Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Rolnicy z gminy Jasło dziękowali za plony

10

Rolnicy z gminy Jasło dziękowali za tegoroczne plony. W niedzielę, 19 sierpnia w miejscowości Kowalowy odbyły się dożynki, jedno z największych świąt na polskiej wsi. Po ścięciu ostatnich kłosów zboża rolnicy obchodzą uroczyste święto dziękczynienia za dary Ziemi.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną przez proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle ks. dziekana Zbigniewa Irzyka oraz ks. Jerzego Uchmana duszpasterza diecezjalnego rolników. Podczas mszy św. złożone zostały dary ołtarza przez 14 delegacji wieńcowych. Starostami dożynek byli Jadwiga Filip i Kazimierz Kołodziej z Kowalów.

Po mszy korowód dożynkowy przejechał do Kowalów, gdzie na placu przed domem świetlicowym odbyła się druga część uroczystości. Na początku starościna przekazała kołacz, a starosta wręczył kosz z owocami gospodarzowi dożynek, wójtowi gminy Stanisławowi Pankiewiczowi.

Dożynki uświetnili swoim występem Kapela Ludowa Trzcinicoki wraz z zespołem tanecznym, Orkiestra Dęta GOK Jasło, Chór Cecylianum oraz Kapela Ludowa Szebnianie.

Gwiazda wieczoru zespół Chrząszcze rozbawił zgromadzonych, a na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni.

W trakcie dożynek zostały wręczone nagrody VII edycji konkursu „Najładniejszy ogród w gminie Jasło z bezpiecznym obejściem” organizowanego przy współudziale Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Jaśle.

Komisja rozstrzygnęła konkurs w dwóch kategoriach:

•    ogród przydomowy

I miejsce Krystyna i Jerzy Kędrek zam. Bierówka
II miejsce Zofia Gawron zam. Osobnica
III miejsce Barbara Lawera zam. Brzyście

•    gospodarstwo rolne

I miejsce Barbara Lubaś zam. Niegłowice
II miejsce Aleksandra Wałtosz zam. Szebnie

UG Jasło

Reklama

Komentarze: 10

Dodaj komentarz Widok:
-5
@ [...]
dnia 22.08.2012, 22:16 · Zgłoś
I znowu nie obyło się bez czarnych - zebrali swoje żniwo na tacę, a [...] naród znowu dał !
Odpowiedz
3
@ andersz b.
dnia 24.08.2012, 14:28 · Zgłoś
a ty co gburu - zaspałeś ??? - dopiero ósmy post ??? myslałem że tylko czaisz przy kompie czy coś o religii nie napiszą
Odpowiedz
7
@ Frasobliwy
dnia 22.08.2012, 20:38 · Zgłoś
Bardzo piękna i porządana tradycja. Skupia, zbliża i asymiluje ludzi, ludzi czynu i pracy, ciężkiej pracy rolnika i ludzi głębokiej wiary. Tylko takie to przykre, że mieszkańcy Gorajowic nie mają jeszcze swojego kościółka tylko muszą się tułać po kościołach jasielskich. Myślę, że budowa świątyni to godna uwagi inicjatywa.
Odpowiedz
-13
@ gas
dnia 22.08.2012, 09:16 · Zgłoś
ludziom to sie jednak w niedziele nudzi. Widać dlaczego podkarpacie to najbiedniejszy region. Skansen i tyle.
Odpowiedz
5
@ sq
dnia 21.08.2012, 19:03 · Zgłoś
o na 5 fotce majster od praktyk z budowlanki pozdro :D
Odpowiedz
9
@ ..
dnia 21.08.2012, 16:44 · Zgłoś
pozdro dla faceta ktory jest na zdj. uczy w budowlance swietny gosc!
Odpowiedz
4
@ Mariusz.
dnia 21.08.2012, 15:05 · Zgłoś
ladna dziewczyna na drugiej fot -ta czarna.
Odpowiedz
0
@ karpiel-bułecka
dnia 24.08.2012, 14:26 · Zgłoś
tam sa same białe. najciemniejszą karnację ma pan w okularach co stoi z tyłu po lewej stronie
Odpowiedz
2
@ JSC
dnia 21.08.2012, 12:41 · Zgłoś
A Marek wtedy [...] :)
Odpowiedz
1
@ maro JSC
dnia 22.08.2012, 08:10 · Zgłoś
Marek [...] do 13,30 i część artystyczna nie została pominięta ;)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.