Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zmarł Jan Romanow

5

W poniedziałkowy poranek 4 października 2021 r. dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Pana Jana Romanowa - inżyniera elektryka, racjonalizatora i rzeczoznawcy oraz zasłużonego dla Jasła społecznika.

Jan Romanow urodził się 29 maja 1932 r. w Jaremczu na Kresach Wschodnich, obecnie na terenie Ukrainy. Był absolwentem Technikum Energetycznego w Krakowie oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przez wiele lat pracował w Zakładzie Energetycznym w Rzeszowie - Rejon Jasło oraz w Zakładach Chemicznych „Gamrat” w Jaśle, gdzie pełnił funkcję kierownika Oddziału Pomiarów i Automatyki. Zawodowo związany był również z Podkarpackimi Zakładami Produkcyjnymi „Veritas” w Tarnowcu jako główny energetyk oraz z Biurem Projektów „Bipronaft” Kraków - Pracownia w Jaśle jako główny projektant.

Był pasjonatem techniki i elektrotechniki, współtwórcą wielu uznanych patentów i licznych wniosków racjonalizatorskich, cenionym i szanowanym rzeczoznawcą w zakresie instalacji oraz urządzeń elektrycznych, wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Od 1967 r. do ostatnich chwil życia był aktywnym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, uhonorowany został tytułem „Zasłużony Członek Stowarzyszenia”. W latach 1998-2001 pełnił funkcję prezesa SMJiRJ. Za jego prezesury Stowarzyszenie za dotychczasową działalność zostało docenione na forum krajowym - otrzymało nagrodę ufundowaną przez ówczesnego Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego. W ocenie ogólnokrajowej zawartej w „Biuletynie Ministerstwa Kultury i Sztuki” znalazło się w gronie dwudziestu najlepszych stowarzyszeń kulturalnych w Polsce.

Pan Jan Romanow był człowiekiem bardzo konkretnym, zawsze mówił to co myślał. Wykazywał ciągłe zainteresowanie sprawami Jasła. Stale okazywał otwartość na drugiego człowieka, inny światopogląd, zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym. Z pasją wykonywał swój zawód oraz mierzył się z trudem pracy społecznika. Nie potrzebował wielkich słów, aby nazywać rzeczy ważne. Wiele wymagał od innych, ale najwięcej od samego siebie.

Panie Prezesie, Panie Janie - nigdy o Panu nie zapomnimy. Cześć Jego Pamięci! Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Zarząd SMJiRJ 

Napisany dnia: 05.10.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ fifa
dnia 05.10.2021, 12:44
Ocena
komentarza:
-5
Będzie pewnie awansowany na majora wojska polskiego
@ Ziom
dnia 05.10.2021, 14:11
Ocena
komentarza:
0
Nie dożył. W sobotę 9. 10. 21 Zjazd Zjedoczeniowy Lewicy.
@ Do Ziom
dnia 05.10.2021, 14:35
Ocena
komentarza:
1
Nowej Lewicy.
@ Tadeusz
dnia 05.10.2021, 17:20
Ocena
komentarza:
4
Kondolencje dla rodziny. Niech Zmarły spoczywa w spokoju.
@ Łukasz
dnia 10.10.2021, 18:14
Ocena
komentarza:
1
Skromnie napisana klepsydra, ironizujac oczywiście.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105