Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wszystko o pracy, edukacji i planowaniu kariery w jednym miejscu

26

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyły się Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Ponad trzydziestu wystawców, wśród których znalazły się przedsiębiorstwa prowadzące działalność w różnych branżach, uczelnie wyższe, czy też szkoły ponadpodstawowe miały okazję do zaprezentowania swojego potencjału, przedstawienie oferty dla osób zainteresowanych ewentualnym podjęciem pracy oraz zacieśnić wzajemną współpracę. Nie zabrakło również interesujących warsztatów.

Zdjęcia z targów możesz obejrzeć w obszernej FOTOGALERII

Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery, w zamyśle ich organizatorów, miały stanowić zróżnicowaną płaszczyznę nie tylko dla prezentacji potencjału i oferty zatrudnienia przedsiębiorstw, oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych i uczelni, lecz również nawiązania relacji, bądź też zacieśnienia współpracy pomiędzy różnorodnymi podmiotami. W targach wzięło udział 33 wystawców. Organizatorem wydarzenia wpisującego się w projekt „Jasło - moje miasto, mój dom” było Miasto Jasło w partnerstwie z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców.

- Jednym z założeń organizacji targów było skupienie w jednym miejscu wiedzy i informacji na temat wielu firm, jakie działają w naszym regionie. Zapewne wszyscy wiedzą o tych największych podmiotach, ale działają u nas również firmy mniejsze, lub takie, które znane są lepiej na innym terenie. Targi to także okazja do tego, aby młodzież, która planuje swoja karierę zawodową pozyskała wiedzę na temat możliwości rozwoju zawodowego. Zależy nam również na tym żeby przy okazji takich targów przedsiębiorstwa, szkoły i uczelnie nawiązały współpracę i gotowe były do wymiany doświadczeń – mówił burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Najliczniejszą grupą, która odwiedziła targi, byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z Jasła i regionu jasielskiego. Młodzież chętnie odwiedzała poszczególne stoiska nie tylko w poszukiwaniu gadżetów reklamowych. Wielu gości, którzy zdecydowali się odwiedzić targi, chętnie sięgało po informacje na temat możliwości zatrudnienia w przedsiębiorstwach prowadzących działalność na terenie Jasła, powiatu jasielskiego, czy też Krosna. Uczniowie szkół ponadpodstawowych chętnie podpytywali z kolei o kierunki studiów, jakie w swojej ofercie posiadają uczelnie, które wzięły udział w środowych targach.   

Jak zaznacza Maciej Pętlak – wiceprezes Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, organizatorom targów bardzo zależało na udziale w wydarzeniu uczelni o profilu technicznym. – Celowaliśmy w ściągnięcie do Jasła uczelni technicznych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Na rynku pracy występuje olbrzymie zapotrzebowanie na absolwentów tego typu szkół wyższych – wyjaśnia.

Warto zaznaczyć, że wartością dodaną zorganizowanych w środę Targów Pracy, Edukacji i Kariery są wizyty studyjne młodzieży w siedzibach przedsiębiorstw biorących udział w przedsięwzięciu. Wizyt takich ma być aż dziesięć. Wezmą w nich udział uczniowie szkół podstawowych, średnich i studenci Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni odwiedzą między innymi firmy takie jak: SOLGAM, ERKO, SPLAST, JAFAR, GAMRAT, GAMART, czy Nowy Styl sp. z o.o.

- Chcemy pokazać młodym ludziom, jaki potencjał drzemie w lokalnym rynku pracy. Naszym celem było także pokazanie młodzieży, jakie firmy działają na naszym terenie, jaką działalność prowadzą, w końcu, jakich pracowników potrzebują lub będą potrzebować w perspektywie czasu. Chcemy, że młodzi ludzie zauważyli, że tutaj, w małym mieście również można realizować karierę, zdobyć praktykę i potrzebne umiejętności, bez konieczności wyjazdu do większych ośrodków, czy też za granicę – tłumaczy Maciej Pętlak.     

W ramach targów przeprowadzone zostały także panele indywidualnego doradztwa, warsztaty oraz konkurs „Biznes przyjazny mieszkańcom”.

