Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Biesiada regionalna w Bieździedzy

27

Międzypokoleniową biesiadą regionalną podsumowano trzy konkursy gminne organizowane przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach. Uroczystość połączona z wręczeniem nagród laureatom odbyła się w minioną sobotę w Domu Ludowym w Bieździedzy.

Zapraszamy do fotorelacji!!!

Projekt „Międzypokoleniowa biesiada regionalna” powstał w wyniku obserwacji zainteresowań dzieci i młodzieży gimnazjalnej oraz dorosłych mieszkańców Bieździedzy i okolic, którzy chcą lepiej poznać tradycję i obrzędy swoich rodzinnych wiosek oraz je kultywować. Celem programu jest także ocalenie od zapomnienia śladów przeszłości oraz utrwalanie i przekazywanie ich na zasadzie dialogu międzypokoleniowego. - Projekt stworzył możliwości podniesienia poziomu edukacji regionalnej jego uczestnikom, wzmocnienia ich identyfikacji ze środowiskiem lokalnym oraz budzenia szacunku wobec tradycji, zainspirował także młodszych i starszych do czynnego uczestniczenia w życiu kulturalnym lokalnej społeczności – opowiada nam o projekcie Agata Ochałek-Skałba, polonistka z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy, współorganizator przedsięwzięcia.

Projekt realizowany był od października ubiegłego roku. W tym czasie prowadzono szereg zajęć, które pomagały osiągnąć wspomniane wyżej cele. Podczas spotkań kółka regionalnego młodzież zapoznawała się z historią regionu, szczególnie tą związaną z obrzędowością i tradycjami świąt Bożego Narodzenia oraz życia mieszkańców wsi w dawnych czasach. Z kolei na zajęciach kółka teatralnego uczniowie poznawali tradycję i obyczaje XIX-wiecznej wsi, czego efektem był inscenizacja „Wigilia u Boryny” na podstawie powieści Władysława Reymonta „Chłopi”.

Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie nagród laureatom trzech konkursów: fotograficznego, kolęd i pastorałek oraz na szopkę bożonarodzeniową (szczegóły tutaj: http://www.jaslo4u.pl/tu-jest-moje-miejsce-tu-jest-moj-dom-gmina-kolaczyce-w-obiektywie-aparatu-newsy-jaslo-10151, http://www.jaslo4u.pl/spiewajmy-i-grajmy-mu-newsy-jaslo-10152, http://www.jaslo4u.pl/rozstrzygniecie-gminnego-konkursu-szopek-bozonarodzeniowych-ktory-odbyl-sie-pod-haslem-niech-t-newsy-jaslo-10158).

Biesiadę uświetnili także swym występem „Pogórzanie”, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bieździedzy przygotowały tradycyjne wigilijne potrawy z regionu.

 (kp)

 

