Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Coraz bliżej święta…

0

Zaczął się okres świąteczny. Widać to w wielu miejscach : przystrojone choinki, światełka w ogrodach, domowe porządki, ludzie na ulicy, którzy życzą sobie Wesołych Świąt!

W tym szczególnym czasie wszyscy spotykamy się w wielu miejscach, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się ciepłem jakie mamy w sobie.


Także społeczność szkolna, wspólnie, przed rozpoczęciem ferii świątecznych obchodzi wigilię. Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Łysej Górze  dzieci przygotowały jasełka, a później wspólnie z rodzicami i gronem pedagogicznym podzielili się opłatkiem  i złożyli sobie życzenia.

W tej małej społeczności jaką tworzy szkoła, panowała rodzinna atmosfera. Najpierw dzieci przedstawiły jasełka, w których odtworzyły  klimat z Betlejem, później dyrektor szkoły Alicja Wiśniewska złożyła wszystkim życzenia i podziękowania: nauczycielom i rodzicom za przygotowanie wigilijnego spotkania, a także podziękowania panu Zenonowi Książkiewiczowi, radnemu w poprzedniej kadencji Rady Gminy, za pomoc w pozyskiwaniu środków z budżetu gminy na remont budynku szkoły. Niestety pan Zenon Książkiewicz nie mógł uczestniczyć w spotkaniu, ale podziękowania trafiły do rąk jego żony.

Po części artystycznej dzieci , rodzice, nauczyciele oraz inni zaproszeni goście (wśród których był emerytowany nauczyciel ze szkoły w Łysej Górze) połamali się opłatkiem  i spożyli smaczne potrawy wigilijne przygotowane przez komitet rodzicielski.

Na wyróżnienie zasługuje również fakt, że dzieci przygotowały piękne stroiki świąteczne dla obecnych i byłych nauczycieli ze szkoły i w zamian, w geście podziękowania otrzymały z rąk pani dyrektor słodycze.
Na koniec spotkania ta mała garstka uczniów, bo obecnie jest ich 58, wypełniła cały budynek radosnym śpiewem kolęd.

Święta Bożego Narodzenia mają swój niepowtarzalny klimat a dzięki takim spotkaniom wigilijnym możemy odczuć, że tworzymy jedną wielką rodzinę, która w okresie świąt spotyka się, składa sobie serdeczne życzenia i może cieszyć się z tego że jest razem.

Marek Sroka

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.