki za Twoje słowa. Powiem tak: przecież "fizyczny" efektywny jest równie przydatny i potrzebny jak "dobry, wydajny marketingowiec" a "kiepski fizyczny" na równi z "kiepskim marketingowcem" zawsze będą mieć "pod górkę" i zawsze "kłody pod nogami" ... pozdrawiam :)
@ ciekawy
dnia 10.02.2013, 09:56
Ocena
komentarza:
-3
po czym [...] poznaje [...] ???,umówcie się na spotkanie a nie zaśmiecajcie strony.
@ Bronek
dnia 11.02.2013, 14:22
Ocena
komentarza:
2
Tłumacze: pisząc zielone światło miałem na mysli wymiar moralny bo pod względnem prawnym ty już osądziłeś podsumowując.
Do sądu niepowinny iść
Do mediów też nie
Walczyć o prawa pracownicze też nie
Przeraża mnie u ciebie lekkość z jaką oceniasz drugiego człowieka nie znając go.
Chyba że jast inaczej tzn. znasz tych ludzi b. dobrze i twoje posty nie są siłą przypadku tylko chodzi o jakąś korzyść??
Jak to nie twierdziłeś że są złymi pracownikami świadczą o tym twoje słowa niemal w każdym poście te w cudzysłowiach.
Co do "publicznej szpki" Ze ty tego nie robiłeś to nie znaczy że ktoś ma tego nie robić.
@ fizyczny
dnia 11.02.2013, 16:59
Ocena
komentarza:
-2
@Bronek - przeczytaj dokładnie moje posty, sprawdź co napisałem. Chyba wielu rzeczy nie rozumiesz, zbyt wielu. Nie osądzałem nikogo pod względem prawnym - od tego są chyba odpowiednie instytucje, przecież napisałem że każdy ma prawo do dochodzenia swoich roszczeń w Sądzie. Jeśli chodzi o media, to też każdy ma prawo a jeśli decyduje się na upublicznienie swojego wizerunku to zdaje sobie sprawę z tego, że spotka się z głosami poparcia ale i z głosami krytyki. Czy w tym przypadku było inaczej? Gdzie Ty widzisz w moich postach "lekkość" oceniania drugiego człowieka? To, że używając własnych personaliów osoby włączyły się do dyskusji pod artykułem to była ich wola, dla mnie zupełnie niezrozumiała. Znasz chyba ogólnie sytuację i historię Pektowinu może z własnych doświadczeń, publikacji medialnych itd. Dobrze chyba wiesz jak ona wyglądała w ciągu ostatnich kilku lat. Nawiasem mówiąc, przecież jedna z Pań, bohaterek artykułu też ją przytoczyła (ta "równia pochyła" od 2007r- a to jest sporo czasu do chwili obecnej). Powyższy artykuł już samym tytułem(przeczytaj, nie będę cytował) sugeruje, że propozycję pracy na stanowiskach pracowników pomocniczych otrzymali ludzie o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu. Czy uważasz, że słowa "Ktoś, kto jest DOBRY, sam sobie da radę i się obroni swoją "fachowością" są słowami obraźliwymi wobec kogokolwiek ??? To jest moje (chyba nie tylko) stwierdzenie. Przecież Ci ludzie jeśli nie mieli możliwości udowodnienia swoich osiągnięć zawodowych przed nowym właścicielem to przed Sądem zrobią to bez problemu. A myślę, że Pracodawca postąpiłby nierozsądnie nie dając możliwości wykazania się pracownikom, których dotychczasowe działania potwierdzone zostaną sukcesami. Ale przyznaj, ze patrząc na sytuację obecną, do której doszedł ten zakład zwykły obserwator może mieć pewne wątpliwości i może je wyrazić w komentarzu, skoro taka możliwość istnieje. To że można mieć swoje, niekoniecznie takie zdanie, jak inni komentujący to chyba jest logiczne i zrozumiałe @Bronek dla Ciebie. Pomyśl (daję przykład fikcyjny więc proszę tak go potraktować), postaw się w roli Pracodawcy (potrafisz to sobie wyobrazić?). Jesteś właścicielem dużej firmy transportowej posiadającej dobrej marki samochody i trafiła się okazja zakupu małej firmy, jakiejś tam, jeszcze działającej, posiadającej zlecenia ale nie radzącej sobie z ich realizacją więc ją kupujesz. Po jakimś okresie czasu od zakupu, po analizie dotychczasowej pracy ludzi tam zatrudnionych, stwierdzasz, że za taką sytuację właśnie część z nich odpowiada. Powiedz, czy myśląc o inwestycjach, o powierzeniu im nowych planowanych do zakupu dobrych aut zdecydowałbyś się aby powierzyć pracę tym ludziom??? Twoja decyzja, kupiłeś tą firmę więc możesz zawsze zaryzykować że po jakimś czasie będzie wyglądała jak przed zakupem. Tylko co z Twoją inwestycją ??? Myślę, że jeśli tym ludziom zaproponujesz mycie nowych samochodów (oczywiście po udzieleniu odpowiedniej instrukcji) to postąpisz uczciwie, nie pozbawisz ich środków do życia a po drugie dasz im możliwość i czas na znalezienie innej firmy (też mającej dobre samochody), w której zostaną zatrudnieni, bo przecież doświadczenie mają. @Bronek - to jest tylko przykład a zbieżność zdarzeń i faktów jest zupełnie przypadkowa, ale dla mnie jest to zrozumiały tok myślenia Pracodawcy. Oczywiście, masz prawo do odmiennego zdania i nigdy tego nie kwestionuję a myślę, że internet jest dobrym miejscem dla wymiany tego typu poglądów. Jeśli Ktoś decyduje się na upublicznienie swoich personaliów (a chyba tak raczej jest, bo w innym przypadku naruszona byłaby Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych "Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883") w tekście artykułu z możliwością komentowania to wie, że daje możliwość wyrażenia opinii osobom korzystającym również z praw w/w ustawy. Pod wieloma artykułami w tym portalu jest wiele opinii, zarówno tych pozytywnych jak i mniej "pochlebnych". Chyba nie dziwisz się @Bronek znając realia rynku pracy Jasła i okolic, że pod tym akurat pojawiło się wiele krytycznych ale oczywiście to jest tylko moje stwierdzenie, z który Ty możesz się nie zgodzić. Przeczytaj co napisałem, mam nadzieję, że użyłem niezbyt skomplikowanej do tego treści. Pozdrawiam
@ fizyczny
dnia 11.02.2013, 23:24
Ocena
komentarza:
4
@Bronek - chciałem jeszcze jedną kwestię poruszyć odnośnie tekstu, którego te wszystkie komentarze dotyczą. Bardzo ważną rolę odegrało w tym wszystkim słowo MARKETING. Przytoczę znaczenie tego słowa za Słownikiem wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych Władysława Kopalińskiego : "marketing "wyższa szkoła" handlu, polegająca na dbałości o jakość i opakowanie produktu, badaniu i kształtowaniu rynku, na analizie psychologii konsumenta i umiejętności wpływania na nią, na budzeniu potrzeb społ. i reklamie; wszystkie dziedziny działalności przedsiębiorstwa mające na celu stworzenie i odkrycie potrzeb konsumentów, zaspokojenie tych potrzeb towarami i usługami, które mogą konkurować na rynku, zapewniając sprzedaż ciągłą oraz rentowność przedsiębiorstwa." Podaję link: http://www.slownik-online.pl/kopalinski/A7453655C8942AB5C12565DA0049A486.php
@ Bronek
dnia 12.02.2013, 15:27
Ocena
komentarza:
5
Podany przykład jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Jeżeli ktoś czegoś nie rozumie to jestes ty.Nie rozumiesz co sie tam dzieje tzw.
program dobrowolnych odejść wiesz na czym to polega w praktyce?
Nie rozumiesz że ta reakcjia to jest kara za zasiadanie w zwiazkach zawodowych?
Nastepna sprawa teorie na temat prywatyzacji i wolnego rynku to musze przyznać masz wyklepaną ale rozejrzyj się dookoła co się dzieje takie bajki o tym że na "ambitne" stanowisko aby się dostać wystarczy być dobrym fachowcem zostaw dla dzieci. Przeczytaj sobie ostatni raport NIK-u na tmat prywatyzacji i tzw. wolnego rynku na rynku pracy.Nie wiem czy zrozumiałeś.
@ Bronek
dnia 12.02.2013, 16:01
Ocena
komentarza:
4
Jeszcze jedno jak to nie oceniałeś tych ludzi w swoich postach podając przykłady i porównania wręcz udowadniałeś że na to stanowisko się nie nadają bo ich praca wręcz doprowadziła do plajty cały Pektowin nie wykrecaj teraz kota ogonem nie ładnie.Czy dano im szanse wykazać się?Trzymaj się przynajmniej jednej tezy a nie jak sądem postraszyli to już te końcowe posty idą z tonu.
Jeszcze jedno oprócz wolnego rynku, wyścigu szczurów,bezwzględnej walki o pieniądz jest jeszcze coś takiego jak zasady które dojrzały człowiek powinien mieć i przynajmniej starać sie im być wiernym.Nie wiem czy rozuniesz o czym pisze?
Mnie tak wychowano może dobrze może żle może nie na czasie aby bronić słabszego.Dla mnie słabszym w konflikcie Pektowin-pracownik jest pracownik i dopuki nie przeczytam wyroku sądu że pretęsjie związkowców są nieuzasadnione bedę trwał przy swoim i bede z tymi paniami.
Po tylu zmianach kodeksu pracy na "lepsze" dla pracobiorcy jeżeli jest szansa wygrać w sądzie z pracodawcą to należy składać pozwy i rozgłaszać to w mediach i dla mnie nie ważne jest czy to jest związkowiec czy kobieta w ciąży czy człowiek w okresie przdemerytalnym czy gej ,lesbijka itd.człowiek jest najważniejszy a nie wolny rynek
Zachęcam do lektury Konstytucji szczególnie WOLNOŚCI I PRAWA EKONOMICZNE, SOCJALNE I KULTURALNE
@ fizyczny
dnia 12.02.2013, 17:08
Ocena
komentarza:
0
@Bronek- wobec Twoich przekonywujących argumentów, muszę przyznać Ci rację w kilku kwestiach. Najważniejszą z nich jest ta, że od wydawania wyroków jest Sąd i tam jest miejsce do szukania sprawiedliwości a nie internet. Internet może być miejscem na rzeczową dyskusję. W pewnych kwestiach z Tobą się nie zgodzę ale uważam że nie ma sensu powtarzać w nieskończoność swoich argumentów. Tak dla poprawy nastroju i załagodzenia sporów między komentującymi odsyłam Cię do moich postów znajdujących się pod koniec dyskusji. WAŻNA SPRAWA - PRZECZYTAJ. Oprócz tych wszystkich problemów, które mają zwykli, szarzy i nie tylko, pracownicy pojawiają się symptomy, że jednak coś może się zmienić i odwrócić w sytuacji gospodarczej w naszym rejonie. Pojawianie się nowych, rodzimych Firm a nie kapitału zagranicznego rokuje taka nadzieję, że w przyszłości nie będzie niepotrzebnych dyskusji internetowych a wszyscy pracownicy będą jednakowo traktowani i będą mieć równe prawa. Jeśli Cię zdenerwowałem moimi wpisami - Przepraszam. Przeczytaj to co napisałem niżej i wraz ze mną trzymaj kciuki za wszystkimi, którzy zostali bez pracy i za tymi, którzy tworzą lub w przyszłości mają zamiar takie miejsca pracy tworzyć. Pozdrawiam
@ kijas
dnia 08.02.2013, 18:52
Ocena
komentarza:
6
nie trudno o nich nie przeczytać bo rozgłos sobie zrobili nie tylko na portalach i prasa i telewizja i gdzie jeszcze szanowni związkowcy pójdziecie? bo to już powoli staje się żenadą jakby w Jaśle i w Polsce sami szczęśliwi,bogaci ludzie żyli tylko ta czwórka nieszczęśników z pektowinu poszkodowana
@ Mumio
dnia 08.02.2013, 19:15
Ocena
komentarza:
-4
Popatrz, jakie odważne kobiety! A dla takich odważnych jak ty w Jaśle wkrótce zostanie otworzony gabinet stomatologii nosowej. Bedą wam zęby przez nos wyrywac, bo strach buzie otworzyć! A Paniom z Pektowinu życzę powodzenia - a komentarzami półgłówków i innych ćwierćinteligentów proszę się nie przejmować, bo to durnie są!

