Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Podsumowanie obchodów Gminnego Tygodnia Ekologicznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Osobnicy

2

W miesiącu maju w kilku szkołach Gminy Jasło miała miejsce  realizacja projektu
w ramach Gminnego Tygodnia Ekologicznego z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego, który obchodzony jest od 1972 roku, a przypada zawsze na 5 czerwca i  przypomina o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. 

Celem tych działań w Tygodniu Ekologicznym było propagowanie wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i mieszkańców gminy Jasło działań proekologicznych, rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej uczniów  oraz integracja międzyszkolna, która pozwoliła  zwrócić  uwagę  na problemy ekologiczne.

W ramach projektu realizowana była edukacja   
w dziedzinie ochrony przyrody i kształtowania środowiska przyrodniczego. Były   przeprowadzone w  szkołach różne akcje ekologiczne m.in. sprzątanie lasu, sadzenie
i pielęgnacja roślin, zajęcia w terenie, prelekcje i  pogadanki, pisanie listów dla ziemi, wyświetlano filmy przyrodnicze,  organizowano konkursy np. fotograficzny,
na najciekawszą gazetkę w klasie, na prezentację multimedialną, przygotowywano wystawy. 

Jako organizator zaprosiliśmy szkoły z Gminy Jasło do wzięcia udziału w konkursie technicznym pt. ,,Zamieńcie śmieci w przydatne rzeczy". Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoły podstawowe z Opacia, Jareniówki, z Zespołu Szkół w Osobnicy.

 Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką pracy przestrzennej  np. dekoracji, zabawki lub innych, ze surowców wtórnych przeznaczonych do recyklingu. Oczywiście pomysłów nie zabrakło i wszystkie prace mogliśmy  oglądać na wystawie. Na konkurs wpłynęło 58 prac.

Oceny prac dokonało jury w składzie pani Janina Budziak, pani Grażyna Iskrzycka, pani Dorota Gnat i pani Elżbieta Ochwat - jako  przewodnicząca. Przy wyborze prac brano  pod uwagę: inwencję twórczą, pomysłowość w zakresie wykorzystania odpadów oraz ogólną estetykę wykonanej pracy. Rozdanie nagród miało miejsce 9 czerwca w czasie uroczystego apelu, na który przybyli zaproszeni goście m.in.  pan Henryk Motkowicz - wicewójt Gminy Jasło, pan Krzysztof Brągiel - kierownik marketingu PGNiG Obrót Detaliczny, pan Waldemar Dybaś - specjalista do spraw marketingu, pan Marian Gawron - radny, pan Wincenty Ochwat - sołtys wsi, ksiądz Czesław Szewczyk oraz opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół.

Fundatorem nagród w postaci bonów pieniężnych i sprzętu sportowego dla uczestników konkursu był  sponsor PGNiG Obrót Detaliczny. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Emilia Ulaszek  - ZS Osobnica (bon pieniężny
w wysokości 200 zł)

II miejsce - Magdalena Pietraszek - SP nr 2 Osobnica (bon pieniężny w wysokości 150 zł)

III miejsce - Marlena Szpak - SP Jareniówka (bon pieniężny
w wysokości 100 zł)

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Jakub Kosiek - SP Opacie

Zuzanna Kraus - ZS Osobnica

Anna Turek - ZS Osobnica

Patryk Ryznar - ZS Osobnica

Natalia Aneta Rzońca - SP 2 Osobnica

Gabriela Dybaś - SP 2 Osobnica

Kamila Brągiel - SP 2 Osobnica

Sebastian Kmiecik  - SP 2 Osobnica

Wiktor Bienia - SP 2 Osobnica

Honorowy patronat nad naszymi  działaniami objął  Wójt Gminy Jasło pan Stanisław Pankiewicz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie, zwłaszcza głównemu sponsorowi PGNiG Obrót Detaliczny, bez którego wsparcia finansowego nie byłoby tak satysfakcjonujących nagród dla naszych młodych ekologów. Mamy nadzieję, że udział w tym projekcie zaowocuje w przyszłości i podniesie świadomość młodego pokolenia, od którego zależy los naszej planety.

Edyta Godfryd

Reklama

Komentarze: 2

Dodaj komentarz Widok:
0
@ optymista
dnia 25.07.2016, 14:45 · Zgłoś
..a nic tak nie zniechęca dzieci jak "śmieszne" nagrody" lub brak
Gratuluję sponsorowi konkretnych nagród!
Odpowiedz
-5
@ jarząbek
dnia 21.06.2015, 14:48 · Zgłoś
nic nie psuje bardziej dziecka jak bon pieniężny...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.