Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Wracamy do siebie pełni nadziei” - mówią mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10

72

Mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle po blisko dwóch miesiącach od ewakuacji wrócili do swoich mieszkań. - Gdzie by człowiek nie był, najlepiej jest u siebie. Tutaj jest swój kąt – ciasny, ale własny. Czuję radość w sercu, że po tylu miesiącach takiego cierpienia możemy wejść do siebie – mówi szczęśliwy Artur Konieczny, jeden z mieszkańców.

14 października br. blisko 40 osób mieszkających w bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle musiało opuścić swoje mieszkania, z uwagi na istniejące zagrożenie zawalenia się budynku. Przyczyną uszkodzenia konstrukcji bloku były prace remontowe prowadzone w lokalu użytkowym znajdującym się na jego parterze, a dokładnie wyburzenie dwóch słupów nośnych budynku. Dla ludzi, którzy musieli pozostawić cały dorobek swojego życia były to dramatyczne chwile, o których jak sami przyznają - nie da się zapomnieć.

Robert Jaworski mieszkający w bloku przy ul. Metzgera 10 nie ukrywa, że ta sytuacja zupełnie go przybiła. Nie dość, że los go nie oszczędzał, gdyż stracił syna, żonę, niedawno mamę to jeszcze cała ta sytuacja z blokiem i obawa, że nie będzie miał do czego wracać doprowadziły go do granic wytrzymałości. - Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć. Jak tak człowiek stał i patrzył na ewakuację tych starszych osób to serce pękało. Mnie z psem przyjął do siebie brat. Siostra też mi pomogła. Gdyby nie rodzina to nie wiem co by ze mną było – mówi pan Robert. - Na początku obawiałem się tego, że w ogóle nie wrócę, ale obiecali nam, że zrobią wszystko, aby tak się stało. Strasznie długo to trwało. Człowiek miał duże nerwy na samą myśl, a ile nocy nie przespał. Ja już nie dawałem sobie z tym wszystkim rady. Jestem znerwicowany i schorowany. Kolejnej ewakuacji chyba nie przeżyję – dodaje.

Mieszkanie kupił z żoną, a dwa lata temu wykonał w nim generalny remont. Pan Robert zdaje sobie sprawę, że przez tę całą sytuację mieszkanie straciło na wartości. - Gdybym chciał to teraz sprzedać to za mieszkanie wezmę grosze albo w ogóle nikt mi tego nie kupi – zaznacza. Dziś cieszy się, że w końcu mógł wrócić do swojego mieszkania, choć w głowie nadal kotłują się myśli, co będzie dalej.

Mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w poniedziałek rano otrzymali informację, że mogą wracać do mieszkań. W godzinach popołudniowych sąsiedzi mijali się z uśmiechem na ustach i radością na swój widok. Nie brakowało życzliwych słów a nawet uścisków.

- Po prawie dwóch miesiącach poza domem wreszcie wracamy do siebie pełni nadziei. Cieszę się, że wracam do swojego kąta. Obawy jednak nadal są i na pewno nie będziemy już żyć spokojnie jak przedtem – mówi Artur Konieczny. - Wydawało mi się, że jestem człowiekiem twardym, ale ta sytuacja mnie przybiła. Człowiek się zastanawiał jak to będzie, jeśli nie pozwolą nam wrócić do mieszkań. Różne rzeczy się słyszało, że klatkę rozmontują, że blok rozbiorą. Te plotki krążyły i one utkwiły nam w głowie. Ludzie bardzo brali to wszystko do siebie, ale mogę powiedzieć, że bardzo dużo ludzkiej dobroci otrzymałem. Jestem również niezmiernie wdzięczny mojej przyjaciółce Agacie, że w dniu ewakuacji przyjęła mnie do swojego domu – podkreśla pan Artur. Docenia również duże zaangażowanie strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, którzy przyszli im z pomocą, jak również funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej pilnujących dniami i nocami ich dobytku. - Gdyby nie oni to wszystko byłoby rozkradzione. Dziękujemy – mówi wdzięczny A. Konieczny. Największy żal ma do Caritasu. - My w tej całej sytuacji byliśmy bardzo biedni. Ciągle słyszy się, że Caritas wspiera ludzi, a my byliśmy właśnie w takiej potrzebie. Nikt się nas nie zapytał, czy potrzebujemy pomocy i to jest przykre – komentuje pan Artur.

