Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

42

Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

Linia kolejowa nr 108/fot. Marcin Dziedzic

Rządowy program Kolej + ma na celu przede wszystkim uzupełnienie sieci kolejowej o połączenia miejscowości o populacji powyżej 10 tys. mieszkańców, które nie posiadają połączeń pasażerskich z miastami wojewódzkimi lub takich, które posiadają dostęp do kolei, ale istniejące połączenia wymagają usprawnienia. Bazując na tak określonych założeniach programu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie zdecydował się złożyć w jego ramach, między innymi projekt pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odcinku Gorlice – Jasło celem usprawnienia połączenia Kraków – Jasło wraz z rewitalizacją linii kolejowej nr 110 i budową łącznicy pomiędzy wyżej wymienionymi liniami w ramach naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku.”

Projekt ważny dla Jasła

Jesienią ubiegłego roku po przeprowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ocenie formalnej, został zakwalifikowany do drugiego etapu programu. Obecnie trwa opracowanie wstępnego studium planistyczno – prognostycznego dla tego istotnego z punktu widzenia interesów Gorlic i Jasła projektu. UMWM w Krakowie powierzył to zadanie firmie International Management Services Sp. z o.o. SPP stanowić będzie podstawę dla opracowania przez PKP PLK S.A. studium projektowo – technicznego, które pozwoli następnie na wykonanie koncepcji programowo – przestrzennej, opracowanie projektu budowlanego oraz uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych.   

Wczoraj, punktualnie o godz. 17:30 odbyło się spotkanie w formie online, podczas którego pracownicy IMS omówili ogólne cele i założenia, jakie przyjęto na etapie opracowania wstępnego SPP. Tym samym uczestnicy spotkania, które miało charakter otwarty, mogli nie tylko dowiedzieć się, na jakim etapie znajduje się przygotowanie SPP, lecz również zadawać pytania na temat realizacji projektu. Z takiej możliwości skrzętnie skorzystali przede wszystkim samorządowcy z gminy Skołyszyn, na czele z wójtem Bogusławem Kręciszem oraz osoby zaangażowane w działalność inicjatywy społecznej „Kolej na Jasło”.

Cztery scenariusze

Z informacji przekazanych przez pracowników IMS wynika, że opracowanie SPP podzielone zostało na kilka etapów. Obecnie trwa pozyskiwanie niezbędnych danych oraz przygotowanie prognozy ruchu. Warto przy tym zwrócić uwagę na cztery warianty ofertowe, jakie będą rozpatrywane pod kątem uruchomienia przyszłych połączeń na trasie Stróże – Jasło – Stróże przez Gorlice oraz bezpośredniego połączenia z Jasła do Krakowa przez Gorlice i Stróże.

Wariant minimalny przewiduje uruchomienie 4 par połączeń Stróże – Jasło – Stróże (przez Gorlice), w tym 1 pary połączeń w relacji bezpośredniej do i z Krakowa. Scenariusz deklarowany jest bardziej optymistyczny. Przewiduje on bowiem 10 par połączeń Stróże – Jasło – Stróże (przez Gorlice), w tym 5 par połączeń w relacji bezpośredniej do i z Krakowa. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że w ciągu dnia ze stacji Jasło w kierunku Gorlic i Stróż pociągi odjeżdżałyby w odstępach, co dwie godziny.

W przypadku pozostałych dwóch wariantów, częstotliwość połączeń byłaby jeszcze większa. Według scenariusza pośredniego na trasie Stróże – Jasło – Stróże (przez Gorlice) kursowałoby 18 par pociągów, w tym każdy w relacji bezpośredniej do Krakowa. Wariant maksymalny to z kolei 28 par połączeń Stróże – Jasło – Stróże (przez Gorlice), w tym wszystkie w relacji bezpośredniej do i z Krakowa.

Należy zaznaczyć, że wybór konkretnego wariantu uwzględniał będzie prognozowany ruch, przepustowość infrastruktury oraz możliwości organizatora przewozów.

Według wstępnych szacunków, trasę z Jasła do Krakowa, pociągi pokonywać będą w czasie ok. 3,5 godziny. Główne założenia programu Kolej + zakładają bowiem zwiększenie dostępności połączeń dla mieszkańców. Tym samym pociągi, których kursowanie byłoby efektem realizacji projektu UMWM w Krakowie, na trasie od Jasła przez Gorlice do Stróż, zatrzymywałyby się na każdym przystanku. To dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców mniejszych miejscowości, jak na przykład Przysieki, Skołyszyn, Siepietnica położonych w powiecie jasielskim, czy też małopolskich: Libuszy, Moszczenicy, Woli Łużańskiej, Szalowej.

