Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

X Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle

41

W ostatni weekend wakacji (29 – 30 sierpnia br.) w Jaśle odbędą się X Międzynarodowe Dni Wina. Jubileuszowe spotkanie wytwórców i miłośników tego szlachetnego trunku zorganizowane zostanie na jasielskim rynku.

Jasielskie dni wina będą, jak zwykle, okazją do degustacji najlepszych rodzimych win oraz rozmowy z winiarzami, którzy zawsze chętnie opowiadają o swojej pasji, dzielą się doświadczeniami i udzielają rad początkującym hodowcom winorośli. Ci, którzy będą mieli ochotę skosztować win, znajdą je w specjalnie wydzielonej części rynku, tzw. Ogrodach Winnych.

Równolegle w Jaśle odbędzie się X Konwent Polskich Winiarzy (28 – 29 sierpnia), a wcześniej (23 – 24 sierpnia) - II Konkurs Polskich Win, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas X Międzynarodowych Dni Wina.

UMJ

Reklama

Komentarze: 41

Dodaj komentarz Widok:
1
@ maly_koneser
dnia 04.08.2015, 16:51 · Zgłoś
Czy ktoś wie gdzie można w Jaśle kupić jasielskie wina poza Dniami Wina?
Odpowiedz
1
@ ixi
dnia 04.08.2015, 20:18 · Zgłoś
To jest sekret biznesu jasielskich winiarzy..im nie zalezy na sprzedazy, tylko na adoracji wladzy tudziez innych VIPow...
Odpowiedz
1
@ rrr
dnia 04.08.2015, 15:19 · Zgłoś
a najlepiej to olać ta imprezę niech się lansują we własnym gronie .
Odpowiedz
2
@ raben
dnia 03.08.2015, 21:05 · Zgłoś
Dla mnie to wino jest niemiłe.Takie jest moje zdanie .
Odpowiedz
4
@ jozef
dnia 02.08.2015, 09:10 · Zgłoś
Promocja kilku kolesi co się nazwą Vipami hahha
Odpowiedz
-2
@ franek
dnia 31.07.2015, 20:45 · Zgłoś
To wszystko co piszecie wina Tuska.
Odpowiedz
2
@ ona
dnia 01.08.2015, 17:52 · Zgłoś
Świetny komentarz franku:-))) Już mi się niedobrze robi jak czytam te wieczne utyskiwania. Robią imprezy - źle, nie robią też źle. Biedni malkontenci, którzy istnieją tylko wtedy kiedy komuś dołożą:-)))
Odpowiedz
-2
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 02.08.2015, 14:09 · Zgłoś
Tak biedni są, ale ci co siebie widzą jako "pępek świata", wyzyskujący, czy pasożytujący na pracy innych i uzurpujący sobie takie przywileje, aby: "to wszystko tylko wokół nich sie kreciło"...
Odpowiedz
3
@ tak to
dnia 07.08.2015, 17:45 · Zgłoś
[...] naobiecywal podwinal kitee i chyc po kasę do Brukseli ...ku radosci Merkel...
Odpowiedz
4
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 31.07.2015, 18:53 · Zgłoś
Może pamiętacie referendum w sprawie "straży miejskiej" ile to srodków przeznaczono chociażby na "prewencje, czy informację" i wyszło jak wyszło że nikt nie chciał zagłosować za nimi, czyli można powiedziec, że jest ich przeciwnikiem...
To może teraz zobaczcie ile plakatów informacyjnych za naszą kasę "drukują włodarze miejscy" na "popijawe winiarską"...
Odpowiedz
4
@ franek
dnia 31.07.2015, 18:19 · Zgłoś
A będą wina Tuska ?
Odpowiedz
-3
@ tak to
dnia 07.08.2015, 17:42 · Zgłoś
A będą wina o dyrektora...
Odpowiedz
-8
@ obserwator
dnia 31.07.2015, 14:25 · Zgłoś
Pisać aby pisać nie ma sensu. Jasło zasłynęło w Polsce, że organizuje tego typu imprezę .Moim zdaniem nie mamy się czym wstydzić organizując ją . Poza tym wszyscy , t.zn. wszyscy są zapraszani ( od VIP-ów do zwykłego ,,Kowalskiego" ) . Poza tym piłem wino jednego z wytwórców lokalnych i jest wyśmienite. Życzę powodzenia organizatorom wystawcom oraz miłośników wina.
Odpowiedz
0
@ malkontent
dnia 01.08.2015, 22:50 · Zgłoś
Może i wyśmienity ale cenowo i wytrzyma konkurencji z winami dostępnymi na rynku.
Ciekaw jestem co0 miasto ma z tego, "zasłynęło" ilu inwestorów tu przybyło i stworzyło miejsca pracy.
Odpowiedz