Mieszkańcy zapowiadają pozew zbiorowy przeciwko przedsiębiorcy, który zlecił prace remontowe w lokalu użytkowym na parterze bloku. Będą walczyć w sądzie o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. 

id

Napisany dnia: 08.12.2021, 13:05
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Jaślak
dnia 08.12.2021, 13:59
Ocena
komentarza:
199
Większość jaślaków przeżywała tą tragedię razem z Wami mieszkańcami bloku. Każdy z nas zrozumiał na Waszym przykładzie co znaczy własny kąt i pomoc bliźniego w takich trudnych chwilach. I teraz też cieszymy się z Wami razem że to już za Wami. Powodzenia na własnych śmieciach.
@ ixi
dnia 08.12.2021, 14:25
Ocena
komentarza:
108
3 osoby zmarło i niedoczekalo tej chwili...zabił ich stres związany z tą sytuacją oraz stare przyległości . Kto za to odpowie i kiedy? Kto zwróci koszty pobytu poza domem? Co na to prokurator, sądy i urząd miasta? Kasta i biurowy podwyżki sobie dali a plebs niech sobie radzi sam!? Co to ma być!?
@ Jaślak
dnia 08.12.2021, 15:00
Ocena
komentarza:
69
Prosta odpowiedź, nie wybierać tych wszystkich obecnych w następnych wyborach samorządowych oraz parlamentarnych. Tu trzeba nowe, jasne umysły z poza obecnych kolesioskich układów.
@ Podziękowania
dnia 08.12.2021, 17:46
Ocena
komentarza:
47
Aby zachować minimum przyzwoitości (w tych ogólnych narzekaniach) należy podziękować osobom technicznym zaangażowanym w usunięcie zagrożenia w czasie możliwie najszybszym. Sama odbudowa nie trwała nawet dwa tygodnie - reszta to procedowanie, czyli działania urzędniczo-biurokratyczne.
@ do malkontentów i spiskowców
dnia 08.12.2021, 17:53
Ocena
komentarza:
59
Z komentarzy wynika, że nadal niektórzy nie mogą zrozumieć, że winną tego zdarzenia jest 1 (słownie: jedna) osoba.
Nadal szuka się winnych we władzach miasta, w urzędach , w układach itp. itd.
Czemy nie można przyjąć wyjaśnienie proste, oczywiste i potwierdzone faktami: właściciel lokalu jednoosobowo i bezmyślnie zdecydował o usunięciu słupów.
Wszyscy inni, pozostali, są poszkodowani, w różny sposób.
Po co szukać drugiego, czy trzeciego dna i nadal snuć bzdurne teorie spiskowe?
@ Roztropny
dnia 08.12.2021, 20:34
Ocena
komentarza:
23
I nie tylko Jaślanie.
Ukojenia nerwów i powrotu do normalności życzę!
@ Tołdi
dnia 09.12.2021, 09:00
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Tołdi
dnia 09.12.2021, 09:19
Ocena
komentarza:
17
Jak QRWA nie na temat?ten [...] co to zrobił jeszcze bezczelnie gruz sypie po mieście a SM nie widzi? Spokojnie...temat dla superwizjera
@ ixi
dnia 09.12.2021, 09:21
Ocena
komentarza:
-7
Gościu bez podpisu, życie nie jest czarno białe i wiele sytuacji , tak jak w tym przypadku , ma kilka wątków. Zaniedbania są wielu osób i instytucji , więc nie upraszczaj bo nie masz racji i wiedzy. Wszyscy odpowiedzialni powinni ponieść konsekwencje a nie jeden "kozioł ofiarny".
