Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Po co pani burmistrz biega po wałach? - pyta wojewoda

67
- Wiele samorządów nie wie nawet, jaki jest plan ewakuacji mieszkańców - krytykuje wojewoda podkarpacki. - To kampania wyborcza wojewody - odpowiadają wywołane do tablicy samorządy.

- Po co pani burmistrz Jasła biega po wałach? Czy ona jest tam potrzebna? Lepiej, żeby miasto zajęło się stawianiem kontenerów, by ludzie mogli wrzucać do nich śmieci. To nie jest tak, że wszyscy będą remontować wały - zaatakował w poniedziałek Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki.

Karapyta w niedzielę pojechał do Jasła, by zobaczyć, jaka jest tam skala zniszczeń po powodzi. - Tam urzędnicy nie wiedzą nawet, jak wygląda pomoc, a cały czas im wysyłamy informacje - wytykał wojewoda.

Wypominał również jasielskim władzom, że nie wiedzą nawet, gdzie jest sprzęt do ratowania wałów. - W niedzielę o godz. 11 pani burmistrz nie była w stanie powiedzieć, gdzie jest koparka do rozszczelniania wałów, a obiecywała, że będzie pracowała od 7 rano - mówi "Gazecie" Karapyta.

Twierdzi, że również w powiecie tarnobrzeskim tamtejsze władze nie radzą sobie w walce z powodzią. - Starosta tarnobrzeski właściwie niczego nie potrzebuje. Ani pomp, ani żołnierzy. Nie mam z nim żadnego kontaktu. Szkoda mi nerwów. Wolę rozmawiać ze zwykłymi ludźmi ze sztabów zarządzania kryzysowego, bo szefowie samorządów nawet nie wiedzą, jak wygląda plan ewakuacji mieszkańców - dodaje wojewoda.

Samorządowcy wywołani do tablicy atakują. - To kampania wyborcza wojewody. Jestem zdumiona jego wypowiedziami. Zalało nam siedem osiedli. Tym ludziom trzeba pomóc. Jak ja biegałam po wałach, to wojewoda po nich spacerował. Może się ze mną przebiegnie? - zachęca Maria Kurowska (PiS), burmistrz Jasła.

Wojewoda jest członkiem PSL-u.

Wacław Wróbel (PiS), starosta tarnobrzeski, przekonuje, że jego służby robią, co mogą, by pomóc ludziom. - Słowa wojewody nie mogą do mnie dotrzeć - mówi Wróbel.

Karapyta twierdzi, że ma prawo krytykować samorządy. - Taka jest moja ocena. Strażacy do mnie mówią, że dostają kiepskie jedzenie. Przed chwilą usłyszałem, że żywią się cienką zupą ogórkową. Czy to jest polityka? - pyta wojewoda.

I przypomina: - Ja nigdzie nie kandyduję. Ani na burmistrza Jasła, ani na starostę Tarnobrzeskiego. Potrafię powiedzieć dobrze o prezydencie Stalowej Woli czy Tarnobrzega, że bardzo dobrze sobie radzą, choć politycznie nie jest mi z nimi pod drodze.

Skrytykował również samorządy za to, że zbyt wolno przekazują powodzianom zasiłki celowe (do 6 tys. zł). Do tej pory gminy wypłaciły ponad 1 tys. rodzin 3,5 mln zł. - A na ich konta przelaliśmy 8,5 mln. Samorządy działają zbyt asekurancko. Mam o to pretensje. Są niedomówienia, niedociągnięcia - mówi Karapyta.

Żeby ułatwić pracę służbom ratunkowym, wojewoda zakazał wstępu na wały w powiatach dotkniętych powodzią. - Rozpowszechnia się turystyka wałowa, a wały są bardzo nasiąknięte - wyjaśnia Karapyta.

- Tylko brakuje, by ludzie zaczęli na wałach robić grille - potwierdza obecność gapiów na wałach Zbigniew Szablewski, szef podkarpackich strażaków.

