Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Szkoła Podstawowa nr 1 w Osobnicy doczekała się boiska wielofunkcyjnego

20

W miniony piątek odbyło się oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy. Inwestycję zrealizowano za ponad 721 tys. zł. 

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Osobnicy powstało boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową oraz pełnym wyposażeniem. Obiekt przystosowany jest  do gry w piłkę ręczną mini-piłkę, nożną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa. Ponadto wykonany został system odwadniający, oświetlenie oraz ogrodzenie boiska. Zadanie zostało zrealizowane na kwotę 721 486,42 zł przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 345 308,00 zł. 

Jak podkreślają władze gminy Jasło, obiekt sportowy będzie służył nie tylko uczniom szkoły, ale także lokalnej społeczności. - Boisko sportowe wpisało się idealnie w przestrzeń przy szkole. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Pani Senator Alicji Zając za osobiste zaangażowanie w powstanie obiektu. Bez wsparcia Pani Senator w Ministerstwie Sportu nie byłoby możliwe otrzymanie dofinansowania do budowy. Podziękowania również składam Panu Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciechowi Zającowi, bo dzięki jego pomocy i spotkaniom razem z Panią Minister udało się dopiąć całe przedsięwzięcie. (…) Dziękuję wszystkim za przybycie i za to, że możemy się wspólnie cieszyć z dzisiejszego dnia. Mam nadzieję, że obiekt będzie dobrze służył młodzieży i będą rozwijać się nie tylko intelektualnie, ale również fizycznie, bo ten rozwój jest bardzo potrzebny – powiedział  Wojciech Piękoś, wójt gminy Jasło.

Podczas uroczystego otwarcia boiska, głos zabrał dyrektor szkoły. - (…) My pedagodzy w sporcie i obiektach sportowych dostrzegamy ważne znaczenie. Otóż jest to piękny sposób na wychowanie młodego pokolenia, bo uczy postępowania zgodnie z zasadami i wzajemnego szacunku, a przede wszystkim tego, że ten kto wygrywa ma bodziec, żeby mocniej pracować, a ten który przegrywał nabiera sił do dodatkowej pracy. (…) – powiedział Antoni Wydro - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Osobnicy.

Proboszcz parafii Krzysztof Szopa poświęcił obiekt, uczniowie szkoły rozegrali kilka pokazowych meczów.

red/Gmina Jasło

fot. Gmina Jasło

Napisany dnia: 18.10.2021, 08:42
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ funktor
dnia 18.10.2021, 09:14
Ocena
komentarza:
2
Ilu uczniów jest w tej szkole ?
@ Grzegorz K.
dnia 18.10.2021, 10:00
Ocena
komentarza:
18
Gratulacje dla Pana Dyrektora Antoni Wydro byłego wicekuratora oświaty.
@ Bożena O
dnia 18.10.2021, 10:02
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ Mieszkaniec
dnia 18.10.2021, 10:04
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ Ola
dnia 18.10.2021, 10:28
Ocena
komentarza:
10
Ponad 200 uczniów
To jedna z większych szkół w gminie Jasło
@ Konrad
dnia 18.10.2021, 10:34
Ocena
komentarza:
19
Brawo Druchu Dyrektorze Wydro!
@ Beata Pazdej
dnia 18.10.2021, 11:36
Ocena
komentarza:
24
Gratulacje dyrektorze.
@ arsen
dnia 18.10.2021, 12:19
Ocena
komentarza:
5
Nie 200 lecz 300 uczniów
@ Asia SP2
dnia 19.10.2021, 07:06
Ocena
komentarza:
1
Jako byla uczennica wspominam dyr.A.Wydro jako jednego z nielicznych pedagoga z powolania !

Czlowiek z umiejętnym podejściem do ucznia , nauki chemii , kulturą i klasą.Na odpowiednim stanowisku. Oby moje dzieci uczył. ...
@ Www
dnia 18.10.2021, 09:22
Ocena
komentarza:
3
Gmina chciała, gmina ma.I dobrze. Przynajmniej odejdą od kompa
@ zenon
dnia 18.10.2021, 09:40
Ocena
komentarza:
0
Lisów i Jabłonica też mają.
@ Stan
dnia 18.10.2021, 10:44
Ocena
komentarza:
-2
Za pieniądze gminne,tu sięgnięto po połowę środków z zewnątrz.
@ nożyczki nożyczki
dnia 18.10.2021, 10:48
Ocena
komentarza:
0
W piątek w Osobnicy dzisiaj w Szebniach się będą nożyczkowcy lansować. O ile w Osobnicy to może jakoś wygląda tak w Szebniach tak pocięto koszty że zamiast boiska piłkarskiego jest kaczyniec. Woda stoi bo drenaż rzadki jak słupy telegraficzne a trawa wygniła bo dziadoska ziemia i woda ją załatwiły. Tak wygląda oszczędność wg gminy Jasło. Współczuć tylko tym paru chłopakom którym jeszcze zależy żeby jakaś piłka się w Szebniach turlał po boisku. Co tanie to drogi niestety.
@ arsen
dnia 18.10.2021, 12:23
Ocena
komentarza:
20
Tutaj niespodzianka- w Osobnicy nie było nożyczek ani wstęgi. Boisko zostało otwarte radośnie przez tych, dla których powstało. Dokonały tego widoczne na zdjęciu dzieci klas młodszych.
@ Stary
dnia 18.10.2021, 11:05
Ocena
komentarza:
2
To wiecie wyborcy kto wam to boisko darowal na kogo macie glosowac to nic ze podatnik zaplacil.
@ kicaj
dnia 18.10.2021, 12:12
Ocena
komentarza:
-5
I jeszcze podziękuj małym zajączkom za wsparcie...
@ żarcik
dnia 18.10.2021, 16:48
Ocena
komentarza:
9
Jacy ci politycy bogaci ciągle nam coś budują za swoje pieniądze.
@ Julia ze wschodu
dnia 18.10.2021, 19:06
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Uczen
dnia 19.10.2021, 07:10
Ocena
komentarza:
1
Na szxzescie nie bylo potr eby przecinania wstegi. Bo byly proboszcz bylby na 1 linnii frontu:-))
@ Uznanie
dnia 19.10.2021, 12:21
Ocena
komentarza:
2
Pozdrawiam Pana Dyrektora Wydro,wspaniały Człowiek i pedagog.Wspominam miło współpracę w ZHP.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105