@ Tołdi
dnia 09.12.2021, 09:32
Ocena
komentarza:
7
ixi to piszą ci którzy dobrze wiedzą o zaniedbaniach bo to ich własne zaniedbania
@ co!!
dnia 09.12.2021, 11:26
Ocena
komentarza:
-2
nadziei!?!?!?
@ do ixi
dnia 09.12.2021, 13:10
Ocena
komentarza:
9
Gościu podpisany "ixi":
Masz wiedzę, że w tej sprawie winnych jest wiele innych osób czy podmiotów oprócz właściciela lokalu to powinieneś zawiadomić o tym odpowiednie organa. To twój obowiązek, a nie puszczać jakieś bąki czy insynuacje w niewiadomym kierunku.
Być może burmistrz ze starostą + przedstawiciela ABK wspólnie z właścicielem podcinali słupy bloku i są na to dowody. Może wspólnie ugadali się, że tym sposobem doprowadzi się do rozbiórki tego bloku, by wybudować tam obwodnicę miasta. Może inne instytucje też uknuły spisek, a nawet one o tym nie wiedzą.
Powinny być granice fantazji i podejrzliwości. Oprócz domysłów liczą się fakty
i dowody na działania lub zaniechanie działania.
Czasem wybujała fantazja prowadzi na manowce bez sensu i bez logiki.
@ ixi
dnia 09.12.2021, 13:19
Ocena
komentarza:
-6
Nie blaznuj, widać że masz coś za uszami
@ Trudno się rozstać
dnia 09.12.2021, 16:51
Ocena
komentarza:
4
Trudno się rozstać z fantazjami i bzdurami. Trudno przyjąć banalne wytłumaczenie poparte faktami. Szkoda, bo tak miło było wypłynąć na szerokie wody oskarżeń urzędników, wrogich instytucji i organów czyhających na bezbronnego człowieka.
Celują w tym niektóre programy tv i brukowce wzbudzające niezdrowe emocje i oszczędnie szafujące prawdą. Z czasem staje się to obsesją i paranoją.
Jak widać jest to bardziej zaraźliwe niż covid i trudniej poddaje się leczeniu.
@ Analogia
dnia 09.12.2021, 19:45
Ocena
komentarza:
7
Podobne bzdury wypisywano po wypadku Patryka J. w windzie budynku UM w Jaśle.
Winni byli urzędnicy na czele z burmistrzem i ich obsmarowano na cały świat
z dzielnym udziałem programu tv polsat "Państwo w państwie".
Gdy prokuratura oskarżyła w tej sprawie osobę spoza UM nikt z pismaków czy
"dziennikarzy" nie poczuł się do sprostowania , czy przeproszenia.
Tak to działa i autorzy takich bredni mają zerową czy ujemną wiarygodność.
Na większy szacunek zasługują panny przydrożne, które uczciwiej zarabiają
na życie, niż autorzy teorii spiskowych, kłamstw, czy zwykłych bzdur.
@ js
dnia 10.12.2021, 08:10
Ocena
komentarza:
4
do "ixi": Sam nie błaznuj. Jakjch "kilka wątków", jakie "zaniedbania wielu osób", jaki "kozioł ofiarny"? Konkrety proszę, kto, co jak, gdzie, kiedy? Wątek jest jeden - prowadził roboty z rażącym naruszeniem prawa i sztuki budowlanej. Nabył ten lokal zgodnie z prawem, zapłacił za niego, umowa notarialna była tylko formalnością, nawet jeśli poprzedni właściciel by odstąpił to kupiec poszedłby do sądu i wygrał sprawę na pierwszej rozprawie. Kto wg ciebie jeszcze jest winien - wiejski głupek który rozwalił młotem te filary czy może poprzedni właściciel który przedwcześnie wydał klucze? Kogo jeszcze chcesz obwinić - Tuska?
