Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

10

Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

fot. Sukces na Bank

Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle po raz trzeci wzięli udział w ogólnopolskim turnieju wiedzy o finansach i ekonomii dla szkół średnich "Sukces na Bank". W drugiej edycji drużyna reprezentująca jasielski Ekonomik zajęła IV miejsce, w III edycji – zdobyli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Za pieniądze z wygranej zwycięska drużyna wyjechała na atrakcyjną wycieczkę. W tegorocznej edycji o główną wygraną walczą Dawid Kamień, Aleksandra Rak, Zuzanna Konik, Weronika Biernacka, Artur Czech, Kacper Wiatr oraz Dawid Dybaś. Do udziału w turnieju zgłosiło się łącznie 369 szkół średnich.

fot. archiwum prywatne

Turniej podzielony został na trzy etapy: eliminacyjny, międzyszkolny i telewizyjny. - Przyznam, że poziom teleturnieju jest bardzo wysoki. Materiał znacznie wybiega poza podstawę programową dlatego też uczniowie muszą doczytać informacje dotyczące: podatków i ubezpieczeń, statystyki, bankowości i transakcji międzynarodowych, teorii i historii ekonomii, gospodarki Polski i świata, instytucji finansowych w Polsce i na świecie, pieniądza, papierów wartościowych i walut – podkreśla opiekun drużyny Joanna Hendzel, nauczyciel przedsiębiorczości w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle.

30 lipca br. odbył się pierwszy półfinał turnieju "Sukces na Bank". Do wielkiego finału awansowały drużyny z III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle.

- Współzawodnictwo ze szkołami, które są na pierwszych miejscach w rankingach szkół ponadpodstawowych jest zawsze rozwijające i dające sporą satysfakcję. Szczególnie wtedy, gdy młodzież z technikum jasielskiego staje w szranki z młodzieżą renomowanego liceum z Gdyni, w żadnym aspekcie nie ustępując wiedzą i umiejętnościami w tak rozległym obszarze jakim jest obszar finansów światowych i szeroko pojętej gospodarki. To też sygnał, że jakość nauczania i zdolności młodzieży nie są domeną wielkich ośrodków miejskich a być może nawet je przewyższają – komentuje Robert Niemiec, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

fot. Sukces na Bank

Uczniowie walczą o wysokie nagrody finansowe. Główna nagroda to 20 tys. zł. Za zajęcie II miejsca drużyna otrzyma 5 tys. zł, za zajęcie III miejsca – 4 tys. zł i za zajęcie IV miejsca – 3 tys. zł. Dla opiekunów drużyn biorących udział w etapie telewizyjnym również przewidziane są nagrody: za zajęcie przez uczniów I miejsca opiekun otrzyma 3 tys. zł, za zajęcie II miejsca 2 tys. zł, za zajecie III miejsca 1500 zł i za IV miejsce -1000 zł.

Finał "Sukcesu na Bank", w którym zmierzą się ze sobą najsilniejsze drużyny, w tym uczniowie Technikum nr 4 w Jaśle odbędzie się 13 sierpnia o 9.00 w TVP3. Koniecznie to zobaczcie i trzymajcie kciuki!

id

Napisany dnia: 03.08.2022, 13:56
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ja
dnia 03.08.2022, 14:51
Ocena
komentarza:
10
Gratulacje, życzę dalszych sukcesów
@ Yozef
dnia 05.08.2022, 06:54
Ocena
komentarza:
2
brawo dyr niemiec i brawo kadra nauczycielska .tam korkow nie promuja .tak trzymac
@ Tytus
dnia 03.08.2022, 15:27
Ocena
komentarza:
-13
Wygrajcie, życzę Wam tego, a potem podziękujcie za nagrodę i oddajcie Kurskiemu. Będziecie wielcy.
@ Hmmm
dnia 03.08.2022, 15:28
Ocena
komentarza:
22
W końcu jakaś fajna informacja,a nie wypadek, narkotyki, kolejna wstega,
Czy nowa latarnia.

