Strona główna

W szpitalu powstał oddział diabetologiczny

103
Napisany dnia: 16.10.2018, 14:00 , Tagi: Brak

Jasielski szpital poszerzył działalność medyczną o oddział diabetologiczny, jedyny taki na terenie województwa podkarpackiego. W Polsce liczba pacjentów chorych na cukrzycę wzrasta w niepokojącym tempie. Dzięki powstaniu nowego oddziału specjaliści będą mogli sprawować najlepszą opiekę nad chorymi.

Oddział diabetologiczny liczy 18 łóżek. Powstał on w miejscu oddziału geriatrii, który z kolei cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów, w związku z czym dyrekcja szpitala dopatrywała się jego powiększenia. W rezultacie udało się przenieść ten oddział na żeńską część oddziału chorób wewnętrznych, a w jego miejsce stworzyć nowy dla osób cierpiących na choroby cukrzycy typu I i II.

Moją ideą było powiększenie oddziału geriatrii, a w jego miejsce utworzenie oddziału diabetologii. Miałem lekarzy, którzy chcieli się kształcić w tej dziedzinie, zrobić specjalizację, dlatego postanowiłem wspierać ich w tym. Stworzenie lekarzom oddziału specjalistycznego, na którym mogą leczyć tylko wybrane grupy pacjentów jest dobre. Obecnie na oddziale diabetologii jest 18 łóżek dla pacjentów, którzy wymagają intensywnego leczenia cukrzycy, ponieważ niejednokrotnie w warunkach domowych trudno jest ustalić sposób leczenia. Poza tym możemy zakładać pompy insulinowe dla dzieci, kobiet w ciąży oraz osób dorosłych – wyjaśnia Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Przygotowanie oddziału diabetologicznego kosztowało 80 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu szpitala. Statystyki zachorowań na cukrzycę są zatrważające i szacuje się, że za kilka lat liczba chorych w kraju zwiększy się do blisko 4 milionów. Jak podkreślają specjaliści cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, która dotyka całego organizmu, dlatego ważne jest, aby jej leczenie odbywało się w sposób odpowiedni, co w rezultacie wpłynie na zmniejszenie ryzyka rozwoju powikłań. – Właściwie każdy układ może zostać zaatakowany przez cukrzycę, dlatego najistotniejsze jest, aby leczyć ją w sposób właściwy. Po to powstał ten oddział, aby ustalić jak najlepsze leczenie dla tych pacjentów. Mam tutaj także na myśli przeprowadzenie edukacji wśród chorych pod kątem dietetyki oraz aktywności fizycznej. Edukacja zdrowych ludzi jest oczywiście niezbędna, gdyż zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Warto zatem unikać wysokokalorycznej żywności m.in. wód koloryzowanych, słodyczy oraz tłustego jedzenia – mówi lek. med. Piotr Pluta, kierownik Oddziału Diabetologicznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Zachęca rodziny do aktywnego spędzania czasu, gdy wśród dzieci i młodzieży coraz częściej pojawia się problem otyłości, który w konsekwencji może doprowadzić do zachorowań na cukrzycę.

Oprócz oddziałów diabetologicznych wciąż brakuje na terenie Podkarpacia oddziałów endokrynologicznych, geriatrycznych, neurochirurgii oraz około 10 specjalności dziecięcych. Jak podkreśla Robert Bugaj, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia potrzeb jest jeszcze wiele. – Struktura szpitali musi się jeszcze przekształcać, niektórych oddziałów z kolei jest trochę za dużo i tych należałoby ograniczyć m. in. oddziały chorób zakaźnych, czy dermatologia Brakuje nam specjalistycznych oddziałów dziecięcych stąd mamy około 6 tysięcy hospitalizacji dzieci i młodzieży poza terenem województwa.

W uroczystym otwarciu i poświęceniu nowego oddziału szpitalnego uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele NFZ, starostwa powiatowego oraz zaproszeni goście, w tym Andrzej Czernecki, kandydat na burmistrza Jasła popierany w wyborach przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości. – Byliśmy świadkami pięknej uroczystości otwarcia nowego oddziału diabetologicznego w jasielskim szpitalu. Jest to jedyny oddział w województwie podkarpackim, w którym będą przyjmowani pacjenci z ościennych powiatów, a może nawet z województwa małopolskiego – podkreśla Adam Pawluś, starosta jasielski.

