Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Bezpiecznie do szkoły z … inspektorem Lwem

17

Już od początku roku szkolnego funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jaśle rozpoczęli cykl zajęć profilaktycznych „Bezpieczny uczeń na drodze w mieście Jaśle”, realizowanych w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Jest to największe przedsięwzięcie o charakterze profilaktycznym w Polsce, finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Funkcjonariusze podczas zabaw z dziećmi przekazali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, w tym umiejętności „czytania” znaków drogowych, świateł, umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego, oraz rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej najmłodszych użytkowników dróg.

Tym razem w zajęciach wziął udział inspektor Lew, nowa maskotka Straży Miejskiej w Jaśle. W trakcie zajęć wykorzystywany był również bardzo lubiany przez dzieci, zestaw „Autochodzik”. Największą radość dzieciom sprawiły gry i zabawy o bezpieczeństwie oraz wspólne zdjęcie z inspektorem Lwem. Kolejne spotkania z dziećmi w jasielskich przedszkolach i szkołach odbywać się będą we wrześniu oraz październiku.

Wszystkie działania, które będą realizowane w ramach projektu wpisane są w założeniach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 (edycja 2019).

Straż Miejska w Jaśle

 

 

Napisany dnia: 17.09.2019, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 17.09.2019, 17:26
Ocena
komentarza:
-7
Można wiedzieć jakie środki zostały przeznaczone na ten cel i jaki jest koszt przeprowadzonej 1 godziny lekcyjnej...- bo jakoś o tym cisza...
@ dragoness
dnia 18.09.2019, 07:01
Ocena
komentarza:
5
Wiedza jest bezcenna, proszę pana.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 18.09.2019, 11:07
Ocena
komentarza:
-4
Wydawanie pieniędzy publicznych [budżetowych] w demokracji jest jawne - chyba że pani tęskni za kierowniczą rolą "elyt i podziałem łupów według własnego uznania"...???
@ herring
dnia 18.09.2019, 13:27
Ocena
komentarza:
1
Zapytaj w SM.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 18.09.2019, 16:20
Ocena
komentarza:
-3
A ty to kto - "przyzwoitka sorki" że nie potrafisz sam przedstawić swoich wniosków...???
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
3
Mozna wystosować prośbę o ujawnienie informacji. Tylko trzeba ją umieć napisać :-D A "śledzikowi" dziękuję za ujawnienie, że są jeszcze normalni komentatorzy.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2019, 15:58
Ocena
komentarza:
-3
Czyżby??? - nadal się tkwi w innej epoce - kiedy trzeba było prosić i błagać "elyty" o możliwość dostępu do rzetelnej informacji publicznej...??? "Sorka" zamierza reglamentować to . do czego dzisiaj kazdy ma prawo, a konsekwencje przewidziane są dla tych, którzy zamierzają to zatajać...???
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 16:17
Ocena
komentarza:
3
Bredzisz, żabciu. Polecam zapoznanie się z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Jak widać, od epoki, za którą pan tęskni najwyraźniej, minęło sporo czasu.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2019, 17:37
Ocena
komentarza:
-3
"Żabcia bredzi"..???, ale "kijaneczkai"nie informuje w jakim to paragrafie i punkcie tej ustawy doczytała się tego, że podział środków budżetowych na określone "programy" jest udostępniany obywatelom tylko i wyłącznie na pisemną prośbę...
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 18:04
Ocena
komentarza:
2
Bo "kijaneczka" nie ma obowiązku ani ochoty uświadamiać dorosłą ciemnotę.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
-2
Więc w jakim celu się wypowiada jak nie ma ochoty...???
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
2
Ja wskazałam drogę, należy nią przejść samodzielnie.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 19.09.2019, 21:15
Ocena
komentarza:
-2
To co jest w końcu ma ochotę, czy jej nie ma - bo sama sobie zaprzecza i dalej dyskutuje...???
@ dragoness
dnia 19.09.2019, 22:20
Ocena
komentarza:
2
Zaniosłam kaganek oświaty i postawiłam przed nosem. Nie moja wina, że homo nie do końca sapiens nie chce z niego skorzystać, tylko epatuje słowotokiem.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 20.09.2019, 15:02
Ocena
komentarza:
-3
Faktycznie nie ta epoka z "kagankiem " do ludzi w dobie : atomu, cyfryzacji, czy internetu...et cetera, et cetera, et cetera...
@ dragoness
dnia 20.09.2019, 17:23
Ocena
komentarza:
3
Ot, spało się na polskim, aluzji nie ponialo...
@ Jeżynka:)
dnia 18.09.2019, 09:14
Ocena
komentarza:
4
Najważniejszą rzeczą w tej pokazówce powinno być - zatrzymaj się! - zobacz w lewo! - zobacz w prawo - i znowu w lewo-możesz wejść na drogę. Bardzo ważne też aby uczulić dzieci na trzymanie głowy w telefonie, a dodatkowo słuchawek na uszach.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Wypadek w Brzyskach z udziałem motocyklisty. Zmarł 16-latek.

   

  AKTUALIZACJA: Dzisiaj około 16. w Brzyskach doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.  Na miejscu jest zespół ratownictwa medycznego udzielał kierowcy jednośladu pierwszej pomocy. Niestety, 16-latek zmarł. 

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105