Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sztandar Miasta Jasła gotowy, ale nienadany

9

Prace nad wykonaniem sztandaru dla Miasta Jasła trwały około dwóch lat i zakończyły się w styczniu 2020 r. Jak wyjaśnia jasielski magistrat, nadanie sztandaru w pierwszym półroczu ubiegłego roku nie było możliwe ze względu na stan epidemii.

W 2018 r. z inicjatywy radnych miejskich poprzedniej kadencji, podjęto kroki w celu wszczęcia procedury nadania miastu sztandaru. Przez blisko dwa lata osoba związana Klasztorem Sióstr Wizytek w Jaśle specjalizująca się w ręcznym wykonywaniu tkanin liturgicznych, a także weksyliów kościelnych zajmowała się wykonaniem sztandaru. Przewidywano jednak, że jego nadanie odbędzie się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada 2018 r. Z uwagi, iż prace były czasochłonne oraz wymagały skupienia, nie udało się tego w tym czasie zrealizować. Ostatecznie prace nad przygotowaniem sztandaru zakończyły się w styczniu ubiegłego roku.

Planowane nadanie sztandaru mało się odbyć w pierwszym półroczu 2020 r, jednak jak wyjaśniają urzędnicy, na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. - Ze względu na stan epidemii oraz przepis par. 26 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, organizacja uroczystości nadania sztandaru była praktycznie niemożliwa. Należy nadmienić, że w pierwszej połowie roku, m.in. uroczystości z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3-go Maja odbyły się w minimalnej formie i ograniczyły się jedynie do indywidualnego składania kwiatów w miejscach Pamięci Narodowej – wyjaśnia Agata Koba, rzecznik Urzędu Miasta w Jaśle.

Obecnie sztandar jest przechowywany w Muzeum Regionalnym w Jaśle. - W lipcu 2021 roku został wewnętrznie uzgodniony harmonogram i scenariusz uroczystości nadania sztandaru. Harmonogram w formie programu uroczystości, po zatwierdzeniu przez członków Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru Miasta Jasła, będzie podany do publicznej wiadomości – dodaje A. Koba.

Sztandar został wykonany z prywatnych funduszy członków Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru Miasta Jasła, w tym radni miejscy poprzedniej i obecnej Rady Miejskiej Jasła oraz władze miasta.

id

Napisany dnia: 05.10.2021, 12:26
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ryszard
dnia 05.10.2021, 12:56
Ocena
komentarza:
5
[Komentarz nie na temat]
@ OMEN
dnia 05.10.2021, 14:09
Ocena
komentarza:
15
Od sztandaru poprawi się jakość życia mieszkańców ? Sztandar rzecz ważna, ale nie niezbędna.
@ Norwid
dnia 06.10.2021, 15:28
Ocena
komentarza:
3
Cytat:
Klaskaniem mając obrzękłe prawice
Znudzony pieśnią lud wołał o czyny!
@ Yozef
dnia 07.10.2021, 16:08
Ocena
komentarza:
3
Tak pISAL NORWID Ii jak trafnie .masz racje w jasle tulko dyskutuja
@ Www
dnia 05.10.2021, 14:45
Ocena
komentarza:
9
Sztandar już mają w sercach mieszkańców, za zrobienie z perełki z możliwościami ciemnej, geriattrycznej, betonowej dziury4
@ Yozef
dnia 07.10.2021, 16:10
Ocena
komentarza:
3
norwida pocjowalo we francji 4 osoby .zyl i umarl w.nedzy .w jasle potrzebny nowy zaklad zatrudniajacy piec tysiecy ludzi . i nowych gospodarzy nie lipnych politykow . bogus rzonca gdzie jestes
@ Ciekawy
dnia 05.10.2021, 17:56
Ocena
komentarza:
4
Koniecznie trzeba go poswiecic przed wyborami i wiadomo z jakich powodow.
@ Www
dnia 06.10.2021, 07:49
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ sztandar
dnia 07.10.2021, 08:37
Ocena
komentarza:
5
...jak trudno nam było żyć w Jaśle bez sztandaru sami o tym doskonale wiemy. ...nareszcie jest.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105