W najbliższy czwartek zostanie oddany do użytku blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią. Starosta nie ukrywał, że trwają kolejne przygotowania do dużych inwestycji związanych z oddziałem chorób psychicznych, który mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Za Bursą w Jaśle.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ z
dnia 16.10.2018, 14:06
Ocena
komentarza:
29
a burmistrz??
@ Max
dnia 16.10.2018, 14:27
Ocena
komentarza:
-8
Nie mają czasu bo razem z panią od wręczania dyplomów są tak zapracowani.
@ robert
dnia 16.10.2018, 14:31
Ocena
komentarza:
63
Ale który? Ten urzędujący czy ten cztery lata leżakowany w dolinie Wisłoki?Ten leżakowany wydaje się nieco zagubiony, zapewne sam sobie nie dowierza, że aż tyle przez te cztery lata zrobił!!!
@ #radny
dnia 16.10.2018, 14:48
Ocena
komentarza:
33
Hehe cyrk jedzie dalej z marnym repertuarem!tylko Peca mi szkoda tak się fajnie
prezentował...taki mini Morawiecki
@ wacek
dnia 16.10.2018, 14:55
Ocena
komentarza:
-21
I dlatego Peca szybko wyeliminowali przed obawą , że będzie rządził UCZCIWIE a tacy są niepotrzebni, szkoda mógł dużo zrobić dla Jasła młody ambitny i mądry człowiek . Panie Krzyśku szkoda, że nie wszyscy z Pana drużyny grali do jednej bramki.
@ do wacek
dnia 16.10.2018, 15:18
Ocena
komentarza:
11
Wyraźnie piszesz pod dyktando bo Krzysiek wie ze wszyscy w Jego drużynie grali do jednej bramki. Popełniony został tragiczny błąd w skutkach ale nie musicie nagle zgrywać takich dobrych samarytAN GDY TAK NAPRAWDE CIESZYCIE SIĘ ZE UBYŁ NAJWIĘKSZY WASZ KONTRKANDYDAT. Szpile wbijajcie do swojego gniazda bo takich skoczków jak w waszym komitecie obecnie panującego to nie ma chyba nigdzie.
@ jaślak
dnia 16.10.2018, 15:50
Ocena
komentarza:
14
Szkoda że cała ta obecną dobrą zmiana to jedna tragiczna pomyłka narodu polskiego.Cztery lata cofania do PRL-u.
@ ...
dnia 16.10.2018, 15:56
Ocena
komentarza:
31
Burmistrza Pabiana nie zaproszono.
@ jaślak
dnia 16.10.2018, 16:17
Ocena
komentarza:
38
Dodam jeszcze coś z jasielskiego podwórka, codziennie
czytamy relacje z otwierania co raz to nowych inwestycji
oczywiście w skali mikro, ale panowie możnowładcy z PiSu,
coście otwierali przez ostatnie 3 lata i 11 miesięcy?
Proszę o odpowiedź, być może coś przespałem, bo nic
sobie nie przypominam.
@ yyyy
dnia 16.10.2018, 16:43
Ocena
komentarza:
11
yyy...gęby otwierali jak ziewali na mównicy sejmowej
@ tęsknota
dnia 16.10.2018, 18:31
Ocena
komentarza:
26
Widzę ogromną, przemożną wręcz tęsknotę za władzą. Dużo większą niż tęsknota za rozumem. Byle tylko wysoko usiąść, najlepiej na najwyższej gałęzi i z góry rządzić, zarządzać, wymagać. Żałosna potrzeba dowartościowania i jednocześnie
wspaniały program wyborczy zawarty w 2 punktach:
1- zdobyć władzę
2- utrzymać ją jak najdłużej.
Koszty uboczne: kolejna kadencja stracona jak wiele poprzednich.
@ zdrowie, zdrowie, zdrowie...
dnia 16.10.2018, 19:56
Ocena
komentarza:
-12
Miast pogawędzić o tak potrzebnym każdemu zdrowiu i cieszyć się, że oto mamy w szpitalu w Jaśle dobrze wyposażony oddział diabetologii - to zewsząd tylko jad, jad i jad.
Miast cieszyć się, że władze powiatowe doprowadziły do powstania ww. i rzec choćby 'dziękuję' to nic tylko jad, jad i jad.
Więc może i rację miały władze Gminy Jasło w osobie Wójta i Przewodniczącego Rady, że od lat prawie nie inwestowały w gminną służbę zdrowia tak, by była bardziej dostępną i przyjazną mieszkańcom okolicznych miejscowości.