Reklama

Komentarze: 27

Dodaj komentarz Widok:
0
@ zielona
dnia 18.09.2016, 19:59 · Zgłoś
no comment ... no comment
Odpowiedz
1
@ do rys
dnia 02.02.2011, 17:26 · Zgłoś
a to pochwal się swoimi dyplomami....- każdy wie, że nie o dyplom w takich konkursach chodzi, ani o nagrody,...liczy się czy coś umiesz, czy nie...wszystko można obrzucić błotem jak się za dużo ma go u siebie...
Odpowiedz
0
@ rys do obiektywny
dnia 01.02.2011, 17:46 · Zgłoś
ha, ha -zazdrość, dobre sobie. marzę o takim dyplomie......
a jeśli chodzi o jury- to nie takie można zmanipulować. a ty skoro tam byłeś- to chwal imprezę, chwal, zawsze to darmocha.
Odpowiedz
-1
@ haha
dnia 31.01.2011, 22:44 · Zgłoś
i tak [...] tam g[...]em [...] dechami zabita..
Odpowiedz
0
@ do rys - obiektywny
dnia 31.01.2011, 21:02 · Zgłoś
przeczytaj jaki był skład jury. czy tacy ludzie (profesjonalni muzycy)daliby sobie wskazać palcem kogo mają wybrać? nie sądzę....Współczuję synowi pani burmistrz. cokolwiek by nie osiągnął znajdą się tacy którzy bedą go niszczyć jednym słowem: wtyki...a to fajny, utalentowany chłopak (słyszałem jak śpiewa- a ty?). oj ta zazdrość, gorsza niż zaraza...
Odpowiedz
0
@ lol
dnia 31.01.2011, 19:51 · Zgłoś
a sepleniąca gosia co tam robi?
Odpowiedz
-1
@ rys
dnia 31.01.2011, 17:45 · Zgłoś
no super impreza. znowu nasi "najważniejsi" w gminie świętują. szkoda że ten "wspaniały" konkurs taki tendencyjny. nagrody dla syna burmistrzowej i sąsiadek organizatorki. gratuluję!
jeśli zaś chodzi o wychwaloną p. Ochałek to muszę przyznać że uczyła mnie w liceum i jakoś nie zostałem fanem jej "talentu pedagogicznego"
Odpowiedz
0
@ On....Boardux
dnia 31.01.2011, 16:05 · Zgłoś
Do "kassss". Ładnie?! To chyba nie słyszałaś innych jak śpiewali. Nawet ci co byli za nim ładniej śpiewali. Stołki robią swoje....
Odpowiedz
0
@ kassss
dnia 31.01.2011, 13:58 · Zgłoś
co do syna pani burmistrz .. hmm , ma nie barac udzialu w konkursach bo jego mama jest burmistrzem ? i tak powiecie ,ze dostal wyroznienie,przez "ftyki" ,otoz ,bardzo ładnie spiewa a wy nie macie pojecia .
Odpowiedz
0
@ hero
dnia 31.01.2011, 13:55 · Zgłoś
czekałam kiedy ludzie nie poinformowani zaczną robić tutaj problemy i wypisywac rzeczy ,o ktorych nie maja pojecia . Dlczego burmistrzowa mialaby nie zostac zaproszona ? to dla nas ,uczniow, super sprawa , pochawlic sie co potrafimy przed szersza publicznoscia ,a zwlaszcza przed wladzami , gdyz dajemy powody temu by mogli w nas wierzyc i pokladac nadzieje na lepsza przyszlosc ;) co by pani Salacha nie zrobiła i tak nie bedziecie zadowoleni , szczera prawda.
Odpowiedz
1
@ .....
dnia 31.01.2011, 12:43 · Zgłoś
widać,że szkoły na wsi są bardzo potrzebne i nie wolno ich likwidować ale trzeba im pomóc - oto zadanie dla władzy
Odpowiedz
1
@ troot
dnia 31.01.2011, 09:56 · Zgłoś
Brawo dla Bieździedzy
Super Pani Agato
Moja Szkoła
Odpowiedz
0
@ kit
dnia 30.01.2011, 21:13 · Zgłoś
a na czecim zdięciu to nie jedzom ,ino udawajom A my wierzymy
Odpowiedz
0
@ aaaa
dnia 30.01.2011, 21:08 · Zgłoś
wesoło to tam nie było
Odpowiedz
0
@ do all
dnia 30.01.2011, 20:34 · Zgłoś
tak syn. a co to za zdziwko? to synowi burmistrza czy wojta nie wolno ładnie śpiewać?!!!!! Ludzie puknijcie sie w czoło i nie dajcie sie zwariować. chłopak pięknie spiewał a nawet nie stanął na pudle
Odpowiedz
0
@ snd
dnia 30.01.2011, 20:13 · Zgłoś
Cała świta na czele z Salachą.
Odpowiedz
0
@ do absolwent
dnia 30.01.2011, 20:04 · Zgłoś
młodziez zdolna tylko żeby jej się chciało chcieć ;)
Odpowiedz
0
@ koko
dnia 30.01.2011, 19:56 · Zgłoś
a co tam robi tw. DRZEWO chyba podjechał się napić
Odpowiedz
0
@ Rumcajs
dnia 30.01.2011, 19:45 · Zgłoś
Jak miałem napisać że przystojny kamerzysta jak [...] widzę?xD
Sytooo. ;*
Odpowiedz
-1
@ błąd
dnia 30.01.2011, 16:30 · Zgłoś
ja p[...]le........szkoly do likwidacji bo...............zadluzenia........hmm...............
DWULICOWOŚĆ to sie nazywa...
popatrzcie ludzie na 1 zdjęcia......
jaka szopka...
Odpowiedz
1
@ lux
dnia 30.01.2011, 15:27 · Zgłoś
Spoko;) Nie pogada Brawo dla B-dzy;)))
Odpowiedz
0
@ all
dnia 30.01.2011, 15:06 · Zgłoś
na ostatnim zdjeciu to syn burmistrzowej??
Odpowiedz
-1
@ snd
dnia 30.01.2011, 15:02 · Zgłoś
Na szkoły to nie ma pieniędzy ale na imprezy to są!!!!! Jak zwykle huśta się za naszą kasę!!!
Odpowiedz
1
@ absolwent
dnia 30.01.2011, 14:52 · Zgłoś
Biździedza szaleje :D szkoda ze za moich czasow byl tam [...] i nic sie nie dzialo choc mlodziez tez byla zdolna... widocznie nie bylo odpowiednich nauczycieli :/ brawo dla p. Ochałek - Skałby :)
Odpowiedz
0
@ poinformowany
dnia 30.01.2011, 14:00 · Zgłoś
Pani Burmistrz była zaproszonym honorowym gościem, a nie sponsorem imprezy! A szkoły- jak wszyscy wiemy- mają nadal istnieć prowadzone przez stowarzyszenia.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 30.01.2011, 12:35 · Zgłoś
u bieździedza szaleje
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 30.01.2011, 11:04 · Zgłoś
... no to pani Burmistrz wraz z Przew. Rady , ktory za jej srebrniki sprzedał swą wioskę, znow sie zabawila, a podobno taka bieda w Gminie!???!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.