@ hmm
dnia 08.12.2021, 14:07
Ocena
komentarza:
59
Panie Arturze, liczył Pan na pomoc Caritasu? Pana nieszczęście dotknęło w terminie dalekim od wyborów i pewnie nie było zbyt medialne, aby Caritas mógł nagłośnić swoją "pomoc". Lepiej polegać na przyjaciołach i znajomych niż na takich "pomocnikach".
@ owsik
dnia 08.12.2021, 14:36
Ocena
komentarza:
47
Caritas nie ma czasu na pomoc, bo szykuje strategie wojenną z WOŚP na początek stycznia.
@ Basia
dnia 08.12.2021, 16:18
Ocena
komentarza:
14
Oby dobrze było. Trzymam kciuki.
@ Natural Born Leader
dnia 08.12.2021, 14:18
Ocena
komentarza:
26
Fajnie, cieszę się. Już mi lżej widząc taki artykuł.
Dla mnie to najwyższa forma tragedii kiedy jasielskie konowalstwo wyciąga cię w 15 minut z własnego domu z realną możliwością jego utraty.
Nie wiem czy bym to wytrzymał i bardzo możliwe, że winni wisieliby do góry nogami, powieszenie za jajca na jednej z jasielskich wylotówek - są jednak jakieś granice nieudacznictwa, nawet w Jasle.
@ Pie
dnia 08.12.2021, 14:29
Ocena
komentarza:
36
Bez obrazy ale plebs, czy raczej dobre, poczciwe proste jasielskie mordeczki na miesiąc z życiem w reklamówce, a Rysio dał sobie podwyżkę, bo nie miał z tym nic wspólnego...ogólnie winnych brak, a przedmiot problemu podpiłowały bobry.
@ Mysz
dnia 08.12.2021, 15:55
Ocena
komentarza:
-8
Co to za komentarz??? Jaki plebs...jakie mordeczki proste...Pyszny jesteś Pie...
@ Pie
dnia 08.12.2021, 19:09
Ocena
komentarza:
0
Cieszę się, dziękuje, smacznego.
@ leon3232
dnia 08.12.2021, 14:37
Ocena
komentarza:
20
Już stoją nowe blaszaki koło masarni niedaleko rowerów Rojax. Ten sam przedsiębiorca ?
@ :)
dnia 08.12.2021, 14:40
Ocena
komentarza:
27
Dobrze że w końcu wrócili do siebie ,
@ smieszne
dnia 08.12.2021, 14:44
Ocena
komentarza:
51
Cwaniak inwestor już dał ogłoszenie na olx że ma do wynajęcia słynny lokal który miasto wyremontowało za nasze pieniądze, a te blaszaki które stoją obok a też są do wynajęcia to mieszkancy już dawno powinni rozebrać na poczet poniesionych kosztów !
@ Do@smieszne
dnia 08.12.2021, 16:12
Ocena
komentarza:
-5
Jaki cwaniak?
@ Abnegat
dnia 08.12.2021, 18:49
Ocena
komentarza:
18
Czyżby ten lokal nie był jeszcze zajęty na poczet zabezpieczenia roszczeń odszkodowawczych mieszkańców oraz z tytułu kosztów służb wykonujących zabezpieczenie?
@ js
dnia 08.12.2021, 23:35
Ocena
komentarza:
12
Został zajęty przez prokuraturę w ramach zabezpieczenia, problem w tym że jego wartość tylko w niewielkiej części pokryje szkody.
