Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pracownicy zakładu Kronoflooring wraz z rodzinami posadzili 500 sztuk młodych jodeł

24

Firma Kronoflooring istniejąca w Jaśle od czterech lat już po raz drugi zorganizowała akcję pn. "Kronodrzewko" w ramach której, w Nadleśnictwie Kołaczyce w miejscowości Bierówka pracownicy wraz z rodzinami posadzili 500 sztuk drzew. - Nasze działania prowadzone są w najbliższej okolicy, gdzie funkcjonuje nasz zakład. Można powiedzieć, że po sąsiedzku sadzimy drzewka. Chcemy budować świadomość społeczną w zakresie ochrony środowiska, upowszechniać wiedzę ekologiczną oraz dawać dobre wzorce młodemu pokoleniu – podkreśla Ilona Górnicka - Mielnik, menadżer działu HR w Kronoflooring Sp. z o.o.

Po raz pierwszy akcja "Kronodrzewko" odbyła się wiosną 2019 r. Ze względu na pandemię Covid-19 oraz wysoką liczbę zachorowań w kraju, działania proekologiczne musiały zostać przełożone, aż do teraz. W minioną sobotę (9 października br.) w Bierówce odbyła się druga akcja pn. "Kronodrzewko". Pracownicy zakładu Kronoflooring w Jaśle oraz ich bliscy posadzili w Nadleśnictwie Kołaczyce 500 sztuk młodych jodeł.

- Grupa Kronospan od lat prowadzi akcje sadzenia drzew w różnych lokalizacjach: w Mielcu, w Strzelcach Opolskich, Pustkowie, Poznaniu oraz w Szczecinku. My prowadzimy zakład w ramach tej grupy. W Jaśle jesteśmy od czterech lat i po raz drugi zorganizowaliśmy akcję pn. "Kronodrzewko" – wyjaśnia Ilona Górnicka-Mielnik. - Leśnicy wskazują nam miejsca, gdzie należy wykonać nasadzenia oraz doradzają, jakie gatunki drzew powinny tam się pojawić – dodaje.

W tym roku w imprezie wzięło udział 80 osób, pracownicy naszego zakładu i ich rodziny. Nie zabrakło również przedstawiciela władz powiatowych w osobie wicestarosty Stanisława Pankiewicza. Jak podkreśla I. Górnika-Mielnik z Kronoflooring Sp. z.o.o., planowane jest coroczne sadzenie bądź dosadzanie drzewek w okolicy Jasła.

id

fot. archiwum prywatne

Napisany dnia: 13.10.2021, 10:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Haha
dnia 13.10.2021, 10:11
Ocena
komentarza:
17
Propaganda trwa .
@ sas
dnia 13.10.2021, 10:32
Ocena
komentarza:
8
super akcja
@ Darek
dnia 13.10.2021, 10:53
Ocena
komentarza:
18
Kronospan w Mielcu w ciągu dwóch godzony przerabia więcej niż 500 drzew ;) taka to ekologia
@ Stary
dnia 13.10.2021, 12:59
Ocena
komentarza:
25
Ale przerabia stare drzewa ktore zabieraja nam tlen wiem to po wypowiedzi pani posel
@ Abnegat
dnia 13.10.2021, 15:27
Ocena
komentarza:
2
@10:11
Rodzinną imprezę integracyjną połączono z akcją PR-owską, ale ze względu na pozytywny przekaz, nie widziałbym w tym przypadku nic zasługującego na krytykę. Jedynie ta tęczowa płachta budzi pewne obawy, ale być może nie chodzi tutaj o to, z czym tego rodzaju symbole się kojarzą, tylko o atrakcyjność dla dzieci.
@ Pioter
dnia 13.10.2021, 10:12
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ ert
dnia 13.10.2021, 10:29
Ocena
komentarza:
6
Żeby jeszcze dajcie dobrze zarobi.
@ @piotr
dnia 13.10.2021, 15:08
Ocena
komentarza:
10
Nooo, z taką polszczyzną to nie wątpię w Twoje zarobki...
@ ...
dnia 13.10.2021, 15:10
Ocena
komentarza:
-2
nie pasuje to zwolnienie ukryte bezrobocie 50 procent
@ Krzyś z Krusu
dnia 13.10.2021, 10:45
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Grażynka
dnia 13.10.2021, 10:57
Ocena
komentarza:
2
Bardziej opłacalne to pole uprawiać niż tam pracować
@ @piotr
dnia 13.10.2021, 11:16
Ocena
komentarza:
1
Super akcja.
@ Wioślarz
dnia 13.10.2021, 11:27
Ocena
komentarza:
18
A w Mielcu Kronospan truje tak, że nie da się okien otworzyć. Oby w Jaśle do tego nie doszło, bo wtedy żadne drzewka nie pomogą.
@ Natural Born Leader
dnia 13.10.2021, 13:02
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ małpa też człowiek
dnia 13.10.2021, 13:29
Ocena
komentarza:
5
Tylko czekać aż korporacje będą odbierać im i "wychowywać" dzieci.
@ ola z pornola
dnia 13.10.2021, 17:47
Ocena
komentarza:
-4
wychowanie po tęczowemu..
@ K
dnia 13.10.2021, 13:49
Ocena
komentarza:
4
Gratulacje dobry przykład dla młodszego pokolenia
@ ABSOLUT
dnia 13.10.2021, 16:21
Ocena
komentarza:
2
I ta tęcza do zabawy też się dziecią przyda w ramach wychowania wizualnego.
@ fakt
dnia 13.10.2021, 14:38
Ocena
komentarza:
2
A skala wycinek rośnie to fakt, który widać w statystykach i o którym otwarcie mówią Lasy Państwowe. Za rządów PiS wycięto 250 mln drzew.
@ Czego nie robi się dla klimatu
dnia 13.10.2021, 15:51
Ocena
komentarza:
7
Ja żem dzisiaj sam posadził 2 czarne porzeczki
@ Człowiek też zwierzę
dnia 13.10.2021, 16:46
Ocena
komentarza:
-3
To niewiele.
@ Matti
dnia 13.10.2021, 17:08
Ocena
komentarza:
2
Eee, dobre i chłoć co.
@ Jaslanin
dnia 14.10.2021, 11:46
Ocena
komentarza:
3
Gratulacje pomysłu, które daje przykład młodemu pokoleniu
@ Kika
dnia 14.10.2021, 11:59
Ocena
komentarza:
3
Później Pani Kurowska każe ściąć jak pszenice
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105