Ci, którzy będą łamać zakazy, mogą zostać ukarani przez policjantów i strażników miejskich nawet 500-złotowym mandatem. - I będziemy to robić. Wiele osób przyjeżdża na wały, by nagrać sobie powódź telefonem komórkowym. To nieodpowiedzialne - dodaje Paweł Międlar z podkarpackiej policji.

Zakaz dotyczy czterech powiatów, w których obowiązują alarmy przeciwpowodziowe: dębickiego, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, mieleckiego i miasta Tarnobrzeg.

Wczoraj wody w podkarpackich rzekach opadały. Ale od środy mają przyjść burze. W nocy umacniano wały we Wrzawach w gminie Gorzyce przy ujściu Sanu do Wisły, gdzie nałożyły się dwie fale - Wisły i Sanu. Wały udało się obronić. Wisłoka w górnym i środkowym biegu i jej dopływach sukcesywnie się obniża. Poziom wód w Wisłoce i jej dopływach jest poniżej stanów ostrzegawczych. Jedynie na wodowskazie w Mielcu jest przekroczony stan ostrzegawczy. Woda obniża się także w Sanie.

Szacuje się, że na powodzi ucierpiało dotychczas 42 tys. osób, blisko 13 tys. gospodarstw domowych. Wnioski o zasiłki na remont domów do 20 tys. zł złożyło 1666 osób. Na zasiłek od 20 tys. do 100 tys. zł chętnych jest na razie 1356 osób. Potrzeba na to około 140 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów|Marcin Kobiałka
Napisany dnia: 09.06.2010, 09:39
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ podglądacz
dnia 09.06.2010, 10:26
Ocena
komentarza:
1
Pani burmistzr biega po wałąch bo
szuka wałacha
bo wały pokazały jej wała
bo uprawia jogging
bo ma ADHD
bo cierpi na wałofilie
@ antypalacz
dnia 09.06.2010, 10:31
Ocena
komentarza:
0
pani burmistrz nie umie zapanowac nawet nad swoimi pracownikamiw swym budynku którzy notorycznie pala paierosy w pokojach urzedu[parter]a co dopiero na wałami
to nie sa Wały Jagiellonskie tylko pzreciwopwodziowe
@ do tumana KARAPYTY
dnia 09.06.2010, 10:37
Ocena
komentarza:
0
kARAPYTA A TY CO SIE UWAZASZ ZA BOGA TUMANIE PO PODSTAWOWCE a ty masz taka wielka moc do **** ze bys mogl zatrzymac powodz kazde miasto sie ratuje jak moze a ty tak tumanie krytykujesz jaslo dostal sie pewnie na wojewode za maslo i jaja i mysli ze blyszczy tuman i tyle ciekawe jak by on zarzadzal w czasie powodzi ciekawe jak no wlasnie taka jest prawda kazdy przeciesz jest zdenerwowany jak jest powodz do **** i nie myslibardzo dobrze tylko sie stara jak moze ratowac swoje miasto
@ józek
dnia 09.06.2010, 10:40
Ocena
komentarza:
0
Czy ktoś zna przejawy jakikolwiek działań związanych z powodzią, których inicjatorem był psl-owski funkcjonariusz partyjny Karapyta, pełniący funkcję wojewody?
@ helloyoyo
dnia 09.06.2010, 11:06
Ocena
komentarza:
0
aaa kurde wszyscy sobie robia kampanie wyborcza na ludziach poszkodowanych p.Kaczyński, p. Burmistrz duzo gadają show pokazują a jak przyjdzie co do czego to zwalają wine jedni na drugich, tylko w Polsce takie cuda wianki
@ J.
dnia 09.06.2010, 11:21
Ocena
komentarza:
0
Burmistrz naszego miasta akurat podczas powodzi zachowała się bardzo dobrze. Była na miejscu, widziała co się dzieje. Tak powinno być.
Karapyta uprawia politykę kosztem powodzian. Pajac.
@ świadek
dnia 09.06.2010, 12:55
Ocena
komentarza:
0
Byłem wśród ludzi poszkodowanych i rozmawialem z wieloma z nich. Niejeden skarży się na to że zbyt wiele robi się szumu medialnego, a za mało pomaga. Brak na miejscu podtopień punktu szczepień, brak dezynfekcji zalanych pomieszczeń to tylko niektóre z wielu skarg.
A obecne władze ocenią już wkrótce wyborcy.
@ Ja
dnia 09.06.2010, 13:38
Ocena
komentarza:
1
Bardzo dobrze,że Pani Burmistrz interesuje się tym o dzieje sie w terenie,a nie siedzi za biurkiem jak to inni i medytują(nie widząć rzeczywistości).
@ polskojęzyczny
dnia 09.06.2010, 15:13
Ocena
komentarza:
0
Na szczęscie TVN-owskie relacje z burmistrz były nazywo, bo inaczej byloby podejrzenie manipulowania wypowiedzi. W końcu to "polskojęzyczne media" jak mozna bylo usłyszec z marysinych ust przy okazji majowego święta.
Powódź to nieszczęscie, ale pamietajmy o proprcjach- Jarek stracił brata.To nieodwracalne.
@ TK
dnia 09.06.2010, 15:14
Ocena
komentarza:
0
Jak działa Pani K. i jej służby, każdy widzi. Dr Karapyta wygarnął kawalek (tylko!) prawdy, i już PiSki się odezwały.
@ Trolek
dnia 09.06.2010, 15:22
Ocena
komentarza:
0
ostatnio p.Burmistrz była na moim osiedlu i padło pytanie co z dezynfekcją... odpowiedź była jasna żadna firma nie ma uprawnień do dezynfekcji... moim sąsiedzi z domów prywatnych sami na własną rękę robią dezynfekcje... dosłownie paranoja...
@ Cytryn Kwas
dnia 09.06.2010, 15:37
Ocena
komentarza:
0
Gdyby podczas powodzi burmistrzem był ktoś inny to było by podobnie, przelanie wałów to przerasta wszystkich (tych z psl też). Jeżeli spuszczanie wody w Klimkówce było błędne (opieszałe) to można udowodnić i niech ktoś beknie w sądzie, a właściciel zapory pokryje część strat!
@ xyz
dnia 09.06.2010, 15:41
Ocena
komentarza:
0
Jak ja biegałam po wałach, to wojewoda po nich spacerował. Może się ze mną przebiegnie? - zachęca Maria Kurowska (PiS), burmistrz Jasła.

