Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Biało-czerwone Jasło

17

W związku z trwającym stanem epidemii w naszym kraju oraz obowiązującymi do odwołania ograniczeniami, w tym roku inaczej będziemy świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ważne święto, dlatego zachęcamy Państwa do radosnych obchodów, ale tym razem świętujmy w domach. Niech ta wiosna się nie tylko zazieleni, ale i zakwitnie na biało i czerwono, dlatego 2 maja wywieśmy flagę.

Nasze miasto już zostało przystrojone flagami, kwiaty i dekoracje pojawią się również przy pomniku Nieznanego Żołnierza oraz Tadeusza Kościuszki w parku miejskim oraz przy tablicy upamiętniającej 200 rocznicę Konstytucji 3 maja (przy ul. Kołłątaja).

Msza w intencji Ojczyzny odprawiona zostanie w Kościele Farnym 3 maja o godz. 11. Transmisję on-line będzie można obejrzeć na kanałach telewizyjnych AP Media i TV Jasło.  Specjalnie na tę okazję program słowno-muzyczny przygotował Jasielski Dom Kultury. Dostępny on będzie w internecie na stronach www.jdkjaslo.pl oraz na www.jaslo.pl , jak też na kanale TV Jasło.

Podziel się zdjęciem swojej flagi w komentarzu z #mojaflaga pod  zamieszczonym postem na oficjalnej stronie FB Miasta Jasła https://www.facebook.com/umjaslo/

#Razem3Maja #ZostańWdomu

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 01.05.2020, 09:44
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Sorry Polsko
dnia 01.05.2020, 11:05
Ocena
komentarza:
-7
Świętować Pisoland? Dopóki są u władzy nawet prania 2 mają nie wywieszę
@ ja
dnia 01.05.2020, 21:04
Ocena
komentarza:
9
To chodź w cuchnących ciuchach i wcale nie musisz mieszkać w NASZYM PIĘKNYM KRAJU!
@ Sorry Polsko
dnia 02.05.2020, 10:10
Ocena
komentarza:
-7
Wisi mi twoja Naszość naziolu
@ babcia
dnia 05.05.2020, 17:28
Ocena
komentarza:
0
ciekawe czy ci świętujący znają treść tej ustawy ??? i cieszą się z tego jakie prawa by mieli nie będąc szlachtą ???
@ KRUS
dnia 05.05.2020, 18:49
Ocena
komentarza:
4
do babcia ...Co ma wspólnego święto flagi z Konstytucją 3 maja ?
@ Do sorry Polsko
dnia 08.05.2020, 09:10
Ocena
komentarza:
1
Sam jesteś SORRY hehe...
@ Dziwne
dnia 01.05.2020, 11:29
Ocena
komentarza:
-3
A czarnych flag na"tak groźną epidemię"nie zawieszają?
@ Live
dnia 01.05.2020, 18:34
Ocena
komentarza:
5
Flagi już wywieszone, oby pogoda była sprzyjająca.
@ jasiu
dnia 03.05.2020, 10:56
Ocena
komentarza:
4
Przydał by się deszcz
@ ono
dnia 01.05.2020, 23:27
Ocena
komentarza:
0
jak można świętować coś co było tylko na papierze
@ Car
dnia 03.05.2020, 17:48
Ocena
komentarza:
-6
Jako poddani Wuja Sama powinniśmy wywesić flagę USA!
@ Stary
dnia 05.05.2020, 18:55
Ocena
komentarza:
-4
Razej Watykanu !!!¡!!!
@ Live
dnia 05.05.2020, 15:04
Ocena
komentarza:
7
Niech się święci 3 Maja !
@ Gienek do lipniczanki
dnia 06.05.2020, 21:33
Ocena
komentarza:
2
Święto robotnika olali mają go za parobka,elita po wieczorówkach za walutę .To tam gdzie postawili króla .
@ baśka
dnia 07.05.2020, 20:50
Ocena
komentarza:
3
Tyle w Jaśle potrafią śmiać mi się chce z tych władz. Im najlepiej wychodzi betonowanie ulic i ścinanie zdrowych drzew Hańba Panie władzo!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

 • To było fascynujące widowisko! Jubileuszowy Memoriał "Hubala" za nami

   

  „Łąki Hubalowe” już po raz dziesiąty stały się miejscem fascynującego widowiska historycznego. 

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105