Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

24

Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych. Jak wspomniał Tomasz Wojtas, trener ULKS "Technik" Trzcinica, od momentu powstania bieżni, zawodnicy zaczęli odnosić coraz więcej sukcesów. - Na tej hali wychowaliśmy Halowych Mistrzów Polski w skoku w dal i sprinterów, także Mistrzów Polski – podkreślił.

W marcu br. została podpisana umowa z firmą INVEST-BIURO Sp. z o.o. sp.k. z Rzeszowa, który miał cztery miesiące na wyremontowanie sali gimnastycznej oraz przewiązki szkoły. Inwestycja kosztowała 273 985,15 zł, z czego 100 tys. zł stanowi dofinansowanie z Programu Sportowa Polska- Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021. Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu jasielskiego. W ramach zadania m.in. wymieniono nawierzchnię z pełnego poliuretanu "Full Pur", która została zastosowana na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Trzcinicy.

O tym, jak inwestycje realizowane przez samorząd powiatowy na terenie szkoły i nie tylko  przyczyniły się do wielu sukcesów sportowych odnoszonych przez zawodników klubu ULKS "Technik" Trzcinica, mówił jej trener Tomasz Wojtas.

- W 2008 r. na olimpiadzie w Pekinie reprezentowała nas Jolanta Wójcik w sztafecie 4x400 i to był jeden z największych sukcesów tej szkoły. Drugi zdobyty w ubiegłym roku przez Michała Zielenia, który reprezentował nas na Mistrzostwach Europy Juniorów, a także był reprezentantem kadry narodowej na Mistrzostwach Świata w Nairobi. Tam zajął 16 miejsce. Zawodnicy z Trzcinicy też zdobywają areny światowe i naprawdę mamy się czym pochwalić – zaznaczył trener T. Wojtas.

Z chwilą powstania przewiązki służącej zawodnikom do treningów, coraz więcej zaczęło odnosić sukcesy sportowe. Wzrosło również zainteresowanie bieżnią. Trenowali na niej reprezentacji województwa, przyszli mistrzowie skoku w dal i trójskoku, a od trzech lat gościnnie przyjeżdża do Trzcinicy kadra z województwa świętokrzyskiego.

Starosta jasielski nie ukrywał, że to dopiero początek inwestycji w rozwój infrastruktury sportowej w Trzcinicy. Dla przypomnienia, w 2018 r. został zmodernizowany stadion lekkoatletyczny przy ZS, o który tak bardzo zabiegała dyrekcja szkoły. Niedawno powiat jasielski otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 15 mln zł w ramach drugiego naboru Programu Polski Ład, z czego blisko 14 mln zł zostanie przeznaczone na powstanie Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy. - Z tych środków będą realizowane dwa obiekty. Powstanie kryta hala sportowa o wymiarach 30x50 m oraz baza noclegowa. Obecny internat został wybudowany w latach 70. - mówił starosta Adam Pawluś. - Chcemy zainwestować tam duże środki, aby była tam konkurencyjna oferta, z trzygwiazdkową bazą hotelową oraz częścią SPA. Wyzwanie jest wielkie i ryzykowne, ale mam nadzieję, że szczęście nam dopisze i znajdziemy dobrych wykonawców – dodał włodarz powiatu.

Więcej na ten temat:

<Trzcinica: Przewiązka i sala gimnastyczna do remontu>

id

Napisany dnia: 20.06.2022, 18:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Dziadostwo
dnia 20.06.2022, 20:01
Ocena
komentarza:
-1
A wymiarowe te boiska i bieżnie? Czy tak jak dyrekcja SP4 w Jaśle popchnęła niewymiarowy bubel wbrew prośbom!?
@ Polskość to bylejakość
dnia 20.06.2022, 20:02
Ocena
komentarza:
-2
A a!, to jakby ktoś zrobił szachownicę bez jednego rzędu. Brawo dyrektor SP4
@ Spęd
dnia 20.06.2022, 23:20
Ocena
komentarza:
3
Weźcie trochę dzieci, niech coś zaśpiewają i będzie radośnie, a tak wychodzi kolejny, smętny spęd osób przypadkowych (tzw. 'polityków"), nie związanych z tematem, którzy przyszli tam podpiąć się na zasadzie: konia kują to i żaba nogę podstawia.
Wyszło żałosne przedstawienie. Kabaret, a śmiechu w nim mało.
@ Miś
dnia 21.06.2022, 06:17
Ocena
komentarza:
4
I co lepsze służy społeczności lokalnej bo jest zamknięte i niedostępne dla ludzi. Tylko dla dzieci w trakcie lekcji. Żal. To boisko dawniej jak było asfaltowe to do późnych godzin wieczornych tetniło życiem. A teraz zamknięte ma ładnie wyglądać...
@ Brzyska
dnia 21.06.2022, 11:54
Ocena
komentarza:
3
Tak samo jak KORTY TENISOWE. Ja chce iść z dzieckiem na kort tenisowy to nie ma gdzie. Bo trzeba albo należeć do jakiegoś związku itp. Nie ma dostępnych kortów tenisowych. Niech będzie opłata wole wchodzisz czy rezerwujesz przez internet itd
@ Lulek
dnia 20.06.2022, 20:30
Ocena
komentarza:
0
Brawo sa ludzie ktorzy maja paste i ambicje.
@ Lulek
dnia 20.06.2022, 20:33
Ocena
komentarza:
4
Pasje i ambicje Tak mialo byc
@ Yozef
dnia 21.06.2022, 11:40
Ocena
komentarza:
6
akurat trzcinica uwazam ze to pomylka .takie osrodki i sukcesow brak .to powonno byc w jasle obok mosiru i basenu ..kto bedzoe dojezdzal do trzcinicy .starosta jest z trzcinicy stad droga most teraz drugi most i tak wszystko mija jaslo .a takie inwestycje powinny byc wlasnie w jasle .teznia w parku a nie na kwiatowej ...ale coz ..
@ jaślanin
dnia 20.06.2022, 20:59
Ocena
komentarza:
-24
To dzięki Pani Poseł Marii Kurowskiej, która wszystkim wokół pomaga i poświęca się bez reszty.
@ Woytazzz
dnia 20.06.2022, 22:03
Ocena
komentarza:
19
To prawda. To dzięki poparciu ustawy i głosowi Marii Kurowskiej wójtowie i burmistrzowie dostali stuprocentowe podwyżki.