i ciekawe gdzie razem pobiegną ...
@ ey
dnia 09.06.2010, 16:08
Ocena
komentarza:
0
Wojska nie ma, bo zlikwidowali (jest jakieś marne 100 tysięcy ?), kolejarzy pozwalniali i nie ma kto naprawiać zerwanych torów, policja wozi się wtę i wewtę, a ci, których nie zalało, najwyżej wyrażają słownie współczucie i tyle.
@ DO J.
dnia 09.06.2010, 16:33
Ocena
komentarza:
0
Akurat w tej kwestji mam inne zdanie. Pamiętasz komunikat "burmistrza"(chyba tvn24) ze Jasło jest już bezpieczne? pamiętasz to drogi J., a po ok. godzinie woda zalała jedną stronę ul. 17 Stycznia i wszyscy byli zdziwieni skąd ta woda przyszła przecież wszędzie opadała. Tak więc daj na luz :-), bo nieciałbyś usłyszeć wypowiedzi tych mieszkańców.
A politykę uprawiają wszyscy z jednej i drugiej strony. Po jakiego tu przyjeżdżają z obietnicami i hasłami co to możnaby było zrobić. Pomyśl mineło 13 lat od tak dużej powodzi, rządzili już wszyscy z prawej,z lewej,biali,czarni,czerwoni i kto z nich konserwował śluzy spustowe....tylko własne stołki smarowali żeby dotrwać do kolejnych wyborów..........
@ xyz
dnia 09.06.2010, 16:36
Ocena
komentarza:
0
wielka burmistrz ,biega po wałach bo pan Kaczyński patrzy .Do wora z nią!!!!!!!!!!!!!1
@ DDDDDDD
dnia 09.06.2010, 16:52
Ocena
komentarza:
0