Infrastruktura do modernizacji  

Projekt rewitalizacji linii kolejowych nr 108 i 110 zakłada również prace modernizacyjne i inwestycyjne w zakresie infrastruktury kolejowej. Jej zasadniczym elementem ma być budowa łącznicy pomiędzy wyżej wymienionymi liniami kolejowymi. Dlaczego jest ona tak bardzo istotna? Jej budowa umożliwi skrócenie czasu podróży dla pociągów dojeżdżających do stacji Gorlice. Nie będzie już konieczny postój na stacji Gorlice Zagórzany, celem zmiany kierunku jazdy pociągu. Ma to być łącznica jednotorowa, zelektryfikowana, o dużym kącie zwrotu.

Modernizacja przewiduje także przeprowadzenie prac na wiaduktach, przejazdach, przepustach i innych elementach infrastruktury kolejowej. Przebudowane mają zostać przystanki i stacje kolejowe. Zmiany dotyczyć mają między innymi przebudowy peronów, ich oświetlenia oraz zainstalowania elementów mających poprawić komfort oczekiwania podróżnych na pociąg (np. nowe wiaty).

Na obecnym etapie trudno przewidzieć, jakie będą koszty realizacji projektu. Nieoficjalnie mówi się o kwocie blisko 200 mln zł.   

MD

Napisany dnia: 20.10.2021, 10:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Rudek
dnia 20.10.2021, 10:38
Ocena
komentarza:
25
Fajnie bo będzie czym jechać do Krakowa i w swiat
@ Krzyś z Krus
dnia 20.10.2021, 11:48
Ocena
komentarza:
17
Franciszek Josef usmiecha sie do samorządowców wspominając czasy Galicyji
@ Bobo
dnia 20.10.2021, 12:32
Ocena
komentarza:
6
No piękne i ładne wizję ma kolej ,tylko od realizacji do czynu to daleka droga ,kolej powinna sama szukać planów jak pozyskać pasażerów ,są gminy samorządy gdzie kolej sama zamknęła linie twierdząc że brak pasażerów że nieopłacalne ,no pewnie jak się ustala rozkład jazdy aby nie było skomunikowania z drugim pociągiem to trudno ,absurd goni absurd ,jest taka linia koło Tarnowa do Szczucina no i co co od kilku lat nieużywana zarośla drzewami serce się kraje jak można tak dopuścić ,ale nikt się niepoczuwa jako winny lepiej mówić że nieopłacalna linia a do Kielc do Warszawy super połączenia z Tarnowa z Krynicy tylko most zrobić w Szczucinie to kolej powinna szukać pasażerów i robić coś z całej mocy aby ludzie mogli korzystać z usług kolei mimo że kolej już ma piękne wagony pociągi to nadal szwankuje coś albo lobby trzyma w ryzach bo nierentowne i nieopłacalne aby wydawać fundusze a może spróbować coś zrobić ,,pozdrawiam,
@ Donat
dnia 20.10.2021, 12:43
Ocena
komentarza:
2
Wspaniałe informacje. Miejmy nadzieje, że tymi pociągami wjedziemy do Europy, bo na razie jesteśmy w poczekalni Europy.
@ js
dnia 20.10.2021, 12:46
Ocena
komentarza:
-6
3 i pół godziny z jasła do Krakowa? Pocałujcie mnie gdzieś!
@ do N
dnia 21.10.2021, 12:35
Ocena
komentarza:
0
Przez Rzeszów jest 230 km i przestawka w Rzeszowie lokomotywy. Oczywiście że mógłby jechać 2 godz. pod warunkiem że będzie stawał tylko na kilku stacjach i omijał Stróże Które mają liczne połączenia z Krakowem. A z wjazdem pociągu do Gorlic to całkowity kretynizm.
@ N
dnia 22.10.2021, 11:10
Ocena
komentarza:
0
Jeśli chodzi o podróż pociągiem to odległość nie ma większego znaczenia bo ważniejszy jest czas podróży (przepinanie lokomotywy też jest bez znaczenia, bo w końcu nie ty to robisz tylko siedzisz sobie w ciepłym wagonie). Czas podróży to priorytet.
Ww opisanej 2 posty wyżej sytuacji jest on krótszy od tych 3,5 godziny po remoncie - o pół godziny !!!, podobny jak dla busów, a cena biletu znacznie niższa oraz dodatkowo przysługujące liczne zniżki.
Osobiście uważam też, że pociągiem podróżuje się znacznie wygodniej niż busami. Jest też połączenie z Tarnowem, który busy omijają.

