Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jaśle w finale "kosmicznego" konkursu. Stworzą roboty

11

Duży sukces młodych miłośników astronomii z jasielskiego Gimnazjum nr 2. Uczniowie Szymon Michałowski, Mateusz Koba oraz Paulina Bunar zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu ASTROBOT 2015. Odbędzie się on w drugiej połowie marca w Warszawie. 

Szymon, Mateusz i Paulina znaleźli się w gronie trzydziestu szczęśliwców, którzy po pierwszym etapie konkursu - w którym mieli za zadanie opracować koncepcję misji kosmicznej dla ciała niebieskiego (komety bądź asteroidy) - zostali zaproszeni na rozgrywkę finałową. Podczas pobytu w Warszawie, gdzie udadzą się ze swoją opiekunką Jadwigą Moskal, wezmą również udział w kilkudniowych warsztatach i finale Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA.

Uczestnicy ostatniego etapu konkursu - Turnieju Robotów Badawczych - rywalizować będą w zespołach, których składy zostaną wytypowane losowo. Członkowie drużyny, której robot zostanie uznany za najlepszy, w nagrodę wybiorą się latem na wspólne kosmiczne wakacje. Gdzie? To na razie tajemnica. 

Efekty finałowych zmagań w ramach konkursu ASTROBOT 2015 oceniać będzie czternastoosobowa komisja, w składzie której znajdą się m.in. pracownicy Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Reprezentanci Jasła z miejscowego Gimnazjum nr 2 na finał konkursu ASTROBOT nie pojadą po raz pierwszy. Podczas inauguracyjnej edycji przedsięwzięcia wziął w nim udział uczeń szkoły Jakub Wróbel. Jako, że znalazł się w gronie laureatów, w maju 2013 roku wraz z czterema innymi osobami odwiedził Florydę, by w słynnym amerykańskim Centrum Kosmicznym Kennedy’ego śledzić studencki konkurs robotyczny NASA Lunabotics. 

Organizatorami cyklicznego Ogólnopolskiego Konkursu ASTROBOT są Mars Society Polska i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.

Jakub Hap
jakhap@gmail.com

Napisany dnia: 06.03.2015, 12:03
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ qwiatuszek
dnia 06.03.2015, 15:44
Ocena
komentarza:
15
Super, extra, tak trzymać. Z tego co wiadomo, to ta szkoła słynie z młodych astronomów i wielu fajnych przedsięwzięć. Brawa dla nauczycielki, dzieci i rodziców. Powodzenia na następnym etapie. Trzymam kciuki.
@ ala
dnia 06.03.2015, 17:58
Ocena
komentarza:
14
gratulacje, super inicjatywa zapewne duży wkład pracy nauczyciela
@ ciekawy???
dnia 06.03.2015, 18:05
Ocena
komentarza:
11
Czy to ci sami uczniowie,którzy odkrywali planety czy komety? Przypominam sobie, że już kiedyś coś było pisane na ten temat. Kojarzę, że jacyś uczniowie z tej szkoły odkryli coś
w kosmosie.
@ Jo
dnia 08.03.2015, 12:48
Ocena
komentarza:
5
Uczniowie tej szkoły odkryli 3 planetoidy
@ Mimi
dnia 06.03.2015, 18:40
Ocena
komentarza:
13
Brawo! To duże osiągnięcie. Powodzenia w zmaganiach finałowych.
@ Stanisław
dnia 06.03.2015, 19:05
Ocena
komentarza:
16
Tak trzymać. Widać, że w tej szkole dużo się robi żeby rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży. I to na różnych polach. Gratulacje dla uczniów i dla nauczycieli.
@ dragoness
dnia 06.03.2015, 19:16
Ocena
komentarza:
-5
A potem ci gimnazjaliści będą chcieli wybrac jakąś szkołę w powiecie i okaże sięż z ich zapału nici, bo Zarząd Powiatu odmówił pozwolenia na utworzenie klasy w danym zawodzie.
@ :)
dnia 06.03.2015, 19:30
Ocena
komentarza:
8
Brawo Gim 2!!! Tak trzymać!!!
@ Do Zarządu Powiatu.
dnia 08.03.2015, 05:54
Ocena
komentarza:
12
Do Zarządu Powiatu. Jesteście bezczynni bo nic nie potraficie zrobić z dragoness. Jak tak możecie sobie pozwolić na opluwanie.W każdym Powiecie w Polsce zwolnienie dyscyplinarne.
@ dragoness
dnia 08.03.2015, 15:14
Ocena
komentarza:
-6
A możesz sprecyzować, za co mają mnie zwolnić? Jakiś paragraf może? KK, czy KC?
@ Brawo
dnia 07.03.2015, 09:12
Ocena
komentarza:
8
Brawo dla Uczniów i Pani Moskal :) Mam nadzieję, że dadzą rady i pojadą wspólnie. Niech rozsławiają wspaniałe Gimnazjum nr 2 i nasze małe miasto. Wielki pokłon dla nauczycielki !
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • OSP Wolica otrzymała swój pierwszy samochód

   

  Strażacy z OSP Wolica, wreszcie mogą cieszyć się z pierwszego samochodu, jaki znalazł się na wyposażeniu jednostki. Zawdzięczają go swoim kolegom po fachu z OSP w Zimnej Wodzie, którym ford transit wiernie służył od dziesięciu lat. W piątkowy wieczór dokonano uroczystego przekazania pojazdu.

 • Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji

   

  Na skrzyżowaniu ul. Władysława Jagiełły z ul. Mickiewicza doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący citroenem berlingo, sprawca zdarzenia, prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

 • Prace przy budowie mostu ruszyły pełną parą

   

  Na plac budowy mostu na osiedlu Gądki wjechał ciężki sprzęt. Ekipa budowlana realizuje obecnie roboty przygotowawcze rozpoczęte jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Most kosztował będzie blisko 8,5 mln zł.  

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Witali Nowy Rok na Górze Liwocz. Ucierpiała 27-latka

  Starosta jasielski, wójt gminy Brzyska i kustosz sanktuarium na Górze Liwocz zapraszali mieszkańców powiatu jasielskiego na uroczystości związane z zakończeniem 2019 r. Po mszy świętej odbył się pokaz sztucznych ogni, w trakcie którego ranna została 27-letnia dziewczyna.

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105