Mumio
@ bob
dnia 08.02.2013, 20:28
Ocena
komentarza:
8
Takie mamy czasy , że wszystkiego trzeba popróbowac.
Kazda praca się opłaca byle miec zatrudnienie i pieniądze na życie.
Gdyby nie
jeden lub nie jedna znależli się za graniocą to łopata wysoko byłaby unoszona
W końcu sekretarka kierownik to nie zawód tylko powieżone stanowisko.
@ A
dnia 08.02.2013, 20:37
Ocena
komentarza:
13
Swen ty to jesteś chyba bezrobotny albo stary bo zawsze jesteś na forum i masz dużo do gadania
Weż i zajmij sie czymś co przynosi dobre owoce
@ alladyn
dnia 08.02.2013, 21:01
Ocena
komentarza:
11
Swen ty sie idz leczyć
@ pracownica
dnia 08.02.2013, 22:23
Ocena
komentarza:
14
Wreszcie wzięli się za was grzejącę na stołkach dupki i szanowni kierownicy. Bo brakło nas szaraków od mieteł i pomiatania nami. Jak wymietli szaraków co pracowali całe życie za najniszą stafkę to nik się nie interesował nami , a teraz wielce jesteście upokorzeni bo skończyły się zakupy w czasie pracy i załatwianie interesów prywatnych.Życzę każdemu z was skosztujcie tej goryczy i tego chleba. Pozdrawia was była pracownica !!!
@ Mumio
dnia 08.02.2013, 22:31
Ocena
komentarza:
12
W Pektowinie są trzy kobiety ktore nie poprosily o zwolnienie by dostac 5 tysiecy... Panią zwolniono czy sama się pani zwolnila?
@ J.Rączka
dnia 08.02.2013, 22:39
Ocena
komentarza:
11
Dziekuje za ,,pozdrowienia'' nasze kontakty z kolezankami są bardzo dobre .Pozdrawiam jeszcze ,,pracownik''
@ J.Rączka
dnia 08.02.2013, 22:43
Ocena
komentarza:
7
Jestem dumna ,że mogę dzielic los z nimi.
@ marek
dnia 09.02.2013, 16:18
Ocena
komentarza:
6
A jakie ci ludzie mieli wybór, chorując nic by nie zyskali { i tak czy siak by zostali zwolnieni}, a układów też nie mieli by pracować gdzie indziej, Te Panie widocznie na coś „czekają”- przykładem może być pewna Pani Z Wydziału Win- przeczekała chorując, i tym samym załapując się na etat na innym wydziale.
@ PiS-man
dnia 09.02.2013, 16:28
Ocena
komentarza:
-7
Chciałeś mareczku 5 tysiaków to do kogo masz pretensje?
@ marek
dnia 09.02.2013, 17:21
Ocena
komentarza:
5
Tylko misiaczku , jak kilka lat temu mnie zwolniono, to 5 koła nie dali- i nie mam pretensji do nikogo- tylko stwierdzam fakty...!!!
@ megi24
dnia 09.02.2013, 00:24
Ocena
komentarza:
5
w dobie tak dużego bezrobocia naprawdę pozytywny jest fakt, że WY LUDZIE Z MARKETINGU jeszcze pracujecie :-) mali ludzie z wydziału produkcji win oraz przetwórstwa owocowo – warzywnego już dawno zapomnieli o Pektowinie, a tutaj proszę...jest zle bo jest praca. Podobno człowiek pracujący na jednym stanowisku całe życie jest warty mniej niż ten który doświadczył prawdziwego życia, gdzie sprzątał, rwał etykiety i zarazem wywalał [...] końskie. Powodzenia dla francuza...- jeśli zostaniecie na swoim stanowisku
@ bebe
dnia 09.02.2013, 02:29
Ocena
komentarza:
8
Po co tyle zawisci i jadu wzajemnie do siebie.Zastanowcie sie raczej co zrobic ,aby zmienic ta cchora sytuacje w Polsce.Jak sie przeciwstawic wyprzedawaniu dobr narodowych w obce rece.Jakie sa tego efekty to teraz widzicie w calej Polsce.Obcy inwestor przychodzi aby sie w krotkim czasie nachapac tanim kosztem a nie dba o rdzenna ludnosc.Rzad ,ktory doprowazil do takiej sytuacji w Polsce nie jest wiarygodny i oprocz prywaty nie dba o narod.90%Polakow jest w trudnej sytuacji i nalezy pomyslec jak to zmienic jak sie razem zmobilizowac aby rzad ,ktory swietnie zyje za pieniadze Narodu dla ktorego nic nie robi ,przestal istniec.No chyba ,ze dalej chcecie utrzymywac darmozjadow i stwarzac im warunki do zycia o jakich wam sie nawet nie snilo.To rzad jest na posadzie u Obywateli Polskich ,a skoro jest na posadzie to powinien w pierwszym rzedzie dbac o interesy tych obywateli.Pensje na stanowiskach panstwowch sa nieadekwatne do pracy ,ktora wykonuja,a czesto wrecz sabotuja.Zamiast sie opluwac i jatrzyc lepiej cos zrobic dobrego dla siebie aby godniej zyc.Ludzie po to sie ksztalca aby pracowac na adekwatnym stanowisku,ktos woli zawodowke?tez jest OK,kazdy jest potrzebny i kazdy ma swoja wartosc,Najwazniejszt jest czlowiek i wzajemny szacunek.Zniszcza Polske jak nie bedziecie sie trzymac razem.Pozdrawiam.
@ ???????????
dnia 09.02.2013, 13:34
Ocena
komentarza:
5
prawda ,prawda i jeszcze raz prawda
@ groby
dnia 09.02.2013, 14:57
Ocena
komentarza:
7
brawo to prawda
@ Bronek
dnia 09.02.2013, 17:54
Ocena
komentarza:
8
Właśnie zastanawiam skąd u ludzi tyle zawiści.Czytam te posty i jestem conajmniej zdumiony.Nawet jeśli medialnie nie jest ten problem przedstawiony prawidłowo to nie znaczy że trzeba tak jadliwie atakować tych ludzi, co oni wam są winni?
Nawet jeśli ich decyzjia wam nie pasuje to nie można tak reagować to oni poniosą konsekwencjie.Nawet jeśli nic nie ugrają to przynajmniej będą mieć satysfakcjie.
Nie można tak łatwo osądzać i potępiać ludzi.Co do medialnego wymiaru tego problemu to następna smutna sprawa mianowicie wystarczy niefortunny tytuł i zdecydowana większość czytających łuka haczyk ,tak właśnie media kształtują a raczej manipulują poglądy Polaków
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 18:11
Ocena
komentarza:
-1
@Bronek - a nie pomyślałeś, ze wielu pracowników rozwiązywało swoje problemy z pracodawcami w sądzie a nie robiło z tego spektaklu medialnego ? Ci ludzie chcieli rozgłosu, chcieli żeby wielu o nich i ich problemach usłyszało skoro się na to zdecydowali. Pewnie ta decyzja była równie nietrafna jak i praca na tych stanowiskach pracy, na których pracowali ? Nikt tu nikogo nie osądza, nie potępia i nie atakuje. Internet jest takim miejscem, w którym czytający może wyrazić swoją opinię i z tego tu korzysta. Pokazując siebie i swój problem na forum publicznym każdy powinien sobie zdawać sprawę, że naraża się również na krytykę ze strony tych, którzy mają inne i wcale niekoniecznie niewłaściwe zdanie. Kto jak kto, ale DOBRY, DOŚWIADCZONY MARKETINGOWIEC powinien to wiedzieć.
@ Bronek
dnia 11.02.2013, 13:55
Ocena
komentarza:
7
Widzisz gdy by temat dotyczył sprzątaczek apartowych laborantów miał bym takie same zdanie
@ bebe
dnia 09.02.2013, 02:45
Ocena
komentarza:
0
do PiS-man,Ja ci dam 60 ale troche sie musisz pogimnastykowac,o lezeniu nie ma mowy:)
@ PiS-man
dnia 09.02.2013, 19:04
Ocena
komentarza:
6
Jaki kraj takie niemoralne propozycje :D
@ rambo
dnia 09.02.2013, 10:02
Ocena
komentarza:
4
Niestety ale w PL jest takie prawo że związkowca nie można zwolnić tak łatwo jak innego szarego pracownika. Związek zawodowy to taki pasożyt żerujący na zakładzie pracy. Boją się o własną [...] bo wiedzą że rynek pracy nawet stanowiska zamiatacza im nie zaproponuje.
@ sven
dnia 09.02.2013, 10:49
Ocena
komentarza:
1
teraz zwalniają pisowców mają wolność.
@ olo
dnia 09.02.2013, 11:17
Ocena
komentarza:
4
Czyli akwizytorzy a nie marketingowcy dobrze zrozumiałem?
@ zębatka
dnia 09.02.2013, 14:09
Ocena
komentarza:
9
W czym rzecz!!!??? W firmie, gdzie pracuję (państwowa) ponad 50% ogólu zatrudnionych
legitymuje sie dyplomem wyższego wykształcenia i wykonuje prace fizyczne, i nikt nikogo nie podaje do sądu!!! Signum temporis!!!
@ groby
dnia 09.02.2013, 14:54
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ferdek
dnia 09.02.2013, 16:38
Ocena
komentarza:
4
NIe wiem o co chodzi Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. która jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa działającą od 1990 roku, sprzedała Pektowin temu kto dał więcej.
Ten co kupił ma prawo optymalizować do swoich celów zatrudnieni.

Trzeba było kupić fabrykę i tyle , teraz ten szum to sztuczne i tak nic nie zmieni.
Czy każdy kto ma firmę trzymał by Panie tylko dlatego że mają jakieś tam niewiele warte dyplomy ?

