Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uczniowie jasielskich szkół podstawowych sadzili krokusy w Parku Miejskim

5

Wczoraj, w Parku Miejskim w Jaśle, uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w akcji sadzenia krokusów. Efekty ich pracy będą widoczne wiosną przyszłego roku. Organizatorem akcji „Krokus” jest jasielski magistrat. Urzędnicy przygotowali w jej ramach aż 4 tys. cebulek tych popularnych kwiatów.

Po raz pierwszy wyszliśmy z taką inicjatywą do młodych ludzi, uczniów klas czwartych i piątych, uczących się w kilku jasielskich szkołach podstawowych. Akcja ma na celu zbadanie poziomu zainteresowania dzieci inicjatywami, które po pierwsze mają przesłanie proekologiczne, a po drugie pokazują, że razem możemy więcej. Jak możemy zauważyć założone cele udało się w pełni zrealizować. Dziewczęta i chłopcy z zapałem sadzą cebulki krokusów, doskonale się przy tym bawiąc. Atmosfera jest fantastyczna – przekonuje Jadwiga Gancarz – Żebracka, kierownik Wydziału Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych UM w Jaśle.

Każda z klas biorących udział w akcji sadzenia krokusów miała do dyspozycji odrębny, zielony poligon. Pod okiem pracowników UM w Jaśle i nauczycieli przez niemal dwie godziny dzieci sadziły cebulki kwiatów. Tym samym, za kilka miesięcy, wiosną przyszłego roku, w jasielskim parku, będą mogły podziwiać efekty swojej pracy. Właśnie wtedy bowiem zakwitną posadzone przez nich krokusy. W ramach tegorocznej akcji posadzono rośliny o dwóch odmianach: ciemnej fioletowej i jasnej prążkowanej. Nasadzone wczoraj krokusy mają wprowadzić urozmaicenie w części parku, w której wiosną zakwitają na żółto forsycje.  

Warto zaznaczyć, że akcja „Krokus” jest tylko jednym z elementów szeroko rozumianego procesu rewitalizacji przestrzeni miejskiej, w tym również jasielskiego parku. Już niebawem ruszą tutaj prace związane z budową historycznej ścieżki edukacyjnej.

W tegorocznej, pierwszej edycji akcji, udział wzięli uczniowie klas czwartych i piątych szkół podstawowych nr 1, 2, 4 i 12. W przyszłym roku organizator zamierza zaprosić również uczniów szkół, które zlokalizowane są dalej od ścisłego centrum miasta. Urzędnicy zamierzają również zaangażować w akcję przedszkolaków.     

MD

Napisany dnia: 05.10.2021, 10:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ryszard
dnia 05.10.2021, 10:27
Ocena
komentarza:
-3
Niech drzewa sądzą, na miejsce dewastacji miasta przez wlodarzy. Zastał Jasło zielone a zostawi w betonie.I to drzewa,a nie kuleczki, ten to dopiero bomba tlenową.Tylko w sam raz dla leni,gdyż nie wymagają pielęgnacji
@ ola
dnia 05.10.2021, 10:32
Ocena
komentarza:
6
Wczoraj był Dzień Zwierząt i bardzo dobra inicjatywa. Myszy, nornice, ryjówki, będą miały zimą co jeść
@ Kika
dnia 07.10.2021, 15:12
Ocena
komentarza:
2
Można już wejść z psem do parku tylko nie będzie można przechadzac
się pomiędzy drzewami bo piesek krokusy zniszczy. Chyba
to jakiś chytry plan. Sadzenie krokuzow ma podwojne dno.
@ JasMan
dnia 10.10.2021, 22:31
Ocena
komentarza:
1
na wiosnę przyjdą kosiarze i ich skoszą,a szkoda by było.
@ Magda
dnia 07.10.2021, 16:25
Ocena
komentarza:
0
4 lata temu posadziłam koło domu 100 szt. cebulek krokusów - w tym roku nie było ani jednego. Coś je zjadło
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105