Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sprostowanie

19

Dotyczy nieprawdziwych informacji zamieszczonych w materiale prasowym pt. "Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28".

W artykule pt. "Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28" ukazała się nieprawdziwa informacja dotycząca nieposiadania przez TBS-ABK Sp. z o.o. cytuję: "dokumentacji obiektu, dziennika budowy i książki przeglądów".

TBS-ABK Sp z o.o. posiada dla budynku położonego w Jaśle przy Metzgera 10 dokumentację w postaci książki obiektu budowlanego zawierającej w momencie zdarzenia wszystkie wymagane zgodnie z przepisami prawa budowlanego aktualne protokoły z kontroli.

TBS-ABK Sp. z o.o nie posiada dokumentacji budowlanej budynku, ponieważ budynek został oddany do użytku w 1966 r. i w chwili objęcia w zarząd przez TBS-ABK Sp. z o.o. w Jaśle w 2005 r., dotychczasowy właściciel PKP nie posiadał, a co za tym idzie nie przekazał tej dokumentacji.

Nieścisłości w materiale prasowym wynikały wprost z treści ekspertyzy, w której nie określono, że chodzi o konkretny lokal, a niecały budynek. Informacje dotyczące nieposiadania przez administratora budynku "dokumentacji obiektu, dziennika budowy i książki przeglądów" odnosiły się do lokalu użytkowego znajdującego się na parterze budynku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle.

Red.

Napisany dnia: 03.12.2021, 09:44
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Adrian
dnia 03.12.2021, 09:51
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Janusz z MCZK
dnia 03.12.2021, 16:04
Ocena
komentarza:
6
Topolski czy Jagielski prosił o sprostowanie?
@ Mariusz
dnia 03.12.2021, 10:09
Ocena
komentarza:
14
Dajcie se już spokój z tym tematem to nie trzeba będzie tyle sprostowań dodawać
@ bralczyk
dnia 03.12.2021, 10:54
Ocena
komentarza:
29
Bardzo proszę o kolejne sprostowanie "nieposiadania" piszemy razem. "Dziennikarska" elita intelektualna.
@ Mariusz
dnia 03.12.2021, 11:10
Ocena
komentarza:
12
To jest poważny błąd który wymaga natychmiastowego sprostowania
@ nick
dnia 03.12.2021, 15:11
Ocena
komentarza:
5
Nie mówi się "nieposiadania", tylko "niemania"
@ Konieczność
dnia 05.12.2021, 05:18
Ocena
komentarza:
0
Oczywiście, że konieczne są takie sprostowania aby "Mariusze"
i podobni nie darli łacha z firmy produkując spiskowe teorie
dziejów.
Aby także redakcja nie miała takiej wiarygodności jak rosyjska agencja
TASS donosząca, że Iwan Iwanowicz wygrał w Moskwie,
na loterii zegarek.
Potem napisano sprostowanie:
Nie Iwan Iwanowicz ale Paweł Pawłowicz, nie w Moskiwe ale w Leningradzie, nie na loterii ale
na dworcu, nie wygrał zegarek ale ukradli mu rower.⁷
@ Wiarygodność
dnia 05.12.2021, 08:43
Ocena
komentarza:
2
Tak się buduje wiarygodność. Napisało się informację stawiająca w złym świetle firmę - - tu akurat TBS-ABK -należy to odwołać. Przydało by się jeszcze jeszcze krótkie słowo:
przepraszamy -ale to już za duże oczekiwanie.
Kto odwoła brednie w wielu sprawach, np. w wypadku windy w budynku UM Jasło, gdzie wszystkie media na czele z tv ("Państwo w państwie") i wykonawcą robót ogłosiły winę Urzędu Miasta w Jaśle? Kto jest oskarżony w tej sprawie?
Podpowiem: nie Urząd Miasta , a tak było blisko do kasy miejskiej (odszkodowania), tak się napalono na kesz i sprawa się rypła.
Kto teraz przeprosi za kłamstwa i matactwa w tej sprawie?, czy w wielu innych, podobnych?
@ pkp
dnia 03.12.2021, 11:47
Ocena
komentarza:
7
oki doki my wiemy o co chodzi,dziadostwo i tyle
@ Oro
dnia 03.12.2021, 14:26
Ocena
komentarza:
10
To tam 60 procent informacji jest nieprawdziwa
@ Abnegat
dnia 03.12.2021, 16:34
Ocena
komentarza:
11
Ten artykuł zamiast coś wyjaśniać, to wprowadza jeszcze większe zamieszanie.

Jak to możliwe, żeby właściciel - PKP nie posiadał dokumentacji budowlanej? Czyli co, budynek został zbudowany bez pozwolenia budowlanego, o które składając wniosek trzeba dołączyć projekt? Tutaj od czasów PRL wiele się nie zmieniło i jeden egzemplarz projektu powinien być w posiadaniu PKP, a drugi w archiwach powiatowych, tylko czy ktoś Z TBS-ABK takiej dokumentacji zażądał lub poszukiwał?

Książka obiektu budowlanego czy przeglądy budowlane nie mogą dotyczyć poszczególnego lokalu - tego rodzaju dokumentacja może dotyczyć wyłącznie całego obiektu. Nie ma również czegoś takiego jak "książka przeglądów" - po każdym przeglądzie jest wystawiany protokół oraz dokonywany wpis w odpowiednim dziale książki obiektu budowlanego.
@ do Abnegat
dnia 05.12.2021, 08:56
Ocena
komentarza:
2
Teoretycznie tak powinno być jak piszesz. Teoretycznie. Jak wygląda praktyka?
Podam przykład:
Jeśli jesteś właścicielem lub zarządcą nieruchomości, ciąży na Tobie obowiązek przeprowadzania okresowych kontroli stanu technicznego przewodów kominowych. Mówi o tym wprost art. 62 ustawy prawo budowlane. Obowiązujące obecnie przepisy wskazują, że przeglądy kominiarskie należy przeprowadzać co najmniej raz do roku.
Za brak przeprowadzenia kontroli kominiarskiej, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego może ukarać Cię mandatem nawet w wysokości 500 zł.
Powyższe dotyczy oczywiście także domków jednorodzinnych.
Praktyka:
W mojej ocenie więcej niż 90% domów nie ma takiego przeglądu.
Co na to ubezpieczyciel w razie np. pożaru?
Proszę go zapytać.

Tak wygląda zderzenie teorii z praktyką.
@ Abnegat
dnia 05.12.2021, 18:57
Ocena
komentarza:
-1
Być może taka jest praktyka w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie w ogóle nie dokonuje się przeglądów budowlanych, ale nie mam w tym zakresie wiedzy, bo sam nigdy nie byłem posiadaczem domu. Właściciele tych domów podejmują ryzyko na własny rachunek, ale i narażają najwyżej siebie i swoją rodzinę, bez narażania innych osób.
Jednak przedmiotem artykułu jest blok wielomieszkaniowy i tutaj nie ma żadnego tłumaczenia się praktyką domów jednorodzinnych.
@ Xx
dnia 03.12.2021, 17:02
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ równia pochyła
dnia 04.12.2021, 23:11
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Abnegat
dnia 05.12.2021, 00:33
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Ocena
dnia 05.12.2021, 07:36
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Matka
dnia 05.12.2021, 09:36
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Ocena
dnia 05.12.2021, 09:43
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657