Zatrudnienie dostosowuje się do realiów a nie do pobożnych życzeń !

i
@ h
dnia 09.02.2013, 18:03
Ocena
komentarza:
8
Ja powiem krótko bo też pracowałem w pektowinie ,zostali tam sami cwaniacy( nie obrażając zwykłych pracowników) Mądrzejsi i fachowcy się już dawno zwolnili.Dlatego jest jak jest.
@ drd
dnia 09.02.2013, 18:46
Ocena
komentarza:
2
drogie panie jeśli nie są panie zainteresowane oferowaną wam pracą na skutek restrukturyzacji zakładu to ja bardzo chętnie podejmę się tej pracy, mimo że mam tytuł magistra inżyniera jestem po pięcioletnich studiach dziennych kilkuletnie doświadczenie jako nauczyciel oraz inne na stanowiskach umysłowych. wykształcenie i doświadczenie to niestety dziś nie wszystko trzeba mieć trochę pokory biorąc pod uwagę sytuację panującą na podkarpackim rynku pracy.
@ Cichoń
dnia 09.02.2013, 21:53
Ocena
komentarza:
6
Po raz kolejny słyszę o pokorze i cholera, szlag mnie trafia.
10 lat temu Pektowin złamał prawo zwalniając mnie, wg Ciebie pokora pomogła mi wygrać w sądzie?? Tobie się wydaje że jak się jest pracodawcą to tylko ma się prawa i nie ma sie obowiązków wobec pracowników??? I na dodatek wszystko co się zrobi jako pracodawca jest zgodne z prawem? A przypomnę, że w ostatnich 10 latach Pektowin przegrał sporo spraw w Sądzie Pracy i poniósł tego konsekwencje finansowe i nie tylko...
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 22:18
Ocena
komentarza:
-1
Nie potrafię zrozumieć postępowania ludzi, którzy już przez pracodawcę raz zostali źle potraktowani i musieli swoich praw dochodzić w Sądzie Pracy, sami podają informację o tym że wiele takich przypadków ze strony tego samego pracodawcy było, są wykształceni, mają doświadczenie i dalej trwają w tym samym. Jak można samemu z własnej woli, będąc nad przepaścią trzymać się pękającej liny ??? Kilka lat temu zaczęła się "równia pochyła" a ludzie kurczowo trzymają się i czekają na proces sądowy. A słyszałem gdzieś, że w Polsce przemiany gospodarcze zaczęły się w 1989r no ale chyba nie w Jaśle, nie w Pektowinie i nie w umysłach tych ludzi. Ratunku !!! Gdzie ja żyję w Polsce czy jeszcze w PRL-u ( a doskonale pamiętam pracę w tamtych czasach) ??? Sadząc po niektórych wypowiedziach to do przemian jeszcze daleko, jeszcze kilka spraw sadowych przynajmniej :((
@ realista
dnia 09.02.2013, 22:27
Ocena
komentarza:
-8
Pani Cichoń! Proszę nie dyskutować z [...] : sprowadzi Panią do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 22:34
Ocena
komentarza:
6
@realista- jeśli nazwanie kogoś [...] jest tym, co uważasz za argument to gratuluję umiejętności przekonywania do swych racji. Ja ze swoim poziomem (możesz go nazywać jak chcesz) nie rozwiązywałem nigdy swoich problemów na forum publicznym i nie ośmieszałem się swoją niekompetencją , pogrążając się z wypowiedzi na wypowiedź!
@ realista
dnia 09.02.2013, 23:11
Ocena
komentarza:
-5
fizyczny - gdybym ja był na miejscu Pani Cichoń i Pani Rączki podjąłbym wobec ciebie kroki prawne (prawnik Solidarności z Krosna powie jak to zrobic) i za parę tygodni czy miesięcy, by się okazało, kto sie kryje pod twoim nickiem...
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 23:27
Ocena
komentarza:
5
@realista - ty chyba żyjesz w nierealnym świecie. Wyraziłem w komentarzach opinię pod artykułem który publicznie opisał pewne sytuacje i nie obraziłem w nich nikogo. Ty wydaje mi się zauważyłeś w postach, że sprawy sądowe mogą być sposobem na życie - ale moim zdaniem, dużo lepszym jest solidna praca, doceniona przez innych. W przeciwieństwie do Ciebie nie nazwałem nikogo idiotą ani nie użyłem innych tego typu określeń. Gdybym tak podchodził do sprawy jak ty, to też powinienem straszyć ciebie prawnikiem ? Nie ośmieszaj się. Czyżby merytoryczne podejście do sytuacji i rzeczowa dyskusja była w komentarzach zabroniona ? Jedynymi postami, które mają racje bytu są wyzwiska i epitety np. takie jak ty używasz? Wydaje mi się że twój nick "realista" nie pasuje do ciebie . Ale to jest moje subiektywne odczucie i z góry przepraszam jeśli cię uraziłem z obawy przed procesem sądowym. :))
@ realista
dnia 09.02.2013, 23:36
Ocena
komentarza:
-2
Więc skoro nie podważałeś niczyich kwalifikacji zawodowych, nikogo nie obrażałeś, nie sugerowałeś działania na szkodę "Pektowinu" - nie musisz się bać. Bo przecież tego nie robiłeś, prawda?
@ fizyczny
dnia 09.02.2013, 23:52
Ocena
komentarza:
3
@realista- przeczytaj moje posty ze zrozumieniem a potem się do nich odnoś. Ciebie za propozycje zmiany nicka przeprosiłem w obawie przed pozwem i zrobiłem to publicznie, więc chyba przeprosiny przyjmiesz, mam nadzieję :) A Panie, pracownice Pektowinu , Pan z ZZ ,wypowiadający się w swoich postach wzięli udział w dyskusji internetowej pod zamieszczonym artykułem więc wymienić poglądy na temat tej sprawy można (oczywiście bez używania epitetów takich np. jak twoje - ale ja już o tym zapomniałem) bo takie są prawa internetu do swobody wyrażania swoich poglądów na temat spraw i tematów podanych do dyskusji. Gdyby takiej możliwości nie było, możliwość komentarzy byłaby wyłączona. Podważać kwalifikacje zawodowe itp. rzeczy o których piszesz może ewentualnie Pracodawca a komentujący artykuł wyraża soją opinie na temat w nim zawarty. Takie są "realia" - @realisto :)
@ groby
dnia 10.02.2013, 11:04
Ocena
komentarza:
1
pokora przed obcym kapitalista to niewolnictwo panie m...e i i...e
@ olo
dnia 09.02.2013, 22:24
Ocena
komentarza:
5
ale jak ten zakład jest taki zły i taki niedobry i nieuczciwy to po co taki dobry fachowiec jak ... tkwi ciągle w tym niedobrym źle zarządzanym zakładzie coś tu nie rozumiem coś z Wami jest nie tak źle źle i ciągle źle ale trzymacie się jak rzep ...
@ QQ
dnia 09.02.2013, 23:46
Ocena
komentarza:
21
Tyle lat "przychodziło się do pracy" ...aż tu nagle "ktoś" każe "pracować"...to naprawdę szok...ludzie wyedukowani... nawet z kursem obsługi kalkulatora niejednokrotnie, zostali tak potraktowani...skandal...
@ mw
dnia 10.02.2013, 11:10
Ocena
komentarza:
2
...ludzie te kobiety tylko bronią swoich praw...po co ten CAŁY Kodeks Pracy skoro pracodawca i tak może zrobić z pracownikiem co che!!!...jednym słowem burdel...
@ i
dnia 10.02.2013, 11:19
Ocena
komentarza:
1
[...]
@ Mistrzu
dnia 10.02.2013, 12:12
Ocena
komentarza:
15
Najbardziej brakuje mi Ketchupu "Pektowin" bo był naprawde bardzo smaczny i w przystepnej cenie, niestety juz go nie produkują :( wszystko co dobre Polskie jest likwidowane...
@ hik
dnia 10.02.2013, 14:14
Ocena
komentarza:
4
skoro te panie bronią swoich praw to niech to robią w sądzie a nie tu
@ PIOTR
dnia 10.02.2013, 14:38
Ocena
komentarza:
9
Pektowin to już niebyt zapracowany przez związkowców z jego liderem Gondkiem na czele, przy czynnym udziale pracowników, i obojętności zarządzających firmą ludzi...Ta firma powinna kwitnąć przy zachowaniu zasad gospodarki rynkowej,Padła bo działała w skansenowej polityce PGR-owskiej,gdzie wszystko się należało,a niekiedy pracowało...Zresztą takie podejście do sprawy jest powszechne w Jaśle.Stąd zdechły już wszystkie firmy ,które były źródłem dochodu Jaślan.Zostały się urzędy kościoły.,szczypta handlu tym co do jedzenia ,i zakłady pogrzebowe...Jasło staje się krainą rekreacji,emigracji,bez żadnych atrakcji. A wykształceni udowodnili jak nimi są w rzeczywistości. Pozostaje albo kosić trawę,albo zatrzasnąć bramę historii.Amen
@ dyziu
dnia 10.02.2013, 16:19
Ocena
komentarza:
2
Po reklamie jaką zafundował tym Paniom- Pan Gondek{ widać po ocenach jego komentarzy- że coś tu nie halo },trudno będzie znaleźć pracę- czasem nie warto ufać komuś w 100%...
@ niezalezny obserwator medialny
dnia 10.02.2013, 16:44
Ocena
komentarza:
-3
Na twoim miejscu dyziu zaczalbym zwracac uwage na slowa, bo popatrz co tu pisza:

http://www.solidarnosc-pektowin.pl/forum/komentarze-na-forach-th38.html

Swoja droga, gdybym byl na ich miejscu to z paroma osoobami bym sie w sadzie spotkal,
@ kjkas
dnia 11.02.2013, 18:36
Ocena
komentarza:
2
niezalezny obserwatorze, niestety nic nie da się z tym zrobić ton wypowiedzi na wszystkich forach niestety pozostaje taki sam, pozbawienie anonimowości mogłoby moim zdaniem przynieść odwrotny do zamierzonego skutek, nie staram sie nikogo bronic w calej tej sprawie jestem raczej w opozycji do opisywanej grupy, ale do sedna, tę konfrontacje opisywani pracownicy Naturexu przegrali i to z kretesem!!! niestety obawiam sie ze sami sie do tego przyczynili zaogniając sprawe niektórymi swoimi zbyt emocjonalnymi odniesieniami do komentarzy na forum, obawiam się że takie działanie jak opisali na zwiazkowym forum mogłoby przynieść im kolejną bardzo cieżką porażke, nie wiem czy nie powinni na chwile uspokoić emocje chwili odczekać i na chłodno wszystko przekalkulować bo jeśli przyszłoby im jednak do szukania nowej pracy to każde z podejmowanych przez nich działan może to znaczne utrudnić, nawet jeśli by doszło do procesu to uzyskać mogą jedynie przeprosiny, ale przegrają więcej zamykając sobie kolejne drzwi. Nie jestem pewien czy palenie za sobą mostów w tej sytuacji jest rozsądne... sądzę że w tej bitwie mogliby dużo więcej stracić aniżeli zyskać. To już pozostawiam pod rozwagę samym zainteresowanym
@ bachus
dnia 11.02.2013, 19:13
Ocena
komentarza:
3
Mam inne zdanie od ciebie! Uważam, ze powinni zrobic wszystko, by ci,ktorzy odbierali im honor, dume,umiejetnosci zawodowe staneli przed sadem i za to odpowiedzieli! Bo inaczej sie okazę, ze można sr...c czlowiekowi po glowie a on powinien z pokora przyjacrazy! i moze dzieki temu ktos się nauczy, że obrażanie kogolowiek,kto nie jest anonimowy, ani nie jest osobą publiczna jest ryzykowne!
@ kjkas
dnia 11.02.2013, 19:29
Ocena
komentarza:
-1
bachus ja pisze nie dlatego zeby usprawiedliwić czyjeś chamstwo, tylko chodzi mi w tym wszystkim już tylko o finalny wynik takich działań, niechce żeby ktoś odebrał to obraźliwie Ci Państwo nie są już najmłodszą kadrą ani też pilnie poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy, chodzi o to ile ostatecznie mogą stracić, podejrzewam że jeśli mieliby pozostać czy dzisiejszych obowiązkach to bedzie to dla nich na tyle niezadowalające zajęcie że prędzej czy później bedą chcieli czegoś nowego, a ta cała sytuacji nie wroży im samym dobrej opinii, to nie jest rozprawa na temat obrażenia kogoś na forum internetowym (chociaż w taką się przeradza) tylko działanie mające na celu przywrócenie dawnych stanowisk bo na chwile obecną wydaje mi się nie możliwe lub polepszenie warunkow pracy na temat czego twierdze tak samo. Jeśli przyszłoby Im do szukania nowego zajęcia to z każdym dnie tej dyskusji w takim tonie jak ma to miejsce obecnie zamykają sobie kolejne drzwi. Mi również by się nie podobało jakby na mój temat zamiast krytycznej dyskusji bo zdania zawsze są różne było obrzucanie g*wnem to byłbym na pewno niesamowicie wku**iony, ale ich życie nie kończy się wraz z zakończeniem walki z internautami gdzie nic prócz przeprosin nie uzyskają a co dalej??? Życie niestety weryfikuje takie sytuacji i radośnie kopie nas po tyłkach, trzeba sobie z tym poradzić, ale każde takie działania o jakich Ci Państwo wspominają oddalają ich od tej możliwości, niestety taka jest rzeczywistość, może czasem warto odpuścić dla lepszego finału, co do tonu na forach cham pozostanie chamem tylko może na suma sumarum narobić przy tym większej biedy niż można byłoby się spodziewać
@ niezalezny obserwator medialny
dnia 11.02.2013, 19:51
Ocena
komentarza:
2
Uważasz, że wpierw można kogoś, kogo nazwisko i twarz są znane zwyzywać i oskarżyć o wszystko co najgorsze, a potem powiedzieć: nic się nie stało? Cała "wina" tych ludzi polega na tym, ze uważają, że powinno się przestrzegać prawa pracy a wy (ty też!) urządziliście sobiue na nich nagonkę! powtórzę: NAGONKE! A teraz smiesz komus sugerować, że powinni milczec, bo na co im to,bo ich ewentualni nowi pracodawcy, i.t.p.? A cham na drugi raz się zastanowi czy warto byłoby cyć chamem!
@ kjkas
dnia 11.02.2013, 20:06
Ocena
komentarza:
3
oczywiście że masz racje nikogo nie wolno bezpodstawnie obrażać, ja nie jestem uczestnikiem żadnej nagonki i nie przekonuje nikogo co swojego zdania mówie tylko o możliwych scenariuszach z mojego pkt widzenia, nie można pozwalać siebie obrażać ale trzeba brać pod uwagę przyszłość taki jest mój pkt widzenia, przykro mi że wkłada się mnie do jednego wora ze wszystkimi ale widocznie taki urok ze jak sie nie wypowiesz tak bedzie źle
@ l.
dnia 11.02.2013, 20:55
Ocena
komentarza:
4
Panie "niezależny obserwator" - zamiast czepiać się ludzi i pisać "nagonka" niech Pan przeczyta tytuł.Bo coś tą "nagonkę" chyba sprowokowało.Oczywiście ludziom grozi się pozwami,a kogoś kto dał taki tytuł i źle opisał sprawę zostawia się w spokoju ? Powtórzę raz jeszcze - za komentowanie na podstawie wypowiedzi innych osób i wysuwane na tej podstawie podejrzenia nieprawidłowości - przepraszam.Przepraszam - choć to były jak w wypadku kjkas "możliwe scenariusze" a nie stwierdzenia...