By Ośrodki Zdrowia były dostępne także i w godzinach popołudniowych, by obok interny przyjmowali także lekarze innych specjalizacji, by akcje propagujące zdrowy tryb życia i pro-zdrowotne były organizowane nie tylko raz na dekadę.
Aż strach pomyśleć co by było gdyby tak Wójt z Przewodniczącym Rady Gminy otwierali np. ścieżkę rowerową dookoła Gminy czy też ośrodek wypoczynkowy , nad jedną z trzech tutejszych rzek lub wokół tak licznych jeziorek powstałych po wyeksploatowaniu żwiru... były zewsząd jad, jad i jad.
Więc spokojnie siedzą sobie chłopy w Urzędzie Gminy tak prawie bezczynnie już chyba piątą kadencję i z politowaniem patrzą na Pawlusia i Gorgosza gdy ci coraz bardziej opluwani chcą pochwalić się owocami swojej aktywności.
@ Jozin z Bazin
dnia 16.10.2018, 20:17
Ocena
komentarza:
7
Może tak nadeszła pora na remont oddziału pediatrii? Krosno wygląda jak Hilton przy Jasielskiej Agro turystyce. Tylko takie porównanie oddaje stan faktyczny.
@ 21 wiek
dnia 16.10.2018, 21:54
Ocena
komentarza:
34
Panie Starosto niech pan przyjdzie o 4tej rano pod oddział ortopedyczny zobaczyć jak ludzie stoją po to żeby o 7 rano się zarejestrować
@ Jan12
dnia 16.10.2018, 22:38
Ocena
komentarza:
-8
Z PiS uczciwie?
@ Jan12
dnia 16.10.2018, 22:39
Ocena
komentarza:
5
Ale starosta nie stoi i o co chodzi?
@ do z
dnia 16.10.2018, 22:40
Ocena
komentarza:
14
PiS zaprosiły swojego kandydata na burmistrza a nie obecnie urzędującego. Pan Pabian pracuje a nie lansuje się na zdjęciach
@ Tic-Tac
dnia 17.10.2018, 07:30
Ocena
komentarza:
12
Jak się miło czyta,że cała służba zdrowia na Podkarpaciu jest tak do tyłu Nigdzie w szpitalach ,tylko w Jaśle powstał taki oddział. I tutaj pytanie.Czy dr Samborski wraz ze swoją ekipą dr.Bieńkowska na internie źle wykonywali swoje obowiązki,tylko trzeba wydzielić kierownika z pensja ok.10. Tys.zł i będzie lepiej.Może trzeba ekonomicznie i po ludzku myśleć i te pieniądze podzielić na podwyżki dla pielęgniarek ,salowych.
@ MNB
dnia 17.10.2018, 08:23
Ocena
komentarza:
0
Chyba nie został zaproszony
@ OBSERWATOR
dnia 17.10.2018, 08:43
Ocena
komentarza:
-1
A po co jak nic nie zrobił dla Jasła
@ Trzeba wydać kasę
dnia 17.10.2018, 18:53
Ocena
komentarza:
0
lekarze boją się nagle wszyscy zrobili się dianetologami ...
z zamiarem pracy na otwartym kiedyś oddziale .nowy kierownik
zapewne znany
.tam jest umieranie w szpitalu zbolem w fuszosci na żywca a nie szpital bez bólu to jakaś totalna bzdura .pani lekarz zapnie fartuszek i rozkazuje mierzyć ciśnienie rodzinie zamyka się i telefonicznie konsultuje z pielęgniarka a
pacjentks żywcem blaga o pomóc w dusznosciach. morfony zabrakło
czy rozumu.??? na kazxego przyjdzie czas umieramia każdy się przekona tak że pani s. jak się dusi żywcem w bólu.
@ Jola
dnia 19.10.2018, 20:38
Ocena
komentarza:
0
Ale przecież Pec się sam wyeliminował.Dali do podpisywania list poparcia jasielskim lumpom i dlatego PiS nie zarejestrował się na terenie Jasła.Nie można powiedzieć,że "Peca szybko wyeliminowali". Byli tak pewni,że nikt w Jaśle im nie zaszkodzi, że sami się wyeliminowali.