MD

Napisany dnia: 18.05.2022, 23:07
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Marta
dnia 19.05.2022, 06:28
Ocena
komentarza:
18
Targi pokazują jedno :
Młodzież powinna jak najszybciej z Jasła uciekać
@ Miś
dnia 19.05.2022, 09:04
Ocena
komentarza:
8
Już nie tylko z Jasła wiać, ale z Polski. Młodzi, nie słuchajcie ich pitolenia, obłuda, kumoterstwo, złodziejstwo... Chcecie tak żyć? Za granicą może trzeba dużo pracować, ale przynajmniej za jakieś pieniądze. A tu bd rypać na chleb i margarynę. Uciekajcie jak najdalej.
@ janusz biznesu
dnia 19.05.2022, 07:13
Ocena
komentarza:
24
Patrząc na zdjęcia, to w oczach pracowników tych firm widać jeden przekaz - uciekajcie ludzie z Jasła, kto ma tylko taką możliwość.
@ Filip L
dnia 19.05.2022, 07:22
Ocena
komentarza:
22
Chcemy pokazać młodym ludziom, jaki potencjał drzemie w lokalnym rynku pracy... bueche he he
@ Manga
dnia 19.05.2022, 07:41
Ocena
komentarza:
13
Mam takie pytanie,ile jasielskich uczelni wyższych przedstawiło swoje oferty młodzieży jasielskiej co skłoniłoby ją do pozostania i rozwoju w tym pięknym mieście?Dlaczego autornie wspomina że największym zainteresowaniem cieszył się punkt proponujący młodym ludziom przyszłość w wojsku?Jaką ofertę finansową zaproponowali młodym ludziom z Jasła I powiatu przedstawiciele firm z naszego podwórka typu: Kronofloring,NowyStyl,Tekpud,Lentex?
@ łodyniec
dnia 19.05.2022, 08:03
Ocena
komentarza:
12
Wymienione firmy będą zwalniać ,nie zatrudniać. Kryzys da się we znaki wszystkim . Finansowo każdy wie ile tam płacą. Zarobki głodowe i praca na 3 zmiany.
@ bercik
dnia 19.05.2022, 08:21
Ocena
komentarza:
3
Jakie znasz jasielskie uczelnie wyższe?
@ MartaII
dnia 19.05.2022, 10:08
Ocena
komentarza:
1
Dobre pytanie , jakie w Jasle sa uczelnie ??? Nawet przyzwoitych szkół średnich nie ma , a co dopiero Uczelnie
@ planowanie
dnia 19.05.2022, 08:55
Ocena
komentarza:
-1
...kariery
@ To jaaa
dnia 19.05.2022, 11:04
Ocena
komentarza:
14
Jak można planować karierę w Jaśle i okolicach?
Do pracy przyjmują za najniższą krajową,po znajomości, albo kiedy urząd pracy dopłaca,a potem następni.
@ Fdrgjj
dnia 19.05.2022, 21:54
Ocena
komentarza:
-3
Piszesz tak bo się wstydzisz lub boisz zaplanować swój rozwój. Na każdym etapie życia można zmienić coś, zapisz się do doradcy lub coacha (za darmo) zrób kurs, zrób coś, wtedy zobaczysz że nie musisz za najniższa pracować i da się to zrobić w Jaśle. Siedząc w miejscu i narzekając nie zmienisz nic...
@ jan
dnia 19.05.2022, 12:17
Ocena
komentarza:
11
kariera w Jaśle za najniższą krajową to mega sukces i powód do dumy!
@ kiero
dnia 19.05.2022, 12:57
Ocena
komentarza:
15
a gdzie stoiska UM Starostwa UP?
tam nie da sie zrobic kariery?
nawet z krusu nikogo Pecu nie wysłał?
@ Natural Born Leader
dnia 19.05.2022, 13:53
Ocena
komentarza:
12
Przypominam prawilnie, że "kariera w Jaśle" to oksymoron i w 95% jest możliwa jedynie gdy masz "szlacheckie" pochodzenie.
Pozostałe 5% występuje gdy do Nowego Stylu potrzebny jest ktoś z językiem fińskim lub francuskim lub chcesz być kreatywny księgowym jasielskich kupców.
@ Mariusz
dnia 19.05.2022, 18:03
Ocena
komentarza:
-8
Widzę, że ktoś tu ma kompleks nowego stylu. Czyżby twoja aplikacja została odrzucona? Tam pracują normalni, inteligentni ludzie
@ Natural Born Leader
dnia 20.05.2022, 13:11
Ocena
komentarza:
3
Wiem. Została niestety swego czasu przyjęta.
Nowy Styl to jedyna firma, która sprawia, że w tym mieście są chociaż pozory rynku pracy i miejsce gdzie możesz jako tako realizować swe ambicje, bo oprócz hal produkcyjnych potrzebni są też pracownicy na inne działy - wow, zaskoczenie, nie?
To tez jedyna mi znan w tym mieście firma, która w takim zakresie przestrzega praw pracownika.
Właśnie o tym pisałem więc nie wiem jaki ty masz kompleks, ale może to kompleks inteligencji, albo kariery?
@ Wire
dnia 19.05.2022, 14:55
Ocena
komentarza:
-5
Patrząc na galerie, to w Polsce mamy piękne dziewczyny i niezadbanych, łysiejących lub z zakolami facetów.
Nie dziwne, że na wakacjach łatwiej spotakać Polkę z męzem z zagranicy niż Polaka z zagraniczną żoną.
@ O na
dnia 19.05.2022, 15:25
Ocena
komentarza:
0
Nie wiem po jakich galeriach chodzisz hmm...?
@ Wire
dnia 19.05.2022, 15:56
Ocena
komentarza:
-2
Po galeriach ze zdjęciami w niniejszym artykule.
A co? Masz zakola? Nie przejmuj się, teraz przeszczepy włosów są już jak zabieg kosmetyczny.
@ O na
dnia 19.05.2022, 16:30
Ocena
komentarza:
1
Prawdziwą galerie to widziałeś... chyba na filmie hehe...
@ Wire
dnia 19.05.2022, 17:32
Ocena
komentarza:
-2
Nie bardzo czaję, ale nie chcę cię dyskryminować ze względu na chorobę, czy pochodzenie.
Jest w artykule link żebyś nawet ty go zobaczył.
Link, galeria, zdjęcia, fotografie z wydarzenia - łapiesz?
@ Hwdp
dnia 19.05.2022, 17:29
Ocena
komentarza:
3
Wszyscy do centrum tam jest najlepiej mówię wam super
@ Do PiS
dnia 20.05.2022, 07:02
Ocena
komentarza:
4
Targi pracy to brzmi kolonialnie ...po prawdzie tak w większości przypadków jest. Większość prezesów prywatnych firm i ich procownikow w korpo czy kierowników po szkołach o zmroku to łyse pały. Czy to Subkultura z czasów gdzie golili łby w więzieniach. Może to bikiniarze? na wzór Afroamerykanów ( bitnicy).
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657