Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Trwa drugi etap prac remontowych na linii kolejowej nr 108

14

Przed niespełna dwoma tygodniami rozpoczęły się prace remontowe przy linii kolejowej nr 108 Stróże – Krościenko (odcinek od Biecza do Skołyszyna). To drugi etap realizacji zadania inwestycyjnego, w ramach którego wyremontowane zostaną cztery przejazdy kolejowo – drogowe, wiadukt, most i sześć przepustów. Całość finansowana jest ze środków własnych PKP PLK S.A. Ruch pociągów na remontowanym odcinku będzie wstrzymany do 14 listopada bieżącego roku.

Pierwszy etap remontu linii nr 108 na odcinku od Biecza do Skołyszyna przeprowadzono w terminie od 18 maja do 20 czerwca bieżącego roku. Wówczas wymieniono między innymi podkłady kolejowe, na których położono nowe tory bezstykowe. Głównym celem remontu, jest wyeliminowanie ograniczenia prędkości i zwiększenie jej z 30 do 60 km/h oraz usprawnienie ruchu pociągów i zwiększenie bezpieczeństwa.

Ekipy budowlane wróciły na linię nr 108 przed niespełna dwoma tygodniami. Obecnie realizują one między innymi prace na przewidzianych do remontu przejazdach kolejowo – drogowych (wszystkie zlokalizowane są na terenie gminy Skołyszyn). Pozwoli to inwestorowi na osiągnięcie zasadniczego celu, jakim jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, jak również pociągów kursujących na tej linii. Obecnie remontowany jest między innymi przejazd w miejscowości Przysieki.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem remont ma zakończyć się 14 listopada 2021 r. Skutkiem zamknięcia linii nr 108 na odcinku od Biecza do Skołyszyna są utrudnienia w ruchu pociągów. Pociągi PKP Intercity relacji Zagórz – Kraków – Zagórz jeżdżą obecnie przez Rzeszów. Dla obsługi pasażerów na trasie od Jasła do Tarnowa wprowadzona została także autobusowa komunikacja zastępcza. W przypadku pociągu Kolei Małopolskich – „Hubal”, na odcinku Jasło – Biecz w ciągu kilku najbliższych tygodni również kursować będzie komunikacja zastępcza.        

MD

Napisany dnia: 07.10.2021, 16:35
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ciocia
dnia 07.10.2021, 17:39
Ocena
komentarza:
-1
Od pierwszego grudnia ich nie obowiązuje ograniczenie
Jak dla samochodów
@ ixi
dnia 07.10.2021, 18:17
Ocena
komentarza:
0
Więcej znaków, bałaganu niż pracy czy robotników
@ olo
dnia 07.10.2021, 18:39
Ocena
komentarza:
7
Majorowa ostrzy nożyczki.
@ hmm
dnia 08.10.2021, 17:08
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ hahaha
dnia 07.10.2021, 19:33
Ocena
komentarza:
2
w Chinach szybiej budują
@ Sieka
dnia 07.10.2021, 21:17
Ocena
komentarza:
4
Kto pisze te artykuły??? W pierwszym zdaniu stwierdzenie że przed
2 tygodniami rozpoczął się remont między Bieczem a Skołyszynem
a dwa zdania dalej że remont trwał od 18 mają do 20 czerwca.
Litości czytajcie zanim publikujcie.
@ rjs
dnia 07.10.2021, 23:32
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Cantona
dnia 08.10.2021, 08:20
Ocena
komentarza:
3
do @Sieka

Siekę, to ty masz pod kopułą. Naucz się czytać ze zrozumieniem. W maju i czerwcu realizowali pierwszy etap. Teraz mamy etap drugi.
@ Sieka do @ Cantona
dnia 08.10.2021, 08:33
Ocena
komentarza:
-1
To Ty się naucz czytać ze zrozumieniem. Co pisze w pierwszym zdaniu? cyt. z artykułu: Przed niespełna dwoma tygodniami rozpoczęły się prace remontowe przy linii kolejowej nr 108 Stróże – Krościenko (odcinek od Biecza do Skołyszyna). Cytat drugi: Pierwszy etap remontu linii nr 108 na odcinku od Biecza do Skołyszyna przeprowadzono w terminie od 18 maja do 20 czerwca bieżącego roku.
Doucz się też geografii bo wspomniane Przysieki nie leżą na odcinku miedzy Skołyszynem a Bieczem. Mapa globus i do nauki
@ Cantona do @ Sieka
dnia 08.10.2021, 08:46
Ocena
komentarza:
3
Cytuję: "Przed niespełna dwoma tygodniami rozpoczęły się prace remontowe przy linii kolejowej nr 108 Stróże – Krościenko (odcinek od Biecza do Skołyszyna). To drugi etap realizacji zadania inwestycyjnego, w ramach którego wyremontowane zostaną cztery przejazdy kolejowo – drogowe, wiadukt, most i sześć przepustów". I nie pisze, tylko jest napisane półanalfabeto. Interesuję się tematami związanymi z koleją, dlatego drażnią mnie takie gamonie jak ty, szukający dziury w całym. Co do geografii geniuszu, określenie "na odcinku Biecz - Skołyszyn", dotyczy przede wszystkim nazwy zadania inwestycyjnego. Co więcej, w tym przypadku słowo Skołyszyn odnosi się do całej gminy, a nie konkretnej miejscowości. Mam nadzieję, że zrozumiałeś. Jeżeli nie, to współczuję indolencji intelektualnej.
@ Sieka do @ Cantona
dnia 08.10.2021, 09:17
Ocena
komentarza:
-1
Nie podniecaj się bo popuścisz w majty ekspercie kolejnictwa
@ do @ Canton
dnia 08.10.2021, 09:19
Ocena
komentarza:
-1
Mogli napisać że na odcinku od morza aż do gór wtedy też byłoby zgodne z prawdą
@ Trex
dnia 07.10.2021, 21:22
Ocena
komentarza:
8
A gdzie uroczystość przekazania przejazdów do remontu
z udziałem Majorowej Zajac z synkiem,Bogdana z euro, Adama i Marysi
znawcy drzew ???
@ Seba
dnia 08.10.2021, 06:36
Ocena
komentarza:
3
Bardzo dobra wiafomość bezpieczęstwo to podstawa.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105