Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

100. rocznica urodzin Papieża JP II

8

Dajmy wyraz naszej pamięci i przywiązania do Papieża Polaka. Ponieważ w tym szczególnym i trudnym okresie nie możemy przygotować tradycyjnego koncertu, zapraszamy do czytania jego tekstów (wierszy, fragmentów poematów, dramatów, homilii, encyklik).


Chcesz włączyć się w obchody 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II? Nagraj film, najlepiej w rozdzielczości Full HD1920/1080, 30 lub 60 kl./s, format mp4, przy dziennym świetle, najlepiej w poziomie, podaj tytuł książki lub wiersza i prześlij na adres film.jdk@gmail.com do 11 maja 2020 r. Z wybranych nagrań zmontujemy film (koncert), który zamieścimy na naszej stronie internetowej www.jdkjaslo.pl oraz na facebooku. Przysłanie nam filmu oznacza, że jego autor zapoznał się z regulaminem zamieszczonym w zakładce regulaminy na stronie www.jdkjaslo.pl i regulamin ten akceptuje.

(JDK)/red

Napisany dnia: 07.05.2020, 09:51
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 07.05.2020, 10:42
Ocena
komentarza:
-9
Który papież ukrywał pedofilię w kościele ? No tak ... święty ;--)))
@ kai
dnia 07.05.2020, 20:36
Ocena
komentarza:
-7
Jaki pan taki kram. Przecież ci wszyscy - Paetz, Głodź, Dziwisz, Jędraszewski, Michalik, Hoser otrzymali od niego sakrę biskupią. Kilka lat temu zmarł biskup Pieronek, ostatni biskup nominowany jeszcze przed jego pontyfikatem. Zupełnie nie ta klasa.
@ arc
dnia 09.05.2020, 18:36
Ocena
komentarza:
-6
Jeszcze ktoś go pamięta? Pewnie przez skandale pedofilskie. Gdyby Franciszek przyszedł wcześniej to nigdy nie zostałby świętym.
@ Life
dnia 12.05.2020, 10:23
Ocena
komentarza:
5
Kochany nasz Święty Jan Paweł II , gdy byłem na studiach w Krakowie, On był
metropolitą krakowskim, wygłaszał doskonałe homilie. Później Kanonizowany. Obecnie Święty. Kocham Go i brak mi Go.
@ gbur
dnia 13.05.2020, 14:26
Ocena
komentarza:
-3
To był twój ojciec, czy co ???
@ gbur
dnia 13.05.2020, 14:25
Ocena
komentarza:
-2
Chronił księży - pedofilów, popierał reżimy totalitarne (Pinochet ) .
A co zrobił dobrego dla Polski i Polaków ??? NIC !!!
@ Antonio
dnia 14.05.2020, 11:15
Ocena
komentarza:
5
Strasznie przykro czytać te wpisy.
Uważam że niesprawiedliwe jest oskarżanie Jana Pawła o umyślne tuszowanie pedofilii, ale zarzuty wobec "polityki kadrowej" i zbytniej ufności wobec najbliższych współpracowników są jak najbardziej trafne.
Szczególnie wobec naszych biskupów, którzy stworzyli tam sitwe broniąca ich interesów, ze szkodą dla polskiego Kościoła.
To nie tak miało być, zupełnie nie tak...
@ rennie
dnia 18.05.2020, 12:25
Ocena
komentarza:
1
Za łeb powinno się wziąć Dziwisza, ktory skutecznie blokował informacje, zwlaszcza w ostatnich latach.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • 350 podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Jaśle

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierano podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski– Rafała Trzaskowskiego. W ciągu trzech godzin pod listą podpisało się 350 osób.

 • "Bunkier" nie zniknął. Wciąż działa i ma się dobrze

   

  Sklep z militariami - "Bunkier", nie poddaje się łatwo. Pomimo problemów, których tłem stała się epidemia koronawirusa, wciąż działa i ma się dobrze. Miłośników militariów zaprasza do nowej siedziby przy ul. Metzgera w Jaśle (obok stacji PKP). Znajdziecie w nim, nie tylko pamiątki lecz również markową odzież, obuwie, plecaki, noże i wiele innych. 

 • Strażacy ochotnicy „pompują”, aby pomóc choremu Wojtusiowi

   

  Strażacy ochotnicy z Kołaczyc i Zimnej Wody wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu. Celem #GaszynChallenge  - „Pompujemy dla Wojtusia” jest zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 

 • W wypadku w Łężynach ucierpiał motorowerzysta. Interweniował śmigłowiec LPR

   

  Dzisiaj po godzinie 12. w miejscowości Łężyny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna doznał obrażeń głowy. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Kryta pływalnia w Jaśle, siłownie i kluby fitness znów otwarte

   

  Po upływie niemal trzech miesięcy działalność wznowi kryta pływalnia w Jaśle. To dobra wiadomość nie tylko dla miłośników pływania, lecz również samego MOSiR-u, dla którego zniesienie ograniczeń związanych z epidemią ma kluczowe znaczenie dla finansów jednostki. 

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105