Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Bądźcie dla świata obliczem miłości”

12

Na płycie jasielskiego rynku otwarto dzisiaj wystawę fotografii św. Jana Pawła II. Jest ona związana z obchodami 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Wystawę „Bądźcie dla świata obliczem miłości” będzie można oglądać w Jaśle do 16 czerwca bieżącego roku.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, człowieka, który wywarł olbrzymi wpływ na losy współczesnej Europy i całego globu. Dla upamiętnienia tej chwili, w całej Polsce organizowane są wydarzenia kulturalne, czy też edukacyjne, których organizatorzy starają się przybliżyć postać św. Jana Pawła II. Ze względu na obowiązujący w kraju stan epidemii mają one specyficzny charakter.

Z uwagi na ograniczenia dotyczące gromadzenia się ludności, dzisiaj, na płycie jasielskiego rynku wyłącznie w kameralnym gronie dokonano otwarcia wystawy „Bądźcie dla świata obliczem miłości’, stanowiącej upamiętnienie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wystawa jest zbiorem fotografii papieża wykonanych podczas jego zagranicznych podróży. Jej organizatorami są Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie im. Jana Pawła II, Maria Szańca, Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła oraz ks. kanonik Zbigniew Irzyk – dziekan dekanatu Jasło-Wschód. Honorowy patronat nad wystawa objął biskup diecezji rzeszowskiej Jan Wątroba. W przygotowanie wystawy zaangażowany był Jasielski Dom Kultury.

Podczas otwarcia wystawy okolicznościowe przemówienie wygłosiła Maria Szańca. – Wystawa z okazji setnej rocznicy św. Jana Pawła II to kronika spotkań wielkiego papieża z dziećmi i młodzieżą, przedstawicielami różnych kultur i wyznań, w stolicy apostolskiej i na całym świecie. Plansze zapełniają zdjęcia z egzotycznych podróży zagranicznych, niecodziennych gestów i zaskakujących reakcji wiernych na obecność papieża Polaka. Jan Paweł II wielki papież, autorytet dla całego świata, największy z rodu Słowian, Polak wszechczasów, honorowy obywatel Miasta Jasła, pozostawił nam swoje książki, encykliki, homilie i przemówienia. W jego nauczaniu każdy znajdzie coś dla siebie. W roku, w którym obchodzimy stulecie urodzin św. Jana Pawła II postarajmy się powrócić do jego pism, rad i zastosować je w życiu. Kiedy zaczniemy tym żyć, zapewne nasze życie stanie się prostsze, bardziej poukładane, spokojniejsze i piękniejsze. Papież zostawił nam uniwersalny i ponadczasowy duchowy testament. Wypełnijmy go do końca, czerpiąc ze wskazań papieża. Dla rodziców, jak wychowywać dzieci, dla młodzieży, jak pięknie wzrastać i szukać swojego powołania, dla rządzących, jak kierować krajem, dla kapłanów, jak być dobrym pasterzem, jak się modlić i jak ważna jest modlitwa w życiu człowieka, jak być człowiekiem miłosiernym i dostąpić miłosierdzia – mówiła.

Na płycie jasielskiego rynku ustawiono również kilkadziesiąt zniczy. Układają się w kształt serca oraz litery J i P II. Wszystkie zapłoną jeszcze dzisiejszego wieczoru.

MD

Napisany dnia: 18.05.2020, 18:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ rennie
dnia 18.05.2020, 18:49
Ocena
komentarza:
0
Jeszcze jeden artykuł i będę bał się otworzyć lodowkę.
@ łodyniec
dnia 18.05.2020, 19:29
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego ów święty nie wydał policji purpurowych pedofili
@ łodyniec
dnia 18.05.2020, 21:01
Ocena
komentarza:
2
Kościół zawsze był i nadal jest systemowo zły, jego doktryny fałszywe, pełne pychy i często wprost nieludzkie, a dobroć zjawia się w nim rzadko i wyjątkowo, wyrastając jak kwiaty na bagnie. Kościół zawsze był siedliskiem zbrodni, pychy i rozpusty, zawsze zabijał, zawsze niewolił, zawsze niszczył, gnębił i dyskryminował. Jest wzorem i natchnieniem dla wszelkiego totalitaryzmu i ucisku aż po dziś dzień.
@ łodyniec
dnia 18.05.2020, 21:07
Ocena
komentarza:
2
A tu fragment z Wiki ,

Wewnętrznie Kościół katolicki ustala reguły postępowania w taki sposób, by nie naruszały kompetencji władz świeckich do karania przestępstw. Reguły te określają, jakie postępowanie księży w zakresie życia seksualnego jest przestępstwem kanonicznym, zagrożonym karami kościelnymi. Nie zawsze nadużycie seksualne księży stanowią przestępstwo w rozumieniu prawa świeckiego.