@ Terminator
dnia 09.12.2021, 00:08
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Aaaa
dnia 08.12.2021, 15:01
Ocena
komentarza:
35
Dobrze widzieć tak szczęśliwych mieszkańców zdrówka :)
@ K
dnia 08.12.2021, 15:34
Ocena
komentarza:
36
Dobra wiadomość niech ludzie wracają do swoich mieszkań bynajmniej święta Bożego Narodzenia spędza na swoim to im się należy bo wystarczająco mieli już stresów powodzenia
@ Chorobą po szczepienna
dnia 08.12.2021, 16:22
Ocena
komentarza:
18
Ten co wycinał słupa w Niemczech robi
@ radca
dnia 08.12.2021, 16:25
Ocena
komentarza:
30
A nie zapomnijcie wycenić szkód w Waszych mieszkaniach , poodpadanych płytek, pękniętych ścian, dziur w wylewce podłogowej... Znajdźcie prawnika pro bono i niech wam wystosuje do wykonawcy pismo z żądaniem zapłaty za remonty.
@ do radcy
dnia 08.12.2021, 21:57
Ocena
komentarza:
-17
Radco, a co poradzisz jeżeli żadne szkody nie wystąpiły?
Na siłę należy szukać? Może jakieś jednak zrobić, aby było z czym wystąpić?
Jest okazja wyremontować lokal, to dlaczego nie skorzystać?
@ radca
dnia 09.12.2021, 12:18
Ocena
komentarza:
4
Tylko mierny urzędniczyna zawsze węszy i podejrzewa u ludzi kombinatorstwo. Jak pies ogrodnika.
@ Tancula
dnia 08.12.2021, 16:27
Ocena
komentarza:
21
Prawnika z obcego miasta
@ Basia
dnia 08.12.2021, 17:01
Ocena
komentarza:
3
Słowo wracamy ma zamienniki.Wystarczy poczytać
@ Amor omnia sustine
dnia 08.12.2021, 16:41
Ocena
komentarza:
17
3 osoby zmarły na wygnaniu !!!
@ a.lechowski
dnia 08.12.2021, 16:51
Ocena
komentarza:
6
Mam nadzieję że to zdarzenie otworzy oczy na los ludzi którzy przez głupotę, chciwość i zachłanność innych muszą usiekać z własnych domów. Życzę wszystkim abyśmy w tym przedświątecznym czasie nie zapomnieli o tych co są na granicy po białoruskiej stronie i szukają przytulnego konta.
@ do konta powyżej
dnia 08.12.2021, 17:58
Ocena
komentarza:
16
Oni rzeczywiście szukają konta - bankowego, czyli sponsora płacącego socjal, zapewniającego dobrobyt, a niekoniecznie pracę.
Chyba, że szukają "kąta", czyli bezpiecznego schronienia? a to już inna historia.
Są procedury starania się o pozwolenie na wjazd zgodnie z prawem.
Dlaczego mają ich nie dotyczyć? Oni są wyjęci z przepisów prawa w tym temacie?
Ten co ich zaprosił na Białoruś niech im ten kąt zapewni.
@ Abnegat
dnia 08.12.2021, 18:33
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ a.lechowski
dnia 09.12.2021, 07:53
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ J
dnia 08.12.2021, 17:02
Ocena
komentarza:
18
Mieszkańcom zdrowych i wesołych świąt a przede wszystkim zdrowia w walce z biurokracja. Przy okazji dzięki za usuwanie moich wpisów to dla tych którym się chce
@ Grodzki
dnia 08.12.2021, 17:19
Ocena
komentarza:
22
Koperty "czynią cuda" ! Sprawca tego "zamieszania" przygotuje koperty dla władz, sądów itp. i wszystko zostanie "zamiecione pod dywan"
@ ciąg dalszy
dnia 08.12.2021, 18:00
Ocena
komentarza:
17
Podobno sprawca nadal chce "remontować" lokal w tym samym stylu.
Tym razem niech weźmie palnik, jeżeli chce usuwać słupy stalowe, bo młotkiem i przecinakiem nie poradzi.
@ js
dnia 09.12.2021, 15:33
Ocena
komentarza:
1
Naprawdę ?
