Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zarzuty za nielegalne posiadanie broni myśliwskiej i bezprawne pozyskanie trofeum jelenia

18

Zarzuty bezprawnego pozyskania trofeum zwierzyny łownej oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji usłyszeli dwaj obcokrajowcy zatrzymani w na terenie gminy Krempna. 48-letni obywatel Czech i 39-letni Słowak posiadali przy sobie myśliwski karabin oraz trofeum jelenia z porożem. Mężczyźni stanęli przed sądem. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę około godziny 18, dyżurny jasielskiej jednostki policji skierował policjantów do miejscowości Rozstajne, gdzie według zgłoszenia zatrzymano kłusowników. Mundurowi na miejscu zastali pracownika Magurskiego Parku Narodowego, który ujął dwóch mężczyzn niosących trofeum jelenia z porożem.

Z ustaleń na miejscu wynikało, że pracownik parku usłyszał strzały dobiegające ze szczytów leśnych góry Cyrla. Podczas sprawdzania tego terenu zauważył dwóch mężczyzn, którzy nieśli trofeum jelenia z porożem. Mężczyzna zatrzymał kłusowników, a pomocy udzieli mu przejeżdżający tamtędy mieszkańcy województwa łódzkiego.

Policjanci zatrzymali mężczyzn w policyjnym areszcie. Byli to obcokrajowcy, 48-letni obywatel Czech i 39-letni Słowak, nie przyznawali się do zabicia zwierzęcia. W miejscu gdzie zostali zatrzymani, funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Między innymi ujawnili plecak, w którym znajdował się myśliwski karabin, latarka, nóż myśliwski, noktowizor, lornetka oraz tłumik i luneta do broni.

Zatrzymanym mężczyznom zarzucono nielegalne posiadanie broni myśliwskiej i amunicji, a także bezprawne pozyskanie trofeum zwierzyny łownej. W minioną sobotę w jasielskim sądzie, podczas rozpatrywania wniosku o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania, jeden z mężczyzn przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w Jaśle

Napisany dnia: 29.09.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Adam Petarda
dnia 29.09.2021, 12:27
Ocena
komentarza:
13
To kokot! Bedzie pokuta!
@ Stary
dnia 29.09.2021, 12:43
Ocena
komentarza:
13
Ciekawe okreslenie trofeum z porozem a jak wyglada poroze bez trofeum ???
@ Abnegat
dnia 29.09.2021, 14:03
Ocena
komentarza:
4
A mnie ciekawi, jak wygląda "trofeum bez poroża"?
@ emeryt
dnia 29.09.2021, 14:32
Ocena
komentarza:
14
można zapytać żony może powie ???
@ patrzący z boku
dnia 29.09.2021, 13:42
Ocena
komentarza:
50
Wielki szacun dla Tego Pracownika Magurskiego PN. Dyrektor Parku powinien przydzielić Mu pokaźną nagrodę i awansować na wyższe stanowisko, bo przecież ryzykował życiem, gdyż kłusownicy posiadali broń palną.
@ Freddy
dnia 29.09.2021, 18:59
Ocena
komentarza:
16
Popieram ! Szacunek dla niego.
@ sieka
dnia 29.09.2021, 14:13
Ocena
komentarza:
16
Pracownicy Parku nie takie poroża zdobywają
@ Mis
dnia 30.09.2021, 11:13
Ocena
komentarza:
4
Jezeli ladne zony maja
@ xxl
dnia 29.09.2021, 15:56
Ocena
komentarza:
5
A jakie trofea zdobywa dyrektor parku...???
@ ixi
dnia 29.09.2021, 15:59
Ocena
komentarza:
8
Brawo za czujność
@ Bq
dnia 29.09.2021, 16:08
Ocena
komentarza:
-11
Jaki karabin mieści się do plecaka? I jak sprawa z nielegalnym posiafaniem broni,skoro tam nie panuje PRL i obywatele mają swobodny dostęp do zakupu broni?
@ dragoness
dnia 29.09.2021, 16:26
Ocena
komentarza:
0
Jaki? Rozłożony.
@ Rrr
dnia 29.09.2021, 19:46
Ocena
komentarza:
9
Tam może i mają swobodny dostęp ale tutaj muszą mieć pozwolenie od nas a nie "paszport Polsatu"
@ Koło fortuny
dnia 29.09.2021, 18:33
Ocena
komentarza:
7
Może Czesi anulują nam nałożoną karę,za uwolnienie tego kłusownika.Nasze jelenie lepsze?W Polsce wszystko piękniejsze.
@ Ziomal
dnia 29.09.2021, 19:31
Ocena
komentarza:
13
8 lat za to że mają poroże a 3 lata za napaść na człowieka
@ 666
dnia 29.09.2021, 22:34
Ocena
komentarza:
2
,,bezprawne pozyskanie trofeum zwierzyny łownej" czyli... ,,trofeum" nie wygląda na zbyt ,,świeże".
@ Oldboj
dnia 30.09.2021, 04:58
Ocena
komentarza:
6
Trofeum ,poroże to na pewno już sam od dawna nosił i od razu 8 lat , włamanie do drogerii po szampon 15 lat, a za miliony zawinięte przez urzędnika , to tylko awans do rady nadzorczej , oj nie sprawiedliwie jest w tej Polsce, knedel był pewnie bardzo zdziwiony , znalazł stare rogi i pójdzie za to do paki.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105