jw , ksiundz może wszystko ,bo jego prawo nie dotyczy. Macie ten wasz święty kościół.
@ ewa
dnia 18.05.2020, 22:49
Ocena
komentarza:
7
KK nie słucha papieża Polaka - żyję pół wieku, słucham, oglądam i czytam. KK nigdy nie był obliczem miłości, raczej chciwości i nietolerancji. Więcej dobrego serca czasem okazują ci, którzy z tą instytucją nie mają nic wspólnego. A ci katolicy oddani wierze, klasyczni dewoci tylko kombinują, żeby coś na kogoś powiedzieć, oczernić i zrównać z ziemią.
@ Wiara w Boga
dnia 19.05.2020, 07:36
Ocena
komentarza:
0
Każdy poniesie konsekwencje swojego krótkiego życia na Ziemi.Nie powłoka- ciało ważne,lecz dusza.Dziękuję Ci Boże z całego serca,że stoję w prawdzie z samym sobą,nie krzywdzę bliźnich i nie niszczę dzieł Stwórcy.Cenić prostotę życia,i zasadę"Piękna myśl,piękne słowo,piękny czyn".Idę drogą wskazaną przez Boga i naśladuję Jezusa.
@ do "wiara w Boga"
dnia 19.05.2020, 09:22
Ocena
komentarza:
3
Ty również.
@ Wiara w Boga
dnia 19.05.2020, 20:06
Ocena
komentarza:
2
Wiem,ja także,ale wielu żyje tak,jakby żyć mieli tutaj wiecznie- mam w myślach multimiliarderów,którym jeszcze mało,zarabiają na szkodliwych lekach,szczepionkach,skazując ludzi na kalectwo,choroby i śmierć.
@ Wz
dnia 19.05.2020, 20:00
Ocena
komentarza:
1
Poczytajcie o Legie Chrystusa i ojcu Degollado,seryjnym pedofilu, który gwałcił nawet własne dzieci. Niestety nasz papież o wszystkim wiedział i przez dekady nic z tym nie robił. Dopiero Ratzinger zabrał się za to...
@ łodyniec
dnia 20.05.2020, 10:12
Ocena
komentarza:
0
Tak było,ale ślepi widzą tylko to ,co im czarna mafia pozwoli widzieć . Klapki na oczach i stopery w uszach , wszystko co przeciw kk jest z automatu niedopuszczalne i oczywiście wyssane z palca.
@ Ja
dnia 20.05.2020, 11:49
Ocena
komentarza:
1
Jest dokładnie odwrotnie. To w waszych głowach nie może przebić się myśl, że papież nie był obojętny na pokrzywdzonych. W myśl zasady "jeśli fakty świadczą za nim, tym gorzej dla faktów". Nawet artykuły i linki przytaczane przez jednego z forumowiczów pod inna informacją o Janie Pawle II nie pomogły. Pozostało, "a bo jo wim, że nie reagowoł". Słabe te łodyce, naprawde słabe.
@ Jazin
dnia 20.05.2020, 11:56
Ocena
komentarza:
4
Wz nie rozśmieszaj mnie! "Dopiero Ratzinger zabrał się za to..." Przecież Ratzinger był prawą ręką naszego papieża. 25 listopada 1981 otrzymał nominację z rąk Jana Pawła II na prefekta Kongregacji Nauki Wiary. W latach 1981–2005 był ghostwriterem Jana Pawła II. Ja myślę, że wiele spraw ginęło w przepastnych archiwach Watykanu. I od 1996 roku, czyli postępującej choroby Jana Pawła II, aż do jego śmierci nie trafiały do niego.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • 350 podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Jaśle

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierano podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski– Rafała Trzaskowskiego. W ciągu trzech godzin pod listą podpisało się 350 osób.

 • "Bunkier" nie zniknął. Wciąż działa i ma się dobrze

   

  Sklep z militariami - "Bunkier", nie poddaje się łatwo. Pomimo problemów, których tłem stała się epidemia koronawirusa, wciąż działa i ma się dobrze. Miłośników militariów zaprasza do nowej siedziby przy ul. Metzgera w Jaśle (obok stacji PKP). Znajdziecie w nim, nie tylko pamiątki lecz również markową odzież, obuwie, plecaki, noże i wiele innych. 

 • Strażacy ochotnicy „pompują”, aby pomóc choremu Wojtusiowi

   

  Strażacy ochotnicy z Kołaczyc i Zimnej Wody wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu. Celem #GaszynChallenge  - „Pompujemy dla Wojtusia” jest zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 

 • W wypadku w Łężynach ucierpiał motorowerzysta. Interweniował śmigłowiec LPR

   

  Dzisiaj po godzinie 12. w miejscowości Łężyny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna doznał obrażeń głowy. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Kryta pływalnia w Jaśle, siłownie i kluby fitness znów otwarte

   

  Po upływie niemal trzech miesięcy działalność wznowi kryta pływalnia w Jaśle. To dobra wiadomość nie tylko dla miłośników pływania, lecz również samego MOSiR-u, dla którego zniesienie ograniczeń związanych z epidemią ma kluczowe znaczenie dla finansów jednostki. 

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105