Cieszy i wzrusza, że pomoc Marii Kurowskiej trafia do najpotrzebniejszych.
@ Realista
dnia 21.06.2022, 06:58
Ocena
komentarza:
13
Dzięki p.poseł Kurowskiej mamy kaczy "ład" okradający przedsiębiorców, dług publiczny, jakiego jeszcze nie było, paliwo powyżej 8 zeta, galopującą inflację, meneli i nierobów zyjących za socjal na poziomie ludzi ciężko pracujących, piekło kobiet, pamięciową edukacjęw szkołach, zadymę w sądach i pełno zer w ministerstwach, urzędach, instytucjach.
@ kierowca
dnia 20.06.2022, 21:53
Ocena
komentarza:
0
Starosta robi i oddaje sie coraz to nowe inwesteycje a burmistrz z zastępczyniami i z radnymi szczęsliwi i dumni z osiągnięc w trakcie swojej kadencji poklepuja sie po ramieniu .
@ .miastowy
dnia 21.06.2022, 22:19
Ocena
komentarza:
1
I załatwiają stołki wielce pokrzywdzonym mataczacym i nieuczciwym ludziom
@ Trzcinica
dnia 21.06.2022, 09:32
Ocena
komentarza:
0
W Trzcinicy niedługo czas zbiorów z pól ...a tu ciągle o sporcie. Szykować kosy ...i siły na żniwa, a nie na próżne podskoki.
@ .
dnia 24.06.2022, 15:46
Ocena
komentarza:
0
ty ułan koniom grzywy pleść, a nie pisać o Trzcinicy
@ locha
dnia 21.06.2022, 11:51
Ocena
komentarza:
2
Jedne szkoły się dopieszcza, a inne straszą elewacją z lat 70tych ubiegłego wieku...
@ Emeryt
dnia 21.06.2022, 12:24
Ocena
komentarza:
3
To zależy od tego, czy dyrektor jest po linii partyjnej, czy nie. Za PRLu wszystkie szkoły były dziadowskie, bo dyrektora przywoził w teczce przedstawiciel PZPR i wszystkich dziadostwem obdzielało się po równo. Dziś korzystają te szkoły , które podlizują się pisiej władzy.
@ do emeryta
dnia 21.06.2022, 13:57
Ocena
komentarza:
0
G***o prawda. Wszystko zależy od operatywności dyrektora i jego ...chciejstwa.
@ locha
dnia 21.06.2022, 14:30
Ocena
komentarza:
1
Myli pan operatywność z niekontrolowanym włazidupstwem, bo na tym opiera się pomyślna współpraca ze starostą.
@ do lochy
dnia 22.06.2022, 08:51
Ocena
komentarza:
2
Dyrektor szkoły politykę ...to może sobie uprawiać ...ale w swoim domu, ...a w pracy - służbie ma być apolityczny i dać z siebie wszystko bez względu na to kto jest przy władzy ...albo jest się dyrektorem i zachowuje jak dyrektor albo niech zrezygnuje i przekaże stanowisko temu ...komu zależy na obiekcie szkolnym, kadrze nauczycielskiej ...i uczniach.
@ w.p.
dnia 21.06.2022, 23:15
Ocena
komentarza:
5
Brawo Panie Tomku!!! Powodzenia w pracy!!!
@ Dareczeek
dnia 23.06.2022, 17:08
Ocena
komentarza:
-4
Za 1mln złotych bym nie wysłał dziecka do tej szkoly!!
@ Tadeusz
dnia 29.06.2022, 10:51
Ocena
komentarza:
0
Zanim dzieciaki wyjadą z tego klerykalnego, zacofanego grajdołu, gdzieś się muszą podziać. Więcej rekolekcji, zakłamywania historii, cudów wianków niż teorii opartej na praktycznym jej wykorzystaniu przy pomocy nowoczesnych narzędzi i urządzeń z pewnością pomoże w ich rozwoju i edukacji. W ciągi 4 - 5 lat nauki, dzieciaki widzą sprzęty jakie szkoła ma w swoich magazynach kilka razy w roku, przy okazji dni otwartych i wizyt politycznych oficjeli!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657