Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Współczesnej

5

18 listopada 2015 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Współczesnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.Celem Konkursu było m.in. rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów oraz przybliżenie im twórczości współczesnych prozaików polskich i zagranicznych czyli promocja czytelnictwa, która wciąż jest aktualnymi ważnym zadaniem bibliotek.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Zaprezentowali oni rozległy wachlarz utworów prozy współczesnej.Najczęściej przewijali się tacy autorzy, jak Andrzej Sapkowski i Andrzej Stasiuk, ale pojawił się także Sławomir Mrożek, John Green, Sławomir Shuty, Wojciech Kuczok oraz Nicholas Sparks.

Występylicealistów oceniała Komisja jury w składzie:Bożena Dziadzio – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, nauczyciel języka polskiego – przewodnicząca jury, Joanna Betlej – nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku – członek jury, Grażyna Jędryczka – kierownik PBW Filia w Jaśle – członek jury.

Komisja jury przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Miejsce I – Miłosz Stój (I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle)

Miejsce II – Klaudia Serwa (II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle); Tomasz

Jaróg (Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle)

Miejsce III – GabrielaBerkowicz(I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle); Magdalena Guzior (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle)

Wyróżnienia:

Natalia Data - Zespół Szkół nr 4 w Jaśle

Arkadiusz Gołębiowski - Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy

Katarzyna Krupa - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jaśle

Elżbieta Miśkowicz- Zespół Szkółnr 3 w Jaśle

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jako Kierownik Filii gratuluję wszystkim laureatom, a także pozostałym uczestnikom konkursu, a ich opiekunom składam podziękowanie za trud włożony w przygotowanie.

Gorące podziękowanie składam również Starostwu Powiatowemu w Jaśle za ufundowanie nagród i sponsorom słodkiego poczęstunku.

Grażyna Jędryczka

Kierownik PBW Filia w Jaśle

Napisany dnia: 24.11.2015, 10:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ No
dnia 24.11.2015, 13:19
Ocena
komentarza:
-12
Toż ci impreza że hej:-)))
@ dragoness
dnia 24.11.2015, 18:10
Ocena
komentarza:
4
Wspaniale! Miło wiedzieć, że młodzież jednak czyta i poszerza swoje horyzonty. Zwłaszcza czytanie na głos jest sztuką bardzo trudną. Gratulacje.
@ dragoness
dnia 25.11.2015, 21:53
Ocena
komentarza:
1
Polecam komiksy i ksiazki o smokach. To najbardziej wartosciowe pozycje
@ dragoness
dnia 26.11.2015, 07:23
Ocena
komentarza:
0
Oczywiście. Bardzo wartościowe. Tylko jeszcze trzeba umieć czytać.
@ dragoness
dnia 26.11.2015, 22:29
Ocena
komentarza:
2
No i sa tez kolorowanki po angielsku.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ostatnie pożegnanie ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Kleeberczyk spoczął na Starym Cmentarzu w Jaśle

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego w miniony wtorek ppłk. Mieczysława Żygłowicza. Uczestnik wojny obronnej Polski 1939 r. a po wojnie wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle spoczął w rodzinnym grobowcu na jasielskim Starym Cmentarzu. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele oraz żołnierze, którzy z należnymi bohaterowi honorami pożegnali kleeberczyka.

 • Odśnieżanie dróg w centrum miasta jest skandaliczne - mówią mieszkańcy

  Jeszcze kilka dni temu na wielu ulicach, placach i chodnikach miasta zalegała gruba warstwa śniegu oraz lodu, choć w paru miejscach woła to nadal o pomstę do nieba. Poprawę warunków można zawdzięczać przede wszystkim pogodzie. Ciepłe promienie słońca sprawiły, że zalegający śnieg stopniał. Mieszkańcy nie szczędzą jednak gorzkich słów pod adresem władz miasta.

   

 • Aktualizacja: Młody mężczyzna spadł z drzewa. Nie żyje

  Tragiczny wypadek w Szebniach. Dzisiaj około godziny 14. podczas wycinki drzew zginął młody mężczyzna.

 • Wrak samochodu na osiedlu Gamrat został uprzątnięty. Został zabezpieczony na teren bazy MKS w Jaśle

  Pojazd, który od ponad pół roku zalegał na terenie zielonym na osiedlu Gamrat w Jaśle został przewieziony i zabezpieczony na terenie bazy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Urzędnicy ustalili spadkobierców, których powiadomią o odebraniu pojazdu. W innym przypadku sprawa trafi na drogę sądową.

 • Wypadek na drodze powiatowej w Łaskach

  Dzisiaj około godziny 13.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani do miejscowości Łaski, gdzie według zgłoszenia doszło wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Mundurowi ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia...

 • Odszedł na wieczną wartę. W wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz, bohater września 1939

   

  Dzisiaj w wieku 101. lat zmarł ppłk Mieczysław Żygłowicz. Śmierć bohatera wojny obronnej Polski 1939 roku, nauczyciela i wychowawcy to olbrzymi cios dla całej społeczności ziemi jasielskiej. Był wzorem patrioty, pozbawionego uprzedzeń, bez reszty oddanego służbie dla ojczyzny, której pozostał wierny do końca swoich dni.

 • Wandale znów dali o sobie znać. Farbą zniszczyli elewację budynków szkoły i bursy międzyszkolnej

   

  W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy zniszczyli fragmenty elewacji budynków przy Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na murach budynku szkoły oraz bursy międzyszkolnej przy ul. Staszica w Jaśle pojawiły się wulgarne napisy oraz malunki. Niektóre symbole nawiązują do ideologii nazistowskiej. Straty sięgać mogą kilku tysięcy złotych.

 • Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

  Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

 • Kolejna stłuczka na „stopach”

  Dzisiaj około godziny 14. w Jaśle na skrzyżowaniu ulic Szopena i Ujejskiego doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została przewieziona karetką do jasielskiego szpitala.

 • Jak poprawić swoją sylwetkę? Dowiesz się w nowym Studio Treningowym Jasło

   

  Dbałość o poprawę kondycji fizycznej, wbrew pozorom, wcale nie musi być dzisiaj wielkim wyzwaniem. Doskonałą receptą na osiągnięcie dobrej formy i sylwetki może okazać się Studio Treningowe Jasło. To wyposażone w nowoczesny sprzęt miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą zmienić swój styl życia. W studio treningowym, pod okiem doświadczonych trenerów personalnych osiągnięcie ambitnych celów będzie zwykłą formalnością.  

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105