DLATEGO
JUŻ
DAWNO
POWINIEN
BYĆ
WPROWADZONY

STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ!!!!!!!!
@ sumienie_urzedasow
dnia 09.06.2010, 17:03
Ocena
komentarza:
0
BRAWO dla Wojewody, jeszcze dla Pani Burmistrz mandat 500,00 zł za bieganie po wałach i będzie OK
@ aa
dnia 09.06.2010, 17:49
Ocena
komentarza:
0
A jaką rzeczywistość chciała by widzieć pani burmistrz MK? Pytam.
Pewno kościół na każdym osiedlu i na każdej ulicy pomnik ku czci ... kogoś tam , i bicie pokłonów jej , czarnoksiężnikom i jaśnie panującej nam Pani Senator AZ. Takiej rzeczywistości to my nie chcemy. A bycie na miejscu i lans przedwyborczy nam jest nie potrzebny. Nauczyciele do szkól a ludzie kompetentni na stanowiska.
@ ghjkg
dnia 09.06.2010, 19:02
Ocena
komentarza:
0
Dobrze że Karapyta nie jest burmistrzem Jasła bo ten gośc to na zaściankowego wójcine się nie nadaje, nie dociera do mnie jak on mógł zostac wojewodą.
@ Kaja
dnia 09.06.2010, 20:00
Ocena
komentarza:
0
A moze wojewoda pobiegałby po zabłoconych wałach i zaproponował jakies super rozwiązanie jak za sprawą czarodziejskiej różdżki anie zajmował się krytykowaniem nie szukać winowajcy
@ kaja
dnia 09.06.2010, 21:23
Ocena
komentarza:
0
Szkoda i żal powodzian a może wojewoda ma jakiś super szybki pomysł na powstrzymanie takiego żywiołu na przyszłość niech pokaże co potrafi
@ ika
dnia 09.06.2010, 21:43
Ocena
komentarza:
0
Pani Kurowska swoją postawą pokazała, że jest wrażliwą osobą. Dobrze jest stać z boku i głupio dyskutować. Dziękujemy Pani Burmistrz!
@ pani burmistrz
dnia 09.06.2010, 21:46
Ocena
komentarza:
0
a ja byłem przeciw Pani burmistrz ale zmieni
łem zdanie kobieta jest w porządku
@ Filmar
dnia 09.06.2010, 21:49
Ocena
komentarza:
0
Pani Burmistrz w gorących chwilach była z ludzmi na dobre i złe co mogła to robiła,a że nie wszystkim dała pomoc to mnie wcale nie dziwi/jeszcze taki się nieurodził by wszystkim dogodził/.Dobrze jest przyjechać,przejść się i wytykać co można było by zrobić,a gdzie był Pan Wojewoda jak woda zalewała Jasło,jak Jasło było odcięte od świata ????? a Pani Burmistrz była z nami a sama nie miała kompetencji Wojewody.Teraz będzie się rozliczać Panią Burmistrz tylko z czego - z tego,że była z nami,a może z tego,że zielony rynek przeniosła na wprost Miejskiej Rady i Starostwa Powiatowego - wpuściła PZU na płytę Rynku by powodzianom było bliżej załatwiać swoje przykre sprawy.Nie jestem zwolennikiem PIS-U i nie patrzę do jakiej partii kto należy ale patrzę na człowieka i jaślanina.Podziwiam pracę Straży Pożarnej,ludzi niosących pomoc innym,Policji,Straży Miejskiej i wszystkim,którzy nieśli pomoc. D Z I E K U J E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@ lolka
dnia 09.06.2010, 22:11
Ocena
komentarza:
0