4
@ malkontent
dnia 31.07.2015, 14:24 · Zgłoś
Jak się ta impreza ma do miesiąca trzeźwości jakim jest sierpień, czy nie lepiej odejść od tej moim zdaniem chybionej reklamy Jasła a wprowadzić w zamian i np dni kwitnacej wiśni (jareniowskiej) z całą gamą wyrobów z wiśni
Odpowiedz
-1
@ Sen
dnia 31.07.2015, 16:52 · Zgłoś
A co z nalewką wiśniową?
Odpowiedz
8
@ ksiądz Mateusz
dnia 31.07.2015, 13:30 · Zgłoś
Jakieś trzy lata temu byłem w Niemczech, niedaleko Baden Baden w jednej winiarni, można było bezpłatnie degustować wina, a było tam kilkadziesiąt rodzajów wina, wytrawne, słodkie, półsłodkie itd., za degustację nie płaciło się ani centa. W Jaśle są inne standardy, tu trzeba płacić za degustację bo organizatorzy pewnie wiedzą, że nikt jasielskiego wina nie zakupi.
Odpowiedz
9
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 30.07.2015, 22:16 · Zgłoś
Przy „żłobie” siedzą: "elyty", promują się "elyty", przy okazji tzw. imprez okolicznościowych i z okazji zajmowanych „elytarnych” stanowisk swoje interesy załatwiają [kto] - no oczywiście "elyty" - utrzymujące się z pracy i podatków tych co wypracowują dochód narodowy [ nie mylić z tymi co z tego żyją]...
Kiedy będzie zorganizowana impreza na cześć tych co jeszcze łożą do wspólnej kasy, niejednokrotnie sami żyjąc na progu ubóstwa... czy oni nic nie maja do powiedzenia - czy tylko ci co korzystają z ich pracy ???...
Odpowiedz
-10
@ Emilka Zbudź
dnia 30.07.2015, 19:33 · Zgłoś
Jak tylko powiem koleżance o tej imprezie, nawet pieszo dotrze do Jasła, byle tylko załapać się na wino. Są [...] festiwale, więc pora też na wino.
http://fluimucil.pl
Odpowiedz
16
@ kasia
dnia 30.07.2015, 11:17 · Zgłoś
Czy vipy mogłyby nam, mieszkańcom, oszczędzić swojego widoku? Czy mogłoby na Dniach Wina nie być dłuuugiej imprezy powitalnej na scenie, gdzie plotą jeden po drugim swoje nudne przemowy a ludzie na widowni ziewają i czekają aż nieudolni krasomówcy łaskawie zamilkną? To impreza dla nas, mieszkańców. Sami za nią płacimy.
Odpowiedz
7
@ mieszkaniec jasła
dnia 30.07.2015, 11:38 · Zgłoś
[...] pies taką imprezę. impreza jest dla winnych snobów a zwykli mieszkańcy są im potrzebni jedynie do nabicia kasy
Odpowiedz
-3
@ Romano
dnia 30.07.2015, 09:36 · Zgłoś
Ja jestem szczęśliwy,w porównaniu do ciebie frustracie ! A twoja posadka w U.M jest mocno zachwiana...
Odpowiedz
6
@ jozef
dnia 30.07.2015, 07:20 · Zgłoś
Mi wina z Jasła nie smakują
Odpowiedz
12
@ mieszkaniec jasla
dnia 29.07.2015, 23:06 · Zgłoś
Znowu impreza ku czci i reklamie brodatego i wiecznie smutnego Romka
Odpowiedz
10
@ lol
dnia 29.07.2015, 22:24 · Zgłoś
a ja nadal tęsknię za naszym Misiem z Pektowinu... ta podróba to nie to samo :(
Odpowiedz
31
@ bazalt
dnia 29.07.2015, 19:31 · Zgłoś
Do organizatorów - dzielenie imprezy na luksusową dla VIPów, i jarmarczną dla plebsu - nie dodaje wam ani popularności, ani prestiżu...
Winiarze - popełniacie błąd uważając że produkując wino popełniacie jakąś sztukę wysokich lotów.
Stolarz, ślusarz, cukiernik czy jakikolwiek inny rzemieślnik też tworzy sztukę o której wy nie macie pojęcia. Ale ... nie noszą głów tak wysoko.
Odpowiedz
13
@ czesio
dnia 29.07.2015, 22:10 · Zgłoś
Co rozumiesz pod pojęciem vip???
Nie mów że myślisz o jasielskich kolesiach...
Odpowiedz
10
@ bazalt
dnia 30.07.2015, 06:10 · Zgłoś
Nie wiem. Zapytaj organizatorów kogo za VIPa uważają i dlaczego.
Odpowiedz
1
@ ceha
dnia 30.07.2015, 10:24 · Zgłoś
Ale może w tym roku pod rządami burmistrza Pabiana nie będzie już tych chorych podziałów.
Przecież oni dla siebie mogą zrobić imprezę zamkniętą w jakiejś piwnicy w winnicy i nie będą oczu mieszkańców Jasła koleć.