Efekt będzie taki, że po modernizacji pociągi do Krakowa pojadą zmodernizowaną trasą przez 3,5 godziny do Krakowa, a kolej zlikwiduje linie przez Rzeszów, którymi podróż trwa dzisiaj 3 godziny.
@ kras
dnia 22.10.2021, 12:46
Ocena
komentarza:
0
Człowieku, o czym ty mówisz? Ponad 20 lat temu Wetlina z Jasła do Krakowa z pominięciem Stróż jechała niespełna 3 godz. a na pocz. lat 60 Bieszczady jechały do Krekowa 3 godz, 20 minut chociaż linia nie była zelektryfikowana i przepinano pociąg w Stróżach. No ale po interwencji Solidaruchów ze Stróż Wetlina Wetlina znowu zaczęła jeździć przez Stróże co spowodowało, że czas jazdy do Krakowa wydłużył się do 3 h 30 min. i ludzie przestali korzystać z tego połączenia. Busy do Krakowa jadą średnio 2h 30 min. więc 3 h pociągiem to żadna alternatywa.
@ N
dnia 23.10.2021, 18:45
Ocena
komentarza:
0
Szkoda zawracać sobie wami głowę.
@ Xy
dnia 20.10.2021, 10:45
Ocena
komentarza:
34
Dlatego od zawsze powtarzam...
Powiat jasielski ma swoje miejsce w Małopolsce.
Podkarpacie w Warszawie jest traktowane jako zlepek mniejszości narodowych
o korzeniach rusińskich.
@ Jaślanin
dnia 20.10.2021, 11:26
Ocena
komentarza:
20
Też tak uważam. Przyczepianie Jasła i jasielszczyzny do Rzeszowa nie ma w ogóle żadnych uwarunkowań historycznych
@ Loli
dnia 20.10.2021, 18:11
Ocena
komentarza:
-9
Gdzie Jasło, a gdzie Kraków...
Jasło to Podkarpacie i ma tyle wspólnego z Małopolską, co np. Kielce, Katowice, czy Częstochowa...
Żeby usprawnić połączenia kolejowe z Jasła potrzeba wybudować nową linię Jasło - Dębica, a nie remontować stare nikomu niepotrzebne linie.
@ zelan
dnia 20.10.2021, 19:55
Ocena
komentarza:
2
A to linii przez Dębicę już nie będzie?
@ Xy
dnia 20.10.2021, 20:18
Ocena
komentarza:
9
"Grody Czerwieńskie obejmowały ziemie, na których obecnie mamy nie tylko Przemyśl i Sanok, ale również miasta takie jak Rzeszów, Krosno, Chełm, Leżajsk czy Krasnystaw. Tak, najwcześniejsza wzmianka o Sanoku pochodzi z ruskiego Latopisu Hipackiego z 1150 roku, powstałego w Pskowie. Tak, Krosno za Włodzimierza Wielkiego był miastem granicznym. Ruskim miastem granicznym! Tak, to wszystko było kiedyś ruskie! "
Jasło nie było ruskie,do 1939 r należało do woj. krakowskiego.
@ kras
dnia 21.10.2021, 08:24
Ocena
komentarza:
0
Bzdura, grody Czerwieńskie to obszar w dorzeczu górnego Bugu. Przemyśl czy Sanok należały do Rusi Halickiej.
@ JasMan
dnia 21.10.2021, 08:58
Ocena
komentarza:
2
Linia przez Dębicę cały czas jest,
tyle,że drogowa i tak pozostanie.
"nadzieja to tylko obietnica wyborcza"
@ ;8
dnia 21.10.2021, 10:52
Ocena
komentarza:
0
Ale nas ciągnie bardziej na zachód
niż na wschód.
@ do Loti
dnia 21.10.2021, 12:40
Ocena
komentarza:
2
Owszem ma wiele wspólnego, to historyczna i geograficzna Małopolska, podobnie zresztą jak Kielce i Częstochowa. Raczej Podkarpacie to sztuczny twór, bo Jasło leży w Karpatach. Linie do Rzeszowa czy Zagórza nikomu niepotrzebne? Walnij się w swój pusty łeb.
@ kras
dnia 21.10.2021, 17:12
Ocena
komentarza:
1
Stara już dawno zarzucona interpretacja. Nie wystarczy przeczytać, trzeba jeszcze zrozumieć.
@ Lisaj
dnia 22.10.2021, 16:13
Ocena
komentarza:
0
Wydaje się, ze Pan trochę za daleko zabrnął. Rzeszów, a tym bardziej Leżajsk nie były na RC. Jej granica na zachodzie przebiegała mniej więcej korytem Jasiołki, od Jedlicza na północ ale skręcała na wschód omijając Rzeszów.
@ zabawne
dnia 20.10.2021, 11:37
Ocena
komentarza:
10
Po tych wszystkich modernizacjach pociąg z Jasła do Krakowa będzie jechał 3,5 godziny, a to zaś oznacza że podróż do oddalonego o 60 km Tarnowa trwałaby 2,5 godziny! -- Gdyby wreszcie zbudowano 10 razy zapowiadaną linię do Dębicy , podróż doTarnowa trwałaby o połowę krócej !
@ js
dnia 20.10.2021, 12:54
Ocena
komentarza:
8
Jeszcze ma wjeżdżać do Gorlic jakby nie mało im było mijanki w Stróżach? Kto zdrowy na umyśle tym będzie jeździł.
@ Car
dnia 22.10.2021, 16:15
Ocena
komentarza:
1
Można do Dębicy tylko po co? To co jest rdzewieje.
@ zabawne
dnia 20.10.2021, 11:39
Ocena
komentarza:
12
poseł Rzońca w czasie wyborów twierdził że będzie linia do Dębicy .
@ Krzyś z Krus
dnia 20.10.2021, 11:49
Ocena
komentarza:
11
Pawluś już wycina chaszcze na trasie
@ hmm
dnia 20.10.2021, 13:21
Ocena
komentarza:
9
Szkoda słuchać co on gadać podczas kampanii ;)
Chyba że lubisz baśnie oraz fantastykę ewentualnie dobry kabaret ;)
@ Woytazzz
dnia 20.10.2021, 12:45
Ocena
komentarza:
16
Wszystko pięknie, a na jakim etapie znajdują się inwestycje kolejowe firmowane przez starostę Pawlusia?