Nie wiem po co to tak innych obrazac i wyzywac,polityke kosztem powodzian uprawiaja wszyscy BEZ WYJATKU i chyba nikogo to nie powinno irytowac bo takie rzeczy tylko w Polsce. Natomiast jesli chodzi o kary za spacerowanie po walach to dziwi mnie ze dopiero teraz ktos wpadl na ten pomysl bo juz dawno trzeba bylo karac ludzi gdyz co do niektorych slowa poprostu nie docieraja i to widac codziennie a zwlaszcza w niedziele jakie tabuny chodza po walach i je oslabija. Spaceruje sie po parku a nie walach.
@ PiS-man
dnia 09.06.2010, 23:17
Ocena
komentarza:
0
Po wypowiedziach Karapyty wyraźnie widać, że aby zostać wojewodą z ramienia PSL-u to naprawdę niewiele trzeba umieć :D
@ pinkasa hommie
dnia 09.06.2010, 23:39
Ocena
komentarza:
0
co do wizyty pani Marii na wałach to miałem przyjemność w sobotę osobiście spotkać się na wale na Szajnochy z 7-osobową świtą (Maria, wiceburmistrz Pabian, starosta Kmiecik i inni). Niestety od razu zostałem oskarżony o to że NISZCZE wał i odesłany poza wał pod groźbą wezwania służb porzadkowych... Kpina :D jak się później okazało poszli robić sobie zdjęcia na kładce przy Szajnochy...
@ bp
dnia 09.06.2010, 23:59
Ocena
komentarza:
0
Trzeba najpierw podziękować tym, którzy z narażeniem życia ratowali innych i ich dobytek, cześto kiedy ich własne domy tonęły. Przede wszystkim Straży Pożarnej zawodowej i ochotniczej z Jasła i nie tylko, policji, wojsku i osobom prywatnym. a teraz do polityków wszystkich maści, to co teraz robicie to żałosny spektakl waszej zachłanności i bezduszności. Licytowanie się nad "trupami", który by więcej zrobił i co zrobi jak go wybierzemy. Wprost niedobrze się robi.....Jak ludzie mogą teraz iść do wyborów, po tym wszystkim, jak WAm zaufać i uwierzyć????
Co do akcji w Jaśle to może oceniam to na spokojnie bo mnie nie zalało, ale przy takiej skali zniszczej, niespotykanej dotąd trudno nie uniknąć błędów. Z mojego punktu widzenia, akcja była dobrze prowadzona, autokary do ewakuacji, dowożony chleb i woda i ktoś za to zapłacił.....teraz są już szczepienia,ma ruszać odkomarzanie. Jak zalało Sandomierz 3 tyg. temu. to też nie od 1-szego dnia pływali ze szczepieniami i nie dezynfekowali. CZas pokarze a na razie dziękujmy Bogu , że nie straciliśmy najcenniejszego, czyli naszych najbliższych a dom, nawet najpiękniejszy bez nich nie byłby już domem....
@ zuza
dnia 10.06.2010, 10:13
Ocena
komentarza:
0
ci co piszą co poniektóre komentarze nawet wody w butach nie mieli,bo nie wiedzą że pani burmistrz kiedy biegła na wały po drodze wstąpiła do ludzi którzy zostali zalani a co chodzi o dezynfekcję to samemu trza ruszyć dupę przynieś środek-dają za darmo i se spryskać i dobrze bo nawet jakby ktoś to robił to i tak znalazłby się nie jeden niezadowolony a ogólnie wszystko jest dobrze zorganizowane, MOPS jest naprawdę pomocny nawet ci biedacy którzy nie zostali zalani lecą po pomoc
@ jaslanin
dnia 10.06.2010, 10:19
Ocena
komentarza:
0
