Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wiele twarzy pedagogiki

Trwa gorący okres wybierania kierunku studiów i rekrutacji na Uczelnie. Wybierają świeżo upieczeni maturzyści i ci, którzy chcą podnieść swoje wykształcenie zyskując tytuł magistra. Możliwość podjęcia takich studiów jest także w Jaśle – jaką „magisterkę” można tutaj studiować?

Pedagogika na miarę XXI wieku

Jednym z kierunków II stopnia (studiów magisterskich) jest pedagogika. Kierunek, który kiedyś kojarzył się tylko z zawodem nauczyciela i pracy w szkole, teraz jest furtką do wielu miejsc zatrudnienia. Uczelnia – tak jak m.in. Filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Jaśle – prowadzi nauczenie na miejscu, blisko domu i z programem specjalności, które są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Decydując się na naukę w AHE w Jaśle możemy wybrać wiele specjalności w tym między innymi: pedagogika opiekuńczo wychowawcza z elementami pomocy społecznej czy terapię pedagogiczną. Pedagogika na studiach magisterskich to świetne rozwiązanie dla osób ubiegających się o awans – dzięki podniesieniu wykształcenia zyskują dodatkowe uprawnienia i kompetencje.

Wspomniane specjalności dają wiele możliwości znalezienia miejsc pracy w instytucjach jak domy i ośrodki pomocy społecznej, fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz pomocy potrzebującym, poradnie psychologiczno-pedagogiczne czy placówki świadczące usługi wspomagania rozwoju dziecka. Jak widać, ścieżek późniejszej drogi zawodowej jest wiele. Dzięki zdobytym kompetencjom absolwent będzie w stanie stworzyć sobie miejsce pracy, np. założyć fundację, podjąć indywidualną praktykę czy założyć placówkę opiekuńczo-wychowawczą.

Klucz to dobra forma kształcenia

Program specjalności to nie wszystko. Istotne jest także to, jak prowadzone są zajęcia. Wkuwanie podręczników na pamięć kiedyś, zostało zastąpione nowoczesnymi, ciekawymi formami. Warsztaty, projekty – wszystkie aktywne formy nauki są świetnym sposobem przyswajania wiedzy i zdobywania doświadczenia. W Uczelni jaką jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi z Filią w Jaśle już dawno zauważono, jak dobrze metoda projektowa i warsztatowa wpływa na studentów m.in. wspomnianej pedagogiki.

Kolejnym ważnym aspektem jest kadra. Wybierając studia magisterskie szczególnie zależy nam na tym, by zdobywać wiedzę od najlepszych. Warto tutaj zauważyć, że AHE w Jaśle dba o to na każdym kierunku. Wykładowcami na pedagogice na studiach magisterskich są osoby czynnie działające w zawodzie, posiadający odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Dzięki temu studenci już w trakcie studiów uczą się praktyki i konkretnych umiejętności.

Jak zapisać się na studia w AHE w Jaśle?

W tym roku uczelnia prowadzi rekrutację w pełni on-line, unikniemy więc przynoszenia dokumentów. Wystarczy zarejestrować się na stronie rekrutacyjnej i postępować krok po kroku, umowa podpisywana jest elektronicznie. Rekrutacja trwa do 30 września.

Warto pamiętać, że Uczelnia przewidziała rabaty: dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi do 3. roku życia, absolwentów AHE oraz osób, które dopełniły formalności max. do 28.08.

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 16.08.2022, 08:25
 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657