Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Współczesnej

5

18 listopada 2015 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Współczesnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.Celem Konkursu było m.in. rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów oraz przybliżenie im twórczości współczesnych prozaików polskich i zagranicznych czyli promocja czytelnictwa, która wciąż jest aktualnymi ważnym zadaniem bibliotek.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Zaprezentowali oni rozległy wachlarz utworów prozy współczesnej.Najczęściej przewijali się tacy autorzy, jak Andrzej Sapkowski i Andrzej Stasiuk, ale pojawił się także Sławomir Mrożek, John Green, Sławomir Shuty, Wojciech Kuczok oraz Nicholas Sparks.

Występylicealistów oceniała Komisja jury w składzie:Bożena Dziadzio – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, nauczyciel języka polskiego – przewodnicząca jury, Joanna Betlej – nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku – członek jury, Grażyna Jędryczka – kierownik PBW Filia w Jaśle – członek jury.

Komisja jury przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Miejsce I – Miłosz Stój (I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle)

Miejsce II – Klaudia Serwa (II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle); Tomasz

Jaróg (Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle)

Miejsce III – GabrielaBerkowicz(I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle); Magdalena Guzior (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle)

Wyróżnienia:

Natalia Data - Zespół Szkół nr 4 w Jaśle

Arkadiusz Gołębiowski - Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy

Katarzyna Krupa - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jaśle

Elżbieta Miśkowicz- Zespół Szkółnr 3 w Jaśle

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jako Kierownik Filii gratuluję wszystkim laureatom, a także pozostałym uczestnikom konkursu, a ich opiekunom składam podziękowanie za trud włożony w przygotowanie.

Gorące podziękowanie składam również Starostwu Powiatowemu w Jaśle za ufundowanie nagród i sponsorom słodkiego poczęstunku.

Grażyna Jędryczka

Kierownik PBW Filia w Jaśle

Napisany dnia: 24.11.2015, 10:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ No
dnia 24.11.2015, 13:19
Ocena
komentarza:
-12
Toż ci impreza że hej:-)))
@ dragoness
dnia 24.11.2015, 18:10
Ocena
komentarza:
4
Wspaniale! Miło wiedzieć, że młodzież jednak czyta i poszerza swoje horyzonty. Zwłaszcza czytanie na głos jest sztuką bardzo trudną. Gratulacje.
@ dragoness
dnia 25.11.2015, 21:53
Ocena
komentarza:
1
Polecam komiksy i ksiazki o smokach. To najbardziej wartosciowe pozycje
@ dragoness
dnia 26.11.2015, 07:23
Ocena
komentarza:
0
Oczywiście. Bardzo wartościowe. Tylko jeszcze trzeba umieć czytać.
@ dragoness
dnia 26.11.2015, 22:29
Ocena
komentarza:
2
No i sa tez kolorowanki po angielsku.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • W Pielgrzymce oddano do użytku nowe mosty

   

  Na drodze wojewódzkiej 993 w Pielgrzymce oddano do użytku dwa mosty na tamtejszych potokach. Wartość inwestycji przekracza kwotę 6 mln zł. Budowa i przebudowa mostów w zamyśle inwestorów stanowić ma jeden z elementów modernizacji ciągu komunikacyjnego łączącego województwo podkarpackie z małopolskim.

 • Fascynujący sposób na przekraczanie granic wyobraźni

   

  Gry fabularne są wielką pasją Jakuba Węgrzynowicza. Już niebawem na rynku pojawi się pierwszy tytuł jego autorstwa. Jaślanin ma nadzieję, że w dobie renesansu gier RPG sięgać będzie po nie coraz więcej osób.

 • Jasielski szpital ma nowy ambulans

   

  Jasielski szpital ma nową kartkę. Trafiła ona do jasielskiej lecznicy w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Jego zakup w znacznej mierze sfinansowany został ze środków Skarbu Państwa. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny służyć będzie ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców powiatu jasielskiego.

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Budowa mostu na Gądkach coraz bliżej. Miasto wybrało wykonawcę.

   

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu na osiedlu Gądki. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy. Wartość inwestycji przekracza kwotę 8 mln zł.

 • Powiat podejmie się budowy prawoskrętu

  Radni powiatowi popierają inwestycję związaną z przebudową ul. Kasprowicza i wiążącą się z tym budową prawoskrętu między drogami wojewódzką nr 992 a krajową nr 28. Na wczorajszej sesji wyrazili zgodę na przeznaczenie 50 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowej w 2020 r.

 • Nowy klip Mateusza Mijala już we wtorek!

  "W Zakopanem Cię poznałem" to najnowsza piosenka Mateusza Mijala, którą będziemy mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć już w najbliższą sobotę po godzinie 19. w Radiu Wawa. Klip do utworu pojawi się we wtorek...

 • "OSP by chciała nowe auto"

  Strażacy ochotnicy z Myscowej znaleźli się w patowej sytuacji. Ich jedyny, a zarazem najstarszy w gminie Krempna samochód ratowniczo-gaśniczy jest niezdatny do wyjazdów. Swój dotychczasowy wóz chcą im przekazać strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego. Aby samochód mógł trafić do Myscowej potrzebne jest 6 tys. zł.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Powinniśmy starzeć się w zdrowiu

   

  Polskie społeczeństwo starzeje się. Żyjemy coraz dłużej. Jakie jednak mamy szanse na to, aby u schyłku życia cieszyć się dobrym zdrowiem? Na to i wiele innych kluczowych z punktu widzenia pacjentów w podeszłym wieku pytań starano się odpowiedzieć podczas zorganizowanej w Jaśle konferencji medycznej „Interdyscyplinarne aspekty geriatrii”.

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rozpoczynają się prace remontowe na chirurgii

  W jasielskim szpitalu rusza przebudowa męskiej części oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Prace mają zakończyć się wiosną przyszłego roku...

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105