a ja po powodzi zostalem odwiedzony przez panią Marię ale bynajmniej nie poto aby zapytac zcy nie trzeba jakiejs pomocy zostalem poinformowany przez podnieconą pania burmistrz ze sam prezes KACZYNSKI bedzie w jasle o 16 nie wiem o co jej chodzilo chyba mialem sie w tym gnoju ubrac w garnitur dla pana prezesa,i faktycznie byl przejechala obok cala kolumna na sygnale ochlapala blotem i pojechala w h...
@ lwica3
dnia 10.06.2010, 13:21
Ocena
komentarza:
0
Pani burmistrz biega po wałach i udaje, że coś robi. A co zrobiła i robi, to wszyscy wiemy i tej pani w odpowiednim czasie podziękujemy.
@ ala
dnia 10.06.2010, 14:43
Ocena
komentarza:
0
No i co tak się wszyscy wymądrzają? I tak będzie jak władza zadecyduje.
@ KTOS
dnia 10.06.2010, 15:13
Ocena
komentarza:
0
ZMIENC BURMISTRZOWA!!
@ sebas
dnia 10.06.2010, 16:22
Ocena
komentarza:
0
Pani Burmistrz, podobnie jak cały PiS lansuje się na wałach.W listopadzie wystawimy cenzurkę!
@ didi
dnia 10.06.2010, 19:14
Ocena
komentarza:
0
Brawo dla Ciebie Filmar i wszystkich myslących tak jak Ja.Pani Burmistrz jest super kobietą pomagającą ludziom w miarę swoich możliwosci,ale nie wszystko może zrobić choć bardzo by chciała.Złośliwi są Ci którzy tylko siedzą z boku i krytykują,do wora z nimi i niech płyną do morza razem z tą falą.Brawo dla Burmistrzowej,dziękuję,że była i jest z nami powodzianami.
@ Dlaczego nie ?
dnia 10.06.2010, 20:58
Ocena
komentarza:
0
A ja pytam po co Tusk plącze się na terenach zalanych. Tylko przeszkadza.
@ .
dnia 10.06.2010, 22:21
Ocena
komentarza:
0
Cytat "Nie wszystko może zrobić, coby chciała". I chwała Bogu, sądząc po tym co przez 4 lata zrobiła.
Cieszmy się, i tak spacery i pamiątkowe fotki na wałach taniej wyjdą niż służbowa pielgrzymka.
@ antyMK
dnia 10.06.2010, 22:24
Ocena
komentarza:
0
pomnik przy urzędzie miasta i uroczystości związane z jego odsłonięciem? 100tyś złotych... Pomnik przy 1 lo dla ofiar katynia (choć Ci 60 metrów dalej mają już swoją tablicę) kolejne grube pieniądze. Gówno warte rondo i równe gówno warty deptak? Po c*** to komu ? Ta burmistrz nic dla jasła dobrego nie zrobiła. Te pieniądze powodzianom powinna dać albo przynajmniej drogi za to zbudować. whatever...
@ ela
dnia 11.06.2010, 02:47
Ocena
komentarza:
0
czytam wypowiedzi co niektorych ludzi i watroba sie po prostu przewraca.
wszystko jest wedlug was zle, a to P.Kurowsska nieodpowiednia na to stanowisko, a to P.Pabian taki a nie inny.
zamiast siedziec i wypisywac takie brednie , moze macie jakies lepsze pomysly.
a moze kazdy z was lubi tylko krytyke , bo to najlatwiej/
co kazde z was moglo zrobic z takim zywiolem?
jest takie przyslowie; nie krytykuj a nie bedziesz krytykowany.
pozdrawiam cale Jaslo i mam nadzieje , ze takiej powodzi juz nie bedziemy musieli przechodzic.a wszyscy ci , ktorzy krytykuja , nic nie robiac niech IDA DO DIABLA.