Koleć - ładne słowo - prawda ???
Odpowiedz
12
@ jozef
dnia 29.07.2015, 18:55 · Zgłoś
Znów podział na VIPY i reszta
Odpowiedz
3
@ ixi
dnia 29.07.2015, 15:51 · Zgłoś
Juz czas, trzeba budowac fose, napuszczac wody, robic zasieki, grodzic sie siatkami, ochraniac sie ochraniarzami i wszedzie stawiac kasy..
Odpowiedz
0
@ ha
dnia 30.07.2015, 07:01 · Zgłoś
Uprzejmie informuję, że wstęp na X MDW będzie bezpłatny. Zapraszamy
Odpowiedz
2
@ ceha
dnia 30.07.2015, 10:21 · Zgłoś
Czy do ogrodów winnych wstęp też będzie bezpłatny ?
Informacja od @ha nie jest dla mnie wystarczająca, chyba że @ha jest organizatorem.
Odpowiedz
-4
@ ha
dnia 30.07.2015, 13:25 · Zgłoś
Wstęp nie będzie biletowany, więc bezpłatny. Dotyczy to wszystkiego co będzie się działo na Rynku. Teren tzw. ogrodów winnych musi niestety pozostać wydzielony, jest to związane z przepisami o imprezach, no i w końcu chodzi o alkohol. Niemniej jednak będzie można się swobodnie przemieszczać. Informacja podana jest na stronie dni wina w Regulaminie
Odpowiedz
6
@ bazalt
dnia 30.07.2015, 14:00 · Zgłoś
@ ha -skoro wypowiadasz się w sposób sugerujący, że masz coś wspólnego z organizacją imprezy, to może zacytuj jaki to przepis zmusza organizatorów do wydzielenia zamkniętej strefy ogródka winnego.
Oczywiście - rozumiem, że powinna to być jakaś oddzielona strefa. Ale wcale nie musi być biletowana. Opłatę za degustację można rozwiązać w inny sposób.
Paranoją jest, że za każdym razem chcąc wejść do strefy degustacji muszę za to płacić, chociaż wcale nie mam zamiaru niczego degustować.
Dni wina są jakąś tam formą promocji wina, i reklamy winiarstwa i winiarzy. Miasta Jasła i regionu również. Ale dotychczasowa forma i organizacja zwyczajnie zniechęca...

Słuszna jest też uwaga @ ceha - dla VIPów - jeśli muszą być, powinna być impreza zamknięta poza programem, gdzieś w jakiejś knajpie lub czyjejś winnicy - niech się opiją do utraty przytomności. Paradowanie polityków i nowobogackich, którzy zachowują się jak zblazowani, udzielni książęta (łaska boska że nie każą nosić przed sobą herbów) powoduje odruch [...] BEZ picia wina.
Odpowiedz
2
@ ha
dnia 30.07.2015, 14:59 · Zgłoś
Do @bazalt - Nie znam się na tych przepisach. A poza tym w zupełności się z Tobą zgadzam. I dobrze, że coś się w tej imprezie zaczyna zmieniać, bo ubiegły rok to chyba już było dno najniższe
Odpowiedz
9
@ bazalt
dnia 30.07.2015, 15:35 · Zgłoś
Obawiam się, że w tym roku może być jeszcze gorzej. Wybory za progiem, więc VIPowski lans może być jeszcze bardziej [...].
Organizatorzy powinni zdawać sobie sprawę, że popularność TEJ i każdej innej imprezy buduje publiczność, zwyczajni ludzie z ulicy, a nie hasła, sztandary i ze wszystkich stron opatrzone [...].
Odpowiedz
4
@ człowiek z lasu
dnia 30.07.2015, 17:53 · Zgłoś
Ciekawe czy posłanka od Palikota będzie .
Odpowiedz
3
@ Solejuk
dnia 30.07.2015, 18:07 · Zgłoś
A jakże , bez takich VIPów nie może sie odbyć http://www.jaslo4u.pl/static/news/2014/09/dniwinka/win10.jpg
My z Hadziukiem zapraszamy do nas a [...] :)
Odpowiedz
8
@ truskawkowe wino
dnia 02.08.2015, 12:32 · Zgłoś
Ile miasto Jasło wyda na dni wina?Ile miasto zyskuje z dni wina ?ile winnice dają miejsc pracy ,ile zatrudniają ludzi legalnie ile jast dochodu z winnic ?
Odpowiedz
0
@ tak to
dnia 07.08.2015, 17:40 · Zgłoś
Zyskują producenci tzw wina z jasla...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.