Ale ja Proszę Pana mimo wszystko czuję się urażony artykułem którego treść sugeruje,że ludzi z wyższym wykształceniem w Jaśle i jego okolicach ktoś dzieli na tych równych którzy mają siedzieć cicho i brać taką pracę jaką dostaną i na tych "równiejszych" których to nie obowiązuje.I wiele osób tak samo. I o TO się wszyscy niesamowicie wkur*** bo oto pracę jak ten chleb powszedni potrzebną której oni nie mogą dostać ktoś odrzuca - jak tytuł sugeruje nie z ważnych przyczyn ale z kaprysu (co okazuje się potem nieprawdą).Pojmuje Pan ?

Tu nic nie było jasno napisane,że ludzie przed emeryturą i należący do związku co jest złamaniem prawa, że w istocie dział marketingu nie odpowiadał od razu za rzeczy kluczowe dla marketingu Pektowinu które spowodowały problemy które tak nastawiły przeciw nim niektórych (byłych?) pracowników którzy pojechali za daleko z krytyką.

Ile razy Państwu trzeba będzie powtarzać na otrzeźwienie,że ten artykuł jest kompletnie zły,że nie oddaje istoty sprawy i podjudza do konfliktu swoim tytułem ? Ale nie.Lepiej się nawzajem obrażać i straszyć prokuraturą i ujawnianiem danych osobowych (to 2 to jest NIELEGALNE i nawet przestępcy przysługuje od takiego czegoś skarga do prokuratora) zamiast przeczytać artykuł i pomyśleć nad nim.Niepraważ ? Ależ pozwijcie wszystkich oprócz autorki artykułu i jego tytułu oraz osoby która w Solidarności olała autoryzację tego artykułu przeinaczającego sytuację. Proszę mi wcześniej odpowiedzieć na jedno pytanie:

Waszym celem jest zamknięcie osób które są przeciw jakimkolwiek "układom" i nierównemu traktowaniu ludzi co nie powinno mieć miejsca w demokratycznym państwie prawa - pod pozorem oszczerstwa, czy raczej obrona pracowników zgodnie z prawem związkowym ?

Bo jak mamy być internowani to trzeba szykować piżamy i pasty do zębów...
Lub przyjąć ostatnie namaszczenie i się po chrześcijańsku wyspowiadać...
@ niezalezny obserwator medialny
dnia 11.02.2013, 21:05
Ocena
komentarza:
2
To dlatego, ze pani ilona dała taki a nie inny tytuł należało spostponować ludzi, których nie znasz? Nale3zalo ich skopac, zgnoic? bo oni nie chca pracować jako sprzataczki a tybys chciał? Bo ich chroni prawo a ciebie nie? Dlatego nalezalo ich tak potarktować? Naprawdę tak uważasz?
@ l.
dnia 11.02.2013, 21:19
Ocena
komentarza:
1
Po pierwsze: Ja już za niektóre rzeczy przepraszałem.Co do "[...]enia" to jest za wielkie słowo. Osoby które były by niekompetentne i roszczeniowe należało skrytykować niezależnie od tego kim są.Sam miałem kilka razy w życiu (w tym ostatnio zanim wylądowałem na bezrobociu rzucając wszystko w diabły) kłopoty z osobą nazwijmy to braki kompetencyjne z których nie zdałem w sobie w porę sprawy (chodziło np. o za dużo obiecywania),stąd tego nie wybaczam.Po prostu.

Natomiast dopiero na podstawie wypowiedzi tych Pań i szefa związku (trzeba było ciągnąć za język,a niektórzy wręcz obrażali i oskarżali o niekompetencje)
wyszło trochę prawdy,w świetle której ta krytyka okazała się błędem.I za to już przeprosiłem.Czy to jest to takie trudne ? I prawo chroni ich ze względu na okoliczności co wszystko usprawiedliwia.Gdyby natomiast państwo chroniło tylko NIEKTÓRE osoby bez względu na okoliczności (a właśnie rzecz w tym,że za nic nie wyjaśniono porządnie w artykule OKOLICZNOŚCI !) a inne nie - to nie sposób tego nazywać demokracją czy prawem nie sądzie Pan ? I stąd te pytanie o internowanie.Bo albo artykuł jest zły,albo 7.2.2013 w Polsce nastał feudalizm.
W tym 2 wypadku dość szybko doszło do 1 buntu chłopskiego.
@ l.
dnia 11.02.2013, 21:23
Ocena
komentarza:
0
Przepraszam.Mała korekta [...] osobą MAJĄCA nazwijmy to braki kompetencyjne [...]
@ niezalezny obserwator medialny
dnia 11.02.2013, 21:31
Ocena
komentarza:
2
Pektowin nie dokonywal oceny działu Marjketingu tylko go zliwkidowal, bo zmienil strukture i nie bedzie prowadzil handlu detalicznego. Zadna z tych osob nie chce wracac do tego dzialu, ale skoro podlegsja ochronie to nalezy to prawo respektowac.prawda? nie sadzę, ze praca sprzątacvzki jest marzeniem każdego człowieka, który skoncxzyl studia. Bo chyba nie po to ktos sie uczył i wydawł kasę, by zarabiać na życie zamiatniem? Państwo chroni pracę niektórych osób, kobiet w ciązy, posłów, radnych, dzialaczy zwiazkow zawodowych, czlonków narodowych sil rezerwy, osob w wieku przedemerytalnym,bo widocznie uwaza, że jest to potrzebne. I dlaczego korztystanie z tego prawa rodzi taką nienawiśc?
@ l.
dnia 11.02.2013, 22:00
Ocena
komentarza:
1
Nie korzystanie z prawa rodzi nienawiść. Nienawiść rodzi artykuł który stwarza wrażenie,że parafrazując Orwella w "Folwarku Zwierzęcym":

Wszyscy wykształceni są równi ale niektórzy są równiejsi.

Pan jest przecież inteligentny człowiek,Pan się zastanów czy artykuł w którym przedstawiono tylko roszczenia,bez wymienienia praw które je uwierzytelniają nie stawia osób opisanych w artykule na pozycji "równiejszych".I czy to nie budzi złości i nienawiści.Ponieważ w naszym społeczeństwie wiele osób cierpi przez faktyczne braki równości pomimo jej deklarytywnego istnienia.
Artykuł NIE WYMIENIA Z JAKIEGO to PRAWA CHCĄ SKORZYSTAĆ pisze że im się NALEŻY i POMIJA DLACZEGO się należy.

Pan przeczyta mój najstarszy post,jest tam takie zdanie: "[...] Nie one jedne mają wyższe wykształcenie w tym powiecie czy województwie. Ono do niczego nie uprawnia samo w sobie.Jeśli się mylę podajcie konkretne przepisy,chętnie skorzystam. [...]". Takie było wrażenie,potem doszli ludzie którzy nie widzieli efektów działania marketingu (bo jak później napisała pani Rączka - dział zajmował się raczej pozyskiwaniem dostawców jak czymś co powszechnie jest uważane za marketing) jeszcze bardziej się rozzłościli bo pewnie stracili pracę i znaleźli osoby które na podstawie słowa marketing mogli obwinić. To ostatni mój post,nie będę tego już tłumaczył.A co do tego co kto chce - ja chciał bym dostać milion euro po studiach.Ale ponieważ prawo mi tego nie umożliwia tak jak Paniom prawo umożliwia jednak zostanie w zakładzie - life is brutal...

