Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Bądźcie dla świata obliczem miłości”

12

Na płycie jasielskiego rynku otwarto dzisiaj wystawę fotografii św. Jana Pawła II. Jest ona związana z obchodami 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Wystawę „Bądźcie dla świata obliczem miłości” będzie można oglądać w Jaśle do 16 czerwca bieżącego roku.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, człowieka, który wywarł olbrzymi wpływ na losy współczesnej Europy i całego globu. Dla upamiętnienia tej chwili, w całej Polsce organizowane są wydarzenia kulturalne, czy też edukacyjne, których organizatorzy starają się przybliżyć postać św. Jana Pawła II. Ze względu na obowiązujący w kraju stan epidemii mają one specyficzny charakter.

Z uwagi na ograniczenia dotyczące gromadzenia się ludności, dzisiaj, na płycie jasielskiego rynku wyłącznie w kameralnym gronie dokonano otwarcia wystawy „Bądźcie dla świata obliczem miłości’, stanowiącej upamiętnienie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wystawa jest zbiorem fotografii papieża wykonanych podczas jego zagranicznych podróży. Jej organizatorami są Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie im. Jana Pawła II, Maria Szańca, Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła oraz ks. kanonik Zbigniew Irzyk – dziekan dekanatu Jasło-Wschód. Honorowy patronat nad wystawa objął biskup diecezji rzeszowskiej Jan Wątroba. W przygotowanie wystawy zaangażowany był Jasielski Dom Kultury.

Podczas otwarcia wystawy okolicznościowe przemówienie wygłosiła Maria Szańca. – Wystawa z okazji setnej rocznicy św. Jana Pawła II to kronika spotkań wielkiego papieża z dziećmi i młodzieżą, przedstawicielami różnych kultur i wyznań, w stolicy apostolskiej i na całym świecie. Plansze zapełniają zdjęcia z egzotycznych podróży zagranicznych, niecodziennych gestów i zaskakujących reakcji wiernych na obecność papieża Polaka. Jan Paweł II wielki papież, autorytet dla całego świata, największy z rodu Słowian, Polak wszechczasów, honorowy obywatel Miasta Jasła, pozostawił nam swoje książki, encykliki, homilie i przemówienia. W jego nauczaniu każdy znajdzie coś dla siebie. W roku, w którym obchodzimy stulecie urodzin św. Jana Pawła II postarajmy się powrócić do jego pism, rad i zastosować je w życiu. Kiedy zaczniemy tym żyć, zapewne nasze życie stanie się prostsze, bardziej poukładane, spokojniejsze i piękniejsze. Papież zostawił nam uniwersalny i ponadczasowy duchowy testament. Wypełnijmy go do końca, czerpiąc ze wskazań papieża. Dla rodziców, jak wychowywać dzieci, dla młodzieży, jak pięknie wzrastać i szukać swojego powołania, dla rządzących, jak kierować krajem, dla kapłanów, jak być dobrym pasterzem, jak się modlić i jak ważna jest modlitwa w życiu człowieka, jak być człowiekiem miłosiernym i dostąpić miłosierdzia – mówiła.

Na płycie jasielskiego rynku ustawiono również kilkadziesiąt zniczy. Układają się w kształt serca oraz litery J i P II. Wszystkie zapłoną jeszcze dzisiejszego wieczoru.

MD

Napisany dnia: 18.05.2020, 18:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ rennie
dnia 18.05.2020, 18:49
Ocena
komentarza:
0
Jeszcze jeden artykuł i będę bał się otworzyć lodowkę.
@ łodyniec
dnia 18.05.2020, 19:29
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego ów święty nie wydał policji purpurowych pedofili
@ łodyniec
dnia 18.05.2020, 21:01
Ocena
komentarza:
2
Kościół zawsze był i nadal jest systemowo zły, jego doktryny fałszywe, pełne pychy i często wprost nieludzkie, a dobroć zjawia się w nim rzadko i wyjątkowo, wyrastając jak kwiaty na bagnie. Kościół zawsze był siedliskiem zbrodni, pychy i rozpusty, zawsze zabijał, zawsze niewolił, zawsze niszczył, gnębił i dyskryminował. Jest wzorem i natchnieniem dla wszelkiego totalitaryzmu i ucisku aż po dziś dzień.
@ łodyniec
dnia 18.05.2020, 21:07
Ocena
komentarza:
2
A tu fragment z Wiki ,

