Coraz bliżej święta…
Zaczął się okres świąteczny. Widać to w wielu miejscach : przystrojone choinki, światełka w ogrodach, domowe porządki, ludzie na ulicy, którzy życzą sobie Wesołych Świąt!
W tym szczególnym czasie wszyscy spotykamy się w wielu miejscach, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się ciepłem jakie mamy w sobie.
Także społeczność szkolna, wspólnie, przed rozpoczęciem ferii świątecznych obchodzi wigilię. Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Łysej Górze dzieci przygotowały jasełka, a później wspólnie z rodzicami i gronem pedagogicznym podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
W tej małej społeczności jaką tworzy szkoła, panowała rodzinna atmosfera. Najpierw dzieci przedstawiły jasełka, w których odtworzyły klimat z Betlejem, później dyrektor szkoły Alicja Wiśniewska złożyła wszystkim życzenia i podziękowania: nauczycielom i rodzicom za przygotowanie wigilijnego spotkania, a także podziękowania panu Zenonowi Książkiewiczowi, radnemu w poprzedniej kadencji Rady Gminy, za pomoc w pozyskiwaniu środków z budżetu gminy na remont budynku szkoły. Niestety pan Zenon Książkiewicz nie mógł uczestniczyć w spotkaniu, ale podziękowania trafiły do rąk jego żony.
Po części artystycznej dzieci , rodzice, nauczyciele oraz inni zaproszeni goście (wśród których był emerytowany nauczyciel ze szkoły w Łysej Górze) połamali się opłatkiem i spożyli smaczne potrawy wigilijne przygotowane przez komitet rodzicielski.
Na wyróżnienie zasługuje również fakt, że dzieci przygotowały piękne stroiki świąteczne dla obecnych i byłych nauczycieli ze szkoły i w zamian, w geście podziękowania otrzymały z rąk pani dyrektor słodycze.
Na koniec spotkania ta mała garstka uczniów, bo obecnie jest ich 58, wypełniła cały budynek radosnym śpiewem kolęd.
Święta Bożego Narodzenia mają swój niepowtarzalny klimat a dzięki takim spotkaniom wigilijnym możemy odczuć, że tworzymy jedną wielką rodzinę, która w okresie świąt spotyka się, składa sobie serdeczne życzenia i może cieszyć się z tego że jest razem.
Marek Sroka