I jeszcze raz PRZEPRASZAM,że brałem udział w tej hucpie dziennikarskiej która posłużyła napiętnowaniu ludzi korzystających z ich praw,a dodatkowo w gruncie rzeczy z tego co mówią NIE ODPOWIADAJĄCYCH za problemy ich zakładu.
@ niezalezny obserwator medialny
dnia 11.02.2013, 22:37
Ocena
komentarza:
3
Szeregoway pracownik rzadko odpowuiada za strategię firmy.Niestety, bardzo czesto odpowiada za to,ze np. firma miala nieudolnego jednego czy drugiego dyrektora, ktorzy nie mieli pomyslu. ciese sie, ze doszlismy do prozumienia. bo można się rożnic ale warto sie roznic mądrze.
@ kjkas
dnia 11.02.2013, 23:15
Ocena
komentarza:
2
Muszę przyznać Wam drodzy przedmówcy, że w tej całej rynsztokowej kłótni jaka miała tutaj miejsce Wasze ostatnie wypowiedzi bardzo mnie ucieszyły, żywię nadzieję że bedą one wzorem dla innych, aby pójść po rozum do głowy co w tym przypadku znaczy zachować kulturę wypowiedzi, za to dziękuję. O jednym proszę pamiętajmy że tyle ilu ludzi jest na świecie tyle jest różnych spojrzeń na sprawę w jednej sprawie stajemy po jednej stronie barykady w innych po przeciwnej, bo gdyby wszyscy mieli ten sam tok rozumowania sporów by nie było, tak samo nie możemy ganić nikogo za to że ma swoje poglądy i chce je wyrażać tak samo nie powinniśmy straszyć odpowiedzialnością bo to już swoiste zamykanie ust oponentom, oczywiście sposób w jaki się to dzieje podlega już pewnym regułą choćby kultury osobistej. To dobrze że się różnimy bylebyśmy się różnili mądrze jak pisał mój przedmówca
@ fizyczny
dnia 11.02.2013, 23:55
Ocena
komentarza:
0
Moim skromnym zdaniem nie można całej dyskusji określić mianem rynsztokowej kłótni. Przecież wiele postów było swoistą polemiką z niejasno przedstawionym problem rozwiązywania indywidualnych sporów Pracowników z Pracodawcą, które powinno mieć miejsce (co zresztą ja i wielu innych komentujących napisało) tylko między zainteresowanymi ewentualnie instytucji do tego upoważnionej, czyli Sądzie Pracy. Nie rozumiem dlaczego indywidualny problem kilku osób staje się przedstawieniem medialnym ukazanym w sposób budzący wiele niedomówień i wątpliwości oraz wywołującym niepotrzebne emocje. Nie rozumiem też niepotrzebnego "jątrzenia" swoimi komentarzami osób będących stroną sporu Pracownik-Pracodawca, co spowodowało dodatkowe wprowadzenie niewłaściwej atmosfery wokół artykułu. Udział w dyskusji wzięli tylko komentujący oraz Pracownicy, nie wypowiedział się nikt z kręgu Pracodawcy pewnie czekając na wyrok Sądu, bo taki tok powinna mieć według mnie ta sprawa. Spór kilku osób z Pracodawcą o zaproponowane przeniesienie na niezadowalające Pracowników stanowisko w firmie nie jest według mnie problemem całego lokalnego środowiska i nie powinien być "nagłaśniany" ponieważ w obecnej sytuacji gospodarczej i społecznej jest tylko powodem do nieporozumień i wzajemnych pretensji. Ktoś taki problem wywołał a chyba nikomu dobrze się nie przysłuży, niestety.
@ gumis
dnia 10.02.2013, 16:38
Ocena
komentarza:
1
wy to sie cieszcie ze macie taka robote a sprzatanie to co zle ala tumokow,pani zbiura jak jej niepasuje na kuronia bezrobotnych jest dosc na to miejsce
@ sol
dnia 10.02.2013, 17:50
Ocena
komentarza:
9
Oj Panowie i szanowano redakcjo związkowej strony coś macie krótką pamięć koś już chciał Wam robić sprawę w sądzie za komentarze, pamiętacie? Ktoś kto się decyduje na upublicznienie swojego wizerunku ba sam podaje się z imienia i nazwiska, powołuje się na działalność publiczną musi się liczyć z krytyką i nie tylko pochlebnymi opiniami. Zdecydowaliście się na dużą akcję medialną bo liczyliście się na pozytywny odbiór ale jak widać z komentarzy stało się inaczej. Spójrzcie na to bez emocji niestety odbiór medialny przegraliście, ciekaw jestem tylko jak to odbierze i oceni właściciel Pektowinu Firma "Naturex" której wizerunek wydaje się, że trochę ucierpiał ale powiedzmy sobie jasno gdyby nie Francuzi Pektowin pewnie podzieliłby losy innych jasielskich firm. Panie G. krytykujesz kogoś więc mogą skrytykować i Ciebie. Musicie się z tym pogodzić medialnie nie wypadło to dobrze
@ lowca durniow
dnia 10.02.2013, 19:11
Ocena
komentarza:
-4
Przegiales gosciu i to totalnuie! Jak dzik w sosne! Strona powstala w 2010 roku a sprawa o ktorej piszesz dotyczyla sporu zbiorowego z 2009 roku - rozumiesz? F. Bosak wscikly na komentarze na jsslo4u chcial zrobic sprawe w sadzie ale iodpuscil! a ty oskarzyles Gondka i Cichoniowa ze to oni piswali te komentarze na franka! masz dowody? Bo jak n ie to zacznij zbierac pienuiadze na kare!
@ fizyczny
dnia 10.02.2013, 19:28
Ocena
komentarza:
5
O widzę że @lowca durniow przyszedł z pomocą @PiS-manowi, piszą z jednego komputera o identyfikatorze HJh1B7FHMNyr i "zakuci w anonimowość" wyżywają się przed nim. Ciężko będzie później zidentyfikować który z nich pisał konkretny komentarz :)))
@ gieniu
dnia 10.02.2013, 18:49
Ocena
komentarza:
3
tylko baryłka te panie to sprzedawały , najlepszy produkt pektowinu, najlepiej kładzie na glebę
@ gggg
dnia 10.02.2013, 18:54
Ocena
komentarza:
1
trudno takie czasy niech sie ciesza ze maja prace bo na ich miejsce byloby z 1000 chetnych a jak sa naprawde wysokiej klasy specjalistami to powinni bez problemu inna prace znalezc takie sa realia ot co
@ l.
dnia 10.02.2013, 19:19
Ocena
komentarza:
3
W związku z możliwością błędnej oceny publicznej osób opisanych w artykule składam oficjalne przeprosiny za wszelkie opinie dotyczące kompetencji wynikające z braku informacji o realnych obowiązkach pracownic działu Marketingu Pektowin Jasło i bazowaniu na oficjalnych wymaganiach z innych firm które mogły być niezgodne ze stanem faktycznym ze względu na różnice obowiązków oraz za oceny indywidualnych osób wynikające z opinii które mogą być oszczerstwem, czego nie byłem w stanie jednoznacznie ustalić.

Jednocześnie oznajmiam,że przyczyną tego stanu rzeczy z mojej strony jest postępowanie osoby która napisała artykuł i zaniedbania weryfikacji i autoryzacji artykułu przez centralę związkową,który ze względu na mało precyzyjne przedstawienie sprawy nie przedstawia jej stanu faktycznego,co może prowokować nawet do popełnienia czynu zabronionego przez niektóre osoby.Jeśli padłem ofiarą oszustwa prasowego i oszczerstw nie chcę mieć z tym nic wspólnego.

Jednocześnie zwracam uwagę,iż również niektóre osoby popierające zwalniane osoby a być może wykazały się brakiem kultury,a jedna osoba (choć najprawdopodobniej nie związana z Pektowin Jasło) bezpośrednio obraziła i mnie. Również tytuł artykułu sugeruje treści obraźliwe dla osób posiadających wyższe wykształcenie i sugeruje brak elementarnej równości wobec prawa i nierówne traktowanie obywateli.Osoby wobec których użyto wulgaryzmów również mają prawo wystąpić z kontrpozwami. Sugeruję jednak się uspokoić po obu stronach,ten artykuł zdjąć i napisać inny wyjaśniający o co chodzi,jakie były rzeczywiste obowiązki pracownic wymienionego działu itd. - albo nie pisać już nic.I tyle.

Jednocześnie jak ktoś mimo tego będzie chciał mnie wpakować do więzienia za wnioski z wypowiedzi innych osób- a proszę bardzo.Poza odrzuceniem przez rodzinę i może tym że ktoś mnie uderzy ileś razy chyba niewiele stracę.Własnych pieniędzy nie mam,spokoju nie mam, przyszłość - diabli wiedzą czy jakąkolwiek mam... Poza homoseksualistami w celi odsiadka na koszt podatnika nie jest tu specjalnie odstraszającą perspektywą,przynajmniej człowiek przestał by się zamartwiać o jutro i wiedział by,że po wyjściu na pewno innej rozwojowej kariery jak pospolity bandzior już nie zrobi,bo na razie wciąż próbuję uczciwie szukać pracy i to jest cięższy kawałek chleba. Nie wierzycie ?
http://www.wprost.pl/ar/382564/Wiezniowie-maja-lepiej-niz-pacjenci/
@ sol
dnia 10.02.2013, 19:38
Ocena
komentarza:
3
lowco durniow o czym a raczej o kim Ty piszesz? Nie szargaj publicznie nazwiskami bo ktoś może sobie tego nie życzyć. Szukasz "durniów" to uważaj bo sam się złowisz, wpychasz w kogoś słowa których nie powiedział -cytat "a ty oskarzyles Gondka i Cichoniowa ze to oni piswali te komentarze na franka! masz dowody?" - gdzieś Ty to przeczytał? Masz problemy z czytaniem czy z czytaniem ze zrumienieniem?
@ lowca durniow
dnia 10.02.2013, 19:50
Ocena
komentarza:
-2
/.../Oj Panowie i szanowano redakcjo związkowej strony /.../

toniesz, czujesz to jak sie woda podnosi?
@ sol
dnia 10.02.2013, 19:59
Ocena
komentarza:
2
do fizycznego - a może byc jeszcze ciekawiej ...
@ sol
dnia 10.02.2013, 20:14
Ocena
komentarza:
4
lowco durniow w przeciwieństwie do Ciebie teraz już (dzięki fizyczny) wiem kim jesteś i nie strasz bo się z... niby poważny a zachowujesz się jak dzieciak który dorwał się do komputera i pisze w 5-ciu postaciach. Może chcesz kilka przykładów?
A nie sądź nikogo abyś sam nie był sądzony.
@ fizyczny
dnia 10.02.2013, 20:20
Ocena
komentarza:
4
@sol, widzę że i z Twojego komputera a7vYtraS7XYQ też jakiś @olo korzystał :( nie rozumiem po co to wszystko i po co to całe zamieszanie. Polecam wszystkim przeczytanie kilku artykułów dotyczących Pektowinu i Naturexu np. ten:
http://www.[...]/francuzi-chca-inwestowac-w-jasielskim-pektowinie/5026
a szczególnie skupić się nad tym co powiedział Prezydent Naturex-u Thierry Lambert to dużo wyjaśnia. Naturex pracował na swoją markę dwadzieścia lat, historia Pektowinu to wiele więcej lat. Naturex się rozwijał a Pektowin pozostał w miejscu.W gospodarce wolnorynkowej kto nie idzie do przodu ten się cofa. A Pektowin to nie tylko budynki, to także pracujący w nim ludzie. Myślę, że swój rozwój Naturex zawdzięcza pracującym w nim ludziom a Pektowin swoją historie swoim pracownikom. Biorąc pod uwagę czas rozwoju Naturexu przypadający na ostatnie dwudziestolecie to pokrywa się on z czasem przemian w naszej gospodarce. Niestety Pektowin ten czas "przespał". Nie wiem kto jest temu winien, czyżby ktoś z komentujących?
@ jasiu
dnia 10.02.2013, 20:39
Ocena
komentarza:
6
A po co sięgać tak daleko do Naturexu.Proszę popatrzyć na Vortumnus
@ student buraczany
dnia 10.02.2013, 21:24
Ocena
komentarza:
-1
fizyczny ja wiem kto jest temu winien! To ludzie pokroju p. Gondka ,takich Pań z marketingu i osób którzy mają ( mgr,lnż) rozwijam: można [...] robić i normalnie żyć. Takie jest motto przewodnie tych co się pracować nie chce.
@ fizyczny
dnia 10.02.2013, 21:51
Ocena
komentarza:
5
@student buraczany - ja mam do tej kwestii trochę inne podejście. Nie można postawić takiej tezy jednoznacznie. Jest wiele czynników mających wpływ na to co się w firmie dzieje i w jakim kierunku ona idzie. Trudno jednak za brak rozwoju w jednakowym stopniu obwiniać człowieka pracującego bezpośrednio na produkcji, przy sortowaniu ogórków czy skupie groszku lub jabłek. Są jednak takie Działy i Stanowiska w firmie, które maja ZNACZĄCY wpływ na końcowy wynik ekonomiczny i od nich w głównej mierze zależy, czy pracę będą mieć właśnie ci ludzie pracujący na stanowiskach produkcyjnych i pomocniczych. Wydaje mi się, że w Pektowinie tego zabrakło i niestety firma z wieloletnią tradycją przechodzi do historii. Ale myślę, że nie ma co robić z tego tragedii. Przecież to nie wina internautów, pracowników np. Nowego Stylu czy wspomnianego Vortumnusa, moja też nie i nie będę się tym martwił. Zawiedzeni pracownicy Pektowinu niech sobie dochodzą swoich racji w Sądzie ( wspominałem o tym już wcześniej) bo mają do tego prawo ale myślę, że to ich sprawa a niekoniecznie całego Jasła i okolicy. Je ze swej strony myślę, że jeśli byłyby wolne etaty w Naturexie to może warto byłoby starać się tam o pracę nawet zaczynając od stanowiska pracownika pomocniczego produkcji. Jeśli czyta te komentarze Ktoś z Zarządu Naturexu i planuje takie działanie to może napisze o tym. Może i ja złożyłbym swoje dokumenty aplikacyjne na jakieś stanowisko. Szczegółowo przedstawię swoją kandydaturę i podejmę się pracy na okres próbny do zweryfikowania swoich kompetencji. Jeśli po tym okresie okaże się, ze zatrudnienie mnie było decyzją nietrafną bez żadnych problemów kontrakt zostanie ze mną rozwiązany. Jest to uczciwa propozycja, oczywiście do zweryfikowania, w dobie wolnego rynku i zdrowej, wolnej konkurencji. Pozdrawiam Wszystkich poszukujących pracy oraz nowych wyzwań.
@ abgb
dnia 11.02.2013, 09:55
Ocena
komentarza:
0
oferty pracy Naturex w Polsce:
http://www.naturex.com/careers1/job-offers.html
adekwatny dla pracowników zlikwidowanego Działu Marketingu.

