Wielkanoc w tradycji Pogórza
Od 30 marca 2012 r. czynna będzie w Muzeum Regionalnym w Jaśle wystawa pt. „Wielkanoc w tradycji Pogórza”, ukazująca plastykę ludową związaną z Męką Pańską a także przedstawiająca tradycyjne symbole Wielkanocy jak pisanki, palmy, gliniane formy do wypieku babek i inne.

Większość prac plastycznych tj. rzeźb, obrazów na szkle i pisanek to prace miejscowych twórców ludowych, tych dawnych i współczesnych. Wystawa czynna będzie do końca kwietnia 2012 r.
MRJ
