Strona główna

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Współczesnej

5
Napisany dnia: 24.11.2015, 10:30 , Tagi: Brak

18 listopada 2015 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Współczesnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.Celem Konkursu było m.in. rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów oraz przybliżenie im twórczości współczesnych prozaików polskich i zagranicznych czyli promocja czytelnictwa, która wciąż jest aktualnymi ważnym zadaniem bibliotek.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Zaprezentowali oni rozległy wachlarz utworów prozy współczesnej.Najczęściej przewijali się tacy autorzy, jak Andrzej Sapkowski i Andrzej Stasiuk, ale pojawił się także Sławomir Mrożek, John Green, Sławomir Shuty, Wojciech Kuczok oraz Nicholas Sparks.

Występylicealistów oceniała Komisja jury w składzie:Bożena Dziadzio – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, nauczyciel języka polskiego – przewodnicząca jury, Joanna Betlej – nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku – członek jury, Grażyna Jędryczka – kierownik PBW Filia w Jaśle – członek jury.

Komisja jury przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Miejsce I – Miłosz Stój (I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle)

Miejsce II – Klaudia Serwa (II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle); Tomasz

Jaróg (Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle)

Miejsce III – GabrielaBerkowicz(I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle); Magdalena Guzior (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle)

Wyróżnienia:

Natalia Data - Zespół Szkół nr 4 w Jaśle

Arkadiusz Gołębiowski - Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy

Katarzyna Krupa - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jaśle

Elżbieta Miśkowicz- Zespół Szkółnr 3 w Jaśle

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jako Kierownik Filii gratuluję wszystkim laureatom, a także pozostałym uczestnikom konkursu, a ich opiekunom składam podziękowanie za trud włożony w przygotowanie.

Gorące podziękowanie składam również Starostwu Powiatowemu w Jaśle za ufundowanie nagród i sponsorom słodkiego poczęstunku.

Grażyna Jędryczka

Kierownik PBW Filia w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ No
dnia 24.11.2015, 13:19
Ocena
komentarza:
-12
Toż ci impreza że hej:-)))
@ dragoness
dnia 24.11.2015, 18:10
Ocena
komentarza:
4
Wspaniale! Miło wiedzieć, że młodzież jednak czyta i poszerza swoje horyzonty. Zwłaszcza czytanie na głos jest sztuką bardzo trudną. Gratulacje.
@ dragoness
dnia 25.11.2015, 21:53
Ocena
komentarza:
1
Polecam komiksy i ksiazki o smokach. To najbardziej wartosciowe pozycje
@ dragoness
dnia 26.11.2015, 07:23
Ocena
komentarza:
0
Oczywiście. Bardzo wartościowe. Tylko jeszcze trzeba umieć czytać.
@ dragoness
dnia 26.11.2015, 22:29
Ocena
komentarza:
2
No i sa tez kolorowanki po angielsku.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105