Gratuluję!!
Będę oglądał!
@ Mercier
dnia 03.08.2022, 16:42
Ocena
komentarza:
-19
w tvp ?? żenada
@ Trex
dnia 03.08.2022, 17:23
Ocena
komentarza:
17
Brawo wy!!!
@ Oro
dnia 03.08.2022, 17:24
Ocena
komentarza:
26
Nie krytykujcie nastolatkow. To co maja robic? Palic maryche pic piwo ? Gratuluje dzieciaki! I znowu Ekonomik. Fajna szkola. Siostry wnuk ukonczyl go 4 lata temu. Bardzo lubil te szkole.
@ Oro
dnia 03.08.2022, 17:26
Ocena
komentarza:
9
Teraz studiuje w Bostonie.
@ Logiczne
dnia 03.08.2022, 17:53
Ocena
komentarza:
14
Pozdrawiamy Dawidka.ciocia
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

 • Karol Adamski zrezygnował ze stanowiska dyrektora DPS w Foluszu. Powiat powierzył obowiązki Monice Wójcickiej

  Po 11 latach pracy na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Karol Adamski złożył rezygnację i 31 lipca br. rozwiązał stosunek pracy. Zarząd Powiatu powierzył 1 sierpnia br. obowiązki dyrektora tej placówki Monice Wójcickiej, długoletniemu pracownikowi domu opieki w Foluszu.

 • Trwa nabór uzupełniający do szkół ponadpodstawowych

   

  Absolwencie szkoły podstawowej, jeżeli nie dostałeś się do wymarzonej szkoły albo chcesz zmienić swój wybór, sprawdź ofertę i dołącz do uczniów Zespołu Szkól Budowlanych w Jaśle. 

 • Już 12-14 sierpnia w Krośnie - Leszek Możdżer, odkrycie świata jazzu Kinga Głyk i wielki koncert symfoniczny!

   

  Od 12 do 14 sierpnia odbędzie się po raz siódmy w Krośnie muzyczny crossover – Young Arts Festival. W tegorocznym programie wydarzenia znalazła się improwizująca basistka młodego pokolenia - Kinga Głyk, pianista Leszek Możdżer z AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz wielki koncert symfoniczny w wykonaniu Filharmoników Lwowskich. Będzie to ich pierwszy koncert w pełnym składzie od czasu wybuchu wojny!

 • W godzinę „W” zawyją syreny. Jasło odda hołd bohaterom i ofiarom Powstania Warszawskiego

   

  Dokładnie 78 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. W całej Polsce w godzinę „W” zawyją syreny alarmowe, aby upamiętnić powstańców, którzy stanęli do nierównej walki z hitlerowskim okupantem oraz ofiary cywilne. Punktualnie o godz. 17. syreny alarmowe zabrzmią również w Jaśle.

 • Wielki powrót pierogów do Tarnowca!

   

  Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, w Tarnowcu ponownie zorganizowano jedną z najpopularniejszych w regionie imprez plenerowych. Podkarpacki Festiwal Smaków Regionalnych „Pierogi” od ponad dekady cieszy się olbrzymim zainteresowaniem smakoszy tej popularnej potrawy. Na stadion ściągnęły w tym roku tysiące osób, aby spróbować specjałów przygotowanych prze Koła Gospodyń Wiejskich. Dobra zabawę zapewnił między innymi zespół góralski Baciary.

 • Inflacja uderzy w studentów ... ale nie w jasielskiej Filii AHE!

   

  Inflacja w ostatnich miesiącach spędza sen z powiek wszystkim Polakom, również studentom. W tym roku większość Uczelni niepublicznych zdecydowała się na podniesienie opłat czesnego. Wśród nich nie znajdziemy jednak Filii AHE w Jaśle, gdzie opłaty za studia pozostały bez zmian.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657