@ barbara
dnia 16.10.2018, 14:10
Ocena
komentarza:
45
[Komentarz nie na temat]
@ pepe
dnia 16.10.2018, 14:14
Ocena
komentarza:
69
Na pewno nie będziemy . Nie bardzo rozumiem po co niektórzy z tych ludzi tam stoją na tym zdjęciu?? chyba, ze to pacjenci???
@ do pepe
dnia 16.10.2018, 14:41
Ocena
komentarza:
28
Wiele się dzieje w ostatnich dniach przed wyborami.I trudno ogarnąć co jest prospołeczne,a co sztucznie nadmuchany temacie wyborczy.Ale wokół tego można przejść do porządku dziennego.Ale najbardziej niezrozumiała jest przedeczesnie spisana jakaś umowa pomiędzy P.Czerneckiim a P.Pawlusiem. .Wszystko owiane tajemnicą co też ona zawiera.Ona w żadnym przypadku nie jest wiążąca, tylko zwykła podpucha przedwyborcza .Z reguły umowy koalicyjne spisywane są po wyborach i sa one wiążące. .Po jakiego czorta on się wlecze jeszcze nie za swoimi mocodawcami?
@ #radny
dnia 16.10.2018, 14:50
Ocena
komentarza:
16
On bardzo dobrze wiedział jak wyliczyć Peca żeby nie wstał z ringu
@ Staś
dnia 16.10.2018, 15:16
Ocena
komentarza:
30
[Komentarz nie na temat]
@ Haha
dnia 16.10.2018, 15:30
Ocena
komentarza:
42
[Komentarz nie na temat]
@ kuba
dnia 16.10.2018, 16:12
Ocena
komentarza:
6
Trzymają kolejke dla swoich wyborców.
@ bbc
dnia 16.10.2018, 16:22
Ocena
komentarza:
34
[Komentarz nie na temat]
@ hanka
dnia 16.10.2018, 17:02
Ocena
komentarza:
17
A lekarze tak z tyłu, tak niedocenieni. Dramat
@ rjs
dnia 16.10.2018, 14:11
Ocena
komentarza:
54
Wziął i się oddział wybudował tydzień przed wyborami, cóż za zrządzenie losu. I Pawluś przez przypadek też tam był.
@ barbara
dnia 16.10.2018, 14:27
Ocena
komentarza:
41
pawluś to może pacjent?
@ jas
dnia 16.10.2018, 16:14
Ocena
komentarza:
19
Może akurat tam przechodzil
@ nowe otwarcie
dnia 16.10.2018, 18:33
Ocena
komentarza:
25
a pamiętacie jak otwierali halę w żmigrodzie? Też dwa razy dla różnych PISów.
Oddział dla cukrzyków otworzyli 2.10.2018 r. jak była w Jaśle sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia. cyt: "Wizyta Józefy Szczurek – Żelazko zbiegła się z terminem uruchomienia w jasielskim szpitalu oddziału diabetologiczny" ale wtedy Pawlusia nie było na zdjęciach. Był zato jego następca Mateusz 149 Lechwar. Trzeba było powtórzyć otwarcie. Może przedc wyborami w piątek jeszcze raz?
Prosimy!!! Jeszcze raz !!!
@ Jan12
dnia 17.10.2018, 09:18
Ocena
komentarza:
1
Przyszedł z tragażami
@ salsa
dnia 16.10.2018, 14:21
Ocena
komentarza:
24
http://www.jaslo4u.pl/jasielski-szpital-przed-nowymi-wyzwaniami-newsy-jaslo-23565 odgrzewany przedwyborczy kotlecik, tradycyjny redaktorski bełkocik "Powstał on w miejscu oddziału geriatrii, który z kolei cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów, w związku z czym dyrekcja szpitala dopatrywała się jego powiększenia." - dopatruję się tu poważnych braków w wyksztalceniu :-D A na zdjęciu jeden lekarz, jedna pielęgniarka, a poza tym partyjne pyszczki.
@ łodyniec
dnia 16.10.2018, 19:19
Ocena
komentarza:
2
Od pozyskiwania funduszy sa inne osoby,ktorych oczewiscie na zdjeciach nie ma.Latwo jest sobie przypisac zaslugi kogos innego.

Ustawiaja sie pieknie w kolejce po medale...

łohohohohohohohoho
@ Max
dnia 16.10.2018, 14:23
Ocena
komentarza:
-74
Ludzie skąd w was tyle zawiści. Starosta znacząco pomógł w uzyskaniu funduszy na realizację inwestycji to i jest na zdjęciu i słowo dziękuję się należy. Brawo Panie Adamie.