Wewnętrznie Kościół katolicki ustala reguły postępowania w taki sposób, by nie naruszały kompetencji władz świeckich do karania przestępstw. Reguły te określają, jakie postępowanie księży w zakresie życia seksualnego jest przestępstwem kanonicznym, zagrożonym karami kościelnymi. Nie zawsze nadużycie seksualne księży stanowią przestępstwo w rozumieniu prawa świeckiego.

jw , ksiundz może wszystko ,bo jego prawo nie dotyczy. Macie ten wasz święty kościół.
@ ewa
dnia 18.05.2020, 22:49
Ocena
komentarza:
7
KK nie słucha papieża Polaka - żyję pół wieku, słucham, oglądam i czytam. KK nigdy nie był obliczem miłości, raczej chciwości i nietolerancji. Więcej dobrego serca czasem okazują ci, którzy z tą instytucją nie mają nic wspólnego. A ci katolicy oddani wierze, klasyczni dewoci tylko kombinują, żeby coś na kogoś powiedzieć, oczernić i zrównać z ziemią.
@ Wiara w Boga
dnia 19.05.2020, 07:36
Ocena
komentarza:
0
Każdy poniesie konsekwencje swojego krótkiego życia na Ziemi.Nie powłoka- ciało ważne,lecz dusza.Dziękuję Ci Boże z całego serca,że stoję w prawdzie z samym sobą,nie krzywdzę bliźnich i nie niszczę dzieł Stwórcy.Cenić prostotę życia,i zasadę"Piękna myśl,piękne słowo,piękny czyn".Idę drogą wskazaną przez Boga i naśladuję Jezusa.
@ do "wiara w Boga"
dnia 19.05.2020, 09:22
Ocena
komentarza:
3
Ty również.
@ Wiara w Boga
dnia 19.05.2020, 20:06
Ocena
komentarza:
2
Wiem,ja także,ale wielu żyje tak,jakby żyć mieli tutaj wiecznie- mam w myślach multimiliarderów,którym jeszcze mało,zarabiają na szkodliwych lekach,szczepionkach,skazując ludzi na kalectwo,choroby i śmierć.
@ Wz
dnia 19.05.2020, 20:00
Ocena
komentarza:
1
Poczytajcie o Legie Chrystusa i ojcu Degollado,seryjnym pedofilu, który gwałcił nawet własne dzieci. Niestety nasz papież o wszystkim wiedział i przez dekady nic z tym nie robił. Dopiero Ratzinger zabrał się za to...
@ łodyniec
dnia 20.05.2020, 10:12
Ocena
komentarza:
0
Tak było,ale ślepi widzą tylko to ,co im czarna mafia pozwoli widzieć . Klapki na oczach i stopery w uszach , wszystko co przeciw kk jest z automatu niedopuszczalne i oczywiście wyssane z palca.
@ Ja
dnia 20.05.2020, 11:49
Ocena
komentarza:
1
Jest dokładnie odwrotnie. To w waszych głowach nie może przebić się myśl, że papież nie był obojętny na pokrzywdzonych. W myśl zasady "jeśli fakty świadczą za nim, tym gorzej dla faktów". Nawet artykuły i linki przytaczane przez jednego z forumowiczów pod inna informacją o Janie Pawle II nie pomogły. Pozostało, "a bo jo wim, że nie reagowoł". Słabe te łodyce, naprawde słabe.
@ Jazin
dnia 20.05.2020, 11:56
Ocena
komentarza:
4
Wz nie rozśmieszaj mnie! "Dopiero Ratzinger zabrał się za to..." Przecież Ratzinger był prawą ręką naszego papieża. 25 listopada 1981 otrzymał nominację z rąk Jana Pawła II na prefekta Kongregacji Nauki Wiary. W latach 1981–2005 był ghostwriterem Jana Pawła II. Ja myślę, że wiele spraw ginęło w przepastnych archiwach Watykanu. I od 1996 roku, czyli postępującej choroby Jana Pawła II, aż do jego śmierci nie trafiały do niego.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Na ulice Jasła wyszło blisko 300 osób.

   

  Ulicami Jasła po raz drugi przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. W proteście wzięło udział blisko 300 osób, które...

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105