Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sprostowanie

19

Dotyczy nieprawdziwych informacji zamieszczonych w materiale prasowym pt. "Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28".

W artykule pt. "Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28" ukazała się nieprawdziwa informacja dotycząca nieposiadania przez TBS-ABK Sp. z o.o. cytuję: "dokumentacji obiektu, dziennika budowy i książki przeglądów".

TBS-ABK Sp z o.o. posiada dla budynku położonego w Jaśle przy Metzgera 10 dokumentację w postaci książki obiektu budowlanego zawierającej w momencie zdarzenia wszystkie wymagane zgodnie z przepisami prawa budowlanego aktualne protokoły z kontroli.

TBS-ABK Sp. z o.o nie posiada dokumentacji budowlanej budynku, ponieważ budynek został oddany do użytku w 1966 r. i w chwili objęcia w zarząd przez TBS-ABK Sp. z o.o. w Jaśle w 2005 r., dotychczasowy właściciel PKP nie posiadał, a co za tym idzie nie przekazał tej dokumentacji.

Nieścisłości w materiale prasowym wynikały wprost z treści ekspertyzy, w której nie określono, że chodzi o konkretny lokal, a niecały budynek. Informacje dotyczące nieposiadania przez administratora budynku "dokumentacji obiektu, dziennika budowy i książki przeglądów" odnosiły się do lokalu użytkowego znajdującego się na parterze budynku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle.

Red.

Napisany dnia: 03.12.2021, 09:44
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Adrian
dnia 03.12.2021, 09:51
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Janusz z MCZK
dnia 03.12.2021, 16:04
Ocena
komentarza:
6
Topolski czy Jagielski prosił o sprostowanie?
@ Mariusz
dnia 03.12.2021, 10:09
Ocena
komentarza:
14
Dajcie se już spokój z tym tematem to nie trzeba będzie tyle sprostowań dodawać
@ bralczyk
dnia 03.12.2021, 10:54
Ocena
komentarza:
29
Bardzo proszę o kolejne sprostowanie "nieposiadania" piszemy razem. "Dziennikarska" elita intelektualna.
@ Mariusz
dnia 03.12.2021, 11:10
Ocena
komentarza:
12
To jest poważny błąd który wymaga natychmiastowego sprostowania
@ nick
dnia 03.12.2021, 15:11
Ocena
komentarza:
5
Nie mówi się "nieposiadania", tylko "niemania"
@ Konieczność
dnia 05.12.2021, 05:18
Ocena
komentarza:
0
Oczywiście, że konieczne są takie sprostowania aby "Mariusze"
i podobni nie darli łacha z firmy produkując spiskowe teorie
dziejów.
Aby także redakcja nie miała takiej wiarygodności jak rosyjska agencja
TASS donosząca, że Iwan Iwanowicz wygrał w Moskwie,
na loterii zegarek.
Potem napisano sprostowanie:
Nie Iwan Iwanowicz ale Paweł Pawłowicz, nie w Moskiwe ale w Leningradzie, nie na loterii ale
na dworcu, nie wygrał zegarek ale ukradli mu rower.⁷
@ Wiarygodność
dnia 05.12.2021, 08:43
Ocena
komentarza:
2
Tak się buduje wiarygodność. Napisało się informację stawiająca w złym świetle firmę - - tu akurat TBS-ABK -należy to odwołać. Przydało by się jeszcze jeszcze krótkie słowo:
przepraszamy -ale to już za duże oczekiwanie.
Kto odwoła brednie w wielu sprawach, np. w wypadku windy w budynku UM Jasło, gdzie wszystkie media na czele z tv ("Państwo w państwie") i wykonawcą robót ogłosiły winę Urzędu Miasta w Jaśle? Kto jest oskarżony w tej sprawie?
Podpowiem: nie Urząd Miasta , a tak było blisko do kasy miejskiej (odszkodowania), tak się napalono na kesz i sprawa się rypła.
Kto teraz przeprosi za kłamstwa i matactwa w tej sprawie?, czy w wielu innych, podobnych?
@ pkp
dnia 03.12.2021, 11:47
Ocena
komentarza:
7
oki doki my wiemy o co chodzi,dziadostwo i tyle
@ Oro
dnia 03.12.2021, 14:26
Ocena
komentarza:
10
To tam 60 procent informacji jest nieprawdziwa
@ Abnegat
dnia 03.12.2021, 16:34
Ocena
komentarza:
11
Ten artykuł zamiast coś wyjaśniać, to wprowadza jeszcze większe zamieszanie.

Jak to możliwe, żeby właściciel - PKP nie posiadał dokumentacji budowlanej? Czyli co, budynek został zbudowany bez pozwolenia budowlanego, o które składając wniosek trzeba dołączyć projekt? Tutaj od czasów PRL wiele się nie zmieniło i jeden egzemplarz projektu powinien być w posiadaniu PKP, a drugi w archiwach powiatowych, tylko czy ktoś Z TBS-ABK takiej dokumentacji zażądał lub poszukiwał?

Książka obiektu budowlanego czy przeglądy budowlane nie mogą dotyczyć poszczególnego lokalu - tego rodzaju dokumentacja może dotyczyć wyłącznie całego obiektu. Nie ma również czegoś takiego jak "książka przeglądów" - po każdym przeglądzie jest wystawiany protokół oraz dokonywany wpis w odpowiednim dziale książki obiektu budowlanego.
@ do Abnegat
dnia 05.12.2021, 08:56
Ocena
komentarza:
2
Teoretycznie tak powinno być jak piszesz. Teoretycznie. Jak wygląda praktyka?
Podam przykład:
Jeśli jesteś właścicielem lub zarządcą nieruchomości, ciąży na Tobie obowiązek przeprowadzania okresowych kontroli stanu technicznego przewodów kominowych. Mówi o tym wprost art. 62 ustawy prawo budowlane. Obowiązujące obecnie przepisy wskazują, że przeglądy kominiarskie należy przeprowadzać co najmniej raz do roku.
Za brak przeprowadzenia kontroli kominiarskiej, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego może ukarać Cię mandatem nawet w wysokości 500 zł.
Powyższe dotyczy oczywiście także domków jednorodzinnych.
Praktyka:
W mojej ocenie więcej niż 90% domów nie ma takiego przeglądu.
Co na to ubezpieczyciel w razie np. pożaru?
Proszę go zapytać.

Tak wygląda zderzenie teorii z praktyką.
@ Abnegat
dnia 05.12.2021, 18:57
Ocena
komentarza:
-1
Być może taka jest praktyka w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie w ogóle nie dokonuje się przeglądów budowlanych, ale nie mam w tym zakresie wiedzy, bo sam nigdy nie byłem posiadaczem domu. Właściciele tych domów podejmują ryzyko na własny rachunek, ale i narażają najwyżej siebie i swoją rodzinę, bez narażania innych osób.
Jednak przedmiotem artykułu jest blok wielomieszkaniowy i tutaj nie ma żadnego tłumaczenia się praktyką domów jednorodzinnych.
@ Xx
dnia 03.12.2021, 17:02
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ równia pochyła
dnia 04.12.2021, 23:11
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Abnegat
dnia 05.12.2021, 00:33
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Ocena
dnia 05.12.2021, 07:36
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Matka
dnia 05.12.2021, 09:36
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Ocena
dnia 05.12.2021, 09:43
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105