@ wacek
dnia 16.10.2018, 14:26
Ocena
komentarza:
61
A co tam zrobił Mateusz L ??? czy Andrzej Cz.???
@ do Maxa
dnia 16.10.2018, 14:28
Ocena
komentarza:
55
Co to znaczy "znacząco pomógł"? Na tym chyba jego robota polega, żeby znacząco pomagać mieszkańcom powiatu. Mamy jeszcze za to dziękować? Tobie ktoś dziękuje za to, że do pracy codziennie przychodzisz i wykonujesz to, co do Ciebie należy?
@ Rex
dnia 16.10.2018, 14:30
Ocena
komentarza:
-52
Andrzej Cz. jako przyszły Burmistrz interesuje się tym co w mieście się dzieje stąd jego obecność na otwarciu. Ponadto ma poparcie Prawa i Sprawiedliwośći w Jaśle dzięki czemu razem zmienią oblicze tego zapyziałego miasteczka
@ do Rexa
dnia 16.10.2018, 14:32
Ocena
komentarza:
65
Czernecki już tak zmienił przez 3 kadencje oblicze naszego miasteczka, ze sam piszesz, że jest zapyziałe. Teraz chce go zaorać?
@ mafu
dnia 16.10.2018, 14:37
Ocena
komentarza:
-65
Ostatnie 4 lata pokazały co może burmistrz bez wsparcia województwa i warszawy. Ja jako mieszkaniec nie godzę sie na dalsze wykluczanie Jasła tylko po to aby niektórym żyło sie dobrze. Głosuje na A.Czerneckiego bo ma wsparcie odpowiednich osób, premiera Gowina, posła Rzońce, senator Zając i M. Kurowskiej
@ Woytazz
dnia 16.10.2018, 14:54
Ocena
komentarza:
58
Mafu, a wiesz, że 4 lata temu Pabian też miał wsparcie tych samych "odpowiednich osób"? I niedługo potem okazało się, że od rozwoju miasta ważniejsze są osobiste ambicje, walka o stołki i [...]enie konkurencji - w dodatku pod przykrywką ołtarza i miłości bliźniego deklarowanej na licznych mszach z udziałem "odpowiednich osób". Umiesz zagwarantować, że tym razem nie będzie tak samo? Jeśli tak to mnie przekonaj, bo ja "odpowiednim osobom" już nigdy nie uwierzę.
@ ksiądz Mateusz
dnia 16.10.2018, 14:57
Ocena
komentarza:
47
Rzońca wziął Starostwo a Czarnecki jak wygra to Ratusz przypadnie Alicji przeznaczonej do rządzenia, bo przecież Andrew w ramach rewanżu za POparcie będzie musiał POzatrudniać trochę znajomych królika.
@ Jan12
dnia 16.10.2018, 22:35
Ocena
komentarza:
3
Czyli samych przegranych,a za rok wykluczonych
@ Jan12
dnia 16.10.2018, 22:36
Ocena
komentarza:
-2
Cooooooo?Trochę cię chłopie poniosło
@ sx
dnia 16.10.2018, 14:41
Ocena
komentarza:
27
rozumiem, że te garniturowe stojaczki z własnych pieniędzy finansowali budowę i dlatego tam tak ochoczo stoją?
@ wyborca
dnia 16.10.2018, 14:53
Ocena
komentarza:
34
wielka władza na czele z dyrektorem szpitala dorobiona na ludzkich żałosnych wypłatach
@ Hhhhh
dnia 16.10.2018, 15:32
Ocena
komentarza:
17
Otwarcie przed wyborami juz drugie?? Przypadek??
@ robert
dnia 16.10.2018, 16:56
Ocena
komentarza:
7
Nie przypadek! Kawalerze z PiSu chcieli ukryć przed Andrzejem, że to jego zasługa ale się chłopina dowiedział i musieli się sukcesem podzielić. No i stąd drugie otwarcie.
@ ...
dnia 16.10.2018, 15:42
Ocena
komentarza:
-9
Tyle co się pisze w ostatnich dniach przed wyborami
o dokonaniach naszych rządzących,zwykły człowiek nie jest
w stanie ogarnąć.Co robili przez 4 lata?
Teraz czekam na artykuł o wyczynie burmistrza Pabiana
i jego drużyny"otwarcie mostu na Gądkach".
Niewiadomo,śmiać się czy płakać?Bo to takie żałosne.
