Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Seria pokazów filmu dokumentalnego "Antoś"

8

Zapraszamy Państwa serdecznie na serię pokazów filmu dokumentalnego, który jest zapiskiem wspomnień ludzi, którzy na własnej skórze przeżyli najtragiczniejsze dni dla Ziemi jasielskiej.

Film w reżyserii młodego twórcy, Marcina Rąpały, możecie Państwo bezpłatnie obejrzeć podczas pokazów, przygotowanych wspólnie z Mecenasem Projektu - firmą Telgam S.A. dostawcą internetu, telewizji i telefonii, oraz dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle.

Prosimy o przekazanie informacji o seansach Państwa dziadkom, starszym, rodzicom i wspólnie spotkajmy się na wyjątkowej lekcji historii.  Pokazy mają wspomóc rozpropagowanie dokumentu o historii Jasła. Dlatego powstał projekt w którym większość mieszkańców Gminy i Powiatu Jasło będzie mogła obejrzeć ten dokument w swojej miejscowości.

Na plakacie jest zaledwie kilka miejscowości przewidzianych na marzec. W kwietniu pokazy będą kontynuowane w pozostałych miejscowościach.  Warto dodać, że po seansie odbędzie się spotkanie z autorami filmu, a także osobami, które współpracowały przy jego produkcji, będzie to na pewno doskonała okazja spotkania wśród lokalnej społeczności.

Mecenas projektu

Napisany dnia: 23.03.2015, 18:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ anonim
dnia 23.03.2015, 19:05
Ocena
komentarza:
1
Naprawdę świetny film z czystym sercem polecam . Bylem na seansie i sam zastanawiam się czy nie wybrać się ponownie :-) brawa dla reżysera który mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia pokazał film o tym co przeżywały ziemię jasielskie brawo na prawdę.
@ Sztorm
dnia 23.03.2015, 19:13
Ocena
komentarza:
2
O w końcu Domy Ludowe ożyją !
@ Nunu
dnia 23.03.2015, 20:47
Ocena
komentarza:
0
Pięknie :) do zobaczenia w Skołyszynie
@ Truskawkowe Wino
dnia 24.03.2015, 21:03
Ocena
komentarza:
-1
A kiedy w Jaśle?
@ dil
dnia 25.03.2015, 15:40
Ocena
komentarza:
3
Teraz w Jasle sie slucha disco polo a nie filmy oglada!
@ Sasza Łoktajew
dnia 25.03.2015, 15:47
Ocena
komentarza:
8
Podobno gdyby nie odbudowali Jasła to nie upadł by Gamrat i Pektowin i nie powstałby wiekopomny utwór Selfie. Prawda to?
@ emigrant
dnia 27.03.2015, 10:19
Ocena
komentarza:
2
... i Pani Musiałowicz-Czech nie byłaby zastępcą burmistrza :( ...
@ Jędrek
dnia 27.03.2015, 19:15
Ocena
komentarza:
1
Emigrant chociaż ma 60 lat poczuł wiosnę i się zakochał.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wypadek w Brzyskach z udziałem motocyklisty. Zmarł 16-latek.

   

  AKTUALIZACJA: Dzisiaj około 16. w Brzyskach doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.  Na miejscu jest zespół ratownictwa medycznego udzielał kierowcy jednośladu pierwszej pomocy. Niestety, 16-latek zmarł. 

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105