Może warto się zainteresować :)
@ fizyczny
dnia 11.02.2013, 10:09
Ocena
komentarza:
3
Niestety te oferty są napisane w języku angielskim :(
@ l.
dnia 11.02.2013, 11:16
Ocena
komentarza:
5
Panie Fizyczny.TO NIE JEST PROBLEM chyba,zresztą skoro ci Państwo grożą sądami ludziom to chyba w swoje kompetencje wierzą i to bardzo.A skoro są po studiach i mają to wyższe wykształcenie,to raczej nie wyobrażam sobie nieznajomości angielskiego na poziomie B2. Obecnie realnie choć A2 musi być. Problem jest raczej taki,że tylko 1 oferta jest w Polsce (Warszawa),a cała reszta dotyczy dalszych i bardziej odległych miejsc.A ci ludzie to nie są 20-latkowie
(o to chyba mnie nikt ewentualnie nie pozwie,ale jakby ktoś poczuł się obrażony to za to też przepraszam choć rzeczywistość jest jaka jest) i mają swoje rodziny więc raczej niechętnie myślą o przenosinach nawet jeśli mają dość pieniędzy.
Oprócz języka angielskiego wymagają również języka danego kraju itd - a np. Duński zbyt popularny nie jest.
@ fizyczny
dnia 11.02.2013, 13:35
Ocena
komentarza:
2
@L. - ja ten komentarz napisałem w odniesieniu do siebie i "swoich aspiracji" ale niestety po odwiedzeniu tego linku szybko "zostałem sprowadzony na ziemię". Z tego co zrozumiałem ( te nowe technologie, ten translator internetowy :) ) to w ofercie dotyczącej Polski wymogiem jest znajomość języka angielskiego ale poza tym: doświadczenie w branży (branże działania Naturexu), 3-4 letnie w relacjach i procesach B2B, umiejętności handlowe, komunikatywność, własne zaangażowanie, trzeba być dynamicznym oraz odpornym na stres oraz zorientowanym na sukces w kontaktach z klientem. Przede wszystkim jest wiele zadań, z realizacji których pewnie pracodawca będzie rozliczał :(. Zazdroszczę ludziom, którzy mieszczą się w kryteriach warunków postawionych przez oferenta ponieważ mają możliwość starania się o ciekawą i interesująca a zapewne i dobrze płatną pracę. No ale cóż, sam jestem sobie winny. Przecież nikt nie zabraniał mi aby rozwijać się w tym kierunku. Trudno, muszę się z tą sytuacją pogodzić i skupić się na tym co prostsze i łatwiejsze a zarazem możliwe do wykonania przeze mnie. Ale pocieszam się tym, ze jest jeszcze wielu w takiej sytuacji jak ja.
@ sol
dnia 10.02.2013, 20:36
Ocena
komentarza:
5
z tego komputera korzystam ja ale z przełącza więcej olo też. Masz rację tylko w Pektowinie ludzi coraz mniej a szczególniej jest mniej tych ludzi którym Pektowin zawdzięczał swoją markę a tak naprawdę ta marka znika tak jak znikły z rynku wyroby Pektowinu
@ fizyczny
dnia 10.02.2013, 20:49
Ocena
komentarza:
3
Polecam Wszystkim też odwiedzenie strony internetowej KZ NSZZ "Solidarność" w ZPOW Pektowin S.A. w Jaśle , a szczególnie link : http://www.solidarnosc-pektowin.pl/forum/czy-w-naszej-firmie-jest-lamane-prawo-pracy-th18.html
do forum dyskusyjnego. Jest to forum ogólnodostępne, nie wymagające logowania (mam nadzieję, ze dalej takie pozostanie) więc można zapoznać się z "różnymi" opiniami i tematami tam zamieszczanymi.
@ Wówczas
dnia 10.02.2013, 22:17
Ocena
komentarza:
-1
Byl Kamysz minister. PSl tydzień temu w Jaślę u Burmistrza na Foluszu, wvstarostwie u Liderów PsL , ominął Pektowin , bo Minister Bury były minister PSL współsprzedawal Pektowin.
Ale jest jeszcze Gowin minister PO , z Jasla koalicjant PSL od wyprzedaży, minister sprawiedliwosci , to idzcie po sprawiedliwość tam do niego ... A Gondek ... Zawsze zwalczalł Prawicé , kpił z ludzi którzy wiedzieli co się swięcci, i podobno gdzieś kandydował na radnego i miał nawet kilka głosów... Chyba
@ jasiu
dnia 11.02.2013, 07:14
Ocena
komentarza:
0
Rozumiem,że Prawica zagwarantuje rozwój Pektowinu
@ Na kogo głosować.
dnia 11.02.2013, 08:34
Ocena
komentarza:
1
Pani Europoseł Elżbieta Łukacijewska, Panie Posłanki i Panowie Posłowie Platformy Obywatelskiej.

Proszę o udzielenie informacji jakie działania podjęły jasielskie lub powiatowe struktury Platformy Obywatelskiej aby spróbować zaradzić tej trudnej sytuacji. Czy pochłonięty utrzymaniem własnego stołka Starosta Jasielski Adam Kmiecik jako gwiazdor jasielskiej PO interesował się tym tematem ? Czy inni działacze Platformy znaleźli czas aby pomóc ?
Głosowaliśmy na Was, jesteście u władzy - ale gdzie tak na prawdę Wy jesteście ?
@ student buraczany
dnia 11.02.2013, 17:33
Ocena
komentarza:
1
Oni wszyscy mieli, mają , i mieć będą Pektowin i inne zakłady głęboko[...] ,dla nich najważniejsza jest tylko kasa
@ i
dnia 11.02.2013, 10:40
Ocena
komentarza:
4
Naiwny jesteś...pytasz "gdzie tak naprawdę Wy jesteście" odpowiem Ci, są tam, gdzie pieniądze...duże pieniądze...dla niech "praca" to tak naprawde kończy się po wygranych wyborach, i zaczyna kilka miesięcy przzed nimi, co by nam namieszać w głowach, nakłamać, naobiecywać...i bez różnicy czy to po, pis, psl,palikot itp. wszyscy działają tak samo...
@ mmmm
dnia 11.02.2013, 17:56
Ocena
komentarza:
-1
[...]
@ hp
dnia 11.02.2013, 18:46
Ocena
komentarza:
3
Brawo jesteście odważne dziewczyny inni nie potrafiły się nic odezwać ani nie potrafią do tej pory. Takich ludzi nam potrzeba w każdej firmie i ogólnie w Polsce.Szkoda że tacy ludzie nie wysuwają się na czoło w życiu społecznym,państwowym lecz przeważnie kombinatorzy,gracze,oszuści.Nawet w kulturze zbyt duże znaczenie ma ohyda,fałsz,zło,niesprawiedliwość. Nie ma uczciwości między firmą a pracownikami,między rządem a społeczeństwem,jasności i przejrzystości w prawodawstwie i administracji,poszanowania praw przeciwników politycznych,ochrony praw ludzi opluwanych i oskarżanych,nienależących do orientacji rządzącego.W niektórych dziedzinach brakuje ładu,mądrości,miłości ludzkiej.Nie ma czystych metod zdobywania i wykonywania władzy.Dlatego nie martwcie się już niedługo wybory,startujcie u mnie macie x.Tam jest wasze miejsce ,myślę że już niedługo wysprzątacie z Pektowinu fałsz,zło,niesprawiedliwośc.
@ ona
dnia 12.02.2013, 03:21
Ocena
komentarza:
2
brawo dziewczyny brawo !!!
to jest to!!!
@ marek
dnia 12.02.2013, 09:47
Ocena
komentarza:
-3
A ja też przepraszam, bo mam czwórkę dzieci na wykarmieniu, a perspektywa - iż mogę iść do paki mnie przeraża - jeszcze raz NAJMOCNIEJ PRZEPRASZAM - Tych którzy poczuli się obrażeni moimi postami...
@ l.
dnia 12.02.2013, 21:16
Ocena
komentarza:
-3
Miejmy nadzieję,że ci ludzie zwłaszcza Pan Gondek to Panu darują. Ja ze swojej strony przeprosiny kierowałem zarówno do niego (przynajmniej za przyjęcie założenia że jako związkowiec nic nie robi albo olewa pracowników bo na to jednak dowodów nie mamy),jak i do Pani Rączki,Cichoń i innych osób z feralnego działu, ale to małe piwo w porównaniu z wynaturzeniami które Pan napisał,bo są zbyt osobiste.
Więc tacy jak Pan którzy wystawiali jakieś osobiste kwestie niech podadzą tym ludziom w świecie rzeczywistym rękę,przeproszą i niech wszyscy (po pracy) pójdą na piwo - bo coś czuję że to animozję dawnych kolegów i koleżanek :)

Cała reszta która nie wysuwała jakichś argumentów może będzie mieć spokój,gdyż sytuacja podejrzenia zaistnienia jakiejś dyskryminacji na lokalnym rynku pracy (co zresztą jeśli Jasło4u miało by jakieś związki z instytucjami państwowymi a chyba ma skoro tyle ogłoszeń urzędowych jest jakąś dotacyjkę - można podciągnąć pod łamanie art 32 konstytucji,§ 2 i prawa UE pod względem np dostępu do zatrudnienia i była by niezła afera gdyby się to potwierdziło zamiast wyjaśnienia sprawy) oraz krytyka nacisków na niezawisły sąd, jak również rozmowa o podejrzeniach,to chyba jeszcze mieści się w ramach dozwolonej dyskusji o osobach publicznych (Tak! http://prawo.vagla.pl/node/9717 )) - przynajmniej jak długo to są podejrzenia a nie oskarżenia - być może mogło by być podciągnięte pod art 213 § 2 czyli: "Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu".Sprzeciw wobec nacisków,niejasnych sytuacji i możliwości dyskryminacji - nawet biernej - może się pod to kwalifikować a wtedy raczej zarzuty by oddalono. Więc nawet jak by ktoś zignorował przeprosiny to nie powinien ignorować faktu,że różnie z takim procesem może być - a pokrycie czasem kosztów procesu czy zmarnowanie czasu na pierduły przecież nie jest tego warte...