@ ...
dnia 16.10.2018, 22:44
Ocena
komentarza:
0
most na Gądki będzie i nic tego nie zmieni
@ Non stop wybory!
dnia 16.10.2018, 15:51
Ocena
komentarza:
21
Wybory powinny być co miesiąc i wtedy będziemy mieć dobrobyt!
@ Obserwator
dnia 16.10.2018, 16:02
Ocena
komentarza:
31
Drugi raz otwieracie ten sam Oddział... Szpital w Jaśle centrum agitacji wyborczej...Do poświęcenia jeszcze został fragment asfaltu przed szpitalem
@ jaślak
dnia 16.10.2018, 17:05
Ocena
komentarza:
10
Na Pohulance jest dziura w drodze, zdążycie załatać i zaś będzie impra w energię hase. No i fotki u ilonki Nie zapomnijcie pokropić. Oczywiście nie zapominajcie o nożyczkach.
@ Rex
dnia 16.10.2018, 17:51
Ocena
komentarza:
-6
Tak jest,Rysiu z Elwira do roboty i będzie fotka
@ Lech Warr
dnia 16.10.2018, 16:14
Ocena
komentarza:
39
Ludzie, nie głosujcie na takich "Mateuszków", którzy nic nie potrafią dobrze zrobić a jedynie do zdjęcia sie ustawiają i po dietę radnego. To jest symbol jasielskiego nieudacznictwa i karierowiczostwa sponsorowanego przez tatuśka.
@ ksiądz Mateusz
dnia 16.10.2018, 16:22
Ocena
komentarza:
26
Panie Mateuszu Pan się nie boi sam Boguś za Panem stoi.
@ Lech Warr
dnia 16.10.2018, 16:23
Ocena
komentarza:
20
... jeszcze ledwo, ale chwilowo stoi ...
@ uo
dnia 16.10.2018, 16:36
Ocena
komentarza:
47
Ten Mateusz jest wszędzie,aż strach lodówkę otworzyć...
@ Lech Warr
dnia 16.10.2018, 17:54
Ocena
komentarza:
31
To typowa wazelina i doopowłaz.
@ Max Szyderko
dnia 16.10.2018, 16:42
Ocena
komentarza:
29
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Xx
dnia 16.10.2018, 16:42
Ocena
komentarza:
33
Pan Mateusz nie w pracy
@ Rudy
dnia 16.10.2018, 16:45
Ocena
komentarza:
19
żenada tyle w temacie
@ Jan12
dnia 16.10.2018, 16:50
Ocena
komentarza:
5
Dziękujemy panu Czarneckiemu za ogromny wkład w otwarcie nowego oddziału.Co znaczy spojrzenie na szpital gospodarskim okiem:)
@ sx
dnia 16.10.2018, 22:14
Ocena
komentarza:
9
Panie Janie, proszę dać spokój Panu Czarneckiemu, on sam, własnymi rencyma nosił cegły, własnymi nogyma mieszał zaprawę murarską i tylko dzięki niemu powstał ten oddział.
@ Alga
dnia 16.10.2018, 17:30
Ocena
komentarza:
15
Idylla Panie dyrektorze!!!
@ Wybory2018
dnia 16.10.2018, 18:36
Ocena
komentarza:
25
[Komentarz nie na temat]
@ wafel
dnia 16.10.2018, 18:37
Ocena
komentarza:
13
[Komentarz nie na temat]
@ 150
dnia 16.10.2018, 18:46
Ocena
komentarza:
20
Czernecki wreszcie przytulony, przygarnięty, dopieszczony.
Jeszcze 5 dni Andrzeju, korzystaj. Wyssij tyle miłości i ciepła ile zdążysz. Ładuj akumulatory.
@ graf-en
dnia 16.10.2018, 18:57
Ocena
komentarza:
8
Kto podjął decyzję o ustanowieniu ordynatorem lek.Piotra Plutę? Dyrektora pomijam,
bo realizował wytyczne.
@ Kierowca
dnia 16.10.2018, 18:59
Ocena
komentarza:
4
Porozumienia, układy, oczywiście idą za tym zobowiązania i obiecanki, których
nigdy układające się strony nie są w stanie zrealizować i dobrze sami o tym wiedzą.
Ładnie tylko potrafią mówić i z bezczelnym uśmiechem kłamać i obiecywać.
To co mają u siebie najlepsze, to tylko garnitury, które mają na sobie.
Nie usuwać.
