W piątek zaćmienie Słońca. Przyjdź na pokaz przed ZSM nr 3!
Już w piątkowe przedpołudnie (20 marca) będziemy mogli obserwować, po raz pierwszy od czterech lat, zaćmienie Słońca. Na następne poczekamy do roku 2021. Wspólne podziwianie niecodziennego zjawiska proponuje Zespół Szkół Miejskich nr 3.
Nad Jasłem zaćmienie ma rozpocząć się punktualnie o godzinie 9:44:50, i potrwać do 12:04:49. Faza maksymalna przewidywana jest na godz. 10:54:00. Specjalny pokaz przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 (Gimnazjum nr 2) odbędzie się w godzinach 9-12.
Więcej nt. zjawiska zaćmienia Słońca -> TUTAJ.
Nad Polską w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wystąpi zaćmienie częściowe, całkowite widoczne będzie w pobliżu Wysp Owczych.
jh
