Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Powiatowy Konkurs Wiedzy za nami

2

18 grudnia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Wiedzy, który był częścią projektu „Dbam o swój świat – bliżej natury” realizowanego przez MDK przy wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Jaśle.

 

Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na piękno otaczającego środowiska, popularyzowanie obserwowania ptaków, zachęcenie do odkrywania bogactwa i piękna przyrody powiatu jasielskiego oraz podniesienie świadomości ekologicznej.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego, został przeprowadzony drogą mailową i przebiegał w dwóch etapach. W sumie w konkursie udział wzięło 50 uczestników, którzy zajęli następujące miejsca:

kategoria wiekowa – uczniowie szkół podstawowych:

I miejsce – Klaudia Grzyb (SP Brzyska)

II miejsce –Małgorzata Budziak (SP Osobnica), Paulina Budziak (SP Osobnica), Dawid Pszczoła (SP nr 4 w Jaśle)

III miejsce – Mateusz Styranka (SP nr 4 w Jaśle)

IV miejsce – Natalia Stygar (SP Osobnica)

V miejsce – Patryk Źrebiec (SP Desznica), Jakub Lis (SP Brzyska)

VI miejsce – Wiktoria Mastaj (SP Samoklęski)

Wyróżnienia: Estera Mastej (SP Desznica), Kinga Opałka (SP Samoklęski), Jakub Mastej (SP Samoklęski), Wiktor Sendra (SP Osobnica), Oliwia Mroczka (SP Samoklęski).

kategoria wiekowa – uczniowie gimnazjum:

I miejsce – Kamil Tocki ( Gimnazjum Kąty)

II miejsce – Agnieszka Kita (Gimnazjum Lipnica Dolna)

III miejsce – Brygida Rak (Gimnazjum Lipnica Dolna)

IV miejsce – Anna Szot i Klaudia Szot (Gimnazjum Lipnica Dolna)

V miejsce – Michał Kopera (Gimnazjum Lipnica Dolna)

Wyróżnienie – Sergiusz Żarnowski (Gimnazjum Kąty)

kategoria wiekowa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Jakub Borowiec (II LO Jasło)

II miejsce – Patrycja Sypień (LO Kołaczyce)

III miejsce – Weronika Wiśniewska (LO Kołaczyce)

IV miejsce – Sylwia Gliwska (LO Kołaczyce)

Podczas uroczystości wręczenia nagród gościliśmy mgra inż. leśnictwa Sławomira Czyżowicza, który wygłosił prelekcję na temat metod i sposobów obserwacji ptaków. Sławomir Czyżowicz wraz z Waldemarem Tokarczykiem – nauczycielem Gimnazjum w Kątach oraz Katarzyną Dedo – nauczycielem prowadzącym sekcję ekoturystyki w MDK w Jaśle byli członkami komisji konkursowej, która oceniała testy. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle wręczała laureatom Grażyna Leńczuk dyrektor MDK.

MDK w Jaśle

Napisany dnia: 25.12.2015, 09:31
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ sugestia
dnia 25.12.2015, 14:51
Ocena
komentarza:
-8
lipnica dominuje .brawo
@ Ktoś
dnia 04.01.2016, 15:42
Ocena
komentarza:
3
OOo nasza Klaudia!! Brzyska! Brawo ;*
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105