@ Suweren
dnia 16.10.2018, 19:34
Ocena
komentarza:
25
Prawdopodobnie P. Burmistrza R. Pabiana pominięto specjalnie, nie pasuje do otoczenia PiS-u Jasielskiego. PiS w Jaśle, już się pogrążył na starcie więc teraz trwa kampania dla Idiotów!! Bez szacunku dla włodarza Miasta. Przykre, tak rządzi PiS w Jaśle!!!
@ cc
dnia 16.10.2018, 19:45
Ocena
komentarza:
4
hucpa pzpr
@ Pacjent
dnia 16.10.2018, 19:59
Ocena
komentarza:
15
Czekam na przyzwoity catering, psychologow na oddziałach i zamontowanie klamek od wewnętrznej strony łazienek na dermatologii. Poziom czczystości sanitariatow też mógłby pójść w górę.
@ zdrowie, zdrowie, zdrowie...
dnia 16.10.2018, 20:10
Ocena
komentarza:
2
i oto jeden z nielicznych głosów rozsądku, odnoszący się do tematu publikacji
@ 1971
dnia 17.10.2018, 01:12
Ocena
komentarza:
6
Dobrze tak sobie pomarzyć...
@ Odyr
dnia 16.10.2018, 21:01
Ocena
komentarza:
9
Przypominaja wiernych dzialaczy. Pzpr
@ kiełbasa wy
dnia 16.10.2018, 21:53
Ocena
komentarza:
5
Boże lansują sie i wykorzystuja że jeszcze pełnia funkcje w starostwie za nasze pieniądze. Kasa robi wszystko, a uczciwość się nie liczy
@ Osiek
dnia 16.10.2018, 22:11
Ocena
komentarza:
3
Dobrze że tych dwóch utrzciwych juz nie bedzie w zarządzie bo kandyduja gdzie indziej, ludzie wkońcu oddychną
@ sx
dnia 16.10.2018, 22:17
Ocena
komentarza:
9
Ten Mateuszek to zgłoty człowiek, do DPS-u na Foluszu busa dostarczył, w szpitalu oddział wybudował. Jeeeej jak on ciężko pracował całą kadencję...taki radny to skarb
@ Jan12
dnia 16.10.2018, 22:41
Ocena
komentarza:
2
A gdzie kropidło?
@ ...
dnia 16.10.2018, 22:47
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ ...
dnia 16.10.2018, 22:56
Ocena
komentarza:
15
Michasiu ?
A ile Ci miasto Jasło z Burmistrzem na czele dołożyło do szpitala?
Nie wstyd Ci zapomnieć o burmistrzu?
Nie wstyd Ci zapomnieć zaprosić radnych miejskich?
A ile dołożył Związek Gmin Dorzecza Wisłoki?
Że nie zapomniałeś o przedstawicielu?
@ ''czysta '' wisłoka
dnia 17.10.2018, 00:31
Ocena
komentarza:
6
wode do zaprawy dołożyłam
@ ...
dnia 17.10.2018, 07:41
Ocena
komentarza:
-3
Trzeba było sunąć na fetę,kto ci bronił?
Teraz żale wylewasz.
@ 1971
dnia 17.10.2018, 01:11
Ocena
komentarza:
5
A gdzie maria??? Dzien bez niej to dzień zmarnowany
@ cytryna kwasna
dnia 17.10.2018, 02:08
Ocena
komentarza:
6
Cytat.: "Przygotowanie oddziału diabetologicznego kosztowało 80 tys. zł." I jeszcze jeden :
"Byliśmy świadkami pięknej uroczystości otwarcia nowego oddziału diabetologicznego w jasielskim szpitalu." Pytanko : Ile kosztowała piękna uroczystośc otwarcia? podać w % do
iwestycji.
@ gg
dnia 17.10.2018, 09:40
Ocena
komentarza:
4
Przykre, że tylu ludzi choruje na cukrzycę i nie ma się czym chwalić, że potrzebny specjalny oddział, to niewiele zmieni jeśli nie uświadomi się ludzi co jest przyczyną ich problemów zdrowotnych, a chodzi tu po prostu o styl życia -jedzenie, ruch na świeżym powietrzu, odpowiednie nawodnienie i psychika; lepiej byłoby zatem otworzyć poradnię zdrowia było by i taniej i skuteczniej.
