Strona główna

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Współczesnej

5
Napisany dnia: 24.11.2015, 10:30 , Tagi: Brak

18 listopada 2015 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Współczesnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.Celem Konkursu było m.in. rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów oraz przybliżenie im twórczości współczesnych prozaików polskich i zagranicznych czyli promocja czytelnictwa, która wciąż jest aktualnymi ważnym zadaniem bibliotek.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Zaprezentowali oni rozległy wachlarz utworów prozy współczesnej.Najczęściej przewijali się tacy autorzy, jak Andrzej Sapkowski i Andrzej Stasiuk, ale pojawił się także Sławomir Mrożek, John Green, Sławomir Shuty, Wojciech Kuczok oraz Nicholas Sparks.

Występylicealistów oceniała Komisja jury w składzie:Bożena Dziadzio – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, nauczyciel języka polskiego – przewodnicząca jury, Joanna Betlej – nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku – członek jury, Grażyna Jędryczka – kierownik PBW Filia w Jaśle – członek jury.

Komisja jury przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Miejsce I – Miłosz Stój (I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle)

Miejsce II – Klaudia Serwa (II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle); Tomasz

Jaróg (Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle)

Miejsce III – GabrielaBerkowicz(I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle); Magdalena Guzior (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle)

Wyróżnienia:

Natalia Data - Zespół Szkół nr 4 w Jaśle

Arkadiusz Gołębiowski - Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy

Katarzyna Krupa - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jaśle

Elżbieta Miśkowicz- Zespół Szkółnr 3 w Jaśle

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jako Kierownik Filii gratuluję wszystkim laureatom, a także pozostałym uczestnikom konkursu, a ich opiekunom składam podziękowanie za trud włożony w przygotowanie.

Gorące podziękowanie składam również Starostwu Powiatowemu w Jaśle za ufundowanie nagród i sponsorom słodkiego poczęstunku.

Grażyna Jędryczka

Kierownik PBW Filia w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ No
dnia 24.11.2015, 13:19
Ocena
komentarza:
-12
Toż ci impreza że hej:-)))
@ dragoness
dnia 24.11.2015, 18:10
Ocena
komentarza:
4
Wspaniale! Miło wiedzieć, że młodzież jednak czyta i poszerza swoje horyzonty. Zwłaszcza czytanie na głos jest sztuką bardzo trudną. Gratulacje.
@ dragoness
dnia 25.11.2015, 21:53
Ocena
komentarza:
1
Polecam komiksy i ksiazki o smokach. To najbardziej wartosciowe pozycje
@ dragoness
dnia 26.11.2015, 07:23
Ocena
komentarza:
0
Oczywiście. Bardzo wartościowe. Tylko jeszcze trzeba umieć czytać.
@ dragoness
dnia 26.11.2015, 22:29
Ocena
komentarza:
2
No i sa tez kolorowanki po angielsku.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105