Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Bożonarodzeniowe klimaty w Tarnowcu

3

W weekend odbył się II Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła świąteczna, jak również przyjazna atmosfera. Na zainteresowanych czekały pięknie zdobione i ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz ciepły posiłek, a na dzieci Święty Mikołaj z koszem smakołyków...

<Zapraszamy do fotorelacji>

Pomimo chłodnego wiatru wszystkich rozgrzewało nie tylko ognisko, ale również śpiew i muzyka. Swoje zdolności artystyczne mieli możliwość zaprezentować m.in. Zespół REVERS z Wrocanki, Kapela Góralska BESKID, którzy przyjechali z Bielsko-Białej oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, GIM-HIT, Potakowianki i Chorkowianie.

- Celem kiermaszu jest propagowanie tradycji ludowej oraz Świąt Bożego Narodzenia. Pomiędzy występami będzie rozstrzygnięcie konkursów pt. " Z aniołem w tle" i "Anioł XX wieku".- poinformowała Magdalena Kopczyk, pracownik GOK-u w Tarnowcu.


Kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich z Tarnowca, Łubienka, Łubna Szlacheckiego i Opacego przygotowały specjalnie dla wszystkich jadło wigilijne. Panie chętnie częstowały ciepłym posiłkiem, który na ten chłodny okres przedświąteczny był przyjmowany z ochotą. Do tych smakołyków należały pierogi, uszka, krokiety, kapusta, ciasto, grzane wino oraz żurek i ciepła herbata. Dla smakoszy mięsa serwowano kiełbaskę z grilla. Oprócz smacznego jedzenia i wspaniałej muzyki, można było kupić ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Do zrobienia choinki wykorzystywane były przeróżne elementy np. piórka, szyszki a nawet makaron. Efekty prac były niesamowite, a ozdoby jedyne w swoim rodzaju.

Mikołaj rozdawał słodkości nie tylko tym najmłodszym, a zgromadzeni na kiermaszu wspólnie z młodzieżą śpiewali kolędy.

Zwycięzcami konkursu pt."Anioł XX wieku" są:

kategoria - uczniowie klas I-III:

I miejsce –Katarzyna Marchewka - Nowy Glinik

II miejsce – Wiktoria Forystek - Umieszcz

III miejsce – Patrycja Betlej  -  Umieszcz

Wyróżnienia:

Kornelia Rozpara – Roztoki

Krystian Potrawski - Czeluśnica

Aldona Michalska -  Umieszcz

uczniowie klas IV-VI:

I miejsce – Klaudia Stanula – Roztoki

II miejsce – Anna Bragel - Umieszcz

III miejsce – Patrycja Betlej

Wyróżnienia:

Michał Majka- Łajsce

Natalia Pętlak-  Umieszcz

Gabriela Faber- Umieszcz

uczniowie gimnazjum:

I miejsce – Kamil Bonar – Umieszcz

II miejsce – Magdalena Motkowicz- Roztoki

III miejsce – Sabina Wyderka -  Tarnowiec

Wyróżnienia:

 Natalia Ziomek -Tarnowiec

Angelika Lelko -Tarnowiec

uczniowie szkół średnich oraz dorośli:

I miejsce – Ex aequo -Ewa Piekarska Roztoki , Joanna Tomkiewicz – Tarnowiec

Wyróżnienia  specjalne przyznane poza konkursem:

Aleksandra  Stryszak -  Umieszcz,  Mateusz Kania -  Umieszcz

 
(icz)

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
0
@ luka
dnia 20.12.2010, 16:43 · Zgłoś
Szkoda tylko,że Patryk nie wygrał,bo był najlepszy!!!
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 20.12.2010, 08:19 · Zgłoś
Gratulacje dla Klaudi z Roztok:)
Odpowiedz
0
@ pati
dnia 19.12.2010, 22:47 · Zgłoś
Fajna impreza. Piękne występy młodzieży. Gratulacje.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.