Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Przy szkołach w Lisowie i Jabłonicy powstały nowe boiska wielofunkcyjne

21

Przy szkołach podstawowych w Lisowie i Jabłonicy powstały nowe boiska wielofunkcyjne. Łączny koszt wykonanych prac opiewa na ponad pół miliona złotych.

Końcem maja br. rozpoczęły się prace przy budowie nowych boisk sportowych przy szkołach podstawowych w Lisowie oraz Jabłonicy.

W ramach realizacji przedsięwzięcia przy placówce oświatowej w Lisowie powstały boiska wielofunkcyjne o wymiarach 32x17 m o nawierzchni poliuretanowej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz systemem odwadniającym. Boiska przystosowane są do gry mini piłki nożnej i ręcznej, siatkówki i koszykówki. Zadanie zostało sfinansowane ze środków gminy Skołyszyn w kwocie prawie 240 tys. zł. Boisko wielofunkcyjne powstało także przy szkole w Jabłonicy, dodatkowo z bieżnią do skoków w dal oraz trybuną terenową. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł blisko 280 tys. zł i został w całości sfinansowany z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Z boisk sportowych mogą korzystać zarówno uczniowie szkół, jak również lokalna społeczność gminy Skołyszyn.

id

fot. UG Skołyszyn

Napisany dnia: 12.10.2021, 13:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 12.10.2021, 13:04
Ocena
komentarza:
-4
Coś powstało i to jest dobra informacja. Nie interesują mnie gdybania i obietnice. Interesują mnie fakty i skutecznie doprowadzane do końca inwestycje., Pamiętaj pismaku
@ Www
dnia 12.10.2021, 14:39
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Reflex
dnia 12.10.2021, 14:44
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ fan
dnia 12.10.2021, 13:36
Ocena
komentarza:
-7
A co z inwestycjami sportowymi w Jasle? Kiedy powstanie nowy stadion piłkarski z naturalną murawą?
@ jaślanin, niestety żałuję tego.
dnia 12.10.2021, 14:13
Ocena
komentarza:
12
po ch.. ci to? mało stadionów w jaśle jest? może po nowym stadionie kolejny kościół a potem kapliczka?
@ Fan
dnia 12.10.2021, 14:44
Ocena
komentarza:
-6
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Natural Born Leader
dnia 12.10.2021, 13:46
Ocena
komentarza:
1
Brawo!!! Jednak się da?
W Jaśle niektóre osiedla dalej nie maja placu rekreacji i boiska, a 10 letnie dzieci ważą już po 1oo kg.
@ jaślanin, niestety żałuję tego.
dnia 12.10.2021, 14:12
Ocena
komentarza:
1
takie czasy, że kawałek balona przestaje kogokolwiek bawić i bardzo dobrze, kto chce uprawiać sport niech uprawia i nic na siłę. ciekawe czy ty masz 6 pak skoro tak się rwiesz do sportu.
@ Natural Born Leader
dnia 12.10.2021, 14:32
Ocena
komentarza:
2
Sport i ćwiczenia fizyczne sa jedną z tych rzeczy, które warto robić do końca życia jeśli jesteś człowiekiem stawiającym na rozwój osobisty - powinna to być dzienna rutyna jak mycie zębów.
Przez codzienną aktywność sportową połączoną z inną pozytywną rutyną możesz zbudować życiowa kaskadę pozytywnych rezultatów co ułatwia realizowanie kolejno stawianych sobie celów.
Sport to potężne narzędzie to tworzenia synergii pomiędzy innymi podstawowymi rzeczami w życiu chcącego się rozwijać człowieka.
Stabilizuje równoweagę hormonalną i reguluje podstawowe procesy zdrowego człowieka, pomaga utrzymywac w kondycji ciało i umysł.
No ale co ty możesz o tym wiedzieć, prawda?
@ jaślanin, niestety żałuję tego.
dnia 12.10.2021, 14:11
Ocena
komentarza:
-2
potrzebne to jak nie powiem co... zbudujcie jakąś dobrą galerię w końcu.
@ Rabbi
dnia 12.10.2021, 14:39
Ocena
komentarza:
2
Musisz zrozumieć, że nie każdy jest fanem konsumpcyjnego świata i nie u każdego los i egzystencja sprowadza się do tego, żeby kupował rzeczy, które ktoś chce im sprzedać oraz że to nie gmina i miasto jest od budowania galerii.
@ jaślanin, niestety żałuję tego.
dnia 12.10.2021, 16:52
Ocena
komentarza:
5
fanem konsumpcyjnego świata jest 3/4 populacji tylko w jaśle nic nie chcecie mieć fajnego.
@ Rabbi
dnia 12.10.2021, 20:14
Ocena
komentarza:
0
Powiedziałbym, że raczej 9/10, ale o czym to świadczy?
Ja sam uważam McDonald's za najgorsze [...] a galerie z najgorszym wyrobem chińskim sprzedawanym w tak umiłowanych sieciówkach odzieżowych za sklepy najniższego sortu, to ludzie powinni mieć wybór.
Ja ani nie zabiegam o takie miejsca, ani nie mam nic przeciwko powstawaniu.
Bardziej chodzi mi o alternatywę, proporcje i kolejność.
Szkoda, że ludzie sami prosza o to żeby być niewolnikami.
@ Rudek
dnia 13.10.2021, 11:47
Ocena
komentarza:
1
Proponuje galerie sztuki bo z tym mi się to słowo kojarzy
@ Pan Tuk Tuk
dnia 12.10.2021, 14:47
Ocena
komentarza:
-1
Czy mieszkancy innych gmin też mogą korzystać z boisk.?
@ ufo
dnia 12.10.2021, 19:54
Ocena
komentarza:
2
Kto odebrał tak spartaczoną robotę? Kto teraz uporządkuje teren wokół boiska w Lisowie i naprawi uszkodzony chodnik? Zdjęcie sprytnie tego nie obejmuje!
@ Ladzia
dnia 12.10.2021, 22:09
Ocena
komentarza:
3
Szkoły które podzielą los tej w Lipnicy. Osiem szkół gmina nie udźwignie.
@ Sieka
dnia 12.10.2021, 22:14
Ocena
komentarza:
5
[Komentarz nie na temat]
@ Obywatel
dnia 13.10.2021, 06:05
Ocena
komentarza:
4
A gdzie wójt na otwarcie i jego Nożyczki
@ haber
dnia 13.10.2021, 12:34
Ocena
komentarza:
1
Tak a kto z niego skozysta bez telefonu ani rusz
@ Sieka
dnia 13.10.2021, 19:14
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105