Złota rybka w MDK-u
Spektakl „Złota rybka” przedstawiony 9 października 2011 na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle cieszył się dużym powodzeniem u naszych małych widzów.
Po raz trzeci sieć zarzucił w morze. Sieć wróciła z jedną tylko rybką, Ale z jaką rybką ! Ze złotą! Jak zaczęła błagać złota rybka, Jak zaczęła mówić ludzkim głosem: „Puść mnie, proszę, staruszku, do morza,.”
Najmłodsi widzowie z wypiekami na policzkach obserwowali dynamiczne przedstawienie. Bardziej odważne dzieci nawet próbowały wejść na scenę, aby dotknąć złotą rybkę. Współtworzenie spektaklu pozwalało na wspólną zabawę, gdzie niepostrzeżenie wkradał się morał o znaczeniu uczciwości, przestrzegający przed zachłannością.
Teatralną adaptację bajki Aleksandra Puszkina z oryginalną scenografią zaprezentowali artyści z krakowskiej grupy ART–RE.
Janusz Szewczyk (MDK)
