Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Przedstawicielka Sekcji Polskiej IPA z Jasła z wizytą w Irlandii

16

Podkomisarz Barbara Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, specjalistka ds. profilaktyki społecznej i członkini IPA Grupa Podkarpacka, wzięła udział w wizycie studyjnej w Irlandii. Celem spotkań była wymiana doświadczeń z funkcjonariuszami Garda Síochána oraz promocja aktywności kobiet w służbach mundurowych.

Cyberprzestępczość i prewencja w Irlandii

Jednym z kluczowych punktów wizyty było spotkanie w Garda National Cyber Crime Bureau, gdzie uczestniczki rozmawiały z ekspertami ds. cyberprzestępczości o zagrożeniach w sieci, metodach przeciwdziałania i edukacji społecznej w tym zakresie. Wymiana doświadczeń pozwoliła na porównanie działań prewencyjnych stosowanych w Polsce i Irlandii.

Spotkania w Ambasadzie RP i w Garda Memorial Garden

Delegacja odwiedziła również Ambasadę RP w Dublinie, gdzie spotkała się z Konsulem Maciejem Wójcikiem. Rozmowy dotyczyły współpracy polsko-irlandzkiej w zakresie służb mundurowych. Następnie uczestniczki złożyły wizytę w Garda Memorial Garden, miejscu pamięci funkcjonariuszy poległych na służbie.

Promocja kobiet w służbach – projekt #sheisIPA

W Komisariacie Policji w Lucan podkom. Barbara Pawłowska spotkała się z funkcjonariuszką Donagh Hanrahan, zaangażowaną w projekt #sheisIPA, promujący aktywność kobiet w IPA. Uczestniczki otrzymały symboliczne piny podkreślające ich rolę w strukturach policji. Wizyta była także okazją do przekazania materiałów promujących IPA Games 2026, które odbędą się we Wrocławiu.

Podsumowanie

Wizyta w Irlandii była ważnym krokiem w rozwijaniu współpracy międzynarodowej i umacnianiu pozycji kobiet w służbach mundurowych. Spotkania pozwoliły na zdobycie nowych doświadczeń, nawiązanie relacji zawodowych oraz promocję idei Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w duchu Servo per Amikeco – „Służyć poprzez przyjaźń”.

Info: ipapolska.pl
Agnieszka Kotwas
Barbara Pawłowska
Bartłomiej Majchrzak

Reklama

Komentarze: 16

Dodaj komentarz Widok:
-3
@ polski
dnia 15.03.2025, 09:31 · Zgłoś
..a jakim językiem rzeczona podkomisarz się posługiwała?
Odpowiedz
2
@ Stary Glina
dnia 14.03.2025, 14:49 · Zgłoś
Spoko, fajny event, Panie zadowolone, nie mnie oceniać czy wyjazd był potrzebny i czy dał jakieś wymierne korzyści Formacji. Niepokoi coś innego a mianowicie liczba Pań w Policji i liczba wakatów w Formacji. Bądźmy szczerzy, w ,,starciu” z kierowcą czy innym przewidywalnym i nieagresywnym obywatelem Panie policjantki radzą sobie wyśmienicie. Są zasadnicze, nieugięte i nieustępliwe w swych decyzjach. Sytuacja zmienia się diametralnie gdy ma się do czynienia z obywatelem, który, że się tak wyrażę ,,wymyka się stereotypom” czyli taki Simon Phoenix z ,,Człowieka demolki”. Wtedy zaczyna się ,,zabawa” we wzywanie wsparcia itd. itp. W naszym rejonie może nie jest to jeszcze problem bo Pań w służbach jest tu stosunkowo niewiele, ale w aglomeracjach to już duży problem. Niestety konfrontacja z agresywnym albo brudnym i bezwładnym obywatelem to już nie ,,zdalne” zatrzymanie uprawnień czy wywalenie mandatu zgodnie z taryfikatorem. Ale cóż, takie czasy. Nie daj Boże aby ,,inżynierowie” zweryfikowali przydatności do służby liniowej Naszych Szanownych Pań.
Odpowiedz
10
@ QQrQ
dnia 14.03.2025, 10:58 · Zgłoś
Jak zwykle w komentarzach wylewa się jasielska żółć.
Odpowiedz
-11
@ anonim
dnia 14.03.2025, 09:57 · Zgłoś
Po przyjeździe subsaharyjskich inżynierów z nożem w zębach szybciutko skończy się promowanie kobiet w Policji. Trzeba będzie wyjść na ulicę i zmierzyć się z realnym zagrożeniem zdrowia i życia. No chyba, że ma wzrosnąć liczba etatów za biurkiem.
Odpowiedz
8
@ Anonim21439
dnia 14.03.2025, 10:54 · Zgłoś
Najwyraźniej tęsknisz, skoro piszesz o tym w każdym miejscu. A może to kompleksy?
Odpowiedz
6
@ łodyniec
dnia 14.03.2025, 09:53 · Zgłoś
IPA - Indian [...] Ale. Czyli [...] kurde ;-)
Odpowiedz
2
@ Anonim25012
dnia 14.03.2025, 17:11 · Zgłoś
Bardziej IPA z C na początku.
Odpowiedz
-10
@ aspirant detektyw
dnia 14.03.2025, 04:31 · Zgłoś
Panie pojechaly na erasmusa, partnerzy sa dumni
Odpowiedz
-18
@ Anonim99460
dnia 14.03.2025, 00:24 · Zgłoś
No akurat od Gardy to wiele się nie nauczą. No może jak padać plackiem przed [...] i muzułmanami i jak gnębić autochtonów. Ale w Polsce mają też w tym wprawę, ormo, mylycja [...] itd.
Odpowiedz
7
@ Anonim66462
dnia 14.03.2025, 08:58 · Zgłoś
przedstawiciel [...] się odezwał.
Odpowiedz
-16
@ xD
dnia 13.03.2025, 22:33 · Zgłoś
[...]ntki pojechaly na erasmusa xDDDDDDD
Odpowiedz
-15
@ Jasełko
dnia 13.03.2025, 22:05 · Zgłoś
Śmiech na sali
Odpowiedz
-8
@ celek
dnia 13.03.2025, 21:41 · Zgłoś
TO panie , roboty w Jaśle macie moc , możecie się wybić , a na wycieczki przyjdzie czas
Odpowiedz
2
@ anonim
dnia 14.03.2025, 09:54 · Zgłoś
Ciekaw jestem, kiedy te "mądre" głowy zrozumieją, że na realny szacunek obywatela do służb trzeba sobie zasłużyć nie coraz bardziej groteskowym PRem, a raczej dbaniem o jego bezpieczeństwo i mienie, poprawą etyki i kultury osobistej oraz eliminowaniem bandyctwa i ignorancji w swoich szeregach.
Odpowiedz
-11
@ Anonim12545
dnia 13.03.2025, 20:53 · Zgłoś
A która to nasza?
Naturalna blondynka czy ta po zabiegach medycyny nieestetycznej?
Odpowiedz
7
@ Stary
dnia 13.03.2025, 21:10 · Zgłoś
Basia to ta najładniejsza wyższa stopniem i wzrostem pozdrawiam.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.