Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne w VIVO! Krosno

2

Z okazji Dnia Babci i Dziadka VIVO! Krosno oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie zapraszają seniorów na bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne. Uczestnicy wydarzenia będą mogli sprawdzić m.in. słuch, siłę mięśniową, poziom glukozy czy ciśnienie tętnicze, ale to nie wszystko!   

Już w najbliższą niedzielę (26 stycznia) w VIVO! Krosno czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą szereg bezpłatnych badań. Co skontrolujemy w Centrum Handlowym? Ciśnienie tętnicze, poziom glukozy i tkanki tłuszczowej oraz skład masy ciała. Ponadto osobom starszym, za pomocą specjalistycznego dynamometru, zbadana zostanie tzw. siła mięśniowa oraz współczynnik BMI, który jest niezwykle ważny w ocenie zagrożenia chorobami związanymi z nadwagą i otyłością. Tych
i innych pomiarów dokonają pracownicy oraz studenci kierunków pielęgniarstwo i wychowanie fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Dodatkowo, na podstawie badań
i uzyskanych wyników, eksperci z PWSZ w Krośnie przygotują dla osób dorosłych symulację profilu starości.

Do dyspozycji będą również eksperci z firmy NOVAMED, którzy sprawdzą ciśnienie oraz saturację krwi, czyli stopień jej natlenienia. Natomiast specjaliści z firmy MARAMED zbadają słuch i doradzą w zakupie aparatu słuchowego.

- Mimo, że zbliżające się wydarzenie jest przygotowane przede wszystkim z troski o zdrowie naszych wspaniałych Babć i Dziadków, to oczywiście z badań skorzystać może każdy, bez względu na wiek. Mamy gorącą nadzieję, że w najbliższą niedzielę całymi rodzinami wybiorą się Państwo do VIVO! Krosno, aby wspólnie zadbać o zdrowie. Pamiętajmy, że taką postawą zaszczepiamy wśród najmłodszych myśl o istocie wykonywania badań profilaktycznych - mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

Udział w wydarzeniu to nie tylko szansa, aby  sprawdzić aktualny stan zdrowa, ale również możliwość rozmowy z profesjonalistami i zasięgnięcia cennych porad. Podczas indywidualnych konsultacji ich uczestnicy poznają zasady dbania o higienę jamy ustnej, różnice między inhalacją a nebulizacją oraz dowiedzą się, jakich błędów unikać podczas pomiaru ciśnienia i zakupu ciśnieniomierza. Co więcej, specjaliści wskażą, jak prawidłowo przeprowadzić proces leczenia infekcji dróg oddechowych – co jest szczególnie istotne w okresie wzmożonej liczby zachorowań na grypę.

Akcja profilaktyczna odbędzie się 26 stycznia, w godz. 13.00 – 18.00, na Placu Centralnym VIVO! Krosno. 

Wszystkie badania są bezpłatne.
Serdecznie zapraszamy!

Artykuł partnera

Napisany dnia: 21.01.2020, 16:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Kierownik basenu
dnia 23.01.2020, 10:03
Ocena
komentarza:
2
Nie pytaj sprzedawcy czy jest ci potrzebna encyklopedia - bo poda milion powodów dla których powinieneś ją kupić.

Tak samo nie pytaj sprzedawcy aparatów słuchowych czy masz dobry słuch , bo znajdzie milion powodów żeby ci wcisnąć aparat słuchowy.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 23.01.2020, 22:37
Ocena
komentarza:
0
Bezpłatne badania pod katem koncernów farmaceutycznych i nadprodukcji określonej grupy leków, czy poszukujących upłynnienia swoich zgromadzonych zapasów...???
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105