Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

100. rocznica urodzin Papieża JP II

8

Dajmy wyraz naszej pamięci i przywiązania do Papieża Polaka. Ponieważ w tym szczególnym i trudnym okresie nie możemy przygotować tradycyjnego koncertu, zapraszamy do czytania jego tekstów (wierszy, fragmentów poematów, dramatów, homilii, encyklik).


Chcesz włączyć się w obchody 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II? Nagraj film, najlepiej w rozdzielczości Full HD1920/1080, 30 lub 60 kl./s, format mp4, przy dziennym świetle, najlepiej w poziomie, podaj tytuł książki lub wiersza i prześlij na adres film.jdk@gmail.com do 11 maja 2020 r. Z wybranych nagrań zmontujemy film (koncert), który zamieścimy na naszej stronie internetowej www.jdkjaslo.pl oraz na facebooku. Przysłanie nam filmu oznacza, że jego autor zapoznał się z regulaminem zamieszczonym w zakładce regulaminy na stronie www.jdkjaslo.pl i regulamin ten akceptuje.

(JDK)/red

Napisany dnia: 07.05.2020, 09:51
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 07.05.2020, 10:42
Ocena
komentarza:
-9
Który papież ukrywał pedofilię w kościele ? No tak ... święty ;--)))
@ kai
dnia 07.05.2020, 20:36
Ocena
komentarza:
-7
Jaki pan taki kram. Przecież ci wszyscy - Paetz, Głodź, Dziwisz, Jędraszewski, Michalik, Hoser otrzymali od niego sakrę biskupią. Kilka lat temu zmarł biskup Pieronek, ostatni biskup nominowany jeszcze przed jego pontyfikatem. Zupełnie nie ta klasa.
@ arc
dnia 09.05.2020, 18:36
Ocena
komentarza:
-6
Jeszcze ktoś go pamięta? Pewnie przez skandale pedofilskie. Gdyby Franciszek przyszedł wcześniej to nigdy nie zostałby świętym.
@ Life
dnia 12.05.2020, 10:23
Ocena
komentarza:
5
Kochany nasz Święty Jan Paweł II , gdy byłem na studiach w Krakowie, On był
metropolitą krakowskim, wygłaszał doskonałe homilie. Później Kanonizowany. Obecnie Święty. Kocham Go i brak mi Go.
@ gbur
dnia 13.05.2020, 14:26
Ocena
komentarza:
-3
To był twój ojciec, czy co ???
@ gbur
dnia 13.05.2020, 14:25
Ocena
komentarza:
-2
Chronił księży - pedofilów, popierał reżimy totalitarne (Pinochet ) .
A co zrobił dobrego dla Polski i Polaków ??? NIC !!!
@ Antonio
dnia 14.05.2020, 11:15
Ocena
komentarza:
5
Strasznie przykro czytać te wpisy.
Uważam że niesprawiedliwe jest oskarżanie Jana Pawła o umyślne tuszowanie pedofilii, ale zarzuty wobec "polityki kadrowej" i zbytniej ufności wobec najbliższych współpracowników są jak najbardziej trafne.
Szczególnie wobec naszych biskupów, którzy stworzyli tam sitwe broniąca ich interesów, ze szkodą dla polskiego Kościoła.
To nie tak miało być, zupełnie nie tak...
@ rennie
dnia 18.05.2020, 12:25
Ocena
komentarza:
1
Za łeb powinno się wziąć Dziwisza, ktory skutecznie blokował informacje, zwlaszcza w ostatnich latach.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Na ulice Jasła wyszło blisko 300 osób.

   

  Ulicami Jasła po raz drugi przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. W proteście wzięło udział blisko 300 osób, które...

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105