Kiedy pojedziemy koleją z Jasła do Dębicy?
Kiedy pociągi zatrzymają się przy peronie w Brzezówce?
Kiedy powstanie połączenie Jasła z Izraelem przez Łupków?
Kiedy z Jasła do Sanoka pociąg pomknie 100 kilometrów na godzinę?

Szukałem odpowiedzi na pewnym konkurencyjnym portalu, ale tam w temacie coś cisza ostatnio.
@ hmm
dnia 20.10.2021, 13:20
Ocena
komentarza:
10
Linii Jasło Dębica nie będzie tak jak i obwodnicy Brzostku, Kołaczyc i Jasła podziękować należy Adasiowi i Bogusi ;)
@ hmm
dnia 20.10.2021, 13:19
Ocena
komentarza:
4
jak Bogusia nie będzie swoich paluszków maczał to może coś z tego będzie na [przecinanie wstęg mogą go zaprosić wszak wiadomo nie od dziś jak lubi lans i flesze ;)
pozdrawiam normalnych
@ Ronin
dnia 20.10.2021, 13:23
Ocena
komentarza:
5
Miasto mogło by pomyśleć o przedłużeniu przejścia podziemnego na ulicę kolejową , bądź przebudowy go na drogowy łącznik ul. Staszica
@ Krzyś z Krusu
dnia 20.10.2021, 13:38
Ocena
komentarza:
3
Czy to nowe przejscie z starej stołówki pkp na perony to już ta inwestycja?
@ Solidarnosciowiec
dnia 20.10.2021, 14:06
Ocena
komentarza:
11
21 wiek na Marsa latają a ludzia pociąg obiecują i że przystanki odnowią
@ Jasień
dnia 20.10.2021, 14:13
Ocena
komentarza:
4
Ta dawna stołówka miała być modernizowana ?
@ Krzyś z Krusu
dnia 20.10.2021, 21:41
Ocena
komentarza:
1
Tak...po 3 piętro
@ klejom wcale nie tani
dnia 20.10.2021, 14:37
Ocena
komentarza:
12
Jeszcze dodam kiedy pojedzie pociąg z Jasła do Przemyśla przez Krościenko i Ukraine. Linia je tylko należy jom odchwaścić i wykarczować
@ Pożądany smerf
dnia 21.10.2021, 09:00
Ocena
komentarza:
7
Jaslo i powiat Jasielski powinno powrócić do woj Małopolskiego
@ strona wuwuwu
dnia 23.10.2021, 14:46
Ocena
komentarza:
0
Ktoś tu napisał, że "A z wjazdem pociągu do Gorlic to całkowity kretynizm."

Są Gorlice w Małopolskim? Są.
To jest inicjatywa Gorlic u marszałka? Jest.
No to się odczepcie.

Nic nie będzie wjeżdżało do Stróż. Teraz Hubal jeździ z pominięciem Kogutowa i tak ma być dalej. A stacja w Gorlicach jest położona w centrum miasta. Do Zagórzan nikt nie będzie się bujał. Sami sobie jedźcie do Krakowa np. z Przysiek.
@ Czester
dnia 24.10.2021, 14:48
Ocena
komentarza:
0
Do 2028roku? Może doczekam... Chciało by się jeszcze przejechać osobowym z Jasła do Stróż ...wracają wspomnienia :)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105