Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Bezpiecznie do szkoły z … inspektorem Lwem

17

Już od początku roku szkolnego funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jaśle rozpoczęli cykl zajęć profilaktycznych „Bezpieczny uczeń na drodze w mieście Jaśle”, realizowanych w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Jest to największe przedsięwzięcie o charakterze profilaktycznym w Polsce, finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Funkcjonariusze podczas zabaw z dziećmi przekazali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, w tym umiejętności „czytania” znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego, oraz rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej najmłodszych użytkowników dróg.

Tym razem w zajęciach wziął udział inspektor Lew, nowa maskotka Straży Miejskiej w Jaśle. W trakcie zajęć wykorzystywany był również bardzo lubiany przez dzieci, zestaw „Autochodzik”. Największą radość dzieciom sprawiły gry i zabawy o bezpieczeństwie oraz wspólne zdjęcie z inspektorem Lwem. Kolejne spotkania z dziećmi w jasielskich przedszkolach i szkołach odbywać się będą we wrześniu oraz październiku.

Wszystkie działania, które będą realizowane w ramach projektu wpisane są w założeniach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 (edycja 2019).

Straż Miejska w Jaśle

 

 

Napisany dnia: 17.09.2019, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 17.09.2019, 17:26
Ocena
komentarza:
-7
Można wiedzieć jakie środki zostały przeznaczone na ten cel i jaki jest koszt przeprowadzonej 1 godziny lekcyjnej...- bo jakoś o tym cisza...
@ dragoness
dnia 18.09.2019, 07:01
Ocena
komentarza:
5
Wiedza jest bezcenna, proszę pana.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 18.09.2019, 11:07
Ocena
komentarza:
-4
Wydawanie pieniędzy publicznych [budżetowych] w demokracji jest jawne - chyba że pani tęskni za kierowniczą rolą "elyt i podziałem łupów według własnego uznania"...???
@ herring
dnia 18.09.2019, 13:27
Ocena
komentarza:
1
Zapytaj w SM.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 18.09.2019, 16:20
Ocena
komentarza:
-3
A ty to kto - "przyzwoitka sorki" że nie potrafisz sam przedstawić swoich wniosków...???
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
3
Mozna wystosować prośbę o ujawnienie informacji. Tylko trzeba ją umieć napisać :-D A "śledzikowi" dziękuję za ujawnienie, że są jeszcze normalni komentatorzy.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2019, 15:58
Ocena
komentarza:
-3
Czyżby??? - nadal się tkwi w innej epoce - kiedy trzeba było prosić i błagać "elyty" o możliwość dostępu do rzetelnej informacji publicznej...??? "Sorka" zamierza reglamentować to . do czego dzisiaj kazdy ma prawo, a konsekwencje przewidziane są dla tych, którzy zamierzają to zatajać...???
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 16:17
Ocena
komentarza:
3
Bredzisz, żabciu. Polecam zapoznanie się z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Jak widać, od epoki, za którą pan tęskni najwyraźniej, minęło sporo czasu.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2019, 17:37
Ocena
komentarza:
-3
"Żabcia bredzi"..???, ale "kijaneczkai"nie informuje w jakim to paragrafie i punkcie tej ustawy doczytała się tego, że podział środków budżetowych na określone "programy" jest udostępniany obywatelom tylko i wyłącznie na pisemną prośbę...
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 18:04
Ocena
komentarza:
2
Bo "kijaneczka" nie ma obowiązku ani ochoty uświadamiać dorosłą ciemnotę.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
-2
Więc w jakim celu się wypowiada jak nie ma ochoty...???
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
2
Ja wskazałam drogę, należy nią przejść samodzielnie.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2019, 21:15
Ocena
komentarza:
-2
To co jest w końcu ma ochotę, czy jej nie ma - bo sama sobie zaprzecza i dalej dyskutuje...???
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 22:20
Ocena
komentarza:
2
Zaniosłam kaganek oświaty i postawiłam przed nosem. Nie moja wina, że homo nie do końca sapiens nie chce z niego skorzystać, tylko epatuje słowotokiem.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 20.09.2019, 15:02
Ocena
komentarza:
-3
Faktycznie nie ta epoka z "kagankiem " do ludzi w dobie : atomu, cyfryzacji, czy internetu...et cetera, et cetera, et cetera...
@ dragoness
dnia 20.09.2019, 17:23
Ocena
komentarza:
3
Ot, spało się na polskim, aluzji nie ponialo...
@ Jeżynka:)
dnia 18.09.2019, 09:14
Ocena
komentarza:
4
Najważniejszą rzeczą w tej pokazówce powinno być - zatrzymaj się! - zobacz w lewo! - zobacz w prawo - i znowu w lewo-możesz wejść na drogę. Bardzo ważne też aby uczulić dzieci na trzymanie głowy w telefonie, a dodatkowo słuchawek na uszach.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105