Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W ramach JBO w Jaśle pojawią się nowe murale

22

Trzy murale, wybrane przez mieszkańców, pojawią się w najbliższym czasie w naszym mieście. Realizowane będą one w ramach zwycięskiego projektu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok „Murale dla mieszkańców Jasła”.

 

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy te ścienne malowidła wykonane zostaną na ścianie sali gimnastycznej Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle przy ul. Szkolnej 38, na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle przy ul. Wincentego Pola 9 oraz na ścianie budynku gospodarczego na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Przystanek Kwiatowa”.

Projekty murali zostały wyłonione w drodze ankiety przeprowadzonej wśród jaślan we wrześniu br. Spośród pięciu propozycji mieszkańcy wybrali trzy. Autorem koncepcji oraz wykonawcą malowideł jest Sylwester Łaskawski – artysta street art z Jasła, który wykonywał już murale w naszym mieście. Wartość zadania wynosi 35 tysięcy złotych.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 25.10.2021, 09:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ aa
dnia 25.10.2021, 09:13
Ocena
komentarza:
9
super truper git
@ niby ok
dnia 25.10.2021, 09:39
Ocena
komentarza:
13
zawsze lepsze niż jakieś wyzwiska i bazgroły co malują chuligani ale już jest kilka murali oby nie przesadzili bo co za dużo to nie zdrowo.
@ hmm
dnia 25.10.2021, 09:14
Ocena
komentarza:
17
W końcu coś pozytywnego w tym smutnym jak pi_da mieście.
Pozdro Mr.Nemo
@ realista
dnia 25.10.2021, 09:21
Ocena
komentarza:
-8
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ ixi
dnia 25.10.2021, 09:57
Ocena
komentarza:
3
Nieeee. Co za dużo to nie zdrowo!!! Tak to jest jak biurowy swoimi sztuczkami PR wmówią tłuszczy tudzież płatnikom podatnikom że oni mogą o czymś decydować. O niczym nie decydujecie bo jest tyrania biurokracji i urzędników. To jest najgorsze co może być jak len urzędnik decyduje i wydaje nie swoje pieniądze!
Są ważniejsze sprawy niż malowanie murów. Myślcie trochę na miłość Boską!
@ norka
dnia 25.10.2021, 10:02
Ocena
komentarza:
2
Za Konfederacji nie będzie niczego.
@ aa
dnia 25.10.2021, 10:24
Ocena
komentarza:
7
było głosowanie mieszkańców a nie że urzędnik zdecydował
@ Józef
dnia 25.10.2021, 10:27
Ocena
komentarza:
4
Popieram to co piszesz ixi, no ale czego można oczekiwać od kogoś kto na kilka tygodni rozstawił na rogatkach miasta trzy radiowozy na "dyskotekach" z marznącymi w nocy policjantami którzy przez otwarte okno radiowozu wskazują ręką kierunek jazdy dużym ciężarówką. Całkowita głupota decydentów i narażenie policjantów na śmieszność. A wystarczyło by wstawić na czas zamknięcia ulicy Metzgera na tych rogatkach 3 znaki drogowe "zakaz wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony. Panowie urzędnicy z UM, trochę więcej myślenia. To przecież nie boli.
@ ixi
dnia 25.10.2021, 10:44
Ocena
komentarza:
1
Teza że 80% społeczeństwa to puste dzbany się potwierdzą..
@ dragoness
dnia 25.10.2021, 12:19
Ocena
komentarza:
-2
Teza pana popierającego pedofilię?
@ ixi
dnia 25.10.2021, 10:45
Ocena
komentarza:
-4
Za Konfederacji na pewno nie będzie urzędniczego Bizancjum i połowa podatków zniknie zostawiając pieniądze w kieszeni obywateli..boisz się urzędniku? I Dobrze..
@ dragoness
dnia 25.10.2021, 12:20
Ocena
komentarza:
-3
Jasne... prędzej świniom wyrosną skrzydła :-D
@ ixi
dnia 25.10.2021, 13:15
Ocena
komentarza:
3
Tw Smoczynskiej jak zwykle zabrakło argumentów, stąd ten post bez ładu i składu. Skończy się wasze lenistwo i zaczniecie odpowiadać za swoje decyzje. Tego się boisz i dobrze.
@ dragoness
dnia 25.10.2021, 14:01
Ocena
komentarza:
-3
Prędzej rak świśnie a ryba zaśpiewa, niż wasza homofobiczno-pedofilska trzódka dorwie się do koryta. Jako osoba dorosła już od dawna odpowiadam za swoje decyzje. Ty nie?
@ NIE będziemy płakać po kijakowej!
dnia 25.10.2021, 11:08
Ocena
komentarza:
3
Czy za domniemanych rządów konfideracji językiem urzędowym będzie rosyjski czy hebrajski? Co na to mosze berkovitz?
@ ixi
dnia 25.10.2021, 13:16
Ocena
komentarza:
0
Te języki plus niemiecki obowiązują od 1945...za rządami kolejno PZPR SLD PSL PO i PIS . I dobrze o tym wiesz!
@ jaślanka
dnia 25.10.2021, 12:04
Ocena
komentarza:
5
Świetny pomysł. Sylwester Ł. prawdziwym artystą, Jego "dzieła" - wielka klasa!!!
@ Pan Tuk Tuk
dnia 25.10.2021, 12:11
Ocena
komentarza:
4
Na czwórce powinni jeszcze zasadzić roślinę która pokryje elewację jak na
Muralu
@ ABSOLUT
dnia 25.10.2021, 15:49
Ocena
komentarza:
0
Tylko mam małpy na ścianie brakowało do szczęścia!
@ zadaje pytanie
dnia 25.10.2021, 20:42
Ocena
komentarza:
1
Kto to je Sylwester Ł ?
@ Alka
dnia 26.10.2021, 13:37
Ocena
komentarza:
1
Super pomysł
Popieram
@ Wtf
dnia 27.10.2021, 14:47
Ocena
komentarza:
0
Brawo wreszcie miasto nabiera blasku :)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105