@ magdalena
dnia 11.06.2010, 02:54
Ocena
komentarza:
0
dobrze ze jest taki portal gdzie ludzie moga sie komunikowac co zrobic i jak zrobic to lepoiej.wszyscy ci, ktorzy paplaja bez powodu albo z nudow, powinni napic sie tej brudnej wody, moze waly by nie puscily.
pozdrawiam cale Jaslo!!!!!!!!!!!!!!!
@ werka
dnia 11.06.2010, 13:49
Ocena
komentarza:
0
PiS to partia nierobów.A te komentarze pozytywne pisane są w UM.Poznaję po IP,wiem bo tam pracuję i na co dzień obcuję z tymi ludźmi.
@ luiza
dnia 11.06.2010, 16:24
Ocena
komentarza:
0
a ja tam nie moge narzekać na pania burmistrz.......nic złego nie widze w tym co robi.......
Jeszcze sie taki nie narodził co by każdemu dogodził
@ Ronin
dnia 11.06.2010, 19:00
Ocena
komentarza:
0
Nie można Pani Burmistrz zarzucić tego że nic nie zrobiła że nie było kontenerów - bzdura załą niedzielę u znajomych pomnagałem i widziałem jak pracowały służby miejskie straż i nie tylko przy usuwaniu skutków po powodzi - szkoda tylko że sztab kryzysowy np. słabo udzielał informacji ludzą odciętym od "suchego lądu" strażacy nie wiedziali co sie robi jak się robi nawet mam nie dostarczon dowódzcą czy strażaką pływajacym po osiedlach by poznlali ulice - ale i tak trzeba przyznać że sprawnie mimo wszystko działali i wiele ludzi się zorganizowało i pomagało innym - a co do ewakuacji to troszkę mało komunikatów - i jednak powinny władze miasta troszkę więcej dróg wyjazdowych i mostów zrobić u nas
@ Zatopiony
dnia 11.06.2010, 19:22
Ocena
komentarza:
0
Werka co racja to racja.Muszą zadbać o swoją chlebodawczynię, a tu przecież wojewoda wylał jej kubeł zimnej wody na głowę.Ludzie nie mogą doczekać się pomocy, ta lata po wałach i paraduje do zdjęć jaka to zainteresowana jest ludzkim nieszczęściem.Szkoda tylko że będąc w UM i prosząc o jakąkolwiek pomoc, odsyłają Cię z kwitkiem.PiSki będą głośne bo w skórę się dostaje.PiSowskie nieroby jedne....
@ ukąszony
dnia 11.06.2010, 19:48
Ocena
komentarza:
0
Może pani burmistrz wypowie się jak zamierza pozbyć się komarów. Jak ubiegłym roku? Jeśli tak, to bez łaski.
@ xxx
dnia 12.06.2010, 11:24
Ocena
komentarza:
0
Masz racje Werka.....
@ xxxx
dnia 12.06.2010, 11:26
Ocena
komentarza:
0
Pani burmistrz to piękna laska i wspaniała kobieta,tak tak taka jest prawda.
@ h
dnia 13.06.2010, 12:07
Ocena
komentarza:
0
po to biega zebys sie ***** glupio pytał
@ do xxxx
dnia 14.06.2010, 11:00
Ocena
komentarza:
0
Tak,masz rację tyle że "inaczej":-)))))
@ mariusz
dnia 14.06.2010, 13:39
Ocena
komentarza:
0
dla zdrowia
@ Kicia
dnia 14.06.2010, 19:27
Ocena
komentarza:
0
Jakby siedziala za biurkiem to by Wam tez nie pasowalo. Nic ludziom nie dogodzi. Najlepiej obserwowac i krytykowac. A mnie sie wydaje ze sobie poradzila a przynajmniej probowala...
@ ulka
dnia 15.06.2010, 07:38
Ocena
komentarza:
0
Czepiacie sie Pani Burmistrz bo z zasady trzeba się kogoś czepić i wylać wiadro pomyj. Kobieta dała sobie radę w tym ciężkim okresie. A wojewoda niech nie zbija kapitału na cudzym nieszczęściu. Mądry jest po szkodzie i kawał cwaniaka.....
@ Do ulka
dnia 15.06.2010, 20:05
Ocena
komentarza:
0
