Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

PGE ostrzega przed oszustami. Wysyłają maile i SMS-y o uregulowanie rachunku za prąd

16

Dostałeś maila lub SMS-a z PGE? Bądź czujny i nie daj się oszukać. PGE Obrót ostrzega przed kolejnymi podejrzanymi wiadomościami wysyłanymi przez oszustów chcących wyłudzić pieniądze. Fałszywe SMS-y trafiają nie tylko do klientów, ale również osób niekorzystających z usług PGE. Pieniądze próbowali wyłudzić od m.in. wójta gminy Skołyszyn oraz Brzysk, którzy nie dali się nabrać i sami ostrzegają innych przed tego rodzaju działaniami.

fot. Przykład treści SMS przesłanej przez oszustów

W ostatnim czasie coraz więcej osób otrzymuje podejrzane wiadomości SMS lub e-mail z wezwaniem do uregulowania rachunku za prąd. - Uważaj na podejrzane SMS-y i e-maile, w których oszuści podszywający się pod markę PGE próbują wyłudzić pieniądze lub dane osobowe – ostrzega spółka PGE Obrót.

O próbach oszustwa poinformowali w mediach społecznościowych m.in. wójt gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz, wójt gminy Brzyska Rafał Papciak oraz były radny powiatowy Stanisław Mlicki. Zaraz pod postami pojawiły się wpisy innych internautów, którzy przyznali się, że w ostatnim czasie otrzymywali podobne wiadomości. Co więcej, były przypadki, że wielu z nich nie zawierała umów z PGE.

Jak informuje spółka, jak każda firma zajmująca się sprzedażą i obsługą klienta wysyłają wiadomości z przypomnieniami o płatności, niemniej w treści znajduje się numer klienta, który można sprawdzić na swojej fakturze. Ponadto firma nie podaje żadnych linków kierujących do systemu płatności internetowej. W przypadku wiadomości e-mail, przed otwarciem załącznika zalecają sprawdzenie nazwy i numeru klienta w treści wiadomości, który znajduje się w prawym górnym rogu. Więcej informacji znajdziecie <tutaj>.

id

Napisany dnia: 12.05.2022, 14:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Lulek
dnia 12.05.2022, 15:08
Ocena
komentarza:
22
Wyłapać i podłączyć do prądu
@ no
dnia 12.05.2022, 15:21
Ocena
komentarza:
38
Dostalam wczoraj takiego SMS-a. Nie rozumiem,dlaczego osoba wysylajaca nie jest namierzona.Przeciez nr.tel komorkowego sa rejestrowane.Wiec???
@ Mózgotrzep
dnia 13.05.2022, 08:11
Ocena
komentarza:
3
a slyszałaś o wirtualnych numerach? Można wysyłąć z bramek internetowych. Jest sporo możliwości.
@ To jaaa
dnia 13.05.2022, 08:34
Ocena
komentarza:
9
Ja dostałam jeszcze w marcu.Tylko po pierwsze mamy innego dostawcę prądu,a po drugie rachunki są na teścia. Ale mieli odłączyć prąd akurat w ten dzień do którego musieliśmy zapłacić rachunek.Gdzieś ktoś ma wgląd do naszych danych.
@ @jan
dnia 12.05.2022, 16:56
Ocena
komentarza:
14
To maja tego Pegasusa czy nie , ruskie trole sa wszedzie namawiaja na oszustwo inwestowania w Orlen itp. Nie rozumiem gdzie sa sluzby specjalne , dlaczego nie chronia zwyklych obywateli tylko prowadza rozgrywki partyjne
@ Optymista
dnia 12.05.2022, 17:23
Ocena
komentarza:
16
Teraz państwo jest czysto teoretyczne. Lata [...]enia standardów i nieodpowiedni ludzie na stanowiskach dają o sobie znać.
@ Fdh
dnia 12.05.2022, 20:47
Ocena
komentarza:
5
Też takiego SMS dostałem i właściwie dlaczego nie można namierzyć numeru
@ Mix
dnia 12.05.2022, 21:15
Ocena
komentarza:
3
Teraz to jest Polska w ruinie za PiS .
Ziobro ma kwity na wszystkich umoczonych i merda ogon psem
@ ...
dnia 13.05.2022, 03:27
Ocena
komentarza:
0
Razem z tobą hehehe...
@ Jaślaczek
dnia 12.05.2022, 21:49
Ocena
komentarza:
0
PGE: Na dzien 27.03 zaplanowano odlaczenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie naleznosci:
https://pge-platnosc.live/73cefe To prawda tylko ten planowany dzień to była niedziela Oszuści nie dopatrzyli tego małego szczegółu
@ Wow
dnia 12.05.2022, 22:34
Ocena
komentarza:
4
Ale z Ciebie Sherlock Holmes. Nie dałeś się nabrać..brawo
@ ja
dnia 13.05.2022, 08:36
Ocena
komentarza:
1
ja też dostałam takiego smsa a nie mam na siebie prądu
@ Tak to jest.
dnia 13.05.2022, 08:41
Ocena
komentarza:
13
Kilka dni temu starszy pan przy kasie w urzędzie pewnej gminy dopytywał o to czy są zapłacone rachunki za podatek, odpady komunalne, swoje i swoich krewnych.Okazało się że ktoś do niego dzwonił z informacją że musi coś zapłacić w gminie i podał nr rachunku bankowego na który musi przelać pieniądze.
Szkoda że pani w okienku nie zainteresowała się wyjaśnieniem tej sprawy.
@ Senior
dnia 14.05.2022, 09:52
Ocena
komentarza:
2
U mnie sąsiad kradnie prąd razem ze swoją partnerką.Czynią to bez skrupułów.
@ 1971
dnia 15.05.2022, 07:24
Ocena
komentarza:
2
niedobrzy ci sąsiedzi. robia konkurencje rządowi
@ myślący
dnia 14.05.2022, 11:04
Ocena
komentarza:
-2
ale trzeba być głąbem żeby dać się tak zrobić w uja.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657