Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W Osieku Jasielskim gimnazjaliści recytowali utwory Adama Mickiewicza

4

„Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie:” – zachęcali młodzi ludzie podczas XI edycji poetyckiej rocznicy w Osieku Jasielskim. W tym roku uczczono 160. rocznicę śmierci Adama Mickiewicza.

Mimo upływu lat treści jego utworów wciąż są aktualne; uczą, śmieszą, skłaniają do refleksji. Organizatorzy powiatowego konkursu recytatorskiego – Gimnazjum Integracyjne im. Króla Kazimierza Wielkiego i Gminna Biblioteka w Osieku Jasielskim- zadbali o miłą, przyjazną atmosferę. Romantyczną aurę wprowadzili uczniowie, prezentując scenkę na podstawie ballady „Romantyczność”.

W konkursie wzięło udział 33 recytatorów z 11 gimnazjów z powiatu jasielskiego (Błażkowa, Brzyska, Cieklin, Dębowiec. Krempna, Łężyny, Nienaszów, Nowy Żmigród, Opacie, Osiek Jasielski, Wróblowa).

Jurorzy w składzie:

1. Instruktor teatralny MDK w Jaśle – Pani Agnieszka Kuczała

2. Polonistka, regionalistka, dziennikarka – Pani Katarzyna Jurkowska

3. Bibliotekarka, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle – Pani Krystyna Ziemba

4. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Pani Lidia Szarek

wyłonili laureatów. I miejsce ex aequo Weronika Dubis i Krzysztof Więcek

II miejsce ex aequo Angelika Żychowska i Klaudia Serwa

III miejsce ex aequo Aleksandra Adamska i Tomasz Jaróg

Ponadto przyznano 8 wyróżnień. Wszystkie wystąpienia były dobrze przygotowane, niektórzy zaprezentowali ciekawą, indywidualną interpretację.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, każdy uczestnik pamiątkowy dyplom, a nauczyciele podziękowania. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Osiek Jasielski –Pan Mariusz Pykosz. Gmina była fundatorem wszystkich nagród. Z okazji tegorocznych obchodów 650.rocznicy założenia Osieka Jasielskiego wszystkie gimnazja, biorące udział w konkursie, otrzymały od gospodarzy gminy zestawy publikacji książkowych o Osieku Jasielskim i okolicy.

Upominki wręczyła Sekretarz Gminy – Pani Sylwia Twardzik, która słowa podziękowania skierowała do organizatorów corocznych spotkań z poezją – Pani Zofii Ciomci oraz Paniom Lidii Szarek i Izabeli Wojtunik.

 Marta Łaba

Reklama

Komentarze: 4

Dodaj komentarz Widok:
-4
@ jaślok
dnia 20.05.2015, 13:15 · Zgłoś
Moim zdaniem konkursvbył niesprawiedliwy zresztą jak co roku (bah)
Odpowiedz
3
@ don
dnia 18.05.2015, 18:53 · Zgłoś
Profesjonalizm pod każdym względem - szacunek dla organizatorów i dla poziomu konkursu
Odpowiedz
5
@ uczestnik
dnia 18.05.2015, 14:03 · Zgłoś
Gratulacje dla organizatorów! Miła, przyjazna atmosfera. Ładne dyplomy...
Odpowiedz
5
@ Aron
dnia 18.05.2015, 11:08 · Zgłoś
Myslałem że to tylko Ja jestem zakręcony na punkcie poezji a tu się okazuje że inni młodzi też , to cieszy
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.