Tak więc ludzie - dajmy spokój,pienić niech się pieni wino w Pektowinie a nie my wszyscy.I życzę ostatecznie Paniom wygranej z Pracodawcą.Dobranoc.
@ irena
dnia 12.02.2013, 10:22
Ocena
komentarza:
1
PRACA NIE HANBI-nie oni pierwsi i nie ostatni-niech sie ciesza ze moga cos jeszcze robic w tym peiprzonym kraju . Jak by wyjechali za granice to by im do miotly,lopaty czy kielni tytul nie przeszkadzal
@ fizyczny
dnia 12.02.2013, 10:47
Ocena
komentarza:
-1
Odnośnie tego, że rozwój i powstawanie firm w naszym regionie i w samym Jaśle jest możliwy i wystarczy tylko trochę własnej inicjatywy może świadczyć pojawianie się nowych podmiotów gospodarczych w ostatnim czasie. Proszę sprawdzić ogólnie dostępne w internecie, publiczne dane nowo powstających firm. Jeden z przykładów znajdziecie Drodzy Państwo np. pd linkiem : http://www.infoveriti.pl/firma-krs/448373.html
Firma CG. Sp. z o.o. która niedawno została zarejestrowana w KRS a dokładnie w dniu 22.01.2012r , branża działalności tej firmy to min. przyprawy, produkcja przypraw czyli zbliżona do profilu w którym działał od lat Pektowin. Proszę wszystkich dyskutujących o wejście na link i sprawdzenie, bo narzekamy a tu najwidoczniej jeśli się chce to się może.
@ fizyczny
dnia 12.02.2013, 13:59
Ocena
komentarza:
-1
Chciałem jeszcze dodać, że Spółka CG. Sp. z o.o. zawarła umowę znacznie wcześniej, tj 15.10.2012r co można sprawdzić jako ogólnie dostępna informacja w internecie pod linkiem : http://www.imsig.pl/pozycja/2013/19/KRS/12067,C%26G_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
Sprawdzając dane zawarte w Dziale 3 Rubryka 1. Przedmiot działalności możemy dowiedzieć się , że Firma zaplanowała szeroko działalność produkcyjną i handlową. Myślę, że jest szansa dla jakiegoś grona osób na zatrudnienie. Pewnie zainteresowani będą nie tylko byli pracownicy Pektowinu ale i wielu innych bezrobotnych poszukujących pracy z naszego regionu. Obserwujmy działania Firmy bo w dzisiaj w trudnym okresie dla gospodarki rynkowej, gdzie ludzie są zwalniani, tracą swoje stanowiska pracy, przenoszeni są na stanowiska nie spełniające ich oczekiwań i ambicji zawodowych pojawienie się nowego podmiotu gospodarczego jest zawsze informacją budzącą dobre nadzieje. SPRAWDŹCIE i OBSERWUJCIE KONIECZNIE
@ marek
dnia 12.02.2013, 14:04
Ocena
komentarza:
2
Fizyczny- szacun dla Ciebie- za treść komentarzy{ bardzo mi przypadły do gustu}, a jeszcze większy Szacun za link, na cóż sprawa ... bez komentarza { boję się cokolwiek napisać z obawy przed sądem}--" sprawa się rypła" Aha przepraszam że tak na Ty{ bez formy grzecznościowej}...
@ fizyczny
dnia 12.02.2013, 14:10
Ocena
komentarza:
2
@marek - dlaczego się boisz ? Przecież pod artykułem dotyczącym łamania praw pracowników umieszczenie linku z informacją o założeniu Nowej Firmy w naszym rejonie nie jest chyba czymś, co zasługiwałby na obawianie się sądu. Przecież, miejmy nadzieje że nowe inicjatywy gospodarcze zastąpią te upadające i dadzą szanse na pracę dla zwykłych szarych ludzi, którzy czasami nie dali rady poradzić sobie z utratą pracy. Trzymajmy kciuki !!!
@ marek
dnia 12.02.2013, 14:28
Ocena
komentarza:
-1
Fizyczny- boję się swych komentarzy{ może dlatego iż " sprawę znam od kuchni"..- a i walnąć mógłbym Coś " Niestosownego"}- a i dzieciaki patrzą na moje ręce. Link mówi ...no może w przyszłości aplikuję na jakiś etat{ nie jestem wybredny- jestem zwykłym człekiem- mam przyziemne i zwykłe potrzeby i wymagania} .Pozdro dla Ciebie...
@ fizyczny
dnia 12.02.2013, 14:40
Ocena
komentarza:
-4
@marek- No jasne, przecież to co się podaje jako wiadomość do opinii publicznej powinno być zgodne z prawdą i stanem faktycznym, lepiej niczego nie palnąć. Trudno też powiedzieć jak faktycznie Ta nowo powstała Firma będzie działać. Ja mam nadzieję, że z dużym rozmachem. Przecież podpisując jeszcze w październiku umowę o zawarciu Spółki Udziałowcy chyba mieli konkretny biznes plan, myślę że zbadali odpowiednio rynek, postarali się wcześniej o kontakty do potencjalnych Kontrahentów i będą działać aktywnie. Wiesz przecież że w związku z trudną sytuacją na rynku pracy ewentualne powstanie nowego miejsca zatrudnienia będzie dla wielu bardzo interesujące. Myślę, że wielu byłoby chętnych na zatrudnienie na jakimkolwiek stanowisku aby tylko mieć pracę. Tak jak wspomniałem, obserwujmy i trzymajmy kciuki.
@ fizyczny
dnia 12.02.2013, 15:12
Ocena
komentarza:
-3
Przepraszam a pomyłkę w dacie rejestracji Firmy CG Sp. z o.o. w KRS, jest to dzień 22.01.2013r. Przepraszam za pomyłkę
@ jasiu
dnia 12.02.2013, 20:50
Ocena
komentarza:
-4
Z tym,że nie ma naukowego uzasadnienia,że trzymanie za kogoś,za coś kciuków kiedykolwiek poskutkowało.Jest to takie jałowe powiedzenie,nagminnie powtarzane przy wszystkich okazjach
@ PiS-man
dnia 07.12.2014, 19:18
Ocena
komentarza:
1
Fizyczny - i jak tam twoja walka z dziewczynami z Pektowinu? One sobie jakoś poradziły a ty dalej fizyczny :D
@ fizyczny
dnia 12.02.2013, 22:27
Ocena
komentarza:
-8
Na dobranoc chciałem dodać, że charakter normalnej dyskusji internautów pod zamieszczonym wyżej artykułem został wypaczony przez, moim zdaniem, celowe wpisy osoby korzystającej z komputera o identyfikatorze zbKQO013lIG2 i używającej następujących nicków :
@ Edmund Gondek
@ Mumio
@ realista
@ pracowni PEKTOWINU
Nie można być pewny, czy wpisy osoby używającej nicku @ Edmund Gondek dotyczy faktycznie Przewodniczącego Zakładowego Związku Zawodowego Solidarność przy ZPOW Pektowin. W takim wypadku, trzeba też mieć wątpliwość czy nicki @ Cichoń oraz
@ J.Rączka dotyczyły osób przedstawionych w artykule, czy też była to prowokacja. Mam nadzieję, że wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione. Ze swej strony dodam, że postaram się o wyjaśnienie i potwierdzenie kilku kwestii dotyczącej w/w dyskusji oraz umieszczanych postów i napiszę o tym w komentarzach. Uważam również, że sprawa która została poruszona w umieszczonym wyżej artykule warta jest dokładniejszego wyjaśnienia i zainteresowania mediów nie tylko lokalnych, wszak chodzi o dobro Pracownika i Osób publicznie podających swoje personalia. Myślę, że zarówno Przewodniczący Zakładowego Związku Zawodowego jak i wspomniani w artykule Pracownicy zgodzą się na dodatkowe pytania i wyjaśnienia również na forum innych mediów. Nie kwestionuję tu bezstronności portalu jaslo4u w przedstawieniu sprawy ani nie podważam niczyjego profesjonalizmu. Po wyjaśnieniu interesujących kwestii, których być może zabrakło w powyższym artykule opinia publiczna będzie miała dokładniejszy obraz sytuacji Pracowników oraz całego konfliktu i internauci nie będą umieszczać komentarzy, które są niezgodne ze stanem rzeczywistym.
@ ona
dnia 13.02.2013, 00:42
Ocena
komentarza:
1
Jestem pelna podziwu ...baby ach te baby... dziewczyny podziwiam trzymam kciuki jestem dumna z Was bo jestescie soba a biurowiec przestal oddychac a inni lepiej niech martwia sie o siebie nie o Was ja jestem spokojna...
@ jasiu
dnia 13.02.2013, 07:36
Ocena
komentarza:
-2
O następna,która liczy na kciuki
@ ona
dnia 23.02.2013, 18:59
Ocena
komentarza:
0
oj Jasiu Jasiu juz wiem dlaczego o tobie tyle kawalow jest niczym o Porazu
pozdrawiam...
@ fizyczny
dnia 13.02.2013, 12:32
Ocena
komentarza:
-8
Jako biorący udział w dyskusji pod powyższym artykułem oraz śledzący informacje w mediach dotyczące według Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Pektowin w Jaśle łamania prawa pracowników piszę kolejny post w celu wyjaśnienia wielu wątpliwości, które się nasuwają po informacjach medialnych przedstawiających prywatny spór grupy pracowników z pracodawcą. Opinia publiczna poznająca dane osobowe pracowników jeszcze przed wyrokiem Sadu Pracy, który to jest miejscem do rozstrzygania takich sporów, powinna znać dokładniej szczegóły tej sprawy, aby np. pisząc soje opinie w Internecie być obiektywnym i przez niedoinformowanie nie napisać niewłaściwego stwierdzenia, które ma później taki wydźwięk jak w komentarzach na ogólnodostępnym dla wszystkich Forum dyskusyjnym Zakładowego NSZZ Solidarność Pektowin w Jaśle pod linkiem http://www.solidarnosc-pektowin.pl/forum/komentarze-na-forach-th38.html do powoływania się na Art. 212 KK włącznie. Chcąc być ze swej strony poinformowanym o wszystkich niejasnościach, które wokół tej sprawy powstały jeszcze przed rozstrzygnięciem jej przez właściwy tylko do tego organ, czyli Sad Pracy a jednocześnie nie być posądzonym o obrażanie i rozpowszechnianie swojej, krzywdzącej Kogokolwiek opinii (od osądzenia jest odpowiedni Organ) proszę o publiczne wyjaśnienie Pana Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Pektowin w Jaśle Edmunda Gondka oraz Inne Osoby, które zdecydował się na upublicznienie swojego wizerunku kilku kwestii.
Proszę Panie Przewodniczący oraz Pozostałe Osoby o odpowiedź odnośnie artykułu oraz komentarzy pod nim umieszczonych czy to Pan, czy jakaś inna osoba podszywająca się pod Pana personalia korzystając z komputera o identyfikatorze zbKQO013lIG2 oraz używająca różnych nicków @ Edmund Gondek, @ Mumio, @ realista, @ pracownik PEKTOWINU zależnie od przebiegu dyskusji wpływała na jej przebieg?
Jeśli to był Pan, to w jaki cel mało takie działanie? Jeśli to była inna osoba to mam nadzieję, że sprawa ta zostanie wyjaśniona.
Pytanie to również kieruję do Pań, przedstawionych w artykule, ponieważ użycie nicków @ Cichoń i @ J.Rączka sugeruje czytelnikowi włączenie się Pań do dyskusji lub podszycie się pod personalia Pań innej osoby.
Kolejną sprawą, która mogła wpłynąć na niewłaściwe sformułowanie swoich opinii przez innych komentujących oraz przeze mnie jest istnienie w Jaśle Firmy C&G SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ której to dane zaczerpnięte są z Wpisu do Krajowego Rejestru Sadowego ogólnie dostępnego w internecie pod linkiem : http://www.imsig.pl/pozycja/2013/19/KRS/12067,C%26G_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
Z danych tych wynika, że Spółka została zawiązana DNIA 15.10.2012 R., NOTARIUSZ AGATA ULIASZ, KANCELARIA NOTARIALNA AGATA ULIASZ, UL. KOŚCIUSZKI 4, 38-200 JASŁO, NR REP A 6844/2012 i ma swoją siedzibę pod adresem miejscowość JASŁO ulica, ŚW. JANA Z DUKLI nr domu 17 kod pocztowy 38-200 poczta JASŁO kraj POLSKA Udziałowcami tej Spółki są osoby: PREZES ZARZĄDU: CICHOŃ DANUTA AGNIESZKA oraz UDZIAŁOWIEC: GONDEK EDMUND KAROL
Pozostałe informacje o zakresie działalności zawarte są na podanej stronie.
Zbieżność nazwisk Osób Przedstawionych w artykule oraz nazwisk Osób Zarządu Spółki jest niezaprzeczalna, dlatego moim zdaniem wymaga publicznego wyjaśnienia i odpowiedzenia na kilka pytań, które czytającym ten artykuł pozwolą mieć właściwy obraz zaistniałego sporu, skoro został on upubliczniony.
Panie Przewodniczący Edmund Gondek oraz Pani Danuta Cichoń proszę o udzielenie publicznej informacji czy Osoby z Zarządu Spółki oraz Państwo to te same osoby, czy zbieżność nazwisk jest zupełnie przypadkowa.?
Proszę o odpowiedź, czy nawet tylko zbieżność nazwisk baz znajomości faktów nie może czytającemu powyższy artykuł sugerować zastanowienie się nad subiektywną oceną (powtarzam, subiektywną oceną a nie wyrokowaniem i egzekwowaniem prawa, od czego jest Sąd) sporu miedzy Pracownikami a Pracodawcą? Czy we własnej ocenie komentujący nie może brać pod uwagę strony Pracodawcy, w którego interesie nie będzie zatrudnianie Osób prowadzących działalność gospodarczą (lub z braku możliwości poznania stanu faktycznego zasugerowanie się wiedzą zaczerpniętą z internetu) oraz Ich Kolegów, wieloletnich współpracowników na odpowiedzialnych stanowiskach w Firmie?
Zastanawiającym jest też fakt, czy wszyscy Członkowie Zakładowej Organizacji Związkowej, Współpracownicy, Pracownicy oddelegowani na stanowiska pomocnicze oraz Pracownicy Pektowinu/Naturexu wiedzieli o istnieniu od 15.10.2012r a więc na długo przed zaproponowaniem przez Pracodawcę przeniesieniu Pracowników na stanowska pomocnicze, Spółki, której Udziałowcy noszą nazwiska CICHOŃ DANUTA AGNIESZKA oraz GONDEK EDMUND KAROL ?
Już sama zbieżność nazwisk bez znajomości faktów nie może powodować różnych indywidualnych ocen przedstawionego publicznie sporu?. Powtarzam: mówię o subiektywnych odczuciach, niemających nic wspólnego z wyrokami Sądu, jako Organu zapewniającego egzekwowanie obowiązującego prawa.
Mam nadzieję, że Pan Przewodniczący Edmund Gondek oraz Pozostałe Osoby nie poczują się urażone zapytaniami o stan faktyczny oraz wyjaśnią wszystkie wątpliwości publicznie np. zapraszając na razie lokalne media i na ich łamach i przed kamerami odpowiedzą na postawione pytania oraz zgłoszone wątpliwości. Gdyby Państwo nie zauważyli wpisu osoby być może mającej bardzo małą wiedzę o funkcjonowaniu firm, organizacji związkowych, ale chcącej znać wszystkie fakty upublicznionego sporu, aby przypadkiem nie być w błędzie i swoim zdaniem na jego temat nie obrazić nikogo, to proszę Moderatora Portalu jaslo4u o zainteresowanie się moim wpisem. Uważam, ze czytający wszelkie informacje w mediach mających formę publiczną ma prawo do tego, aby w rzetelny, sprawiedliwy i dokładny sposób była ona przedstawiona.
@ ona
dnia 15.02.2013, 03:20
Ocena
komentarza:
4
fizyczny ale ty umeczyles wszystkich a jakie ty masz problemy,powiem tak dobrze ze glupota skrzydel nie ma chociaz...
@ fizyczny
dnia 15.02.2013, 08:53
Ocena
komentarza:
-5
@ona - przepraszam Ciebie za to "umęczenie" ale ja swoje problemy (a nie tylko ja je mam) rozwiązuję SAM a nie płacze na forum publicznym :) ... a o tej głupocie to dobrze napisałaś że tak jest ,przynajmniej masz możliwość poruszać się po ziemi :)
@ ona
dnia 16.02.2013, 03:22
Ocena
komentarza:
0
Noooo tak jak ty jestes na ziemi zdecydowanie wole niebo hihihih
@ fizyczny
dnia 16.02.2013, 07:39
Ocena
komentarza:
-1
@ona - o jakim niebie Ty mówisz? To, że tobie jest trudno stąpać po ziemi świadczy tylko o tym, że "bujasz w obłokach" a to nic z niebem nie ma wspólnego :) Pomyśl o tym, że nawet godziny pojawiania się Twoich postów niektórym dużo potrafią wyjaśnić Twoje zaangażowanie w temacie :)
@ nnn
dnia 13.02.2013, 18:18
Ocena
komentarza:
7
a ja tu czegoś nie rozumiem, o co Wam chodzi, przecież każdy może założyć spółkę - co od nich chcecie ?
@ ona
dnia 16.02.2013, 03:24
Ocena
komentarza:
4
nie rozumiesz zazdrosc zazdrosc i bezradnosc pozdrawiam
@ fizyczny
dnia 16.02.2013, 07:46
Ocena
komentarza:
-4
@ona - gubisz się w Twoich śmiesznych postach :) Bezradność to jest niepotrzebne wywlekanie swoich spraw na forum publiczne albo milczenie (chyba wiadomo o co chodzi, przy niewielkim zaangażowaniu szarych komórek) po wyjściu na jaw pewnych faktów, ale to można jeszcze inaczej nazwać. A zazdrość, czego tu zazdrościć? Nie bądź śmieszna! Wszyscy, którzy zainteresowali się tą sprawą przynajmniej będą mogli (!!!) poznać wszystkie jej szczegóły dokładniej, a przecież jeśli jest pokazana publicznie to mają do tego prawo. Przecież właśnie o łamanie prawa w niej chodzi (w tej sprawie), nie o zazdrość.
@ PiS-man
dnia 16.02.2013, 14:20
Ocena
komentarza:
5
Mówiąc wprost fizyczny - po prostu pleciesz trzy po trzy. I nie dziwię się, że zainteresowani po prostu cię olali ciepłym siurem :D
@ fizyczny
dnia 16.02.2013, 17:07
Ocena
komentarza:
-7
@PiS-man, tak generalnie to co ty sądzisz to mi "lata" ale są tacy, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat funkcjonowania firm, działania związków zawodowych, mieć "pojęcie, czego sprawa dotyczy" i będą o to pytać (!!!), aby nie było niejasności i niewłaściwych, krzywdzących opinii wynikających z braku znajomości wszystkich istotnych dla tej sprawy informacji.
@ ona
dnia 16.02.2013, 23:44
Ocena
komentarza:
7
oj tak Pis-man fizyczny tak sie zaangazowal ,ze zaczyna mniej pisac a ja poczekam kiedy napisze w dwoch zdaniach hihih pozdrawiam
@ solo
dnia 13.02.2013, 18:19
Ocena
komentarza:
11
A co to ma do rzeczy? Ich firma ich sprawa.
@ Bronek
dnia 13.02.2013, 18:45
Ocena
komentarza:
22
HA ha ale j.ja a tacy kiepscy marketingowcy podobno byli
@ l.
dnia 13.02.2013, 19:21
Ocena
komentarza:
-6
Może po prostu poszli po rozum do głowy ? No wie Pan - ograniczone obowiązki w firmie w stosunku do kwalifikacji i chęć zarobienia większych pieniędzy bez wyjazdu z regionu ? Może sami odejdą z pracy jak to wszystko ruszy,może to biznes dzieci prowadzony na rodziców ? Któż to może wiedzieć na pewno...