Masz rację popieram Twoją wypowiedz, kto się starał pomoc było widać.A niejaki wojewoda przyjechał skrytykował i pojechał, ale mi pomoc.
@ Jasło
dnia 16.06.2010, 15:33
Ocena
komentarza:
0
Kłamczyński i cały PiS idą na dno,aż miło:)
@ Do Wszystkich
dnia 16.06.2010, 19:25
Ocena
komentarza:
0
Dla nas najleiej zeby wybory jeszcze potrwały z kilka m-cy bo inaczej juz wszyscy powodzianie mają po pomocy.
@ Sven
dnia 17.06.2010, 10:17
Ocena
komentarza:
0
Ja tam na pewno nie oddam głosu na ten katolicki motłoch.
@ krystyna z wielkopol
dnia 18.06.2010, 19:10
Ocena
komentarza:
0
Jestem urodzoną Jaślanką ale tam nie mieszkam wstyd mi za moich rodaków że takie bzdury wciąż na tą Panią Burmistrz wypisują przyjezdżam do Jasła często i widzę jak to miasto pięknieje i rozwija się a oni wciąż jej szkodzą powinni pomagać a nie burzyć Jaślanie wstydżcie się !!
@ ehh
dnia 20.06.2010, 00:28
Ocena
komentarza:
0
Pani Burmistrz martwi się bardzo ale tylko o "swoje wybory" czy wygra w następnych. Wydaje kasę na jakiś deptak nikomu nie potrzebny, doniczki do kwiatów bo inne były za tanie, droga w pełni oświetlona w Warzycach prowadząca donikąd. Ludzie przetrzyjcie oczy i zobaczcie że w Jaśle nie dzieje się lepiej tylko gorzej. Nawet przypadek Pani Sajdak stwierdza że władze nie potrafią pomóc, potrafią tylko odprawiać ludzi z kwitkiem.
Niech te wybory doprowadzą do wybrania porządnych władz i do poprawianie sytuacji w Jaśle.
@ .
dnia 20.06.2010, 19:26
Ocena
komentarza:
0
Krysiu z Błażkowej ! Skoro takie rzeczy widzisz, czym prędzej do okulisty !!!!
@ biega
dnia 23.06.2010, 21:45
Ocena
komentarza:
0
Lepiej już niech biega niż gdyby zaczęła latać nad wałami np. na miotle...
@ Janusz
dnia 24.06.2010, 08:51
Ocena
komentarza:
0
Wojewoda Karapyta krytykuje p. Burmistrz,ale jego słowa z dnia 6.06 ni jak się nie mają do rzeczywistości(dodam wypowiedziane publicznie przy mpowodzianach w Jaśle).Gdzie są pytam zaliczki z ubezpieczeń do 50%,gdzie do cholery są urzędasy z PZU.Co po infoliniach każą się włóczyć? Wszyscy ponoszą koszty remontów,martwiąc się o środki,tak państwowe(to jego domena) jak z ubezpieczeń.Zatem powiem krótko : g... to go obchodzi jak i co robi p. Burmistrz.Sam niech przestanie pieprzyć od rzeczy i weżmie za ryj tych nierobów z komisji wojewódzkiej co maja płacić w Jasle od 20-100 tys.zł
@ XXL
dnia 25.06.2010, 00:26
Ocena
komentarza:
0
Biegajac po walach nasza pani burmistrz nie zapomniala o zrobieniu fryzury,i mnakijazu,ale o promocji nie zapomniala!
@ xxxxxx
dnia 26.06.2010, 07:44
Ocena
komentarza:
0
p. burmistrz na wałach szuka zająca może się wyłoni z fali.............
@ Agat25
dnia 27.06.2010, 12:09
Ocena
komentarza:
0
spokojnie ludziska Kurosia cały czas robi WAŁA ale z siebie :) ,już niedługo będzie daleki wykop na wiochę obłudnego-najgorszego w historii miasta ,,burmistrza''.
@ KKK
dnia 03.07.2010, 07:45
Ocena
komentarza:
0
Może nie na temat, ale zobaczmy, co robią ludzie których się wybiera:
http://wiadomosci.onet.pl/2193221,11,burmistrz_pozwal_internautow,item.html
@ hm
dnia 07.07.2010, 16:44
Ocena
komentarza:
0
chodzi na szluga na wały
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105