Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

XVIII Konkurs Fotograficzny „ Jasło – moje miasto”

15

24 stycznia 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość podsumowania XVIII Konkursu Fotograficznego „ Jasło – moje miasto ”. Tym razem tematem prac fotograficznych były „magiczne zakątki naszego miasta”. Organizatorem konkursu było tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła.

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wraz z okolicznościowymi dyplomami wręczyli laureatom: Grażyna Leńczuk - dyrektor MDK w Jaśle, Wiesław Hap – prezes SMJiRJ, Mateusz Smyka - referent Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM w Jaśle - reprezentujący Burmistrza Miasta Jasła oraz przedstawiciele jury. Prezes Stowarzyszenia przypomniał ideę tego konkursu i podziękował młodym fotografom za ich wkład w dzieło uwieczniania uroków naszego miasta.

W skład komisji oceniającej prace weszli: Felicja Jałosińska (wiceprezes SMJiRJ), Krystyna Mikołajczyk (organizator imprez kulturalnych, MDK), Alicja Romanow (plastyk, MDK), Andrzej Gawlewicz (architekt, wiceprezes SMJiRJ) i Tomasz Kasprzyk (fotograf, członek Zarządu SMJiRJ i Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego).

Z każdym rokiem w konkursie bierze udział coraz więcej uczestników, którzy wykonują zdjęcia prezentujące bardzo wysoki poziom artystyczny. Na tegoroczną edycję nadesłano 56 fotografii, których autorom komisja przyznała sześć głównych nagród, cztery wyróżnienia I stopnia i pięć wyróżnień II stopnia.

I nagrodę zdobyła Katarzyna Machowicz (MDK Jasło) za zdjęcie przedstawiające oficynę przy ulicy Kościuszki. II nagrodę zdobyła Jagoda Jachym (MDK Jasło), która wykonała zdjęcia jasielskich graffiti, III nagrodę przyznano Kindze Substelnej (MDK Jasło), za przepiękne zimowe zdjęcia jasielskiej glorietki i parku. IV nagrodę przyznano Aleksandrze Przetacznik (MDK Jasło), V nagrodę - Bartoszowi Goleniowi (SP nr 4 Jaśle) a VI nagrodę - Michałowi Borkowskiemu (MDK Jasło). Tak więc konkurs zakończył się sukcesem uczniów skupionych w kole fotograficznym przy MDK. Wyróżnienie I stopnia przyznano: Sylwii Rybce (ZSM nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle), Karolowi Wasłowiczowi (MDK Jasło), Izabeli Kaczkoś (ZSM nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle), Kindze Rzekęć (MDK Jasło). Nagrody II stopnia przyznano : Gabrieli Olbrot (SP nr 4 w Jaśle), Aleksandrze Grodzickiej (SP nr 4 w Jaśle), Julii Motkowicz (MDK Jasło), Idze Ziembie ( SP nr 2 w Jaśle ) i Jakubowi Wróblowi (ZSM nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle).

Oprawę artystyczną uroczystego podsumowania konkursu zapewniły swym ciekawym występem wokalistki z jasielskiego MDK.

Jacek Nawrocki – SMJiRJ

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Ela W.
dnia 04.02.2013, 22:55 · Zgłoś
ciekawe czy wypromują osoby nagrodzone na szerszym forum niż jasielskie.Ciekawe co zrobi nasz burmistrz aby wypromować te osoby np. w województwie.niehc inni też zobaczą te zdjęcia
Odpowiedz
1
@ frank
dnia 04.02.2013, 22:53 · Zgłoś
chybaś nie lał j-23
Odpowiedz
1
@ j-23
dnia 04.02.2013, 22:52 · Zgłoś
klasa fotografie.pozdro
Odpowiedz
1
@ fotoamator
dnia 04.02.2013, 22:49 · Zgłoś
jak tu zrobić takie foty-ech az zazdrość mnie zżera.Gratuluję warsztatu
Odpowiedz
1
@ klub foto
dnia 04.02.2013, 22:47 · Zgłoś
fotki są super, polecam zalukać.mistrzowskie oko
Odpowiedz
2
@ piksi
dnia 04.02.2013, 21:49 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
1
@ jurek
dnia 04.02.2013, 21:48 · Zgłoś
ciekawe czy ABW twe jajka u zabierze :)
Odpowiedz
1
@ michał n
dnia 04.02.2013, 21:46 · Zgłoś
może to była jajka kacze
Odpowiedz
3
@ edziu
dnia 04.02.2013, 21:43 · Zgłoś
podobno burmistrz dostał mendel jajek żeby ta fotka wygrała.Skandal i [...]
Odpowiedz
1
@ antyedziu
dnia 04.02.2013, 21:46 · Zgłoś
mendel jajek i kopę źdźbłów słomy do butów...
Odpowiedz
-1
@ partyzant
dnia 04.02.2013, 21:41 · Zgłoś
chałupa jak chałupa, takich cała masa w Polsce a tu nagrody rozdają ...echhhhh szkoda gadać.
Odpowiedz
1
@ antypartyzant
dnia 04.02.2013, 21:43 · Zgłoś
Nie o chałupę chodzi a o sposób pokazania...
Odpowiedz
1
@ bebe
dnia 04.02.2013, 17:57 · Zgłoś
To moze by tak pokazac naforum nagrodzone prace???
Odpowiedz
4
@ :)
dnia 01.02.2013, 15:47 · Zgłoś
A gdzie można zobaczyć resztę nagrodzonych prac? Bo na reszcie fotografii widać tylko lansowanie urzędników. Już nie wiem, co ważniejsze... :)
Odpowiedz
2
@ monthy
dnia 03.02.2013, 12:41 · Zgłoś
przyjdź do MDK-u.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.