@ Abnegat
dnia 17.10.2018, 14:27
Ocena
komentarza:
2
Hospitalizacja chorych na cukrzycę typu 2, najczęściej występującą - to jakiś absurd, tym bardziej, że medycyna akademicka tak naprawdę nie leczy cukrzycy, lecz poziom glukozy we krwi, podczas gdy istotą choroby jest insulinoodporność komórek. Stąd też, podawanie insuliny pacjentom z cukrzycą typu 2 - to ich powolne uśmiercanie, gdyż tacy pacjenci mają już podwyższony poziom insuliny we krwi.

Jak tak dalej pójdzie - to może wymyślą hospitalizację otyłych i p. Dyrektor będzie tamże pierwszym pacjentem?
@ z jasla
dnia 17.10.2018, 17:48
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego jak wciskamy plus na GG to nic się nie pojawia?
@ Tak
dnia 17.10.2018, 19:03
Ocena
komentarza:
1
Ale chodzi nie o profilaktykę tylko powikłania. Co lekarz by robił???
@ Jarema
dnia 17.10.2018, 10:59
Ocena
komentarza:
3
Zalosne a co tam robi czernecki . pawlus przypomnij sobie co mowiles o czerneckim i na odwrot. Po stokroc jestescie zalosni. Jesli w Jasle nie zmienia sie ludzie prowadzacy Pis to z matecznika zostanie cmentarzysko Pisu. Mieszkancy Jasla w wyborach podzienkujmy juz za zdrade Pawlusiowi Zajacowi. Sa inni przedstawiciele Pisu - mlodzi na nich oddajcie swoj glos. Ja tak zrobie
@ xyz
dnia 17.10.2018, 14:17
Ocena
komentarza:
4
Dobrze, że Szpital chce się rozwijać lecz dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt ,że na wielkie uroczystości związane z otwarciem oddziałów jest wstrzymanie pewnych wypłat pieniężnych pracowniczych .Można by pomyśleć,że 'Żeby jedni mogli się dostojnie bawić inni muszą się poświecić i złożyć na ten cel ofiarę'
@ cc
dnia 17.10.2018, 17:19
Ocena
komentarza:
4
w czwartek cyrk będzie
@ Kierowca
dnia 17.10.2018, 19:44
Ocena
komentarza:
2
Tylko w Jaśle.
Nawet PIS z PO zawiązał porozumienie by w wyborach do samorządu w Jaśle
nie dopuścić kandydata niezależnego na urząd burmistrza.
Nie pozwólmy by bonzowie partyjni zajęci uprawianiem polityki centrali
opłacani z naszych niemałych pieniędzy narzucali w naszych samorządach
swoich nieudaczników.
Mamy swojego kandydata niezależnego już sprawdzonego w działaniu.
Jest nim pan Ryszard Pabian.
Glosujmy na niego.
Nie usuwać.
@ malkonent
dnia 17.10.2018, 22:49
Ocena
komentarza:
-1
W jakim działaniu się sprawdził, nawet zastępców nie umiał sobie dobrać, jeden przed końcem kadencji umknął z urzędu aby się nie tłumaczyć przed wyborcami z niespełnionych obietnic, pracy drugiego zastępcy litościwie nie będę komentował.
@ dzieci chore ze szpitala w Jasle
dnia 17.10.2018, 21:08
Ocena
komentarza:
3
Ciekawe kiedy bedzie modernizacaj oddzialu pediatrii w Jasielskim Szpialu. To co sie tam dzieje to jakis dramat. Pielegniarki siedza i nic nie robia a dzieci chodza obrudzone wymiocinami.
@ Kierowca
dnia 18.10.2018, 15:36
Ocena
komentarza:
2
Do malkontenta.
Natomiast już wy pokazaliście bystrość swoich kandydatów
którzy nawet nie umieją zebrać 150 podpisów na listach
a pchacie ich na stanowisko burmistrza.
I zamierzacie jeszcze aby tacy nieudacznicy zarządzali miastem Jasłem.
Ale się ośmieszacie z tymi kandydatami.
Jeden jest poważany kandydat na burmistrza miasta Jasła.
Jest nim pan Ryszard Pabian niezależny i sprawdzony w działaniu.
Na którego oddam swój głos.
Nie usuwać.
@ nick
dnia 21.10.2018, 12:05
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Kol
dnia 21.10.2018, 20:46
Ocena
komentarza:
0
Warto "unikać tłustego jedzenia"... Oj Pan doktor powinien uzupełnić wiedzę, bo raczej posiada nieaktualną...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105