@ Ale jaja
dnia 08.12.2021, 18:01
Ocena
komentarza:
-11
Pan Artur ma niesamowite parcie na szkło, nie tylko w sprawie mieszkania. 1
@ dziadek71
dnia 08.12.2021, 23:29
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ P.
dnia 09.12.2021, 11:06
Ocena
komentarza:
4
Gościu! Od Artura to ty się odpierwiastkuj. Gość ma wielkie serducho i pomaga wielu ludziom!
@ Ale jaja
dnia 09.12.2021, 13:02
Ocena
komentarza:
-7
Gościu nie będę z tobą dyskutował na ten temat bo wiem więcej niż co nieco
@ ABSOLUT
dnia 08.12.2021, 18:15
Ocena
komentarza:
15
Jasło to dziwne miejsce - nawet filary nośne w budynku przeszkadzają!
@ Maggi
dnia 08.12.2021, 20:58
Ocena
komentarza:
10
Spokojnych świąt dla mieszkańców!
@ Piotr
dnia 08.12.2021, 22:40
Ocena
komentarza:
8
Arturo! Miło Cię widzieć przed własnym blokiem. Trzymaj się przyjacielu i niech Ci się darzy już bez przygód budowlanych!
@ Terminator
dnia 09.12.2021, 00:12
Ocena
komentarza:
0
Ponoć za montaż filarów płacili mieszkańcy tego bloku .Czy to prawda ???
@ Tołdi
dnia 09.12.2021, 09:01
Ocena
komentarza:
5
A to nowy pan prezes TBS dr.inz Topolski będzie wiedział
@ m
dnia 09.12.2021, 09:00
Ocena
komentarza:
1
Robert trzymaj się !!!pozdrawiam
@ leon3232
dnia 09.12.2021, 09:17
Ocena
komentarza:
1
Tylko z Telewizją TVN lub Polsat
@ 123
dnia 09.12.2021, 10:13
Ocena
komentarza:
-2
TVN juz był i z tego, co Pan z nadzoru mówił, to nic nawet nie popękało. Hmmm, trochę na siłe rozdmuchane i dalej kontynuowana szopka.
@ Terminator
dnia 09.12.2021, 15:51
Ocena
komentarza:
5
Jaka szopka ? Dlaczego Pan pisze brednie . Ten idiota wyburzył 2 filary podtrzymujące strop bloku , a chciał wyburzyć wszystkie filary . Boli Cię myślenie ???
@ Do Krysi (Terminator)
dnia 09.12.2021, 16:13
Ocena
komentarza:
-3
A skąd informacja ile filarów chciał wyburzyć? Myślę, że nikt nikomu w myślach nie czyta.
@ js
dnia 10.12.2021, 07:44
Ocena
komentarza:
1
Wyburzył 2 pierwsze filary z ciągu przebiegającego od wejścia przez środek lokalu. Można to sobie zobaczyć od zewnątrz przez okno. Najprawdopodobniej chciał wyburzyć wszystkie w tym rzędzie by nie przeszkadzały w poruszaniu się po lokalu.
@ Terminator
dnia 09.12.2021, 15:43
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Terminator
dnia 09.12.2021, 15:44
Ocena
komentarza:
4
że dosięgnie go sprawiedliwość .
@ Terminator
dnia 09.12.2021, 15:45
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Do Krysi (Terminator)
dnia 09.12.2021, 16:09
Ocena
komentarza:
1
Pani Krysiu, teoszkę nie wypada żeby dorosła kobieta używała takich słów.
@ Terminator
dnia 09.12.2021, 15:47
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Do Krysi
dnia 09.12.2021, 16:13
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Terminator
dnia 10.12.2021, 20:23
Ocena
komentarza:
2
A gruziol ponoć zwiał za granice ???
@ leon3232
dnia 13.12.2021, 18:33
Ocena
komentarza:
0
Może mieszkańcy Jasła zrobią pozew zbiorowy ,za utrudnienia...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105