Praca na swoim ma 1 zasadniczą zaletę - przynajmniej co robisz i czy istnieje twoje stanowisko pracy zależy tylko od ciebie i tego czy jest klient.Zero łażenia na rozmowy kwalifikacyjne,stresu i oczekiwania na odpowiedź: "nie przyjmiemy",albo jej brak w ogóle. No ale na otwarcie firmy trzeba spółki lub odłożonych większych pieniędzy,sama dotacja z urzędu pracy bowiem, to niewiele w porównaniu z opłatami które w wypadku złego rozpoznania rynku i braku zysków człowieka zjedzą. No i trzeba mieć dobry kontakt z ludźmi,mieć tego klienta i znać rynek od strony praktycznej.Wszystkie rzeczy których mi brakuje ech...
@ ona
dnia 14.02.2013, 03:42
Ocena
komentarza:
8
oni kiepscy nie sa tylko nienawisc ludzka z glupota nie zna granic ,ta firma bedzie po prostu kwitla gratuluje pomyslu coooooo szczena co niektorym opadla i dobrze hihihih
@ PiS-man
dnia 07.12.2014, 19:10
Ocena
komentarza:
3
I firma sobie całkiem przyzwoicie radzi :D
@ fizyczny
dnia 19.02.2013, 08:40
Ocena
komentarza:
-5
@ jasło4u, Redaktor (icz) !!! - a odpowiedzi na moje (nie tylko moje) pytania wciąż nie ma !!! No cóż, inni zainteresowani poruszonym problemem postarają się je przedstawionym osobom zadać !!!
@ PiS-man
dnia 19.02.2013, 16:39
Ocena
komentarza:
12
W TVN jest taki program "Urzekła mnie twoja historia". Może się zgłosisz?
@ fizyczny
dnia 19.02.2013, 20:04
Ocena
komentarza:
-12
@PiS-man - dzięki za radę ale są tacy, których interesują "ciekawe przypadki i sytuacje jak z tego artykułu" , ty pewnie też masz szansę na "bohatera" poszukiwań "brakującego ogniwa w teorii Darwina" :)
@ Robol
dnia 15.10.2021, 20:25
Ocena
komentarza:
0
A po studiach to sprząc nie można? Nie rozumiem człowiek jak każdy inny, praca jak każda inna, zresztą nikt nikogo na siłę nie trzyma... Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i tyle.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Pociągiem z Jasła do Krynicy-Zdroju. „Włóczykij” wraca na tory

   

  „Włóczykij” ponownie znalazł się w ofercie połączeń kolejowych Kolei Małopolskich. Wakacyjnym pociągiem znów będzie można podróżować w weekendy z Jasła do Krynicy-Zdroju. Co więcej, od 24 do 30 czerwca „Włóczykij” kursował będzie codziennie.

 • Ulicami Jasła przeszła kilkutysięczna procesja Bożego Ciała

   

  Pomimo kapryśnej pogody jaślanie tłumnie wzięli udział w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ulicami miasta przeszła kilkutysięczna procesja. Dziewczynki tradycyjnie rzucały kwiaty. Chłopcy z kolei dzwonili dzwoneczkami.  

 • Obawiają się, że park linowy zostanie zlikwidowany. Burmistrz uspokaja i tonuje nastroje

   

  Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość parku linowego w Jaśle. Wyniki ekspertyzy dendrologicznej wskazują bowiem, że stan zdrowotny drzew, które stanowią jego integralną część, pozostawia wiele do życzenia. Pięć z nich nadaje się do natychmiastowego wycięcia. Jeszcze większa ich liczba nie nadaje się do tego, aby mogły pełnić rolę podpór dla elementów konstrukcji parku linowego. Są osoby, które obawiają się likwidacji parku linowego. W gronie tym znajduje się radny Krzysztof Czeluśniak, który zachęca mieszkańców miasta do skłania podpisów pod petycją w tej sprawie.

 • A może by tak zdobyć nowe kwalifikacje za 0 zł?

   

  Praktyczna nauka może Cię kosztować tyle co nic - czyli 0 zł. Dowiedz się jak zdobyć wykształcenie całkowicie za darmo!

 • W jakim celu biegły sądowy kontaktował się z oskarżonym Grzegorzem S.?

  Obrońca przedsiębiorcy Grzegorza S. oskarżonego o niewłaściwe postępowanie z odpadami wniósł o powołanie nowego biegłego oraz dopuszczenie dowodu z prywatnej ekspertyzy na okoliczność wykazania, że odpady, które znajdowały się na działce były odpadami obojętnymi, a jednocześnie nie mogły spowodować obniżenia jakości wody, powietrza, gleby, a także zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym. Podważył wiarygodność dotychczasowego biegłego sądowego, który w ostatnim czasie kontaktował się z oskarżonym...

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657