Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Rozpoczęto montaż konstrukcji stalowej mostu łączącego osiedla Hankówka i Sobniów

9

Trwają prace przy budowie przeprawy mostowej na rzece Jasiołce, która wkrótce połączy osiedle Sobniów z osiedlem Hankówka. Dzisiaj rozpoczął się montaż czterech stalowych belek o długości 40 m, które stanowić mają konstrukcję pomostu.

Głównym wykonawcą zadania pn. „Budowa mostu przez rzekę Jasiołkę wraz z połączeniem dróg powiatowych Nr 2510R i 2511R” jest dębicka firma REMOST Sp. z o.o. specjalizująca się w projektowaniu i budowie mostów. Umowę parafowano 5 maja bieżącego roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaśle. Podwykonawcą jest w tym przypadku Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

Obiekt, o którym mowa jest jednoprzęsłowym mostem, swobodnie podpartym o zespolonym przęśle blachownicowym, opartym na przyczółkach żelbetowych, posadowionych na palach wierconych. Warto zaznaczyć, że stalowe belki, które przywieziono dzisiaj na plac budowy aż z Luksemburga, wykonane są ze stali samopatynującej. Oznacza to, że nie wymagają one dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego. Na powierzchni elementów tworzy się mocno adhezyjna, ochronna warstwa tlenkowa (patyna), która redukuje późniejszą oksydację stali, zastępując tym samym dodatkowe lakiernicze powłoki antykorozyjne.

Całkowity koszt budowy nowego mostu wynosi 9 758 981,56 zł. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na grudzień bieżącego roku.

red./Starostwo Powiatowe w Jaśle

Napisany dnia: 04.10.2021, 16:45
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ disko
dnia 04.10.2021, 18:39
Ocena
komentarza:
3
No i elegancko. Na pewno w znaczny sposób zlikwiduje to korki na wolicy
@ Kierowca 810
dnia 04.10.2021, 19:27
Ocena
komentarza:
6
Coś niezwykłego się dzieje z mieszkańcami Jasła.
Nikt nie protestuje i nie krytykuje.
Może wzorują się na mieszkańcach Krosna.
@ Jaslo
dnia 04.10.2021, 19:40
Ocena
komentarza:
4
Nikt nie protestuje bo nie jest to na ul. Konopnickiej
@ .o.
dnia 05.10.2021, 08:03
Ocena
komentarza:
-3
tam to chyba sami protestanci z natury mieszkają :)
@ monter
dnia 04.10.2021, 21:58
Ocena
komentarza:
2
To się nazywa COR-TEN stal zawiera procentowe kompozyty fosforu niklu chromu miedzi przed montażem od czasu produkcji przęsła powinna być przez 18 miesięcy leżakowana bez dostępu wody takie były zalecenia producenta i po 18 miesiącach była montowana nad cieśniną Bosfor bardzo ładnie ta patyna wygląda po 4 latach od zakończenia projektu.
@ Fajnie
dnia 04.10.2021, 22:59
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ H.
dnia 05.10.2021, 00:32
Ocena
komentarza:
-2
Ile jest pali pod każdym z przyczułków i ile przewidywał projekt?
@ kika
dnia 05.10.2021, 08:19
Ocena
komentarza:
3
do Jaslo i zero wymysl cos innego bo to nudne jest,. powtarzasz sie jak zdarta plyta.
@ Wania
dnia 05.10.2021, 20:00
Ocena
komentarza:
-1
Co te cymbaly pisza w tych kometazach
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105